Jump to content

Κλοπές/Διαρρήξεις


PaRisC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 66
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μας μπηκαν και κλεψαν τα λεφτά μου και τα χρυσαφικά της μάνας μου χωρίς να πειράξουν τίποτε αλλο. Το περιεργο είναι ότι το καταλάβαμε μετά απο 5 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

εμας εκλεψαν διάφορα αντικείμενα μεγάλης αξίας! και κατι χαρτια, τιποτα αλλο! ουτε laptop, ουτε τηλεορασεις, κτλ. εκεινη την μερα, ξεχασα να βαλω τον συναγερμο αλλα και να κλειδωσω την κεντρικη πορτα. εριξαν σε 4 ατομα και στον σκυλο αναισθητικο σπρευ την ωρα που κοιμομασταν και εκαναν την ... δουλεια τους!
Link to comment
Share on other sites

Καλα δε πιστευω οτι θα μπορουσα να ξανακοιμηθω στο ιδιο σπιτι εαν ειχαν μπει την ωρα που κοιμομουν :cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλα δε πιστευω οτι θα μπορουσα να ξανακοιμηθω στο ιδιο σπιτι εαν ειχαν μπει την ωρα που κοιμομουν :cry:

 

Ναι σιγουρα νιωθεις καποια ανασφαλεια αλλα μετα απο καποιες μερες ηρεμουν τα πραγματα..Ευτυχος εμενα μου μπηκαν πρωι κα λυπαμε ολοι..

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εμενα για να μπουν πρεπει να περασουν πρωτα απο ακτινογραφια της κατινας που μενει κατω απο μας μετα να περασει απο το χασκι μου μετα αν μεσα μεσα απο μενα (αν δεν ειμαι μαλλον το σκυλι μου θα φαει καλα :p ) μετα τι θα κλεψει απο εμενα μονο το pc που ειναι καπως βαρυ για να το μεταφερει τηλεοραση ουτε λογος κινητο παλι διοτι δεν εχω...:p τωρα αμα μου κλεψουν το αμαξι μαυρο φιδι που το ειδες και δεν τους δαγκωσε
Link to comment
Share on other sites

εμας εκλεψαν διάφορα αντικείμενα μεγάλης αξίας! και κατι χαρτια, τιποτα αλλο! ουτε laptop, ουτε τηλεορασεις, κτλ. εκεινη την μερα, ξεχασα να βαλω τον συναγερμο αλλα και να κλειδωσω την κεντρικη πορτα. εριξαν σε 4 ατομα και στον σκυλο αναισθητικο σπρευ την ωρα που κοιμομασταν και εκαναν την ... δουλεια τους!

 

!! :worry: Καλό είναι αν έχεις συναγερμό να μην τον ξεχνάς, αλλά και πάλι, πού στο καλό ήξεραν ότι δεν είχες βάλει συναγερμό τη συγκεκριμένη μέρα??

Η σειρήνα, αν δεν κάνω λάθος, φαίνεται έξω από το σπίτι, και απ' ό,τι ξέρω δεν το ρισκάρουν να μπουν σε σπίτι με συναγερμό.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Πρίν αρκετά χρόνια παρ'ολίγον να πέφταμε θύματα ληστείας με άσχημα οικονομικά αποτελέσματα.Ο κλέφτης μπήκε στο υπνοδωμάτιο των γονιών μου την ώρα που εκείνοι κοιμόνουσαν.Πάνω στη πολυθρόνα υπήρχαν αρκετές άδειες τσάντες της μητέρας μου και μια του πατέρα μου αλλά γεμάτη με ένα αρκετά σεβαστό ποσό.Ο κλέφτης ξεκίνησε (ευτυχώς) με τις τσάντες της μητέρας μου,ψάχνωντας μια μια μήπως βρέι κάτι.Στην απέναντη πολυκατοικία ένας σκύλος που είχε μυριστεί τον κλέφτη γαύγιζε συνεχώς με αποτέλεσμα να ξυπνήσει ο πατέρας μου...Ο κλέφτης πρέπει να παρέμεινε μια εβδομάδα στο νοσοκομείο πριν μπεί φυλακή.
Link to comment
Share on other sites

Πρίν αρκετά χρόνια παρ'ολίγον να πέφταμε θύματα ληστείας με άσχημα οικονομικά αποτελέσματα.Ο κλέφτης μπήκε στο υπνοδωμάτιο των γονιών μου την ώρα που εκείνοι κοιμόνουσαν.Πάνω στη πολυθρόνα υπήρχαν αρκετές άδειες τσάντες της μητέρας μου και μια του πατέρα μου αλλά γεμάτη με ένα αρκετά σεβαστό ποσό.Ο κλέφτης ξεκίνησε (ευτυχώς) με τις τσάντες της μητέρας μου,ψάχνωντας μια μια μήπως βρέι κάτι.Στην απέναντη πολυκατοικία ένας σκύλος που είχε μυριστεί τον κλέφτη γαύγιζε συνεχώς με αποτέλεσμα να ξυπνήσει ο πατέρας μου...Ο κλέφτης πρέπει να παρέμεινε μια εβδομάδα στο νοσοκομείο πριν μπεί φυλακή.

για λεγε, για λεγε, τον εδειρε τον κλεφτη?

παντως καλυτερα να κανεις πως κοιμασαι, γιατι αν εχουν οπλο... πααααει...

Link to comment
Share on other sites

για λεγε, για λεγε, τον εδειρε τον κλεφτη?

παντως καλυτερα να κανεις πως κοιμασαι, γιατι αν εχουν οπλο... πααααει...

 

Αν τον έδειρε..Μετράγαμε δόντια και μύτες.Μέχρι και αίματα γέμισε το πάτωμα.Άστα..Άσχημη κατάσταση.Πάντως αν είχε όπλο θα είχαμε θρηνήσει θύματα διότι στο σπίτι κυκλοφορούν πολεμοφόδια για πόλεμο,οχι αστεία ;) .

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Γεια σας παιδια επειδη σημερα μου συνεβη καποιο περιστατικο θα ηθελα να ακουσω αν σας εχει συμβει τιποτα τετοιο στο παρελθον,δηλαδη αν σας εχουν κλεψει και πως αντιδρασατε μετα
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

Γεια σας παιδια επειδη σημερα μου συνεβη καποιο περιστατικο θα ηθελα να ακουσω αν σας εχει συμβει τιποτα τετοιο στο παρελθον,δηλαδη αν σας εχουν κλεψει και πως αντιδρασατε μετα

 

Εμένα προσωπικα πότε. Κάποτε επιχείρησαν δύο παιδιά να μου πάρουν το κινητό μου τηλέφωνο αλλά δε τα κατάφεραν... Εσυ τι έπαθες;

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειχα παει βολτα και περιμενα ενα φιλο μου να κατεβει απο το σπιτι του βγαζω το κινητο να του κανω αναπαντητη να κατεβει και μετα απο μισο λεπτο ερχεται ενας και μου λεει <<Φιλε εχεις 50 λεπτα>> του λεω εγω <<οχι φιλε>> και τοτε εβγαζε απο την τσεπη του ενα μαχαιρι για να μου παρει το κινητο εγω μολις ειδα το μαχαιρι αρχισα να τρεχω και πηγα καπου με αρκετο κοσμο που και να με ακολουθουσε (που δεν το εκανε) δεν μπορουσε να κανει τιποτα και ευτυχως γλιτωσα
Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες ήμουν σταματημένος σε φανάρι και έρχεται ένας δίπλα μου και μου λέει να του δώσω ένα ευρώ για να βάλει βενζίνη. Ο τύπος φαινόταν που έκανε ναρκωτικά και βέβαια δεν υπήρχε σταματημένο αμάξι τριγύρω.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες ήμουν σταματημένος σε φανάρι και έρχεται ένας δίπλα μου και μου λέει να του δώσω ένα ευρώ για να βάλει βενζίνη. Ο τύπος φαινόταν που έκανε ναρκωτικά και βέβαια δεν υπήρχε σταματημένο αμάξι τριγύρω.

 

Αυτό με την βενζίνη μου το έχουν πει και σε μένα και μάλιστα σε δυο περιπτώσεις ήταν παιδιά κάτω των 18 ετών.

 

 

Άκου 1 ευρώ , γι' αυτό υπάρχει ακρίβεια ακόμη και τα πρεζ***α από 100δραχμές το πήγανε 340,75 δρχ. :cry:

Link to comment
Share on other sites

οταν ημουν 14-15 δεν θυμαμαι, γυμνασιο πρεπει να πηγαινα ακομα, ειχα παει για καφεδακι μαζι με αλλους δυο φιλους και οπως περπατουσαμε στην πανεπιστημιου μας την επεσε ενα πρεζονι και η κοπελα του. απο μενα πηραν μια μπακατελα, τηλεφωνο που ειχαμε παρει ως σεισμοπληκτοι! απο τον αλλο φιλο μου πηραν κατι λεφτα που ειχε στην τσεπη, ο τριτος ομως που ηταν και μαγκας, προλαβε και οση ωρα εψαχναν εμενα και τον αλλο και εχωσε το κινητο του (ενα 3210) στο σωβρακο του και τελικα αυτουνου δεν του πηραν τιποτα!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 4 χρονια μου ειχαν κλεψει το Τ68i μεσα στο λεωφορειο. Ειχε κοσμο ημουν λιγο ζαλισμενος απο την δουλεια και δε ηθελε πολυ προφανως να βαλει καποιος το χερι του μεσα στο μπουφαν μου και να το βουτηξει...

 

Εννοειται πως την στιγμη που το καταλαβα λεω, δε μπορει να εχει γινει αυτο σε εμενα, εψαξα λιγο τριγυρω μηπως ειχε πεσει κατω αλλα τιποτα... Αμεσως κατεβηκα και πηρα απο ενα καρτοτηλεφωνο τους δικους μου να κανουν φραγη εξερχομενες/εισερχομενες κλησεις στην Voda :(

 

Κριμα ηταν, στενοχωρηθηκα λιγο, επειδη το γουσταρα πολυ αυτο το κινητο, ηταν πολυ μπροστα για την εποχη του και ηταν το πρωτο που ειχα παρει με τα δικα μου χρηματα και ηθελα να το κρατησω για συναισθηματικη αξια...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/8.01 (J2ME/MIDP; Opera Mini/2.0.4062/1316; en; U; ssr))

 

σημερα ειχα παει βολτα και περιμενα ενα φιλο μου να κατεβει απο το σπιτι του βγαζω το κινητο να του κανω αναπαντητη να κατεβει και μετα απο μισο λεπτο ερχεται ενας και μου λεει <<Φιλε εχεις 50 λεπτα>> του λεω εγω <<οχι φιλε>> και τοτε εβγαζε απο την τσεπη του ενα μαχαιρι για να μου παρει το κινητο εγω μολις ειδα το μαχαιρι αρχισα να τρεχω και πηγα καπου με αρκετο κοσμο που και να με ακολουθουσε (που δεν το εκανε) δεν μπορουσε να κανει τιποτα και ευτυχως γλιτωσα

 

Σε κάτι φίλους στη θεσσαλονίκη, τους πλησίασε ένας χρήστης και με μια σύριγγα στο χέρι τους ενημέρωσε ότι έχει υπατίτιδα και aids και προφανώς τους ανάγκασε να του δώσουν ότι είχαν... Κινητά, χρήματα, τσιγάρα και οτιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα μου εκλεψαν το πορτοφολι μεσα απο τα Goodys οταν ημουν στο γυμνασιο... Το πολυτιμοτερο που ειχα μεσα σε αυτο ηταν η αποδειξη αγορας των παπουτσιων που μολις πριν απο 5 λεπτα ειχα ψωνισει!! Αν μου το επαιρναν 10 λεπτα πριν τωρα ακομα θα εκλαιγα τα 30 χιλιαρικα που ειχα δωσει!
Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια αυτο που μου συνεβη ηταν το εξης.

ειχα παρει ενα mp3 player για το αυτοκινητο,μετα απο τοοοοοσο καιρο που περιμενα να το παρω...

δεν προλαβα να το χαρω...

μια μερα αφησα την μασκα πανω στο αμαξι ενω ειχα παρκαρει κατω απο το σπιτι μου μερα-μεσημερι,ανεβηκα σπιτι για 1 ωρα...και μολις κατεβηκα...το τζαμι σπασμενο...και παπαλα το mp3.. :(

η αντιδραση μου?? καμια...φωναξα απλα την αστυνομια για τα τυπικα...ε και πηγα πηρα αλλο.

απο τοτε δεν αφηνω ποτε την μασκα πανω..ειδικα στην θεσσαλονικη-αθηνα

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα μου εκλεψαν το πορτοφολι μεσα απο τα Goodys οταν ημουν στο γυμνασιο... Το πολυτιμοτερο που ειχα μεσα σε αυτο ηταν η αποδειξη αγορας των παπουτσιων που μολις πριν απο 5 λεπτα ειχα ψωνισει!! Αν μου το επαιρναν 10 λεπτα πριν τωρα ακομα θα εκλαιγα τα 30 χιλιαρικα που ειχα δωσει!

 

μάλλον σε έκλεψαν αλλα απο το μαγαζί... 30.000 δρχ για παπούτσια....??? :happy:

 

 

Τέσπα, εμένα έγινε διάρηξη στο σπίτι μου ενώ κοιμόμουν και έκλεψαν : Τα καινούρια μου γυαλιά ηλίου, τα σιδερωμένα ρούχα μου, την καινούρια ψηφ.φωτογραφική μου,μια τσαντα με 300 ευρώ και το κερασάκι... το κλειδί του αυτοκινήτου με το αυτοκίνητο.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...