Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις διαλέξει DHL κατά 99% το τηλέφωνο θα περάσει τελωνείο. Με ems συνήθως δεν περνάς τελωνείο, αν και έχω ακούσει ότι το τελευταίο διάστημα έχουν εντατικοποιηθεί οι έλεγχοι και στα πακέτα που έρχονται με ems.

 

αυτο σημαινει οτι θα το εκτελωνησουν και θα πληρωσω εξτρα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτο σημαινει οτι θα το εκτελωνησουν και θα πληρωσω εξτρα?

 

Να είσαι προετοιμασμένος πάντως , δεν είναι απολύτως σίγουρο , αλλα είναι αρκετά πιθανόν . Υπάρχουν και μέλη που δεν πλήρωσαν πάντως .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι προετοιμασμένος πάντως , δεν είναι απολύτως σίγουρο , αλλα είναι αρκετά πιθανόν . Υπάρχουν και μέλη που δεν πλήρωσαν πάντως .

Eίναι αρκετά απίθανο θα έλέγα μην αγχώνεις το παιδί στη πρώτη του αγορά. Είναι αρκετά σπάνιο να σε πιάσει το τελωνειο. Συμβαινει αλλά στο 10-15% των δεμάτων που φτάνουν. Εδώ ταμπλετ με μεγάλο κουτι και δε σε σταματαει σε κινητο λογω μικρης συσκευασιας ακομα πιο απιθανο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eίναι αρκετά απίθανο θα έλέγα μην αγχώνεις το παιδί στη πρώτη του αγορά. Είναι αρκετά σπάνιο να σε πιάσει το τελωνειο. Συμβαινει αλλά στο 10-15% των δεμάτων που φτάνουν. Εδώ ταμπλετ με μεγάλο κουτι και δε σε σταματαει σε κινητο λογω μικρης συσκευασιας ακομα πιο απιθανο

 

Εχει συζητηθεί πολλάκις το συγκεκριμένο θεμα και καλό θα ειναι να μην το αναλύσουμε εδώ μιας και βγαίνουμε off topic.

 

Ειναι γνωστό ωστόσο πως οταν μπλέκονται γνωστές courier σε αγορές εκτός Ευρώπης (FedEx, dhl κτλ) περνάνε όλα απο τελωνείο. Η εξαίρεση ειναι να μην περάσουν αλλά μπορεί να συμβεί και αυτό μιας και εξαρτάται απο άλλους παράγοντες.

 

Θα παρακαλέσω όμως μα επανέλθουμε. Η συζήτηση περί αποστολών από Κίνα ας συνεχιστεί στο σχετικό θεμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που παιζει κουπονι για το τηλ.?

Για 200$ ακριβο μου φαινετε για ο ρισκο και μονο γιατι με 200-210$ παιζουν δοκιμασμενα τηλεφωνα αλλα αν παιζει κουπονι τοτε ναι αξιζει το ρισκο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που παιζει κουπονι για το τηλ.?

Για 200$ ακριβο μου φαινετε για ο ρισκο και μονο γιατι με 200-210$ παιζουν δοκιμασμενα τηλεφωνα αλλα αν παιζει κουπονι τοτε ναι αξιζει το ρισκο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5087705#post5087705

 

εγω ειμαι αναμεσα σ αυτο κ στο huawei honor 3c

μπορει καποιος να βοηθησει να αποφασισω?

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

αυτο σημαινει οτι θα το εκτελωνησουν και θα πληρωσω εξτρα?

 

Φυσικά .....

Στείλε μνμ στο μαγαζί να το δηλώσουν 30$ μήπως και τη γλιτώσεις.... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που παιζει κουπονι για το τηλ.?

Για 200$ ακριβο μου φαινετε για ο ρισκο και μονο γιατι με 200-210$ παιζουν δοκιμασμενα τηλεφωνα αλλα αν παιζει κουπονι τοτε ναι αξιζει το ρισκο.

http://www.pandawill.com/activity20131217.html

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5087705#post5087705

 

εγω ειμαι αναμεσα σ αυτο κ στο huawei honor 3c

μπορει καποιος να βοηθησει να αποφασισω?

 

ρε συ κ εγς το ιδιο διλημα εχω.μου αρεσει παρα πολυ το inew αλλα το αλλο ειναι εγγυηση απλα. κ αμα το παρεισ κ δουλεψει μονο 1 μηνα?αντε γεια.μαλλον προσ ηθαςει λεω αλλα δε ξερω αμα την κανω την τρελα...

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5087705#post5087705

 

εγω ειμαι αναμεσα σ αυτο κ στο huawei honor 3c

μπορει καποιος να βοηθησει να αποφασισω?

 

ρε συ κ εγς το ιδιο διλημα εχω.μου αρεσει παρα πολυ το inew αλλα το αλλο ειναι εγγυηση απλα. κ αμα το παρεισ κ δουλεψει μονο 1 μηνα?αντε γεια.μαλλον προσ ηθαςει λεω αλλα δε ξερω αμα την κανω την τρελα...

Tοτε καντε λιγο υπομονη μεχρι να παραλαβουν οι πρωτοι οποτε και θα εχετε μια ολοκληρωμενη αποψη ειδικα ως προς το αγνωστο INEW V3 που παραγγειλαμε ολοι εμεις!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια μχαρα και καλες γιορτες. Γνωριζει κανεις που να εχει παραγγειλει με ems express αντι για singpost;

Στο to2c στην επιλογη ems express λεει για 6-12 μερες. Ισχυει κατι τετοιο; Επισης, υπηρξε καποια επιπλεον χρεωση κατα την παραδοση;

Την τελευταια φορα που παρηγγειλα με singpost μου ηρθε το πακετο σε 2 μηνες, οποτε σκεφτομαι χαλαλι τα 23 ευρω, αν ειναι να το παρω σε 10 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε αλλά έλειπα από το σπίτι.την Παρασκευή θα πάω ο ίδιος να το πάρω.εκανε 3 μέρες ναρθη με την DHL σε ερώτηση μου,αν έχω να πληρώσω τίποτα έξτρα μου είπαν όχι μόνο να παραλάβω το πακέτο.την Παρασκευή το απόγευμα θα δω και θα σας πω εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Η DHL μαλλον λογο εορτων και πολυ δουλεια δεν τα περναει τα πακετα απο τελωνειο,Δεν εξηγητε διαφορετικα γιατι σε τρεις περιπτωσεις γνωστων μου που πηραν μεχρι και μαιμου nike παπουτσια η dhl τους τα περασε απο τελωνειο!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε αλλά έλειπα από το σπίτι.την Παρασκευή θα πάω ο ίδιος να το πάρω.εκανε 3 μέρες ναρθη με την DHL σε ερώτηση μου,αν έχω να πληρώσω τίποτα έξτρα μου είπαν όχι μόνο να παραλάβω το πακέτο.την Παρασκευή το απόγευμα θα δω και θα σας πω εντυπώσεις

Θα περιμενουμε. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...