Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα φιλε , η μεταβαση σε προγραμμα με παγιο 15 ευρω ειναι δυνατη μοναχα οταν ληξει η δεσμευση του συμβολαιου σου , σε καρτοσυμβολαιο εως και 20 ευρω μπορεις να μεταβεις κανονικα ομως !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια εχω επιδότηση 80 ευρο αλλα δεν ενδιαφερομαι για συσκευή. ποιο προγραμμα συμφέρει να πάρω τώρα ωστε να εχω την καλύτερη έκπτωση παγίου?(τωρα εχω cosmote απεριοριστα 25 το παλιο)

- μπορω να την χρησιμοποιήσω την επιδότηση και αργότερα αμα βγει κατι καινούργιο? ή πρεπει να την χρησιμοποιήσω άμεσα για να μην την χάσω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω επιδότηση 80 ευρο αλλα δεν ενδιαφερομαι για συσκευή. ποιο προγραμμα συμφέρει να πάρω τώρα ωστε να εχω την καλύτερη έκπτωση παγίου?(τωρα εχω cosmote απεριοριστα 25 το παλιο)

- μπορω να την χρησιμοποιήσω την επιδότηση και αργότερα αμα βγει κατι καινούργιο? ή πρεπει να την χρησιμοποιήσω άμεσα για να μην την χάσω?

να πας στο απεριοριστα 55 να ζητησεις και 2 παγια δωρο,εκπτωση απο την επιδοτηση (η οποια θα ανεβει) και επιπλεον εκπτωση στο παγιο!!
Link to comment
Share on other sites

τα 750 ΜΒ ειναι αρκετα για σερφαρισμα καθε μερα??οποιος εχει απεριοριστα 55 ας απαντησει παρακαλω..!

 

Ειναι μια χαρα αλλα καλου κακου βαλε κανα προγραμα να βλεπεις ποσα MB σου μενουν.

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

aαμα τα ζητήσω αυτα λέτε να κουφαθούνε? να τους "εκβιάσω" οτι έχω καλύτερη προσφορά απο voda?
κατα την γνωμη μου,συγουρα θα εχεις καλυτερη προσφορα απο τα 80 ευρο......αρα να τους πεις την αληθεια!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.εχω το cosmote απεριοριστα 25 και εχω κλεισει το 12μηνο συμβολαιο.θελω να το μετατρεψω σε καρτοκινητο κρατωντας το ιδιο νουμερο.γνωριζει κανεις αν πρεπει να επικοινωνησω τηλεφωνικα πρωτα η να παω σε καταστημα cosmote?και ποσο διαστημα μεσολαβει μεχρι να γινει η διακοπη του συμβολαιου?και γενικως αν υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω?!
Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω και εγώ μία ερώτηση.

 

Έχω οικογενειακή σύνδεση (απεριόριστα 25 η γυναίκα μου και my way 25 εγώ). Γενικά είμαστε ευχαριστημένοι με τα προγράμματα μας αλλά με την χρήση που κάνω, χρειάζομαι παραπάνω πακέτο δεδομένων. Υπάρχει κάποιο πακέτο δεδομένων που μπορώ να προσθέσω έξτρα στο πρόγραμμα μου ή πρέπει αναγκαστικά να πάω σε άλλο πρόγραμμα συμβολαίου με μεγαλύτερο πακέτο δεδομένων; Με το my way 25 και ένα συμπλήρωμα 200-300ΜΒ θα ήμουν καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.εχω το cosmote απεριοριστα 25 και εχω κλεισει το 12μηνο συμβολαιο.θελω να το μετατρεψω σε καρτοκινητο κρατωντας το ιδιο νουμερο.γνωριζει κανεις αν πρεπει να επικοινωνησω τηλεφωνικα πρωτα η να παω σε καταστημα cosmote?και ποσο διαστημα μεσολαβει μεχρι να γινει η διακοπη του συμβολαιου?και γενικως αν υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω?!

Καλημέρα.Ειχα ρωτησει γιαυτο στον Γερμανο και μου ειπαν αν θυμαμαι καλα

να παρω τηλεφωνο στο 13838,στη συνεχεια ερχεται ενα μηνυμα στο κινητο με

εναν κωδικο και με αυτο τον κωδικο πας και στο κανουν καρτοκινητο!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και διάβασα κάτι που είπε ένας φίλος για διακοπή σύνδεσης, μετατροπή σε καρτοκινητό και μετά και πάλι μετατροπή σε σύνδεση, θα θελα να το ξαναρωτήσω...

Αν κάνω τη cosmote σύνδεσή μου καρτοκινητό vodafone για παράδειγμα, μπορώ μετά στα καπάκια αφού γίνει καρτοκινητό να κάνω αίτηση σύνδεσης στην cosmote? Γιατί θυμάμαι παλιότερα κάτι που λέγανε για 1 μηνα να περιμένεις... ή αυτό είναι μόνο αν το κάνω καρτοκινητό cosmote?

Θέλω να πάρω το iphone 4 και παρόλες τις μεγάλες επιδοτήσεις που δίνει γι αυτό το κινητό συμφέρει πολύ περισσότερο με καινούρια σύνδεση και 24μηνη δέσμευση (η τωρινή προσφορά που έχω με αφήνει μόνο μέχρι 18μηνο).

Link to comment
Share on other sites

Βάσει νόμου η φορητότητα πρέπει να εκτελείτε σε 3 εργάσιμες μέρες.

Κανείς δεν σου απαγορεύει λοιπόν να πας σε μία εταιρεία , και σε 1 ημέρα να φύγεις

σύνολο 3+1+3 = 7 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω και εγώ μία ερώτηση.

 

Έχω οικογενειακή σύνδεση (απεριόριστα 25 η γυναίκα μου και my way 25 εγώ). Γενικά είμαστε ευχαριστημένοι με τα προγράμματα μας αλλά με την χρήση που κάνω, χρειάζομαι παραπάνω πακέτο δεδομένων. Υπάρχει κάποιο πακέτο δεδομένων που μπορώ να προσθέσω έξτρα στο πρόγραμμα μου ή πρέπει αναγκαστικά να πάω σε άλλο πρόγραμμα συμβολαίου με μεγαλύτερο πακέτο δεδομένων; Με το my way 25 και ένα συμπλήρωμα 200-300ΜΒ θα ήμουν καλυμμένος.

καλημερα.μπορεις να βαλεις το internet on the phone.εχει 300mb και κοστιζει 10ε το μηνα.

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο ειναι καποιος υποχρεωμενος να παραμεινει στο ιδιο προγραμμα μετα την αρχη ενος συμβολαιου?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα tethering με την εφαρμογή easy tether δε χρεώθηκα τίποτα παραπανω. Το είχα ρωτήσει και στην εξυπηρέτηση πελατών και μου ειπαν ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω το πακέτο μου όπως θέλω.

Όσο για την αλλαγή σε πρόγραμμα δεν είχα κανένα πρόβλημα να μεταβώ σε χαμηλότερο πάγιο ακόμα μετα μόλις 2μήνες από την έναρξη του καινούριου "χρόνου". Κανε ένα τηλέφωνο και ρώτα τους.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση , οντως πηρα και ρωτησα και μου ειπαν οτι αν το χρησιμοποιω σαν μοντεμ δεν υπαρχει προβλημα και χρεωση εξτρα
Link to comment
Share on other sites

Χθες πηγα να παρω το galaxy s 2 απο γερμανο.ειχα εδω και 4μηνες την σουπερ επιδοτηση των εικοσι ευρω...παω στο μαγαζι και τι μου λενε!δεν εχετε επιδοτηση και τον αλλο μηνα θα σας βγαλουμε αλλη!εχω το παλαιο 45unlimited me stathera kai 1500cosmo kai 270για αλλους και1500 μυνηματα που δεν τα δουλευω ποτε!φορτωνω και γω και παιρνω την βοντα και μου δινει...1,5γκιγκα ιντερνετ 1500βονταφον και σταθερα και280 λεπταγια αλλους και τα 1500μυνηματα στα ιδια ακριβως λεφτα συν5ευρω και δυο παγια δωρο!εγω για 1γκιγκα ιντερνετ γουιντ εδινα 15ευρω ακομη...ε μαλλον με βλεπω να την κανω για βοντα.σε τελικη ολοι what.s up εχουν ωρα να το ξεθαψω και γω!

Αν υπαρχουν αποψεις θα με βοηθουσατε πολυ παιδια...περιμενω και αντιδραση της κοτε αν και δεν πιστευω να κοντραρει....παντως θα τους πεσουν τα μουτρα οταν τους πω θα κρατησω το what.s up να μιλαω με ολη την κοσμοτε μιας και οι πιο πολυ εχουν αυτο τζαμπατζιδικο :) χαχαχαχα

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Ποσο επιδοτηση πηρες για το αντιστοιχο προγραμμα της vodafone ;

 

Δεν πηρα επιδοτηση δεν με ενδιαφέρει επιδοτηση κινητου μιας και εχω το galaxy 2 δεν ηθελα να με κρατάνε δεσμευμένο στην εταιρια ωστε να μπορω να φυγω οποτε θελω :) παντως η κοτε δεν εχει κανει κινηση διαπραγμάτευσης .....

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησαν μαζί μου από κοσμοτε για να μου πουν ότι μου δίνουν το τεράστιο πόσο των... 85€. Είμαι στο απεριόριστα 55 με ίντερνετ το καινούριο όμως με τα 350 mb. Πηγα voda και μου λένε ότι πάνω από 140€ αποκλείεται να πάρω και μου λέει ο υπάλληλος να παω wind γιατί δίνουν λέει καλύτερες επιδοτήσεις και θα μου κάνουν και αντιπροσφορα από κοσμοτε. Τι λέτε εσείς να κανω? Γιατί για να παω voda το σκεφτόμουνα αλλά για wind με τίποτα..

 

Sent from my X10i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωσαν απο cosmote οτι σε οικογενειακο-απεριοριστα 25 και τα δυο νουμερα-εχω το μυθικο ποσο των 80 ευρω!!

τυχαια την προηγουμενη μερα με ειχαν παρει απο wind και οταν τους ειπα για μια ακριβη συσκευη που ενδιαφερομαι μου

ειπαν 300 ευρω.

1)σε λιγο μεγαλυτερα προγραμματα to all 350 και to all 250 (63 ευρω συνολικο παγιο)

2)χωρις εκπτωση παγιου εννοειται.

οταν με ξαναπαρουν προφανως και θα κανω τηλεφωνικα αιτηση στη wind μιας και θεωρω κοροιδια την επιδοτηση

της cosmote...

Η πλακα ειναι οτι στο ενα νουμερο ειχε βγει και εληξε η προηγουμενη επιδοτηση (60 ευρω) η οποια αντι να

μεγαλωσει μικρυνε....60----->40!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει αρκετές φορές στο συγκεκριμένο topic γιατί τον τελευταίο μήνα έπαιζαν αρκετά σενάρια στο μυαλό μου όσων αφορά τον τρόπο που θα μπορούσα να πάρω το SGS2 με όσο το δυνατό λιγότερα χρήματα.

 

Από τον Γερμανό μου έδιναν 270 ευρώ επιδότηση αν το παλιό μου Απεριόριστα 35 το έκανα κάρτα, και σε ένα μήνα το έκανα νέο Απεριόριστα 45 12μηνο. Επίσης, για ένα δεύτερο παλιό Απεριόριστα 35 (της γυναίκας μου) σε καρτοκινητό για ένα μήνα και μετά νέο Απεριόριστα 25 12μηνο μου έδιναν κάπου στα 140 ευρώ...

 

Πάω μετά από καμιά εβδομάδα να το προχωρήσω, και μου λένε ότι τα ποσά έπεσαν και για 24μηνο(!!!!!) πλέον, τα ποσά είναι 250 ευρώ στο Απεριόριστα 45 και κάπου 120 ευρώ στο Απεριόριστα 25.

 

Φεύγω νευριασμένος, και κάνω «εκβιαστική» αίτηση φορητότητας στη Wind (Σάββατο βράδυ). Κυριακή(!!!!) πρωί με παίρνουν από τη Wind για επιβεβαίωση και με ρωτάνε πότε με βολεύει να έρθει courier... Το τρενάρω λέγοντας τους πως είμαι σε επαγγελματικό ταξίδι εκτός της πόλης μου, και καταφέρνω να το πάω μιάμιση εβδομάδα μετά... Στο διάστημα αυτό δυστυχώς η Cosmote δε με πήρε ποτέ κι έτσι πήρα στην Wind να ακυρώσω το αίτημα φορητότητας.

 

Μη έχοντας και πολλές επιλογές, και μιας και είχα ήδη πουλήσει το Χ10 μου, παίρνω στο 13838 να ζητήσω τους 4ψήφιους για μετατροπή σε καρτοκινητά για τις 2 συνδέσεις και μου κάνουν προσφορά να μου κρατήσουν για ακόμη ένα χρόνο το -10 ευρώ στο κάθε πάγιο. Τους λέω ότι δε με ενδιαφέρει και πάω στο Γερμανό με βαριά καρδιά και προχωράω τις ακυρώσεις των συνδέσεων...

 

Όλο το βράδυ με έτρωγε όμως ότι έκανα χαζομάρα και ακύρωσα 2 προγράμματα που όμοια τους θα κάνουμε καιρό να δούμε (αν τα δούμε και ποτέ ξανά), οπότε το επόμενο πρωί (εχτές) πήρα στο 13838 και ζήτησα ανάκληση των ακυρώσεων με την προϋπόθεση όμως να μου περάσουν τις -10 ευρώ εκπτώσεις που μου πρότειναν κι αυτοί. Το δέχτηκαν, και τελικά προχωρήσαμε στην ανάκληση των ακυρώσεων.

 

Τελικά, πήγα στον Κωτσόβολο και παρήγγειλα το SGS2 με 12μηνη δανειοδότηση (50 ευρώ το μήνα), το οποίο και θα μου έρθει τη Δευτέρα με courier.

 

Αυτά είναι... Έσφιξαν τα πράγματα παίδες... Και όχι τίποτα άλλο, με τέτοιες κινητάρες που κυκλοφορούν πλέον οι επιδοτήσεις των 80 και 100 ευρώ μοιάζουν αστείες...

Link to comment
Share on other sites

κατατοπιστικότατος!!

ειναι ξεχωριστές συνδέσεις ετσι?οχι οικογενειακό?

πικρή η ιστορία σου παντως..όπως θα είναι και η δικιά μου!!

τουλάχιστον πήρες το μηχάνημα!!καλορίζικο!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...