Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο ειναι φιλε εγω δεν θελω να βαλω κατι παραπανω........εβαλα περσι και πηρα το Ν76..απλως θελω να παρω μια..συσκευη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιαυτό και υπάρχουν και οι διαξιφισμοί... Πήγαινε στο αντίστοιχο thread και ρώτησε... ;)

Πάντως δεν ξέρω αν μπορείς στην κοσμοτέ να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση για έκπτωση παγίου... Αυτό ας μας το απαντήσει κάποιος που να ξέρει.

Αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε ίσως να είναι η καλύτερη λύση για σένα!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ξέρω αν μπορείς στην κοσμοτέ να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση για έκπτωση παγίου... Αυτό ας μας το απαντήσει κάποιος που να ξέρει
Μπορεί. Ας περάσει από Γερμανό ή να τους τηλεφωνήσει. Δεν το έχουν στην ιστοσελίδα τους.
Link to comment
Share on other sites

Έχω συμβόλαιο που σήμερα είναι η τελευταία μέρα της επιδότησης. Το ξέρω ότι μπορώ να πάρω και αύριο και να ζητήσω το τάδε κινητό, αλλά θα έχει αλλάξει η επιδότηση σωστά? Επίσης αν τους πάρω τηλέφωνο και τους αιτηθώ αύξηση επιδότησης, θα υπάρξει πρόβλημα επειδή λήγει σήμερα η επιδότηση? Το ποσό της επιδότησης είναι γύρω στα 125€. Τι μου προτείνετε να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Κατευθειαν ενεργοποιουνται τα δεδομενα απο το προγραμμα "i" της Cosmote; Η πρεπει να περιμενω μερικες ημερες;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μισή ώρα από σταθερό .. για να μου πουν ότι έχω 90€ επιδότηση για οποιοδήποτε κινητό και 120€ για iphone/htc. Έστειλαν στο αρμόδιο τμήμα αίτημα για επανεκτίμηση του ποσού .. Ε μα.. τους δίνω σε 3 συμβόλαια τους τελευταίους 15 μήνες 3500€ και μου δίνουν 90€ μόνο!?!?!? Είναι κοροϊδία .. !!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση,έχω επιδότηση μαζεμένη απο 2ετή χρήση σύνδεσης και το ποσό της επιδότησης είναι 275ευρώ.

Η απορροία μου είναι η εξής.Αν μία συσκευή (px nokia 5800 xm) κοστίζει 340,με το σκεπτικό οτι εγώ θα ανανεώσω το συμβόλαιο της σύνδεσης,θα χρειαστεί να πληρώσω τη διαφορά?

Κάπου δεν το έχω καταλάβει πως γίνεται.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση,έχω επιδότηση μαζεμένη απο 2ετή χρήση σύνδεσης και το ποσό της επιδότησης είναι 275ευρώ.

Η απορροία μου είναι η εξής.Αν μία συσκευή (px nokia 5800 xm) κοστίζει 340,με το σκεπτικό οτι εγώ θα ανανεώσω το συμβόλαιο της σύνδεσης,θα χρειαστεί να πληρώσω τη διαφορά?

Κάπου δεν το έχω καταλάβει πως γίνεται.. :blink:

 

Η επιδότηση σου είναι 275 ευρώ. Προφανώς εφόσον θέλεις συσκευή μεγαλύτερης αξίας θα πληρώσεις τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση,έχω επιδότηση μαζεμένη απο 2ετή χρήση σύνδεσης και το ποσό της επιδότησης είναι 275ευρώ.

Η απορροία μου είναι η εξής.Αν μία συσκευή (px nokia 5800 xm) κοστίζει 340,με το σκεπτικό οτι εγώ θα ανανεώσω το συμβόλαιο της σύνδεσης,θα χρειαστεί να πληρώσω τη διαφορά?

Κάπου δεν το έχω καταλάβει πως γίνεται.. :blink:

Αν πάρεις το Nokia 5800 με 340 ευρώ θα πληρώσεις 65 ευρώ.Γιατί: 340-275 (επιδότηση)=65 ευρώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο κάνει να ενεργοποιηθεί η πρόσβαση στο My Account σε πρόγραμμα συμβολαίου; Κάναμε την εγγραφή χτες αλλά ακόμα να έρθει SMS.

 

Επίσης, στο My Account υπάρχει δυνατότητα να δεις το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας του συμβολαίου (όπως στο δίνει το 1256);

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε. ΘΑ ερθει το μηνυματακι που περιμένεις. Οσο για το δεύτερο ερώτημα δεν έχεις τέτοια δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με άλλα λόγια στο Cosmote At Home, όπου δεν είναι δυνατό να στείλεις SMS στο 1256 από το ασύρματο τηλέφωνο, δεν υπάρχει κανένας άλλος τρόπος ελέγχου του υπολοίπου χρόνου! Ωραία! :mad:
Link to comment
Share on other sites

απο δευτέρα θα παω στον τοπικό οτε για μια επιδότηση που δικαιούμαι. η απορία: έχω σταμπάρει μια συσκευή εγώ, αλλα αν δεν την έχουν υπάρχει δυνατότητα να το παραγγείλουν κ να μου το κρατήσουν??

πέρσυ είχα ρωτήσει κάποιον υπάλληλο τους κ μου είπε "αδύνατον", ούτως η άλλως κάνουμε μαζικές παραγγελειες κάθε x μήνες!!!

 

επίσης είδα άλλους εδώ μέσα να τους συγχωνεύουν επιδοτήσεις προηγ ετών κ να γίνεται ένα ωραίο ποσο διόλου ευκαταφρόνητο. εμένα μου είχαν πει ότι αν δε πας στο χρόνο να εκμεταλλευτείς το ποσό μετα χάνεται κ αρχίζεις απ το μηδέν παλι....

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ι-60 με 750mb (απ'οσο λεει και στο site τους) αλλά απο το 1256 λεει οτι εχω 1064mb μεχρι 13/08 (εχθες ενεργοποιηθηκε το συμβολαιο)...

 

Τι ισχυει;

 

-Λαθος λεει το 1256;

-Υπαρχει καποιο μπονους στα mb;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

απο δευτέρα θα παω στον τοπικό οτε για μια επιδότηση που δικαιούμαι. η απορία: έχω σταμπάρει μια συσκευή εγώ, αλλα αν δεν την έχουν υπάρχει δυνατότητα να το παραγγείλουν κ να μου το κρατήσουν??

πέρσυ είχα ρωτήσει κάποιον υπάλληλο τους κ μου είπε "αδύνατον", ούτως η άλλως κάνουμε μαζικές παραγγελειες κάθε x μήνες!!!

 

επίσης είδα άλλους εδώ μέσα να τους συγχωνεύουν επιδοτήσεις προηγ ετών κ να γίνεται ένα ωραίο ποσο διόλου ευκαταφρόνητο. εμένα μου είχαν πει ότι αν δε πας στο χρόνο να εκμεταλλευτείς το ποσό μετα χάνεται κ αρχίζεις απ το μηδέν παλι....

 

στον δικο μου ΟΤΕ ο,τι θες στο παραγγελνουν. σε ποια περιοχη εισαι;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος από σας κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία; Ξέρετε αν σας ρωτάνε τους λόγους για τους οποίους θέλετε να μεταφερθείτε; ή σας πήρε η Cosmote όταν είδε το σχετικό αίτημα και σας ρώτησε; Και αν μπεις στη διαδικασία φορητότητας, μπορείς να την ακυρώσεις;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος από σας κάνει αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία; Ξέρετε αν σας ρωτάνε τους λόγους για τους οποίους θέλετε να μεταφερθείτε; ή σας πήρε η Cosmote όταν είδε το σχετικό αίτημα και σας ρώτησε; Και αν μπεις στη διαδικασία φορητότητας, μπορείς να την ακυρώσεις;

Ναι,σε παίρνει τηλέφωνο η Cosmote και σε ρωτάει τους λόγους για τους οποίους φεύγεις από το δίκτυο της.Αν τους πεις ότι είναι θέμα επιδότησης μπορεί να στην ανεβάσουν αλλά αν είναι κάτι άλλο δεν ξέρω τι κάνουν.Για παράδειγμα,όταν έφυγα από την Cosmote και πήγα στη Wind με ρώτησαν γιατί έκανα αίτηση φορητότητας και όταν τους είπα ότι δεν έχω καλή ποιότητα ήχου μου είπαν:"Α,εντάξει".Μπορείς να ακυρώσεις την αίτηση φορητότητας όποτε θες.:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι,σε παίρνει τηλέφωνο η Cosmote και σε ρωτάει τους λόγους για τους οποίους φεύγεις από το δίκτυο της.Αν τους πεις ότι είναι θέμα επιδότησης μπορεί να στην ανεβάσουν αλλά αν είναι κάτι άλλο δεν ξέρω τι κάνουν.Για παράδειγμα,όταν έφυγα από την Cosmote και πήγα στη Wind με ρώτησαν γιατί έκανα αίτηση φορητότητας και όταν τους είπα ότι δεν έχω καλή ποιότητα ήχου μου είπαν:"Α,εντάξει".Μπορείς να ακυρώσεις την αίτηση φορητότητας όποτε θες.:)

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Δυστυχώς η cote αυτή τη φορά με απογοήτευσε όσο δεν πάει άλλο.

Με αίτημα επανεξέτασης της επιδότησης μου κάνανε αύξηση 30€. δλδ το 10% από τα χρήματα που έχω δώσει τους τελευταίους 12 μήνες.

Θα σας ενημερώσω - ελπίζω σύντομα - για τις εξελίξεις επί του θέματος.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ι-60 με 750mb (απ'οσο λεει και στο site τους) αλλά απο το 1256 λεει οτι εχω 1064mb μεχρι 13/08 (εχθες ενεργοποιηθηκε το συμβολαιο)...

 

Τι ισχυει;

 

-Λαθος λεει το 1256;

-Υπαρχει καποιο μπονους στα mb;

 

Και σε μένα τα έχει μπουρδουκλώσει. Πού και πού το Ey/1256 βραχυκυκλώνει και βγάζει ό,τι να'ναι, σε μια-δυό μέρες θα βάλει ξανά το πραγματικό νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κανονικα κατεβενουν τα mb απο τα 1064mb...

 

Δεν εχει αλλαξει κατι..

 

Τουλαχιστον τα mb αναλογικα που πρεπει να χω ειναι τα 750/2 ... :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακομα 15 μερες συνδεση στην βονταφον διεκοψα μετα απο 7 χρονια λογω οτι δεν ειχα σημα και εχανα υπερβολικα πολλες κλησεις ουτε 3g καλυψη ειχα στην περιοχη μου ουτε τιποτα.προς το παρων με ειδοποιησανε οτι θα γινει καρτοκινητο στις 20 του μηνος και ψαχνομαι να δω τι θα κανω! αυτο που ηθελα να ρωτησω για την κοσμοτε .. τα ιντερνετ πακετα που εχει ειναι και για καρτοκινητα και για συμβολαια??

2ον) Λειτουργουν ολες οι εφαρμογες κανονικα οπως στην vodafone px ebuddy frings google maps etc η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Δυστυχώς η cote αυτή τη φορά με απογοήτευσε όσο δεν πάει άλλο.

Με αίτημα επανεξέτασης της επιδότησης μου κάνανε αύξηση 30€. δλδ το 10% από τα χρήματα που έχω δώσει τους τελευταίους 12 μήνες.

Θα σας ενημερώσω - ελπίζω σύντομα - για τις εξελίξεις επί του θέματος.

 

Τα οποία χρήματα τα έδωσες για να χρησιμοποιείς τη σύνδεσή σου, όχι για να αγοράσεις συσκευή, σωστά...?

Link to comment
Share on other sites

Τα οποία χρήματα τα έδωσες για να χρησιμοποιείς τη σύνδεσή σου, όχι για να αγοράσεις συσκευή, σωστά...?

 

Φυσικά.. για 3 συνδέσεις που βρίσκονται στο όνομα μου .. 2 φωνής και 1 δεδομένων .. και καλά άντε .. των δεδομένων δεν σου δίνει επιδότηση .. ούτως η άλλως .. τα άλλα 2 αθροιστικά δώσανε έσοδα στην κοτέ 3.000€ από πέρυσι τον απρίλιο ... αν είναι δυνατόν ... !

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Στον λογαριασμο μου βλεπω αυτο:

 

 

Τέλος Συνδρομητών Κινητής Τηλεφωνίας ---- 16,577 Ευρώ

 

Ειναι σωστο;

2-5-10 ευρω δεν ειναι τα τελη;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στον λογαριασμο μου βλεπω αυτο:

 

 

Τέλος Συνδρομητών Κινητής Τηλεφωνίας ---- 16,577 Ευρώ

 

Ειναι σωστο;

2-5-10 ευρω δεν ειναι τα τελη;

Για μία γραμμή; Μήπως έχεις κάποιο οικογενειακό πακέτο και είναι για περισσότερες γραμμές το τέλος;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...