Jump to content

Ελληνική τηλεοπτική Σεζόν 2011/12 - Post Season


NetSurfer_g7
 Κοινοποίηση

Ποιό κανάλι πιστεύετε ότι έχει το καλύτερο πρόγραμμα για τη φετινή σεζόν;  

43 members have voted

  1. 1. Ποιό κανάλι πιστεύετε ότι έχει το καλύτερο πρόγραμμα για τη φετινή σεζόν;

    • Ant1
    • Mega
    • Alpha
      0
    • Star
    • Κρατικά Κανάλια (ΝΕΤ, ΕΤ3)
    • Άλλο ( ποιό; )


Recommended Posts

 

Δεν καταλαβα τι ακριβως γινεται.Κοβεται οριστικα ή παει για του χρονου?Η Μελετη ελεγε οτι κοβεται οριστικα και δεν θα γινει ποτε,αλλα η Ξανθιπη ειπε στην συνεντεφξη οτι τους ειπαν απ'το καναλι οτι παει για Νοεμβριο του 2012.Παντως αμα ισχυει το πρωτο κανουν τεραστια βλακεια αφου η σειρα μπορει να τους δωσει εξασφαλισμενα υψηλα ποσοστα τηλεθεασης,κατι που δεν ειναι σιγουρο οτι θα συμβει βγαζοντας μονο νεες σειρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν καταλαβα τι ακριβως γινεται.Κοβεται οριστικα ή παει για του χρονου?Η Μελετη ελεγε οτι κοβεται οριστικα και δεν θα γινει ποτε,αλλα η Ξανθιπη ειπε στην συνεντεφξη οτι τους ειπαν απ'το καναλι οτι παει για Νοεμβριο του 2012.Παντως αμα ισχυει το πρωτο κανουν τεραστια βλακεια αφου η σειρα μπορει να τους δωσει εξασφαλισμενα υψηλα ποσοστα τηλεθεασης,κατι που δεν ειναι σιγουρο οτι θα συμβει βγαζοντας μονο νεες σειρες.

 

κοιτα,εχει ομως στο καστ της,τους πιο ακριβοπληρωμενους ηθοποιους Φιλιππίδης,Χαϊκάλης,Μπουλάς αν βαλεις και το υπολοιπο καστ,μεγαλωνει κατα πολυ το κοστος παραγωγης,ασε που φετος σε σχεση με τα αλλα χρονια εχουν μειωθει κατα πολυ τα διαφημιστικα εσοδα

makiaveli27:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κοιτα,εχει ομως στο καστ της,τους πιο ακριβοπληρωμενους ηθοποιους Φιλιππίδης,Χαϊκάλης,Μπουλάς αν βαλεις και το υπολοιπο καστ,μεγαλωνει κατα πολυ το κοστος παραγωγης,ασε που φετος σε σχεση με τα αλλα χρονια εχουν μειωθει κατα πολυ τα διαφημιστικα εσοδα

 

Δηλαδι το πισω στο σπιτι ή η κλινικη περιπτωση δεν εχουν υψηλο κοστος?Αφου και αυτα εχουν γνωστους ηθοποιους.Καλυτερα να μην εβγαζαν καποιο απο αυτα και να εβγαζαν το 50-50.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδι το πισω στο σπιτι ή η κλινικη περιπτωση δεν εχουν υψηλο κοστος?Αφου και αυτα εχουν γνωστους ηθοποιους.Καλυτερα να μην εβγαζαν καποιο απο αυτα και να εβγαζαν το 50-50.

 

περισσοτερος κοσμος θα προτιμουσε μια καινουρια σειρα και λιγοτερος μια σειρα 4αρων χρονων..αυτη ειναι η αποψη μου...ο μπεζος φετος θα εχει πολυ πλακα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη εκπομπή που μου άρεσε στην ελληνική TV το esc την κόψανε και καλά γιατί τους βάλανε πρόστιμο το ΕΣΡ για κακοποίηση γλώσσας... Λες και με όλα τα τούρκικα δεν κακοποιείτε η αισθητική μας! :mad:

 

Από την άλλη ΟΚ, πλάκα έχει ο Μπέζος και ο Φιλιππίδης αλλά ρε σεις τα ίδια άτομα βλέπω στην TV από το '90! Ε ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ! 20 χρόνια περάσαν! Ας βγει και κάνας νέος! Αστείοι ναι, με εμπειρία πλέον ναι, αλλά ΦΤΑΝΕΙ!

Owned HandSets: Nokia 3330- Nokia 6510- Nokia 6600- Samsung D830- Nokia E51- iPhone 3G- Nokia E5- Nokia N9
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη εκπομπή που μου άρεσε στην ελληνική TV το esc την κόψανε και καλά γιατί τους βάλανε πρόστιμο το ΕΣΡ για κακοποίηση γλώσσας... Λες και με όλα τα τούρκικα δεν κακοποιείτε η αισθητική μας! :mad:

 

Από την άλλη ΟΚ, πλάκα έχει ο Μπέζος και ο Φιλιππίδης αλλά ρε σεις τα ίδια άτομα βλέπω στην TV από το '90! Ε ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ! 20 χρόνια περάσαν! Ας βγει και κάνας νέος! Αστείοι ναι, με εμπειρία πλέον ναι, αλλά ΦΤΑΝΕΙ!

 

εγω νομιζα οτι την κοψανε γιατι θα κλεισει η ετ1..εγω περυσι μονο esc εβλεπα:(

το κωνσταντινου και ελενης...μια απορια..ποσα χρονια το βαζει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη ΟΚ, πλάκα έχει ο Μπέζος και ο Φιλιππίδης αλλά ρε σεις τα ίδια άτομα βλέπω στην TV από το '90! Ε ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ! 20 χρόνια περάσαν! Ας βγει και κάνας νέος! Αστείοι ναι, με εμπειρία πλέον ναι, αλλά ΦΤΑΝΕΙ!

Ποιο νέο της προκοπής είδες να βγαίνει; Προσωπικά ελάχιστους μπορώ να θυμηθώ. Μπέζος και Φιλιππίδης χίλιες φορές. Το ταλέντο δεν έχει χρονικό όριο και συμβιβασμούς (δηλαδή να σταματήσουμε να βλέπουμε ελληνικές ταινίες με Κωνσταντάρα, Βέγγο, για παράδειγμα, επειδή τις βάζουν συνέχεια)!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

To 50-50 ηταν και γ...ω τα σηριαλ.1000 φορες να εβγαινε αυτο παρα το πισω στο σπιτι.Παντως εκει στο Mega ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.Εβγαλαν προγραμμα Νοεμβριου για 2 μερες και μετα το εξαφανισαν.Τωρα εχουμε φτασει στο τελευταιο 2ημερο του Οκτωμβριου και ακομα δεν υπαρχει προγραμμα Νοεμβριου.Τι περιμενουν???Σε λιγο θα μπει ο μηνας και δεν θα ξερουμε τι προγραμμα εχει το καναλι. Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ανακοινωθηκε το οριστικο προγραμμα Νοεμβριου του Mega:

Απο 14/11

ΔΕΥΤΕΡΑ

21:00 Πισω στο σπιτι

22:00 Με λενε Βαγγελη

23:15 Ανατροπη

ΤΡΙΤΗ(Ισχυει για τις Τριτες χωρις CL)

21:00 Η Ζωη της αλλης

21:50 Money Drop

23:20 Mega cinema

ΤΕΤΑΡΤΗ

21:00 Η Ζωη της αλλης

21:50 Ευτυχισμενοι μαζι (Ε)/Junior Masterchef(απο 30/11)

23:00 Ερευνα

ΠΕΜΠΤΗ

21:00 Η Ζωη της αλλης

21:50 Ευτυχισμενοι μαζι (Ε)(Ισως απο 01/12 να μετακομισει το Πισω στο σπιτι σε αυτο το timeslot)

23:00 Εμπολεμη ζωνη

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

21:00 Η Ζωη της αλλης

21:50 Κλινικη περιπτωση

23:00 Mega cinema

ΣΑΒΒΑΤΟ

21:00 Ομορφος κοσμος 2

22:15 Mega cinema

ΚΥΡΙΑΚΗ

21:00 Mega cinema

23:15 Πρωταγωνιστες

Link to comment
Share on other sites

Χτες εκανε πρεμιερα το ολοκαινουριο τηλεπαιχνιδι του ant1.Πως σας φανηκε?Εγω γελασα αρκετα,ιδιαιτερα με τον τυπο που εριχνε ολο μπινελικια οταν εκανε τις δοκιμασιες αλλα οταν κατι τον ακουμπουσε χε...ταν απ'τον φοβο του :lol:
Link to comment
Share on other sites

είδα πολύ λίγο. εκεί που έδειχνε κάτι με κοτόπουλα και μετά μια δοκιμασία με ένα ξύλο.

απαρατήρητη εκπομπή/παιχνίδι πάντως :) κανενα νόημα

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητήρια στο τμήμα επιλογής των παιχτών...παίζει να μην είχε και κανένας IQ πάνω από τούρτας...!
Link to comment
Share on other sites

To κυριο νοημα του παιχνιδιου ειναι οτι βγαζει γελιο.Οι πρωτες δοκιμασιες ειχαν πιο πολυ πλακα εκει που επρεπε να καταλαβουν με την αφη και εκει που επρεπε να αναγνωρισουν μυρωδιες.
Link to comment
Share on other sites

καλα σημερα επεσα πάνω στη σελιδα του μεγκα, που παρουσίαζε το "πισω στο σπιτι" - τι κουλό casting είναι αυτό? Ο Αθερίδης πατέρας του Τότσικα? :blink: Και με 6χρονα εγγόνια??
Link to comment
Share on other sites

είδα πολύ λίγο. εκεί που έδειχνε κάτι με κοτόπουλα και μετά μια δοκιμασία με ένα ξύλο.

απαρατήρητη εκπομπή/παιχνίδι πάντως :) κανενα νόημα

απο κει ειδα και γω, μου φανηκε αρκετα "βλαμμενο" παιχνιδι

συγχαρητήρια στο τμήμα επιλογής των παιχτών...παίζει να μην είχε και κανένας IQ πάνω από τούρτας...!

 

:lol: σωστος :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

καλα σημερα επεσα πάνω στη σελιδα του μεγκα, που παρουσίαζε το "πισω στο σπιτι" - τι κουλό casting είναι αυτό? Ο Αθερίδης πατέρας του Τότσικα? :blink: Και με 6χρονα εγγόνια??

 

δεν θα κανει νουμερα αυτο...αυτο που θα χτυπησει ειναι ο μπεζος και ισως ο βαγγελης

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

δεν θα κανει νουμερα αυτο...αυτο που θα χτυπησει ειναι ο μπεζος και ισως ο βαγγελης

 

Γιατί να μην κάνει νούμερα;;

Η Καβογιάννη είναι από τις καλύτερες σύγχρονες κωμικές ηθοποιούς. Ο Αθερίδης επίσης πολύ καλός.

Υπάρχει και ο Τότσικας να βλέπουν τα κοριτσάκια να λιγουρεύονται

Διαθέτει όλα τα συστατικά για επιτυχία.

 

Αν φυσικά διαθέτει και ένα αξιόλογο σενάριο με έξυπνες ατάκες.

 

Ο Μπέζος έχει να μου κάνει έστω και την παραμικρή επιθυμία να τον παρακολουθήσω από το Εκείνες και Εγώ, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να δω το καινούργιο του.

Όσο για το Με Λένε Βαγγέλη, επίσης εξαιρετικός ηθοποιός ο Johny από τα Εγκλήματα (που πάντα ξεχνάω το όνομά του), αλλά είναι σειρά που βασίζεται στην ατάκα. Αν είναι καλογραμμένο και έξυπνο, θα πιάσει. Αλλιώς...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην κάνει νούμερα;;

Η Καβογιάννη είναι από τις καλύτερες σύγχρονες κωμικές ηθοποιούς. Ο Αθερίδης επίσης πολύ καλός.

Υπάρχει και ο Τότσικας να βλέπουν τα κοριτσάκια να λιγουρεύονται

Διαθέτει όλα τα συστατικά για επιτυχία.

 

Αν φυσικά διαθέτει και ένα αξιόλογο σενάριο με έξυπνες ατάκες.

 

Ο Μπέζος έχει να μου κάνει έστω και την παραμικρή επιθυμία να τον παρακολουθήσω από το Εκείνες και Εγώ, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να δω το καινούργιο του.

Όσο για το Με Λένε Βαγγέλη, επίσης εξαιρετικός ηθοποιός ο Johny από τα Εγκλήματα (που πάντα ξεχνάω το όνομά του), αλλά είναι σειρά που βασίζεται στην ατάκα. Αν είναι καλογραμμένο και έξυπνο, θα πιάσει. Αλλιώς...

Απο τις σειρες του mega πιο πολυ το Με λενε βαγγελη και η Κλινικη περιπτωση μου γεμιζουν το ματι.Το πισω στο σπιτι δεν μου φαινεται και τοσο καλο οσο τα αλλα.

Link to comment
Share on other sites

το black out ηταν φοβερο...:lol::lol:

τρελο:D

και το πλακα κανεις καλο σημερα..μπραβο στον αντ1

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Η τηλεοπτική πενία, η προχειρότητα και η μιζέρια σε όλο της το μεγαλείο. Ιδίως οι νέες σειρές που αναμένονται (Καβογιάννη, Αθερίδης, Χαραλαμπόπουλος και το κακό συναπάντημα) αποδεικνύουν περίτρανα το μέγεθος της παρακμής.

Πλέον τηλεόραση ανοίγω για να δω πολύ λίγα και απολύτως συγκεκριμένα πράγματα. Ακόμα και η ενημέρωση και η ψυχαγωγία μου πλέον έχει ανατεθεί στο διαδίκτυο και - μετά από πολύ καιρό - και στο ραδιόφωνο. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

http://www.antenna.gr/tv/BlackOut/Images/main_photo.jpg

 

Παρουσίαση: Νάντια Μπουλέ

Τα βλέπετε όλα μαύρα; Είναι επειδή ήρθε στην Ελλάδα το "Black Out", αφού πρώτα σάρωσε σε τηλεθέαση στη Δανία, στο Βέλγιο, στη Νορβηγία και στην Ολλανδία. Το παιχνίδι που θα βγάλει στο φως τους μεγαλύτερους φόβους σας, αρχίζει… στο απόλυτο σκοτάδι! Δοκιμασίες που δεν φανταστήκατε ούτε στα πιο τρελά σας όνειρα, παγίδες που θυμίζουν σκηνές από σινεμά, αντικείμενα που δεν θα τολμούσατε ποτέ να αγγίξετε, ζωντανά πλάσματα που κάνουν και τους πιο θαρραλέους να τρέμουν από το φόβο τους… έρχονται για να σκορπίσουν τον τρόμο σε ένα περιβάλλον που όλες οι αισθήσεις λειτουργούν στο max, εκτός από την όραση! Έξι παίκτες τη φορά, θα πρέπει να βάλουν το μυαλό τους να δει όσα τα μάτια τους δεν θα μπορούν. Αν θεωρείτε πως διαθέτετε τόλμη, ρίσκο, θάρρος, χιούμορ και είστε διαρκώς σε εγρήγορση… δοκιμάστε το και πού ξέρετε, μπορεί να είστε εσείς ο σκοτεινός τύπος, που θα κερδίσει το μεγάλο χρηματικό έπαθλο και τελικά θα βγει από το "Black Out"… ασπροπρόσωπος!

 

http://www.antenna.gr/tv/BlackOut/About

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

μονο εμενα μου φανηκε :X ?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Χτες εκανε πρεμιερα και το Dancing on ice.Πως σας φανηκε?Εμενα μου φανηκε καλυτερο απ΄το with the stars σαν concept μονο που δεν μου αρεσαν τοσο οι κριτες και η παρουσιαστρια.Μονο ο Κωσταλας ειχα καποια εμπειρια με τον χωρο στον παγο.Οι αλλοι 2 κριτες ειναι εντελως ασχετοι και ξεκαρφωτοι.
Link to comment
Share on other sites

Χτες εκανε πρεμιερα και το Dancing on ice.Πως σας φανηκε?Εμενα μου φανηκε καλυτερο απ΄το with the stars σαν concept μονο που δεν μου αρεσαν τοσο οι κριτες και η παρουσιαστρια.Μονο ο Κωσταλας ειχα καποια εμπειρια με τον χωρο στον παγο.Οι αλλοι 2 κριτες ειναι εντελως ασχετοι και ξεκαρφωτοι.

 

το ειδα λιγο...η μπαλατσινου δεν το παρουσιαζει και καλα...προτιμουσα μακρυπουλια

 

 

όχι, δεν είσαι ο μόνος! :lol:

απορω πως παίζει ΚΑΙ αυτό το παιχνίδι στην τηλεόραση... ΕΛΕΟΣ

 

εμενα μαρεσε...ιδικα ο μικρος που εβριζε και εκανε μπουνιες:lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...