Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και επίσημα πλέον η πρόταση της Samsung που βασίζεται στο λειτουργικό LiMo.

 

http://www.samsunghub.com/wp-content/uploads/2009/09/vodafone-h1.jpg

 

Network: HSDPA 7.2 Mbps 900/2100; EDGE/GPRS 850/900/1800/1900

OS: Linux

CPU: TI OMAP 3430 600MHz

Display: 3.5” AMOLED, WVGA 16M color

Camera: 5 Megapixel Auto Focus with LED flash

Video: MPEG4 / H.263/ H.264, Divx,Xvid, WMV / HD (720p) recording

Audio: MP3, AAC, AAC+, AAC+(e), WMA, AMR

Other features: GPS, WiFi, Web Player, FM Radio with RDS, VF 360 3D UI Applications (People view, Time Line, Activity View, Search View)

Connectivity: Bluetooth 2.0 / USB 2.0 / Wi-Fi

Memory :16GB + MicroSD (up to 32GB)

Size: 58 x 115.8 x 13.2mm

Battery: 1500mAh

 

Δείκτης SAR:

0.634 W/kg

 

http://www.samsunghub.com/2009/09/24/limo-release-2-powered-vodafone-360-h1-gets-official/

 

Περισσότερες πληροφορίες:

http://www.electricpig.co.uk/2009/09/24/the-unveiled/

Edited by gianpithio
Update
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα μολις πηρα το samsung h1 360 εχει αγορασει κανενας αλλος

??? γιατι δεν μπορω να γραφτω στο 360

:p
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις πηρα το samsung h1 360 εχει αγορασει κανενας αλλος

??? γιατι δεν μπορω να γραφτω στο 360

τιμή???υπαρχει σε καταστηματα vodafone???

Link to comment
Share on other sites

πολλα δεν ειναι????

 

αν σκευτης οτι το iphone κανει 570 και αυτο κανει 489 και επιπλεον εχει 5 μεγαπιξελ καμερα και κτλπ..... που σαν χαρακτηριστικα ειναι καλυτερο και γενικοτερα πιστευω οτι μπορει να χτυπισει το iphone!!! δεν ειναι ακριβο ουτε και φτηνο να σου πω την αληθεια το περιμενα γυρο στα 380 το μονο αρνητικο που εχει ειναι οτι ειναι μονο για vodafone!!!!!

:p
Link to comment
Share on other sites

Τί λειτουργικό είναι αυτό (Limo) ;

Ωραίο μου φάνηκε που το είδα στο ΠΛΑΙΣΙΟ, αλλά τι εφαρμογές παίζουν;

Μπορείς να περάσεις εφαρμογές τρίτων;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ... τι κινητάρα είναι αυτή!!!!

Το περιεργάστηκα κάνα μισάωρο (βρήκα και καρεκλίτσα και έκατσα:p) σε ένα κατάστημα της vodafone!

Κατασκευή πολύ στιβαρή και με υλικό κάτι σαν τα Laptop τα Vaio (που είναι με κράμα μαγνησίου)!

Ελαφρύ , κομψό , έχει ΤΡΟΜΕΡΗ οθόνη , φοβερά χρώματα και τέλεια ανταπόκριση σε κάθε άγγιγμα με το δάχτυλο!

 

Το μενού ήταν ΠΟΛΥ γρήγορο - μάλλον ο επεξεργαστής του θα είναι πολύ δυνατός!

Να φανταστείτε το παιχνίδι (Asphalt 4) που έχει και το Samsung i8910 Omnia HD τρέχει σχεδόν σε διπλάσια ταχύτητα! Ήταν απίστευτο πόσο καθαρά και ομαλά φαινόταν σε σχέση με το HD!

Είχε και άλλα δυο 3d παιχνίδια εγκατεστημένα που δεν τα ήξερα , αλλά ήταν τρομερά σε ποιότητα!

Δοκίμασα και την κάμερα ... ΤΡΟΜΕΡΕΣ φώτο και πολύ ωραίο και το πρόγραμμα που είχε για να τις βλέπεις! Μ' άρεσε ο τρόπος που γινόταν το ζουμ , με παρατεταμένο άγγιγμα με το δάχτυλο γίνεται και μάλιστα πολύ γρήγορα!

Είχε και κάτι HD βίντεο και ήταν απόλαυση να τα βλέπεις στην οθόνη αυτή!!!!

Τράβαγε και βίντεο σε HD ανάλυση και μάλιστα δεν έχανε καρέ όπως το i8910 Omnia HD ! Τράβηξα πολλά βίντεο και ΔΕΝ πρόσεξα πτώση στα frame rate!!

Είχε ΠΟΛΛΕΣ εγκατεστημένες εφαρμογές που έμπαιναν στο ίντερνετ ... π.χ. για τον καιρό , για αποτελέσματα αγώνων και τέτοια!

Γενικά η πλοήγηση στο ίντερνετ ήταν απόλαυση! Μπήκα σε πολλά site που είχαν και flash περιεχόμενο και δεν κόλλησε πουθενά!

Γενικά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις!

Απορώ ΠΟΣΟ ΤΡΟΜΠΕΣ είναι εκεί στη samsung που έχουν τέτοια τεχνολογία και πάνε και βγάζουν το OMNIA 2 που ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ!!! (το είδα και αυτό και μιλάμε πολύ χάλι , από τις 4 φορές που πάταγα την οθόνη τις δύο ανταποκρινόταν! ΜΕΤΡΙΕΣ φώτο και ΧΑΛΙΑ βίντεο!!! Έκανε και τρελά κολήματα στην πλοήγηση στο ίντερνετ!

ΕΛΕΟΣ για καινούργιο κινητό και όταν έχουν ήδη στην αγορά κινητά όπως το παρών του θέματος!!!!)

 

Απορώ πως δεν το έχουν πάρει πολλοί το Samsung 360 H1!

Εκεί που σκεφτόμουν να πάρω το iphone , τώρα που είδα και αυτό είμαι σε δίλλημα!

Απλά θέλω να δω αν υπάρχουν εφαρμογές ή games που μπορώ να βάλω!

Το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις ?????

Link to comment
Share on other sites

 

Το κινητό, με μια πρώτη ματιά, είναι απίστευτο..!! Η κατασκευή του κινητού φαίνεται πολύ καλή, η κάμερα του είναι πολύ καλή (5 MegaPixel) και το μενού του μεσαίο. Βέβαια, μπορεί στην πραγματικότητα αυτό το μενού να κάνει "θαύματα", αλλά πιστεύω ότι είναι ένα κινητό πιο πολύ για αυτούς που δεν αντέχουν ούτε 5 λεπτά μακριά από Facebook, Twitter κ.α

Link to comment
Share on other sites

και εμένα που είμαι φανατικός του Symbian μου έκανε καλή εντύπωση το κινητό και το μενού του, δηλαδή το στήσιμο του και η ανταπόκριση...

 

Απλώς είμαι πολύ επιφυλακτικός όσο αφορά τι είδους εφαρμογές μπορούμε να βάλουμε σε τέτοιο κινητό.. Θα το ψάξω πάντως επειδή μου κίνησε τη περιέργεια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εγω το εχω παρει το h1 εδω και μια εβδομαδα εχω να πω τα καλυτερα !!!!ειναι φοβερω εχω και το iphone και τα 2 ειναι πολυ καλα κινητααα!!!οτι θελετε ρωτηστε!!!!
:p
Link to comment
Share on other sites

Έξτρα προγράμματα υπάρχουν για να βάλεις στο κινητό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εγω το εχω παρει το h1 εδω και μια εβδομαδα εχω να πω τα καλυτερα !!!!ειναι φοβερω εχω και το iphone και τα 2 ειναι πολυ καλα κινητααα!!!οτι θελετε ρωτηστε!!!!

 

φιλε μου όταν τραβάς video 720p ποσα frames είναι? το video είναι ομαλό?καλύτερο από το samsung HD?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια εγω το εχω παρει το h1 εδω και μια εβδομαδα εχω να πω τα καλυτερα !!!!ειναι φοβερω εχω και το iphone και τα 2 ειναι πολυ καλα κινητααα!!!οτι θελετε ρωτηστε!!!!

 

Φίλε κάνε ένα mini review για το κινητό!

Πες μας αν είσαι ευχαριστημένος , αν σου κολλάει , ποιότητα κλήσεων , σήμα, πόσο κρατάει η μπαταρία, αν έχει κάποιους περιορισμούς από την Voda, ποιότητα φώτο-βίντεο, αν έχει εφαρμογές-games ... γενικά πες μας ότι μπορείς!

Αν μπορείς να βγάλεις και καμιά φωτογραφία και ένα βίντεο και το ανεβάσεις κάπου θα ήταν τέλεια!!

thanks:)

Link to comment
Share on other sites

σε 30 λεπτα θα εχετε ενα αναλητικο review μονο πειτε μου πως ανεβαζω φωτογραφιες και βιντεο????????????
:p
Link to comment
Share on other sites

σε 30 λεπτα θα εχετε ενα αναλητικο review μονο πειτε μου πως ανεβαζω φωτογραφιες και βιντεο????????????

 

http://tinypic.com/ ... ;)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχουμε και λεμε εδω και περιπου 1,5 χρονο εχω αλλαξει γυρο στα 43 κινητα ως αποτελεσμα εχω δει πολλα κινητα τωρα απο εκει και περα το h1 ειναι ενα εξερετικο κινητο .Το h1 το αγορασα στις 3-11-2009 το κινητο το δουλευα με vodafone cu αλλα ειχα το εξεις προβλημα γιατι ημουν απο του πρωτους που αγορζα το h1 και επιπλεον ο πρωτος που το ειχα δοκιμασει με καρτοκινητο (γενικα δεν πρεπει να ειχα κανει πολλα τεστ η vodafone με καρτοκινητα ) δεν μου δουλευε το 360 και ως αποτελεσμα το κινητο ηταν αχρηστο γιατι χωρις το 360 δεν κανει τιποτα οπως δεν δουλευουν οι χαρτες το email και αλλα πολλα πραγματα ηταν σαν να ειχες το iphone χωρις να εχει ιντερνετ !!! κατευθειαν μιλησα με την vodafone και σε 2 μερες ολα ηταν οκ το πηγα στην vodafone στα κεντρικα και μιλησα με εναν υπευθηνο και με αυτον που ειναι ο τεχνικος της vodafone. μια αναβαθμιση μου εκαναν και ολα οκ απλος για λιγες μερες δεν μπορω να βαλω την vodafone συνδεση μου γιατι απλα δεν θα δουλευει το 360 (αν αγορασετε τωρα το κινητο και του βαλετε μια sim με συνδεση vodafone ολα δουλευουν οκ απλα υπαρχει ακομα αυτο το προβλημα με τα καρτοκινητα )και μου ειπαν οτι σε λιγες μερες θα με παρουν τηλ γιανα το ξανα παω και να μου κανουν αναβαθμιση και τοτε θα δουλευει και με καρτοκινητα και με συνδεσης επιπλεον μπορουσα να μην το παω στα κεντρικα και να ερχοταν ενα κουριερ δωρεαν και να μου το επερναν και να μου το εφερνε σε 1 μερα απλα το ηθελα εκεινη την ημερα για αυτο το πηγα στα κεντρικα. Τωρα απο εκει και περα σαν κινητο ειναι ευκολο !! το μενου του ειναι σαν του iphone μπορω να πω ειναι ενα copy του iphone!ειναι γρυγορο αλλα σχεδον σαν το iphone ας πουμε μου εκανε ενα μικρο κολληματακι για 5 δευτερολεπτα και μονο αυτο τιποτα αλλο δεν μου εχει κολληση ποτε τιποτα μονο αυτο τον 5 δευτερολεπτον σε συγκριση με κατι αλλα κινητα πχ satio,omniahd kai n97 δεν ειναι τιποτα !!!τωρα για τα πλαστικα εχω να πω τα καλυτερα το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν φαινετε τοσο ακριβο ειναι λιγο στο ματι λιγο φτηνο μονο αυτο δεν ξερω αν το εχει δει αυτο κανεις αλλα οταν σας περνει καποιος τηλ η σας στελνει sms η mail... το κατω μερος του κινητου φωτιζει και γινεται λευκο και ειναι πολυ ωραιο αυτο!!τωρα γιατο ηχειο ειναι πολυ δυνατο και ποιτικο οχι ομως στερεοφωνικο και ειναι λογικο γιατι μονο ενα εχει. το ηχειο της ομιλιας ειναι δυνατο και καλο!!η καμερα ειναι πολυ καλη οχι ομως ουτε σαν του satio ουτε και του n97 αλλα ειναι πολυ καλη αλλα το βιντεο ειναι απλα εξερετικο ειδικα για τα 5 megapixel!! η οθονη ειναι πολυ καλη αλλα οχι σαν του iphone σε συγκριση με την αφη. Η μπαταρια μου κραταη 2 μερες με ανοιχτο μσν να εχω τραβιξει και φωτο video τα παντα κοινος!!τωρα αν θελετε να με ρωτησετε κατι αλλο πειτε μου !! παρτε και το μσν μου και οποιος θελει να με ρωτηση κατι ασ με κανει add θα του απαντησο!! blue_ice360@hotmail.com
:p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...