Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια επιδει ειμαι καινουργιος στην παρεα συγχωρεστε με αν ποσταρω λαθος..ειμαι κατοχος Note 4 910F και εχω την εξης απορια..μπορω το κουμπι (Εφαρμογές) που ειβαι τερμα δεξια να το μετακινησω?
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να περασουμε σε αυτο το κινητο να γραφει Ελληνικα με καποιο τροπο? Εχει Ελληνικο μενου αλλα δεν εχει Ελληνικα στο να γραψουμε.Ευχαριστω
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις να κατεβάσεις ένα άλλο πληκτρολόγιο όπως πχ το TouchPal που χρησιμοποιώ εδώ και αρκετό καιρό και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Κατέβασε και το ελληνικό πακέτο γλώσσας και δοκίμασε. Αλλιώς υπάρχει μια εφαρμογή στο play store που λέγεται Language enabler την είχα δοκιμάσει αλλά δεν μου έκανε δουλειά..
Link to comment
Share on other sites

Οταν εννοεις Ελληνικο πακετο γλωσσας ? Ελληνικο μενου εχει , να γραψω δεν μπορω Ελληνικα στα μηνυματα, στον exlporer.....

Θα δω το πληκτρολογιο που μου λες

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Δες το πληκτρολόγιο που σου λέω και στις ρυθμίσεις του TouchPal έχεις επιλογή να κατεβάσεις ότι γλώσσα θέλεις. Στο κινητό δεν έγραφες ποτέ ελληνικά? Είναι stock λογισμικο? Αν ναι είναι rooted? Χρησιμοποιείς greenify?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι οκ με το touchpal , ευχαριστω

Υπάρχουν πολλά ακόμη πληκτρολόγια που μπορείς να δοκιμάσεις. Εγώ σου πρότεινα το.TouchPal γιατί αυτό δουλεύω και με έχει βολέψει πολύ περισσότερο από κάποια άλλα! Αν θέλεις ρίξε και μια μάτια σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος που εχει το συγκεκριμενο κινητο αντιμετωπιζει το εξης θεμα: Οταν ξυπνησε βρηκε το κινητο κλειστο (ενω ειχε μπαταρια). Το ανοιξε και τα παντα λειτουργουν κανονικα και φαινονται οπως ηταν πριν και στο μενου εκτος απο την αρχικη του που εγινε ετσι http://www.mediafire.com/convkey/54a1/dscm9o9p3doexxuzg.jpg?size_id=c

 

Εχει βγαλει μπαταρια εχει κανει επανεκκινησεις κλπ εννοειται, καθως και wipe cache partition...καμια αλλη ιδεα? Το κινητο φοραει lollipop.

 

EDIT: Λύθηκε τελικά.

Edited by Orpheas1992
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ένα σοβαρό πρόβλημα , έχω το s6 enge στο δίκτυο Wi-Fi του σπιτιού μου που το ενεργοποίησα δουλεύει κανονικά στην δουλειά μου που ήρθα βρίσκει το Wi-Fi το πατάω για να βάλω τον κωδικό αλλά γυρίζει και δεν μου δίνει την επιλογή να βάλω κωδικό Τι συμβαίνει ρε παιδιά έχω σκάσει δεν μπορώ να δουλέψω χωρίς Wi-Fi οποιο παιδί ξέρει ας μου λύση το πρόβλημα Σας ευχαριστώ πάρα πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ένα samsung galaxy trend plus (gt-s5780) με android 4.2.2 απείραχτο στο οποίο μου έχει συμβεί το εξής: Χθές μου πέταξε μήνυμα για πρόβλημα με την υπηρεσία google play, glitch-αρε η οθόνη και έκανε reboot. Από εκείνη τη στιγμή ανοίγει, μένει ανοιχτό για ένα λεπτό περίπου glitch-αρει η οθόνη και πάλι τα ίδια. Του έκανα wipe data/factory reset, wipe cache χωρίς κανένα αποτέλεσμα, δοκίμασα να του ξαναπεράσω firmware και μέσω kies3 και μέσω odin αλλά δε νοιώθει τίποτα. Ο υπολογιστής βλέπει τη συσκευή στο devices & printers του control panel για το ένα λεπτό που είναι ανοιχτή αλλά δεν την εμφανίζει σαν drive. Οποιαδήποτε αλλαγή κάνω στις ρυθμίσεις της συσκευής δεν τη κρατάει. Το πήρα καινούργιο πέρσι το καλοκαίρι, ούτε χρόνο δεν έκλεισε. Να υποθέσω ότι πέθανε; :(
Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι απείραχτο όπως λες και το έχεις μόνο ένα χρόνο, να το πας στο service, έχεις εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι απείραχτο όπως λες και το έχεις μόνο ένα χρόνο, να το πας στο service, έχεις εγγύηση.

 

Το πρόβλημα είναι ότι η συσκευή είναι εταιρική και δεν έχω απόδειξη αγοράς και πλέον δεν είμαι εργαζόμενος στην εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

πήγα το κινητό για επισκευή δόνησης σε εξουσιοδοτημένο service samsung και μου παν ότι έχει οξείδωση η πλακέτα οπότε δεν το καλύπτει η εγγύηση. το πήρα πίσω το άνοιξα και δεν είδα το παραμικρό. ξαναπάω και μου δείχνουν φωτογραφία που τραβήξανε με μικροσκόπιο μία πολύ μικρή οξείδωση σε ένα σημείο που με γυμνό μάτι δεν φαίνεται. η ελληνική εταιρία δεν δίνει σημασία. σκέφτομαι να επικοινωνήσω με τη μητρική εταιρία. λέτε να γίνει τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα. Εχω το samsung tab 4 lte t-535 και ειναι ρουτ! Εχω συμβολαιο με την wind εδω και 2 χρονια με 30giga.Δυστηχος δεν εχω ενδειξη 4g και αναβαθμιση δεν μπορω να παρω για την λυση του προβληματος μου! Τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Για Χαρα ...

Έχω το Samsung s4 κάποια στιγμή σταμάτησε να συνδέεται με το kies 3

Η έκδοση που έχω στο κινητο 4.3

Δοκίμασα και ποιο νέες εκδόσεις του kies αλα τίποτα ?

Ξέρει κανεις τι πρεπει να κάνω ?

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,ειμαι κατοχος του samsung s6 edge εδω και λιγες μερες μου παρουσιασε θεμα με το wifi.Eνω ειναι συνδεδεμενο μολις η συσκευη μπει σε αδρανεια αποσυνδεεται .Μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος .Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,ειμαι κατοχος του samsung s6 edge εδω και λιγες μερες μου παρουσιασε θεμα με το wifi.Eνω ειναι συνδεδεμενο μολις η συσκευη μπει σε αδρανεια αποσυνδεεται .Μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος .Ευχαριστω

 

Καλημέρα, δοκίμασε να πας Ρυθμίσεις συσκευής - Wi-Fi, επέλεξε τις τρεις τελίτσες επάνω δεξιά, Για προχωρ., Διατηρήστε ενεργοποιημένο το Wi-Fi, επέλεξε την επιλογή "Πάντα".

Αν δεν διορθωθεί δοκίμασε να διαγράψεις το δίκτυο Wi-Fi στο οποίο σου εμφανίζεται το πρόβλημα και να το περάσεις ξανά. Αν και πάλι δεν διορθωθεί, δοκίμασε και με κάποια άλλη συσκευή φίλου για να βεβαιωθείς πως έχει να κάνει με τη συσκευή και όχι με το router. Αν είναι η συσκευή θα πρέπει να περάσεις δυστυχώς μία βόλτα από το Service.

 

Για Χαρα ...

Έχω το Samsung s4 κάποια στιγμή σταμάτησε να συνδέεται με το kies 3

Η έκδοση που έχω στο κινητο 4.3

Δοκίμασα και ποιο νέες εκδόσεις του kies αλα τίποτα ?

Ξέρει κανεις τι πρεπει να κάνω ?

Ευχαριστω..

 

Αν όπως λες στο έκανε ξαφνικά ενώ δούλευε για αρχή δοκίμασε κάποια άλλη θύρα usb, ίσως και κάποιο άλλο καλώδιο. Αν αποκλείσεις αυτές τις περιπτώσεις προχώρησε σε απεγκατάσταση του KIES, επανεκκίνηση του υπολογιστή και εκ νέου επανεγκατάσταση της έκδοσης που σου δούλευε σωστά, επανεκκίνηση και πάλι και έπειτα δοκίμασε μήπως έτσι διορθωθεί.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχω το samsung galaxy pocket neo gt-s5312 τοθ έχω βάλει κάρτα μνήμης και ότι κάνω εγκατάσταση δεν πηγαίνει εκεί με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω τίποτα πώς μπορώ να δώσω την κάρτα μνήμης για εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.υπαρχει περιπτωση να μην εχεις την LTE 4G υπηρεσια στο κινητο σου και μολις αλλαξεις παροχο(ειτε για δοκιμη ειτε για μονιμα)να στην εμφανισει??

2)ειμαι κατοχος note 3 sm-9005 και με παροχο wind(συμβολαιο).με ματια που εριξα στο phone INFO (τα οποια και σας παραθετω)

αν καταλαβα καλα το τηλ ειναι βουλγαρικο??

http://i.imgur.com/4voOYmi.png

http://i.imgur.com/FbK7e9y.png

http://i.imgur.com/VD8aCwB.png

http://i.imgur.com/PDepbCg.png

εχω το λειτουργικο 4.4.2.εχει βγει καποιο update για το τηλ το συγκεκριμενο με βουλγαρικη υπηκοοτητα??και στην τελευταια εικονα αναφερει root required.αυτο σημαινει οτι δεν ειμαι root???

3)ποσο χρονο μπορει να κανει ενα update για να ερθει στην συσκευη??

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σας, πήρα το εν λόγο κινητό και όταν πατάω να κάνω κλήση ενω παίρνει βγαζει ενα λουκέτο στην οθόνη, και λεει να πατήσω πάνω δύο φορές για να ξεκλειδώσει...μήπως κάποιος γνωρίζει πως απενεργοποιείται να μην εμφανίζεται?? ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την εξης απορία. Έχω ήδη εγκατεστημένη custom rom (την PMP Light ROM) η οποία είναι 4.0.4 android και θέλω να αλλάξω και να βάλω καινούργια. Μπορώ απλά να ξαναπεράσω την καινούργια από πάνω ή θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο πρώτα?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω την εξης απορία. Έχω ήδη εγκατεστημένη custom rom (την PMP Light ROM) η οποία είναι 4.0.4 android και θέλω να αλλάξω και να βάλω καινούργια. Μπορώ απλά να ξαναπεράσω την καινούργια από πάνω ή θα πρέπει να κάνω κάτι άλλο πρώτα?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Για το πώς θα περαστεί μια νέα ρομ συνήθως δίνει οδηγίες εγκατάστασης ο developer της, τις οποίες θα πρέπει να ακολουθήσεις. Καλά είναι να ρωτήσεις λεπτομέρειες στο θέμα της συσκευής σου.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Έυχαριστώ για την γρήγορη απάντηση, έβαλα τίτλο στο πόστ μου με το μοντέλο. Το μοντέλο είναι GT-S7562 και έχω τις οδηγίες το πως να την βάλω απλά ρωτάω μήπως έχω πρόβλημα άμα απλά περάσω την καινούργια ΡΟΜ πάνω από την ήδη custom που έχω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...