Jump to content

Apple: MacOS / Mac software


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξέρω. Όμως η απαίτηση είναι

Να βλέπω όλα τα περιεχόμενα του virtual machine ακόμη και χωρίς να τρέχω το πρόγραμμα (πχ parallels)

 

:)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα σας.

τελικά επειδή δεν "βρήκα" parallels έβαλα fusion.

Αποτέλεσμα: ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΤΕ ποτέ!

τελικά αγόρασα parallels και βρήκα την υγεία μου!

 

δυστυχώς δεν έβαλα το virtualbox.

 

πάντως από τα 2 (fusion vs parallels) το PARALLELS σας λύνει τα χέρια.

 

 

είναι πιο εύκολο στην εγκατάσταση

πιο σταθερό

δεν χρειάζεται να βάλεις απαραίτητα τα tools για να σου δουλέψει σωστά

είναι πολύ πιο γρήγορο, στο να μπουτάρει, στο να αντιγράψει.

μπορείς να δεις τα περιεχόμενα ακόμη και αν δεν το τρέχεις (κάνεις ένα shared folder που το βλέπεις από παντού)

 

γενικά η τελευταία έκδοση είναι super.

και στο fusion την τελευταία έκδοση έβαλα...και χρειάστηκε να ξαναστήσω το μηχάνημα από την αρχή.

 

όποιος θέλει κάτι ας μου πει.

απλά είπα να ενημερώσω.

 

καλό σκ!

Link to comment
Share on other sites

Parallels και Nero 2015??? Εγγραφή dvd.

 

Καλημέρα σας,

Θα ήθελα την βοήθειά σας σε κάτι. Έχω κάνει clean install το Yosemite και έβαλα Parallels και Nero 2015. Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να γράψω κανένα dvd. Είναι θέμα ρυθμίσεων, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς και πώς να κάνω. Αν έχει κάποιος σχετική εμπειρία να μου δώσει τα φώτα του.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Parallels και Nero 2015??? Εγγραφή dvd.

 

Καλημέρα σας,

Θα ήθελα την βοήθειά σας σε κάτι. Έχω κάνει clean install το Yosemite και έβαλα Parallels και Nero 2015. Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να γράψω κανένα dvd. Είναι θέμα ρυθμίσεων, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς και πώς να κάνω. Αν έχει κάποιος σχετική εμπειρία να μου δώσει τα φώτα του.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν ξέρω για το Nero 2015. Εγώ γράφω DVD με το Toast Titanium το οποίο το θεωρώ εξαιρετικό! :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα χθες το Yosemite και πρόσεξα ότι ενώ μπαίνει σε αδράνεια η συσκευή με κατεβασμένη οθόνη, πότε πότε ξυπνάει... Από που απενεργοποιείται αυτό το option...?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πέρασα χθες το Yosemite και πρόσεξα ότι ενώ μπαίνει σε αδράνεια η συσκευή με κατεβασμένη οθόνη, πότε πότε ξυπνάει... Από που απενεργοποιείται αυτό το option...?

 

 

System preferences-energy saver και εχει 2 tab για συνδεση με ρευμα ή μπαταρια.το power nap ειναι default επιλογη μονο για συνδεση με ρευμα.αμα τοχεις μονο με μπαταρια δε νομιζω να σου ενεργοποιειται.δες εκει τις επιλογες πουχει....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

System preferences-energy saver και εχει 2 tab για συνδεση με ρευμα ή μπαταρια.το power nap ειναι default επιλογη μονο για συνδεση με ρευμα.αμα τοχεις μονο με μπαταρια δε νομιζω να σου ενεργοποιειται.δες εκει τις επιλογες πουχει....

 

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει από εκεί! Το "wake for network access"?

 

Επίσης τα gestures του trackpad ενίοτε κολλάνε και δε λειτουργούν!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Νεκρό το mac thread! Ελπίζω κάποιος να το δει και ίσως ξέρει! Τόσο καιρό επειδή γενικά δεν επισκέπτομαι επικύνδυνα sites κλπ, δεν είχα ποτέ πρόβλημα, και δεν είχα antivirus ή κάποιο άλλο software για προστασία! Τώρα τελευταία, έχω παρατηρήσει σε άσχετους χρόνους, να εμφανίζεται ένα image με το όνομα installer στο desktop μου. Φυσικά κατευθείαν το κάνω eject και δεν το ανοίγω, γιατί κάτι παράξενο μοιρίζομαι! Ξέρει κανείς κάποια παρόμοια περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Νεκρό το mac thread! Ελπίζω κάποιος να το δει και ίσως ξέρει! Τόσο καιρό επειδή γενικά δεν επισκέπτομαι επικύνδυνα sites κλπ, δεν είχα ποτέ πρόβλημα, και δεν είχα antivirus ή κάποιο άλλο software για προστασία! Τώρα τελευταία, έχω παρατηρήσει σε άσχετους χρόνους, να εμφανίζεται ένα image με το όνομα installer στο desktop μου. Φυσικά κατευθείαν το κάνω eject και δεν το ανοίγω, γιατί κάτι παράξενο μοιρίζομαι! Ξέρει κανείς κάποια παρόμοια περίπτωση;

 

Για δες εδω:

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1829863

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Και καλά Χριστούγεννα!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Και καλά Χριστούγεννα!

 

 

Νασαι καλα με υγεια!!!!

Χρονια πολλα!

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα!

Έχω τον παρακάτω φορητό υπολογιστή με τα εξής χαρακτηριστικά:

 

Acer

Model: Acer 5739G

 

CPU: intel Mobile core 2 Duo T6600 @ 2.20 GHz , 800 MHz FSB Penryn 45 nm Technology

Cores : 2

Socket: P (478)

Others of CPU: MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1 Intel 64 , NX

 

Motherboard: Acer JM50-MV (U2E1)

Chipset model : PM45 revision 07

Southbridge model: Intel 82801M (ICH9-M)

Slot type: PCI-E

 

RAM type: DDR3

Size: 4096 MBytes ( 4 GB) Dual channel DDR3 @ 398 MHz 6-6-6-15

Channel: 2

 

GRAPHICS: Generic non PnP Monitor (1024x768 @ 64 Hz

GPU: GT 216

NVIDIA GeForce GT 240M (Acer Incorporated [ ALI ] (1025)

 

AUDIO: Realtek High Definition (S/PDIF) Device High Definition Audio

Codec: ALC888S

Support: Direct 11.0

 

NETWORK: Intel WiFi Link 5100 AGN

Adapter type: IEEE 802.11 wireless

Qualcomm Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet (NDIS 6.30)

Wireless USB Adapter Network N 150 D-Link DWA-125 rev. A3

 

Optical drivers :

TSSTcorp CDDVDW TS-L633F

TSST corp CDDVDW SE-208BD

 

Storage: 456 GB Seagate ST500 LM012 HN-M500MBB

Sata type: SATA-II 3.0 Gb/s

3726 GB Intenso USB 3.0 Device USB Device ( USB (SATA))

 

Others:

Touchpad Synaptics

Webcam Suyin

Bluetooth Broadcom

Modem Agere T60M951

6 Cell lion Battery

 

και έχω βρεί αυτόν τον οδηγό hackintosh για το μηχάνημά μου: http://www.yumapk.co...5739G-6959.html.

Επίσης έχω χωρίσει τον σκληρό μου (500 GB) σε τρία διαμερίσματα, για να φτιάξω ένα tripe boot system με windows 8.1 , Mavericks 10.9 και Linux Ubuntu 14 στο τελευταίο.

Επίσης στο διαμέρισμα για τα macintosh έχω βάλει προς το παρόν τα Snow Leopard 10.6.3 αντί για τα Mavericks.

Και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα:

1. Για να ακολουθήσω τον παραπάνω οδηγό ,θα πρέπει να τρέξω το UniBeast εγκαταστάτη - εργαλείο. Όμως αυτό δεν τρέχει κάτω απο Snow Leopard 10.6.8 και όσες φορές προσπάθησα να αναβαθμίσω, μετά δεν έμπαινα με τίποτα μέσα στα Snow Leopard.

2. Αλλά φτιάχνοντας και έναν εγκαταστάτη Mavericks , χρησιμοποιώντας το myhack, πάλι δεν μπορώ να συνεχίσω, διότι δεν γνωρίζω τον ακριβή συνδιασμό των Boot Flags.

Και θέλω κάποιος να με βοηθήσει , γιατί ειλικρινά έχω απελπιστεί. Το παλεύω πάνω απο 3 χρόνια και έχω καθίσει αρκετές ώρες μπας και το πετύχω, αλλά δεν γίνεται τίποτα. Ούτε με τον έναν τρόπο ούτε με τον άλλον τρόπο. Ίσως να γίνεται και με κάποιον άλλον εγκαταστάτη, αλλά και πάλι θα σκοντάφτω στο ότι δεν ξέρω τα βήματα , για να φτιάξω κάτι τέτοιο.

Είναι κρίμα ο φορητός μου να είναι συμβατός με τα Mavericks και εγώ να μην μπορώ να χαρώ και να χρησιμοποιήσω αυτό το λειτουργικό της apple.

Περιμένω τις απαντήσεις σας και ελπίζω κάποιος να ξέρει την λύση.

Edited by strawb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω τον παρακάτω φορητό υπολογιστή με τα εξής χαρακτηριστικά:

 

Acer

Model: Acer 5739G

 

CPU: intel Mobile core 2 Duo T6600 @ 2.20 GHz , 800 MHz FSB Penryn 45 nm Technology

Cores : 2

Socket: P (478)

Others of CPU: MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1 Intel 64 , NX

 

Motherboard: Acer JM50-MV (U2E1)

Chipset model : PM45 revision 07

Southbridge model: Intel 82801M (ICH9-M)

Slothttp://cdncache-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png type: PCI-E

 

RAM type: DDR3

Size: 4096 MBytes ( 4 GB) Dual channel DDR3 @ 398 MHz 6-6-6-15

Channel: 2

 

GRAPHICS: Generic non PnP Monitor (1024x768 @ 64 Hz

GPU: GT 216

NVIDIA GeForce GT 240M (Acer Incorporated [ ALI ] (1025)

 

AUDIO: Realtek High Definition (S/PDIF) Device High Definition Audio

Codec: ALC888S

Support: Direct 11.0

 

NETWORK: Intel WiFi Link 5100 AGN

Adapter type: IEEE 802.11 wireless

Qualcomm Atheros AR8131 PCI-E Gigabit Ethernet (NDIS 6.30)

Wireless USB Adapter Network N 150 D-Link DWA-125 rev. A3

 

Optical drivers :

TSSTcorp CDDVDW TS-L633F

TSST corp CDDVDW SE-208BD

 

Storage: 456 GB Seagate ST500 LM012 HN-M500MBB

Sata type: SATA-II 3.0 Gb/s

3726 GB Intenso USB 3.0 Device USB Device ( USB (SATA))

 

Others:

Touchpad Synaptics

Webcam Suyin

Bluetooth Broadcom

Modem Agere T60M951

6 Cell lion Battery

 

και έχω βρεί αυτόν τον οδηγό hackintosh για το μηχάνημά μου: http://www.yumapk.co...5739G-6959.html.

Επίσης έχω χωρίσει τον σκληρό μου (500 GB) σε τρία διαμερίσματα, για να φτιάξω ένα tripe boot system με windows 8http://cdncache-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png.1 , Mavericks 10.9 και Linux Ubuntu 14 στο τελευταίο.

Επίσης στο διαμέρισμα για τα macintosh έχω βάλει προς το παρόν τα Snow Leopard 10.6.3 αντί για τα Mavericks.

Και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα:

1. Για να ακολουθήσω τον παραπάνω οδηγό ,θα πρέπει να τρέξω το UniBeast εγκαταστάτη - εργαλείο. Όμως αυτό δεν τρέχει κάτω απο Snow Leopard 10.6.8 και όσες φορές προσπάθησα να αναβαθμίσω, μετά δεν έμπαινα με τίποτα μέσα στα Snow Leopard.

2. Αλλά φτιάχνοντας και έναν εγκαταστάτη Mavericks , χρησιμοποιώντας το myhack, πάλι δεν μπορώ να συνεχίσω, διότι δεν γνωρίζω τον ακριβή συνδιασμό των Boot Flags.

Και θέλω κάποιος να με βοηθήσει , γιατί ειλικρινά έχω απελπιστεί. Το παλεύω πάνω απο 3 χρόνια και έχω καθίσει αρκετές ώρες μπας και το πετύχω, αλλά δεν γίνεται τίποτα. Ούτε με τον έναν τρόπο ούτε με τον άλλον τρόπο. Ίσως να γίνεται και με κάποιον άλλον εγκαταστάτη, αλλά και πάλι θα σκοντάφτω στο ότι δεν ξέρω τα βήματα , για να φτιάξω κάτι τέτοιο.

Είναι κρίμα ο φορητός μου να είναι συμβατός με τα Mavericks και εγώ να μην μπορώ να χαρώ και να χρησιμοποιήσω αυτό το λειτουργικό της apple.

Περιμένω τις απαντήσεις σας και ελπίζω κάποιος να ξέρει την λύση.

 

 

Πούλησέ τον όσο-όσο και πάρε ένα Macbook Pro να γίνεις θεός!!! :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Με την καινούργια αναβάθμιση 10.10.3 η apple μας έδωσε και το application Photos. Πολύ καλό σαν ιδέα, απλούστερο από το iPhotos και Aperture. Όμως ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω, πώς γίνεται απλά να κρατάει local back up στον υπολογίστη. Και όχι μόνο αυτό, όταν προσπάθησα να κάνω το πρώτο backup, αφού το έκανα, έσβησα τις φωτογραφίες από το iPhone για να αδειάσει ο χώρος. Η έκπληξη μου ήταν ότι μετά οι φωτογραφίες που έσβησα δεν υπήρχαν ούτε στον υπολογιστή μου, αφού γίνεται sync μέσω iCloud και ότι σβήνεις από την μια συσκευή σβήνεται και από τις υπόλοιπες. Ξέρει κανείς κάποιο τρικ;
Link to comment
Share on other sites

@Ragezer

Για το μακ (οπως και για καθε ιος συσκευη) μπορεις ή να κρατησεις ολες τις φωτο σε φουλ αναλυση στη συσκευη ή να κανεις αυτο που λεμε :optimize storage και να κρατα thumbnails στην εκαστοτε συσκευη σου και αν θες να δεις καποια φωτο να την κατεβαζει εκεινη την ωρα.

Να διαγραψεις μια φωτο πχ απο το ipad και να μεινει στο icloud ,με το icloud photo library ενεργοποιημενο , ΔΕΝ γινεται.

Ως ωρας τουλαχιστον.

Στο μακ πας :system preferences--icloud--photos--και πατωντας εκει σουχει 2 επιλογες:optimize storage και download original photos to this mac.

Αντιστοιχα γινεται και για ιος συσκευη...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω έναν εξωτερικό δίσκο Seagate 1T που τον χρησιμοποιώ για να σώζω τις εργασίες μου. Με τον iMac (leopard λειτουργικό) δουλεύει μια χαρά. Πριν λίγες μέρες πήρα έναν Macbook Pro (Yosemite λειτουργικό) και παρότι τον βλέπει τον δίσκο δεν μπορώ να σώσω. Η μόνη επιλογή που μου δίνει είναι να διαβάσω το περιεχόμενο του και να αντιγράψω ότι θέλω. Οχι να γράψω, διαγράψω ή να αρχειοθετήσω πάνω του. Ξέρετε αν μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω?
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω έναν εξωτερικό δίσκο Seagate 1T που τον χρησιμοποιώ για να σώζω τις εργασίες μου. Με τον iMac (leopard λειτουργικό) δουλεύει μια χαρά. Πριν λίγες μέρες πήρα έναν Macbook Pro (Yosemite λειτουργικό) και παρότι τον βλέπει τον δίσκο δεν μπορώ να σώσω. Η μόνη επιλογή που μου δίνει είναι να διαβάσω το περιεχόμενο του και να αντιγράψω ότι θέλω. Οχι να γράψω, διαγράψω ή να αρχειοθετήσω πάνω του. Ξέρετε αν μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω?

 

Θα τον συνδεσεις στο iMac θα πας στα ινφο του και θα το ξεκλειδωδεις. Λογικα εχει καποιο περιορισμο απο εκει. Εκτος αν εχει κανενα κουμπακι πανω του.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω έναν εξωτερικό δίσκο Seagate 1T που τον χρησιμοποιώ για να σώζω τις εργασίες μου. Με τον iMac (leopard λειτουργικό) δουλεύει μια χαρά. Πριν λίγες μέρες πήρα έναν Macbook Pro (Yosemite λειτουργικό) και παρότι τον βλέπει τον δίσκο δεν μπορώ να σώσω. Η μόνη επιλογή που μου δίνει είναι να διαβάσω το περιεχόμενο του και να αντιγράψω ότι θέλω. Οχι να γράψω, διαγράψω ή να αρχειοθετήσω πάνω του. Ξέρετε αν μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω?

 

Αντέγραψε τα αρχεία σου στο Macbook. Μετά φόρμαρε τον εξωτερικό δίσκο με το disk utility σε φορμά MacOS. Μετά επανέφερε τα αρχεία σου στον εξωτερικό δίσκο. Λογικά θα πρέπει να είναι ΟΚ τώρα. :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά!

 

Ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κάποιος iMovie για επεξεργασία video από Gopro? Χρειάζεται κάποια ρύθμιση ή μετατροπή του mp4 σε άλλη μορφή για είναι δυνατή η επεξεργασία? Ρωτάω διότι εμένα μου έχει disabled κάποια features (add freeze frame) όταν βάλω το vid κατευθείαν από τη gopro στο πρόγραμμα.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Βρήκα ένα πολύ ωραίο πρόγραμμα για το ευρωπαικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου EURO 2016!

 

Θα το βρείτε εδώ---> http://www.e-link.it/icup/euro2016/icup-euro-2016-desktop-app.php

 

Ενημερώνεται αμέσως και σου δείχνει και μικρά βίντεο από τα γκόλ!!!

 

Πάρα πολύ ωραίο!!! :)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αν και το MACOS Sierra αναμενόταν εδώ στις 8 ακριβώς ώρα Ελλάδος (Συνήθως στις 10.00 pdt (Pacific Daylight time) έρχονται οι αναβαθμίσεις από την Apple, που αντιστοιχεί με τις 8 μμ εδώ αλλά εθεάθη λίγο νωρίτερα και ήδη το "ρουφάω" εδώ και κανά εικοσάλεπτο, πριν πέσουν σαν τις μέλισσες σε λίγο όλοι να το φάνε!!!
Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

Στις 20.50 είχα ήδη το νέο λειτουργικό στον Macbook pro 13" αρχές τού 2011. Ίσως να είμαι και ο πρώτος στην Ελλάδα, που το πέρασε, πάνω από El Capitan σε δίσκο SSD και μιλάμε για το τελικό προϊόν πάντα. Είχα αρχίσει τη λήψη στις 19.45, όταν το είδα στο Apple Store. Για την ώρα είμαι απόλυτα ευχαριστημενός και το Siri εξαιρετικό!
Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα και γώ. MacMini i5 Mid 2011. Παει καλά so far...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Ένα σύνδεσμο για flash hack για powerpc g4;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...