Jump to content

All about Pebble SmartWatch : Εφαρμογές, watchfaces, tips!


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αξίζει η αναμονή για το time?

Το time έχει μικρόφωνο και έγχρωμη οθόνη. Σε αυτά διαφέρει. Αν τα θες ναι αλλιώς βουρ τώρα που έχει καλές τιμές

Εγώ είμαι μια εβδομάδα με το απλό pebble.

Ναι χάνει σε ομορφιά,βλέποντας τον ανταγωνισμό, αλλά βγάζω άνετα 5 ημέρες φουλ χρήσης και μου δίνει όλες τις πληροφορίες κατευθείαν. Απροβληματιστο ρολόι. Έχει τόσες εφαρμογές που έχω χαθεί.

Τώρα με το note στο αυτοκίνητο με έσωσε. Καλώ όποιον θέλω από εκεί χωρίς να αγγίξω το τηλέφωνο. Έχω φτιάξει και έτοιμα SMS με εφαρμογή που έβαλα και στέλνω κατευθείαν.

Σε κάποιους δεν αρέσουν τα κουμπιά έλα όμως που είναι ότι πιο άμεσο για εμένα.

Γενικά κάνει ότι λέει και αξίζει τα 99 δολάρια που έχει τώρα.

 

Το μόνο αρνητικό είναι ότι δέχεται μόνο 8 εφαρμογές

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μεγάλο μείον, με 8 εφαρμογές τι να πρώτο περάσεις

Ε ναι. Βέβαια έχει το locker room και μπορείς να βάζεις βγάζεις οποία θες γρήγορα.

Εδώ που τα λέμε όλα τα απαραίτητα που χρειάζονται φτάνουν αλλά θέλουμε και εμείς το κάτι παραπάνω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

αξίζει η αναμονή για το time?

 

Εχω το steel και θα έλεγα ότι αξίζει η αναμονή. Αυτο με τις 8 εφαρμογές/watchfaces σε περιορίζει αρκετά.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

το time θα χωράει περισσότερες εφαρμογές?ξέρουμε περίπου σε τι τιμή θα έρθει το time?

Δεν έχω ιδέα αν θα έχει πάλι 8 εφαρμογές. Τιμή νομίζω η ίδια όπως είχε ξεκινήσει και το προπέρσινο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα αν θα έχει πάλι 8 εφαρμογές. Τιμή νομίζω η ίδια όπως είχε ξεκινήσει και το προπέρσινο

 

Θα χωράει πολύ περισσότερες, έχει ειπωθεί επίσημα. Πιθανότατα ο περιορισμός να είναι θέμα συνολικής μνήμης και όχι slots

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το μαυρο Steel με το δερματινο λουρακι. Ενθουσιαστηκα περισσοτερο απο οτι περιμενα !

Δυο λεξεις θα γραψω για τα δικα μου γουστα : Πανεμορφο & Διακριτικο

 

Να ευχαριστησω τον φιλο μου Θοδωρη (tpal) που με βοηθησε στο αρχικο setup και τα υπολοιπα παιδια εδω μεσα για της πληροφοριες με ρυθμισεις και λινκ :)

 

Της επομενες ημερες θα κανω αγορα και ενα μεταλικο μπρασελε, ωραιο το δερματινο αλλα φοβαμαι της μυρωδιες απο ιδρωτα :cry:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το μαυρο Steel με το δερματινο λουρακι. Ενθουσιαστηκα περισσοτερο απο οτι περιμενα !

Δυο λεξεις θα γραψω για τα δικα μου γουστα : Πανεμορφο & Διακριτικο

 

Να ευχαριστησω τον φιλο μου Θοδωρη (tpal) που με βοηθησε στο αρχικο setup και τα υπολοιπα παιδια εδω μεσα για της πληροφοριες με ρυθμισεις και λινκ :)

 

Της επομενες ημερες θα κανω αγορα και ενα μεταλικο μπρασελε, ωραιο το δερματινο αλλα φοβαμαι της μυρωδιες απο ιδρωτα :cry:

Και εδώ καλορίζικο. Και εγω με τη σειρά μου θα πω πως το Steel είναι πααααρα πολύ όμορφο από κοντά.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου απαντήσει εδώ? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=413432

 

ευχαριστώ

Υπάρχει θέμα για συγκρίσεις και πληροφορίες. Ρώτα εκεί

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=390592

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα,

 

Να κάνω μια ερώτηση,πρόσβαση στις επαφές μπορείς να έχεις απο το ρολόι και να κάνεις και κλήση?

Ναι κανονικά με την εφαρμογή pebble dialer

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Oι Ελληνικοι χαρακτηρες εμφανιζονται σωστα στα μενου και τις εφαρμογες;

Όταν το ανοίγεις όχι. Πρέπει να μπεις στην σελίδα pebblebits και να κατεβάσεις άλλο firmware. Εύκολο είναι. Αν ψάξεις να βρεις την παρουσίαση του myphone το λέει και υπάρχουν και βίντεο για το πως γίνεται. 3 λεπτά δουλειά

 

Σου βαζω τα links για ότι σου είπα

Παρουσίαση myphone: http://www.myphone.gr/d/pebble/smartwatch.304/hands-on/

pebblebits: http://pebblebits.com/

video για το πως γίνεται η αναβάθμιση: https://www.youtube.com/watch?v=ayklQHzCk0M

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όταν το ανοίγεις όχι. Πρέπει να μπεις στην σελίδα pebblebits και να κατεβάσεις άλλο firmware. Εύκολο είναι. Αν ψάξεις να βρεις την παρουσίαση του myphone το λέει και υπάρχουν και βίντεο για το πως γίνεται. 3 λεπτά δουλειά

 

Σου βαζω τα links για ότι σου είπα

Παρουσίαση myphone: http://www.myphone.gr/d/pebble/smartwatch.304/hands-on/

pebblebits: http://pebblebits.com/

video για το πως γίνεται η αναβάθμιση: https://www.youtube.com/watch?v=ayklQHzCk0M

 

ευχαριστω.

περιμενω να δω ποσο καλυτερο θα ειναι το time.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση,

 

αξίζουν τα +100 ευρώ του steel? έχουν καμιά λειτουργική διαφορά ή είναι μόνο η εμφάνιση?

Μόνο εμφάνιση. Φοβερό το Steel τι έχω δει από τον φίλο karthan7

ευχαριστω.

περιμενω να δω ποσο καλυτερο θα ειναι το time.

Θεωρώ ότι θα είναι πολύ καλο συν ότι έχει μικρόφωνο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

το οτι θα έχει μικρόφωνο δεν με ενθουσιάζει,το να μιλάς στο ρολόι σου στη μέση του δρόμου ειδικά στην Ελλάδα θα σε περάσουν για τρελό,εδώ στο bluetooth μιλάς και σε κοιτάνε κάπως,προσωπικά όσα βίντεο είδα,το steel μ αρέσει περισσότερο απο το time και το βρίσκω πιο λειτουργικό,μετάνοιωσα που δεν το πήρα όταν είχε 150,τώρα περιμένω μήπως το κατεβάσουν πάλι
Link to comment
Share on other sites

το οτι θα έχει μικρόφωνο δεν με ενθουσιάζει,το να μιλάς στο ρολόι σου στη μέση του δρόμου ειδικά στην Ελλάδα θα σε περάσουν για τρελό,εδώ στο bluetooth μιλάς και σε κοιτάνε κάπως,προσωπικά όσα βίντεο είδα,το steel μ αρέσει περισσότερο απο το time και το βρίσκω πιο λειτουργικό,μετάνοιωσα που δεν το πήρα όταν είχε 150,τώρα περιμένω μήπως το κατεβάσουν πάλι

Μη το λες. Στην πατρα πέτυχα ηλικιωμένο κύριο με gear και μίλαγε στο ρολόι. Και ακόμα έναν με Google glass εκεί να δεις πως τον κοιτούσαν. Τέλος πάντων.

Πολύ καλή επιλογή οποίο pebble και να πάρεις. Κάνει ότι ακριβώς λέει χωρίς να σε αφήνει.

 

Είμαι με γνωστό με moto 360 και δεν μπορούσε να καλέσει από το ρολόι έτρωγε σκάλωμα. Δεν λέω ότι δεν μπορεί αλλά όταν το θελω, θέλω να γίνεται.

Με το pebble είμαι στο δρόμο έχω το note στην τσέπη καλώ από τι ρολόι μιλάω από το Bluetooth

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

το time θα ειναι διαθεσιμο για αγορα ή θα περιμενουμε μηνες;

 

το time steel πιθανοτατα θα ειναι αμεσα διαθεσιμο οταν ξεκινησουν επισημα οι πωλησεις.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

το time θα ειναι διαθεσιμο για αγορα ή θα περιμενουμε μηνες;

 

το time steel πιθανοτατα θα ειναι αμεσα διαθεσιμο οταν ξεκινησουν επισημα οι πωλησεις.

Δεν έχω ιδέα. Μπορείς να ρωτήσεις με ένα email στο επίσημο site θα σου απαντήσουν

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμφάνιση. Φοβερό το Steel τι έχω δει από τον φίλο karthan7

 

Θεωρώ ότι θα είναι πολύ καλο συν ότι έχει μικρόφωνο

Και εμένα μου άρεσε που το είδα από τον ίδιο φίλο αλλά εκεί που μάλλον θα πω wow θα είναι όταν βάλει το μεταλλικό μπρεσελέ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου άρεσε που το είδα από τον ίδιο φίλο αλλά εκεί που μάλλον θα πω wow θα είναι όταν βάλει το μεταλλικό μπρεσελέ.

Το έβαλε και το bracelet και είναι απλά κόσμημα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...