Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ενδιαφέρον αυτό. Θυμήθηκα την εποχή του 5800, όπου όταν έβγαζες το καπάκι η διαφορά στην φωτογραφία ήταν εμφανέστατη, λόγω της κακής ποιότητας του πλαστικού.

 

Αφαίρεσα προσεκτικά τα θρύμματα από το τζαμάκι και η κάμερα λειτουργεί άψογα. Ίσως οι φωτο είναι και πιο καθαρές αλλα ίσως είναι και ιδεα μου. Βέβαια ανησυχώ πολύ διότι είναι εκτεθειμένη. Οποτε την κάλυψα με ένα κομμάτι σελοτειπ μέχρι να επισκευαστεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εύκολο είναι να βρεις το ανταλλακτικό.

To δύσκολο είναι ότι πρέπει να "ανοίξεις" όλο το τηλέφωνο. (διότι το μαύρο κάλυμμα της κάμερας, είναι το τελευταίο κομμάτι που αφαιρείται)

 

Έχω παραγγείλει το καπάκι από eBay και περιμένω... Πήγα και στο Nokia Care και μου πε ο τύπος ότι δεν χρειάζεται να σταλεί πουθενά - το αλλάζει εκεί. Δεν μου πε κόστος αλλα θα με έπαιρνε τηλ να μου πει - ακόμα περιμένω. Έχω δει 20 φορές το βιντεάκι στο YouTube με τον τύπο που το λύνει και το δένει σε 20' αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα το επιχειρήσω. Εξαρτάται από το πόσα θα μου ζητήσει ο τύπος...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εξακολουθω να ρωταω γιατι δεν μπορω να στειλω μυνημα με πολλους αποδεκτες (πανω απο πεντε);Δεν εχω στειλει ποτε τι συμβαινει; ξερω οτι τα κανει mms και ειναι ολα ενταξει (cosmote) αλλα δεν μου στελνει. Εχω βρει τον μπελα μου μ' αυτο το τηλεφωνο, οσο ειχα symbian Ν8-00 δεν ειχα ποτε αυτο το προβλημα εστελνα μεχρι και 200.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το καπάκι από eBay και περιμένω... Πήγα και στο Nokia Care και μου πε ο τύπος ότι δεν χρειάζεται να σταλεί πουθενά - το αλλάζει εκεί. Δεν μου πε κόστος αλλα θα με έπαιρνε τηλ να μου πει - ακόμα περιμένω. Έχω δει 20 φορές το βιντεάκι στο YouTube με τον τύπο που το λύνει και το δένει σε 20' αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα το επιχειρήσω. Εξαρτάται από το πόσα θα μου ζητήσει ο τύπος...

 

Λίγη προσοχή θέλει και χρόνο, δεν έχει κάποιο ρίσκο αυτή η δουλειά. Απλά βγάζεις τα εξαρτήματα και τα ξαναβάζεις. Αν θες και είσαι Θεσ/νίκη στο φτιάχνω κι εγώ δωρεάν... Έχω ανοίξει κι επισκευάσει N90, N97, C7, 701, 808 και 1020 μέχρι τώρα (στο Ν8 δυσκολεύτηκα μόνο γιατί δεν ξεβίδωναν οι βίδες...). Το 1020 είναι από τα πιο απλά θα έλεγα...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Λίγη προσοχή θέλει και χρόνο, δεν έχει κάποιο ρίσκο αυτή η δουλειά. Απλά βγάζεις τα εξαρτήματα και τα ξαναβάζεις. Αν θες και είσαι Θεσ/νίκη στο φτιάχνω κι εγώ δωρεάν... Έχω ανοίξει κι επισκευάσει N90, N97, C7, 701, 808 και 1020 μέχρι τώρα (στο Ν8 δυσκολεύτηκα μόνο γιατί δεν ξεβίδωναν οι βίδες...). Το 1020 είναι από τα πιο απλά θα έλεγα...

 

Να σαι καλά!!! Βασικά έψαχνα να βρω αν το χει κάνει κάποιος από δω να μου πει εμπειρία. Γενικά πιάνουν τα χέρια μου αλλα πάντα το άγνωστο είναι μια πρόκληση. Ευχαριστώ πάντως για την προσφορά αλλα ζω στα Χανιά.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά!!! Βασικά έψαχνα να βρω αν το χει κάνει κάποιος από δω να μου πει εμπειρία. Γενικά πιάνουν τα χέρια μου αλλα πάντα το άγνωστο είναι μια πρόκληση. Ευχαριστώ πάντως για την προσφορά αλλα ζω στα Χανιά.

 

Εγώ έχω αλλάξει κάλυμμα μόνος μ και δεν είμαι τεχνικός κινητών ξέρω γω... Γίνεται σχετικά εύκολα, αν έχεις τα κατσαβιδάκια και ένα πλαστικό, σχετικά άκαμπτο υλικό (μαχαίρι, πένα κιθάρας π.χ.) :D

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά!!! Βασικά έψαχνα να βρω αν το χει κάνει κάποιος από δω να μου πει εμπειρία. Γενικά πιάνουν τα χέρια μου αλλα πάντα το άγνωστο είναι μια πρόκληση. Ευχαριστώ πάντως για την προσφορά αλλα ζω στα Χανιά.

Μην ανησυχείς, δεν υπάρχει ρίσκο, αρκεί να μην βιαστείς. Κάνε βήμα προς βήμα τις οδηγίες, έχουν και στο le55ons κανάλι του youtube βιντεάκια, όλα καλά θα πάνε! :)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,χριστος Ανεστη.εχθες εστηνα ενα windows κινητο ενος φιλου,(θυμηθηκα το 1020 που ειχα πριν ενα χρονο>αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οι εφαρμογες εχουν εμπλουτιστει αρκετα και καπου πηρε το ματι μου το sygic δωρεαν<το δουλευω πολυ στο αντροιντ>.το εχετε δει κανεις αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι μου δειχνει καποια τραγουδια που εχω μεταφερει απο το παλιο μου κινητο με αλλο ονομα στην μνημη του κινητου και με αλλο στην λιστα αναπαραγωγης;

Ενω εχουν κανονικα τους τιτλους τους, μου τα εμφανιζει (καποια) σαν track 01, 02 κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ,

Έκανα αναβάθμιση σε Windows phone 10 και μου κολλάει όταν μου ζητάει το pin ξέρει κανείς κάτι για αυτό;

και αναγκαστικά γύρισα σε 8,1

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η τελική έκδοση των Windows 10. Είναι ακόμη σε πρώιμο στάδιο. Τσέκαρε εδώ για λύσεις :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ειδα κάποιοι αναφέρατε μια ενημέρωση πριν λίγες μέρες... Την δέχονται μόνο συγκεκριμένα μοντέλα 1020; Π.χ. μόνο τα unbranded?

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

 

 

Υπάρχει τρόπος να μην κλείνει η οθόνη όταν έχουμε σε χρήση την εφαρμογή κάμερα για λήψη φωτογραφιών;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ,

Έκανα αναβάθμιση σε Windows phone 10 και μου κολλάει όταν μου ζητάει το pin ξέρει κανείς κάτι για αυτό;

και αναγκαστικά γύρισα σε 8,1

 

Ένα hard reset λύνει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αλλου διάβασα το ότι απενεργοποιώντας ρο πιν λύνεται το πρόβλημα... Hard reset δε δοκίμασα.

 

Παιδιά κάπου παλιότερα είχα διαβάσει για τη μόνη εφαρμογή που μεταφέρει στη μουσική του κινητού τα τραγούδια που κατεβάζεις (δε θυμάμαι αν ήταν YouTube to mp3 η απλός downloader) θυμάται κάποιος ποιο app ήταν αυτό?

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Εμένα την πρώτη φορα μου κόλλησε στο pin..μετά από restart βάζω το pin κανονικά και ας μην εμφανίζονται κουκίδες
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να θυμίσω ότι για την Technical Preview έκδοση των Windows 10 υπάρχει ξεχωριστή ενότητα, Windows 10 technical preview (Insider Program) , όπου θα βρείτε και περισσότερες απαντήσεις :)

 

Παιδιά κάπου παλιότερα είχα διαβάσει για τη μόνη εφαρμογή που μεταφέρει στη μουσική του κινητού τα τραγούδια που κατεβάζεις (δε θυμάμαι αν ήταν YouTube to mp3 η απλός downloader) θυμάται κάποιος ποιο app ήταν αυτό?

 

Δεν ξέρω ποιο λες αλλά εμένα με έχει βολέψει πολύ το MusicTube :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κάπου αλλου διάβασα το ότι απενεργοποιώντας ρο πιν λύνεται το πρόβλημα... Hard reset δε δοκίμασα.

 

Παιδιά κάπου παλιότερα είχα διαβάσει για τη μόνη εφαρμογή που μεταφέρει στη μουσική του κινητού τα τραγούδια που κατεβάζεις (δε θυμάμαι αν ήταν YouTube to mp3 η απλός downloader) θυμάται κάποιος ποιο app ήταν αυτό?

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=a4ea6b85-0ab6-40ae-a3d3-edd2c1931ed6

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια ξερει κανεις αν υπαρχει καποια ρυθμιση για να κραταει τα εισερχομενα e-mail στον server;

Οσα μου ερχονται στο κινητο δεν ερχονται και στο pc.

Xρησιμοποιω τον ενσωματωμενο client.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το κινητό αυτο... Πάντως μου κάνει εντύπωση αυτό που λες.. Είσαι σίγουρος? Μήπως έρχονται πιο μετά? Η σε άλλο φάκελο?
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το κινητό αυτο... Πάντως μου κάνει εντύπωση αυτό που λες.. Είσαι σίγουρος? Μήπως έρχονται πιο μετά? Η σε άλλο φάκελο?

 

Ναι εχω κοιταξει και στα spam, δεν ερχονται, και εμενα μου κανει εντυπωση γιατι τωρα τελευταια γινεται αυτο, παλια δεν το εκανε.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου (email) από το PC έχει ρύθμιση για διατήρηση αντιγράφου στο διακομιστή! Ανάλογα το τσεκαρεις ή το ξετσεκαρεις
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου (email) από το PC έχει ρύθμιση για διατήρηση αντιγράφου στο διακομιστή! Ανάλογα το τσεκαρεις ή το ξετσεκαρεις

 

To εχω τσεκαρει πολυ καιρο πριν, για αυτο εψαχνα για αντιστοιχη ρυθμιση στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...