Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάλαβα σωστά?

+€1/μήνα το πάγιο

-€1/μήνα λόγω συνδιαστικου πακέτου (έχω προγραμμα 'λεπτά δωρεάν σε σταθερά+κινητά'-ίντερνετ)

Άρα καμία μεταβολή για μένα (και όσοι έχουν συνδυαστικό double play ή triple play)?

 

Ή όταν λέει συνδυασμό σταθερής-κινητής, εννοεί κινητό τηλέφωνο στην Cyta?

Edited by DynamicBio
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με τους κωδικους του router σoυ μπαινεις στο mycyta.
Ποιους κωδικους απο το router; Ενα adb εχω. Τους λεει στο πισω μερος;
Link to comment
Share on other sites

Ποιους κωδικους απο το router; Ενα adb εχω. Τους λεει στο πισω μερος;

 

ειναι τα user name και password που σου δωσανε για να συνδεθεις με την cyta την πρωτη φορα.

αυτα που εχει περασμενα μεσα στο μοντεμ δηλαδη.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To Συμβολαιο μου με την Cyta ληγει τωρα μεσα στον Μαιο ... και το πιθανοτερο ειναι να φυγω οριστικα στον ΟΤΕ θα πρεπει να υποβαλλω το αιτημα απευθειας στον ΟΤΕ ωστε να γινει φορητοτητα του σταθερου κτλ? Υπαρχει τελος αποσυνδεσης στην Cyta ?
Link to comment
Share on other sites

Hol; Toυ OTE ίσως....

 

εχουν ιδιες τιμες στα πακετα και απ'οτι θυμαμαι οταν εβγαλε την κινητη της η cyta ήταν "powered by Vodafon"...

Link to comment
Share on other sites

εχουν ιδιες τιμες στα πακετα και απ'οτι θυμαμαι οταν εβγαλε την κινητη της η cyta ήταν "powered by Vodafon"...

 

μόνο στην κινητή τηλεφωνία πρέπει νά γίνεται αυτο.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Στο 3play το δίκτυο είναι σε μεγάλο βαθμό ιδιόκτητο. Στην κινητή είναι virtual δίκτυο πάνω από Vodafone (ελέω και της συνεργασίας της μητρικής Cyta με τη Vodafone)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Στο 3play το δίκτυο είναι σε μεγάλο βαθμό ιδιόκτητο. Στην κινητή είναι virtual δίκτυο πάνω από Vodafone (ελέω και της συνεργασίας της μητρικής Cyta με τη Vodafone)

 

καλησπέρα δεν κατάλαβα τι ακριβώς γράφεις !

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα πως σε ότι αφορά το triple play (σταθερή - internet - τηλεόραση) το δίκτυο της Cyta είναι σε μεγάλο βαθμό ιδιόκτητο.

Αντίθετα, στην κινητή τηλεφωνία χρησιμοποιεί το δίκτυο της Vodafone ως MVNO (Mobile Virtual Network Operator)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να κάνω αίτηση φορητότητας σε αυτό https://www.getaline.gr/kiniti-tilefonia/cyta-kiniti-1000 λέτε ότι αξίζει; Έχω σταθερό cyta. Θα βάλω και κινητό; Αν βάλω, θα έρχονται δύο λογαριασμοί κάθε μήνα ή ένας;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα μια ερωτηση,εχω cyta,μπορω να χρησιμοποιησω αλλο rooter απο αυτο που δινει η εταιρια να ειναι voip φυσικα,κατι καλυτερο και πιο δυνατο οσο αφορα την εμβελεια wifi αλλα και την ταχυτητα(εχω 9αρα)παιζει ρολο το rooter σε αυτα που λεω?η οχι?αν ναι,προτεινετε καποιο καλο? και μετα φυσικα δεν θα μπορει να επεμβει η cyta σε διορθωσεις απο κει ετσι?σε αυτο δεν εχω θεμα βεβαια γιατι μπαινω μονος μου κι αλλαζω καναλια,security codes κ.λ.π
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα μια ερωτηση,εχω cyta,μπορω να χρησιμοποιησω αλλο rooter απο αυτο που δινει η εταιρια να ειναι voip φυσικα,κατι καλυτερο και πιο δυνατο οσο αφορα την εμβελεια wifi αλλα και την ταχυτητα(εχω 9αρα)παιζει ρολο το rooter σε αυτα που λεω?η οχι?αν ναι,προτεινετε καποιο καλο? και μετα φυσικα δεν θα μπορει να επεμβει η cyta σε διορθωσεις απο κει ετσι?σε αυτο δεν εχω θεμα βεβαια γιατι μπαινω μονος μου κι αλλαζω καναλια,security codes κ.λ.π

 

Άν αλλάξεις rooter δεν θα έχεις τηλεφωνία μετά. Εγώ έχω 4play και έγινε αντικατάσταση όταν έβαλα cytavision και μου σύνδεσαν ένα ZTE χωρίς κεραία και έχει πολύ δυνατό WIFI.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Άν αλλάξεις rooter δεν θα έχεις τηλεφωνία μετά. Εγώ έχω 4play και έγινε αντικατάσταση όταν έβαλα cytavision και μου σύνδεσαν ένα ZTE χωρίς κεραία και έχει πολύ δυνατό WIFI.

Οποτε εγω τι προτεινεις να κανω που εχω απλο 2 play?δεν μπορω να ζητησω αλλαγη χωρις προβλημα.Απλα οπως λες,εχω ακουσει οτι καποια ρουτερ ειναι πολυ πιο δυνατα.Γι"αυτο ελεγα να αγορασω καποιο μονος μου

Link to comment
Share on other sites

Οποτε εγω τι προτεινεις να κανω που εχω απλο 2 play?δεν μπορω να ζητησω αλλαγη χωρις προβλημα.Απλα οπως λες,εχω ακουσει οτι καποια ρουτερ ειναι πολυ πιο δυνατα.Γι"αυτο ελεγα να αγορασω καποιο μονος μου

θα πας σε ενα κατάστημα και θα πεις θέλω ενα αλλο ρουτερ γιατι αυτο π εχω δεν υποστιρίζει wifi N χή πες οτι δεν δουλευει το κουμπι του wifi :P , θα σου δώσουν ενα μτχσμενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω vdsl35 στα 23€. Εδώ και δύο λογαριασμούς όμως μου έρχεται στα 24, και ξέχασα να ρωτήσω. Έχει ανέβει σε άλλους;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω vdsl35 στα 23€. Εδώ και δύο λογαριασμούς όμως μου έρχεται στα 24, και ξέχασα να ρωτήσω. Έχει ανέβει σε άλλους;

 

Ναι. Σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Σε όλους!

 

Τωρα προλαβα και διαβασα τις προηγουμενες απαντησεις, ευχαριστω :O

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακυρώσεις το 1€ αύξηση στο πάγιο αν καταργήσεις τον έντυπο λογαριασμό (κάτι που καλό θα ήταν να κάναμε όλοι για όλους τους λογαριασμούς, από την στιγμή που προσφέρονται ηλεκτρονικά), όπου αυτό σου αφαιρεί 0.50€, και άλλα τόσα βάζοντας την πληρωμή του σε πάγια εντολή από τράπεζα.

Το 2ο όμως απαιτεί να είσαι προσεχτικός στην χρήση του χρόνου ομιλίας σου, ώστε μην σου αφαιρεθεί καμιά μέρα κανα 100άρικο από τον λογαριασμό σου και ψάχνεσαι. Και έτσι επανέρχεσαι και πάλι στα 23€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα πας σε ενα κατάστημα και θα πεις θέλω ενα αλλο ρουτερ γιατι αυτο π εχω δεν υποστιρίζει wifi N χή πες οτι δεν δουλευει το κουμπι του wifi :P , θα σου δώσουν ενα μτχσμενο.

 

Μακάρι να ήταν τόσο εύκολα τα πράγματα. Αν δουλεύει ή όχι το κουμπί, θα το δουν εκείνη την στιγμή που θα τους το πεις, πρώτον. Δεύτερον, το wireless n σε adsl γραμμές, είναι εντελώς παντελώς άχρηστο, φαντάζομαι αντιλαμβάνεσαι τον λόγο.

Όταν συγχρονίζεις στην καλύτερη των καλυτέρων στα 20Mbps, και το WiFi b/g είναι στα 54Mbps, τι θα κερδίσεις από το n που είναι στα 65; Τίποτα! Δεν θα το δεις ποτέ να λειτουργεί, δεν θα καταλάβεις ποτέ ότι υπάρχει.

 

Κανένα router δεν θα σου δώσει καλύτερο wifi, είναι πρωτόκολλο που επίκειται σε κανόνες σχεδίασης και έπειτα στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία, και υποχρεούται ο κατασκευαστής να τηρήσει, δεν αλλάζει η ισχύς και άρα και η εμβέλειά του επειδή το θέλει ο συνδρομητής. Δεν μπορείς να πας στην Mercedes και να πεις "Θέλω ένα smart 500 άλογα με τελική 350χλμ".

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις για να έχεις άριστα αποτελέσματα, είναι ένα wifi repeater με 20€. Και τέρμα οι αλχημείες.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως, έχει διαφορά στην ανταλλαγή αρχείων κινητού-υπολογιστή :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ακυρώσεις το 1€ αύξηση στο πάγιο αν καταργήσεις τον έντυπο λογαριασμό (κάτι που καλό θα ήταν να κάναμε όλοι για όλους τους λογαριασμούς, από την στιγμή που προσφέρονται ηλεκτρονικά), όπου αυτό σου αφαιρεί 0.50€, και άλλα τόσα βάζοντας την πληρωμή του σε πάγια εντολή από τράπεζα.

Το 2ο όμως απαιτεί να είσαι προσεχτικός στην χρήση του χρόνου ομιλίας σου, ώστε μην σου αφαιρεθεί καμιά μέρα κανα 100άρικο από τον λογαριασμό σου και ψάχνεσαι. Και έτσι επανέρχεσαι και πάλι στα 23€.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μακάρι να ήταν τόσο εύκολα τα πράγματα. Αν δουλεύει ή όχι το κουμπί, θα το δουν εκείνη την στιγμή που θα τους το πεις, πρώτον. Δεύτερον, το wireless n σε adsl γραμμές, είναι εντελώς παντελώς άχρηστο, φαντάζομαι αντιλαμβάνεσαι τον λόγο.

Όταν συγχρονίζεις στην καλύτερη των καλυτέρων στα 20Mbps, και το WiFi b/g είναι στα 54Mbps, τι θα κερδίσεις από το n που είναι στα 65; Τίποτα! Δεν θα το δεις ποτέ να λειτουργεί, δεν θα καταλάβεις ποτέ ότι υπάρχει.

Συμφωνώ μαζί σου αλλα τη λύση την είπα για δικαιολογία ωστε να αλλάξει απλα το ρούτερ.

 

Ε

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνουν στα 18,9 τελική τιμή με δώρο τα τέλη ενεργοποίησης cyta με 24 ιντερνετ.

Επειδή μου λένε κατι κουλά άλλοι πάροχοι όπως οτι χρησιμοποιει δορυφορικό σήμα και όχι καλώδια του ΟΤΕ ,

ιδιόκτητο δίκτυο στην επαρχία δεν έχει. Αρα χρησιμοποιεί του ΟΤΕ ναι ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνουν στα 18,9 τελική τιμή με δώρο τα τέλη ενεργοποίησης cyta με 24 ιντερνετ.

Επειδή μου λένε κατι κουλά άλλοι πάροχοι όπως οτι χρησιμοποιει δορυφορικό σήμα και όχι καλώδια του ΟΤΕ ,

ιδιόκτητο δίκτυο στην επαρχία δεν έχει. Αρα χρησιμοποιεί του ΟΤΕ ναι ?

 

τι παροχες εχει το προγραμμα και ποιος σου το προσφερει;

 

για 2 χρονια συμβολαιο ειναι;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...