Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως με την 4.10.16 που μου έκανε battery drain είτε μάρκετ, διαχείριση αρχείων, back up δεν κάνω την αναβάθμιση ακόμα και έχω κινέζικα παντού πάντως

μονο οι κατηγοριες απο οτι ειδα αλλαξαν σε αγγλικα..κατα τα αλλα τα ιδια..σιγα σιγα θα τα μαθουμε τα κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απάντησα σε ένα tweet της Huawei για κάτι σχετικό με συσκευές γράφοντας για τις βλακείες που κάνει η εταιρεία με τις εφαρμογές που δεν είναι συμβατές, και δύο κινέζοι μου κάνανε favorite το tweet! Lol

Άρα και στην Κίνα το play store δεν λειτουργεί σωστά !

Link to comment
Share on other sites

Lol! Δυο κινεζοι? Μαλλον μονο αυτοι οι δυο χρησιμοποιουν το playstore στη κινα γιατι δεν νομιζω εκει να τους ειναι απαραιτητο το playstore! :D
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Lol! Δυο κινεζοι? Μαλλον μονο αυτοι οι δυο χρησιμοποιουν το playstore στη κινα γιατι δεν νομιζω εκει να τους ειναι απαραιτητο το playstore! :D

lol πιθανον χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Lol! Δυο κινεζοι? Μαλλον μονο αυτοι οι δυο χρησιμοποιουν το playstore στη κινα γιατι δεν νομιζω εκει να τους ειναι απαραιτητο το playstore! :D

 

Στην κίνα δεν δουλεύει τίποτα από τους server της google είναι κομμένο από το κράτος

Link to comment
Share on other sites

Στην κίνα δεν δουλεύει τίποτα από τους server της google είναι κομμένο από το κράτος

Χρήσιμη πληροφόρηση. Τώρα εξηγείται γιατί τα περισσότερα κινέζικα κινητά που αγοράζουμε απο κινα δεν έχουν play store.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμη πληροφόρηση. Τώρα εξηγείται γιατί τα περισσότερα κινέζικα κινητά που αγοράζουμε απο κινα δεν έχουν play store.

 

ακριβώς. στην κίνα δεν δουλεύει google youtube facebook και πολλά άλλα.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Websites_blocked_in_mainland_China

 

ο τρόπος για να ξεπεράσεις το κρατικό firewall είναι με μόνο επί πληρωμή VPN τα οποία είναι πρακτικά παράνομα εκεί.

Για 2 μέλη της οικογένειας που μένουν εκεί 10 μήνες το χρόνο τους αγοράζω εγώ τις συνδρομές στα VPN από εδώ για να μπορούν να μπαίνουν στα site αυτά και να χρησιμοποιούν τις υπηρεσίες τους

Link to comment
Share on other sites

Στο ταπεινό LG L90 Της γυναίκας μου,των 118 ευρώ τελική σκρουτζοτιμη χτες πήρε ΟΤΑ παρακαλώ lollipop..Και σε εμάς το πιο μοσχοπουλημενο κινητό της Huawei έχει να πάρει ΟΤΑ επίσημη από ΠΈΡΣΙ ΤΟΝ ΑΎΓΟΥΣΤΟ! ! ! έχει μείνει στην 4.2.2!!!!! Και μετά μου λέτε για τη 261 ....

 

Το οποίο παρότι με ένα γιγα ραμ λόγω snapdragon μάλλον είναι σβελτο αν όχι καλύτερο, στα ίδια επίπεδα με το δικό μας

 

 

Άσχετο...ερώτηση ρητορική....Θα πάρουμε εμείς lollipop ;

μουχαχαχα!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Στο ταπεινό LG L90 Της γυναίκας μου,των 118 ευρώ τελική σκρουτζοτιμη χτες πήρε ΟΤΑ παρακαλώ lollipop..Και σε εμάς το πιο μοσχοπουλημενο κινητό της Huawei έχει να πάρει ΟΤΑ επίσημη από ΠΈΡΣΙ ΤΟΝ ΑΎΓΟΥΣΤΟ! ! ! έχει μείνει στην 4.2.2!!!!! Και μετά μου λέτε για τη 261 ....

 

Το οποίο παρότι με ένα γιγα ραμ λόγω snapdragon μάλλον είναι σβελτο αν όχι καλύτερο, στα ίδια επίπεδα με το δικό μας

 

 

Άσχετο...ερώτηση ρητορική....Θα πάρουμε εμείς lollipop ;

μουχαχαχα!

 

χαχαχαχα καλό το άλλο με τον τοτό το ξές?

Χαχα, δεν λεγατε κατι αλλο? Μολις ηρθε update για android 5.0.....για το huawei market φυσικα ωστε να ειναι compatible...

 

Ενταξει ρε παιδια, ειστε λιγο απαιτητικοι για κινεζικο, μην τρελαθουμε κιολας, μολις πριν 2.5 μηνες πηραμε stable kitkat. Αλλοι στην ιδια κατηγορια δεν εχουν δει ουτε ενα update της προκοπης. Αν πάρουμε ποτέ lollipop για το 3c, μάλλον θα έχουμε αλλάξει όλοι μας εδώ κινητό μέχρι τότε!

 

Ilka, αν δεν παρουν πρωτα lollipop τα lg, τα οποια εκτος των αλλων φορανε pure androind, ποια θα παρουν? Ενταξει, εισαι λιγο υπερβολικος οσον αφορα τη συγκριση με το lg. Επειδη τυχαινει να εχω και εγω στην οικογενεια το ιδιο κινητο, ειναι πολυ τιμιο για τα λεφτα του, αλλα δεν τιθεται θεμα συγκρισης με το 3c το οποιο ειναι ανωτερο σε ολα τα επιπεδα. Επισης τωρα με lollilop παρε και ενα power bank, θα το χρειαστεις!:cool: Αυξανεται συνηθως πολυ η καταναλωση μπαταριας στα lg.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, δεν λεγατε κατι αλλο? Μολις ηρθε update για android 5.0.....για το huawei market φυσικα ωστε να ειναι compatible...

 

Ενταξει ρε παιδια, ειστε λιγο απαιτητικοι για κινεζικο, μην τρελαθουμε κιολας, μολις πριν 2.5 μηνες πηραμε stable kitkat. Αλλοι στην ιδια κατηγορια δεν εχουν δει ουτε ενα update της προκοπης. Αν πάρουμε ποτέ lollipop για το 3c, μάλλον θα έχουμε αλλάξει όλοι μας εδώ κινητό μέχρι τότε!

 

Ilka, αν δεν παρουν πρωτα lollipop τα lg, τα οποια εκτος των αλλων φορανε pure androind, ποια θα παρουν? Ενταξει, εισαι λιγο υπερβολικος οσον αφορα τη συγκριση με το lg. Επειδη τυχαινει να εχω και εγω στην οικογενεια το ιδιο κινητο, ειναι πολυ τιμιο για τα λεφτα του, αλλα δεν τιθεται θεμα συγκρισης με το 3c το οποιο ειναι ανωτερο σε ολα τα επιπεδα. Επισης τωρα με lollilop παρε και ενα power bank, θα το χρειαστεις!:cool: Αυξανεται συνηθως πολυ η καταναλωση μπαταριας στα lg.

Παρατηρώ την μπαταρία του L90 με lollipop πλέον της γυναίκας, αλλά δεν βλέπω διαφορά στην μπαταρία μόνο ότι έχει γίνει πιο γρήγορο!

 

Κάτσε δεν κατάλαβα αναβάθμιση για την 5.0 ποια εφαρμογή πήρε; το Huawei app market?

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ την μπαταρία του L90 με lollipop πλέον της γυναίκας, αλλά δεν βλέπω διαφορά στην μπαταρία μόνο ότι έχει γίνει πιο γρήγορο!

 

Κάτσε δεν κατάλαβα αναβάθμιση για την 5.0 ποια εφαρμογή πήρε; το Huawei app market?

 

Αν δεν έχεις θέμα με μπαταρία, μια χαρά, όσους ξέρω με LG παρατήρησαν drain πάντως.

Ναι, όταν ανοίγω το huawei market βγάζει το update, τώρα τι ακριβώς είναι δεν γνωρίζω.

[ATTACH]60031[/ATTACH]

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Πριν λιγες μερες πηρα για λογαριασμο ενος φιλου μου το εν λογω κινητο.

Ειναι πολλες οι σελιδες για να τις κοιταξω ολες.

Γνωριζει κανεις πως φωτιζονται τα πληκτρα πλοηγησης; Ειναι θεμα λογισμικου η συσκευης και δεν υπαρχει λυση;

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Πριν λιγες μερες πηρα για λογαριασμο ενος φιλου μου το εν λογω κινητο.

Ειναι πολλες οι σελιδες για να τις κοιταξω ολες.

Γνωριζει κανεις πως φωτιζονται τα πληκτρα πλοηγησης; Ειναι θεμα λογισμικου η συσκευης και δεν υπαρχει λυση;

Ευχαριστω..

Τα πληκτρα δεν φωτιζονται και δεν υπαρχει λυση γι'αυτο, ειναι θεμα συσκευης. Αν ετοιμαζεσαι να του αλλαξεις ρομ κλπ, πρωτα κοιτα τι version ειναι και τι ρομ φοραει απο τις ρυθμισεις. Το version το οποιο εχουμε εδω ειναι china set, θα σου γραφει στη ρομ ...CHN...Στο αναφερω αυτο γιατι υπηρξαν 2 περιπτωσεις τελευταια που τους ηρθε european version και στην περιπτωση αυτη θα πρεπει να προσεξεις τι ρομ θα βαλεις και πως θα τη βαλεις, αλλιως μπορει να εχεις θεμα με το IMEI και να ταλαιπωρηθεις.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τα πληκτρα δεν φωτιζονται και δεν υπαρχει λυση γι'αυτο, ειναι θεμα συσκευης. Αν ετοιμαζεσαι να του αλλαξεις ρομ κλπ, πρωτα κοιτα τι version ειναι και τι ρομ φοραει απο τις ρυθμισεις. Το version το οποιο εχουμε εδω ειναι china set, θα σου γραφει στη ρομ ...CHN...Στο αναφερω αυτο γιατι υπηρξαν 2 περιπτωσεις τελευταια που τους ηρθε european version και στην περιπτωση αυτη θα πρεπει να προσεξεις τι ρομ θα βαλεις και πως θα τη βαλεις, αλλιως μπορει να εχεις θεμα με το IMEI και να ταλαιπωρηθεις.

 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου φιλε μου. Κριμα. Μεγαλο κακο για συσκευη αυτο καθως ειναι πιστευω αυτονοητο.

Σκεφτομαι να αφησω την ρομ που φοραει. Το ιδιο εχω κανει και με τον honor6 που εχω καθως δεν βλεπω κατι το μεμπτο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις θέμα με μπαταρία, μια χαρά, όσους ξέρω με LG παρατήρησαν drain πάντως.

Ναι, όταν ανοίγω το huawei market βγάζει το update, τώρα τι ακριβώς είναι δεν γνωρίζω.

[ATTACH]60031[/ATTACH]

 

για δες αν εχει σαν εφαρμογη το play store?

Link to comment
Share on other sites

είχα γυρίσει το app market στην έκδοση την παλιά του emui 2.3 για να ελέγξω το battery drain και πάντα όταν το άνοιγα με ρώταγε στα κινέζικα εάν θέλω να το αναβαθμίσω στο look emui 3.0 και απλά έλεγα όχι για να κάνω τις δοκιμές.Τώρα που θέλω να πάω στην καινούργια έκδοση δεν μου πετάει το παράθυρο για νέα έκδοση! κάπου από το μενού του στο version history με πήγε στην σελίδα και έχει την τελευταία 6.3.10 και το αρχείο που κατεβαίνει λέγεται hispace.apk αυτό είναι;

EDIT

Τελικά αυτό ήταν το εγκατέστησα.

Ακόμα no Google play

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ευκλακι ερωτημα παιδες..πως γραφω εεληνικα μικρα στ μυνημα?

ΆΙΝΤΕ ΆΛΛΗ ΜΙΑ.

 

ΌΠΩΣ και να γράψεις/ βλέπεις το μήνυμα που θέλεις να στείλεις για να πάει στον αποστολέα σε 160 χαρακτήρες πρέπει να γίνουν κεφάλαια

.Αλλιώς στους 70 χαρακτήρες χρεώνεται δεύτερο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί αλλά ψάχνοντας βρήκα αυτό (Η ημερομηνία του post είναι 20 Απριλίου):

 

http://www.androidcentral.com/huawei-now-accepting-android-442-trial-sign-ups-honor-3c

 

Λέει ότι τελικά θα δώσουν stable 4.4.2 με EMUI 3.0 και Bluetooth Low Energy μέσω ΟΤΑ στα τέλη Ιουνίου;

Link to comment
Share on other sites

για δες αν εχει σαν εφαρμογη το play store?

Δεν το εκανα ακομα το update, οταν το κανω θα ενημερωσω.

Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί αλλά ψάχνοντας βρήκα αυτό (Η ημερομηνία του post είναι 20 Απριλίου):

 

http://www.androidcentral.com/huawei-now-accepting-android-442-trial-sign-ups-honor-3c

 

Λέει ότι τελικά θα δώσουν stable 4.4.2 με EMUI 3.0 και Bluetooth Low Energy μέσω ΟΤΑ στα τέλη Ιουνίου;

Χωρις να ειμαι σιγουρος, αυτο το αρθρο αναφερεται μαλλον στο european version honor 3c, το οποιο κυκλοφορησε προσφατα στην ευρωπη σε χωρες οπως Γαλλια και έχει κάποιες μικροδιαφορες στο hardware. Εμας που ειναι το κινεζικο version, την εχουμε παρει ηδη την αναβαθμιση αυτη, ειναι η ρομ Β261 με emui 3.0, η οποια ομως δεν εχει ερθει με ΟΤΑ, πρέπει να περαστεί manually. Τωρα αν αυτο σημαινει οτι θα ερθει και στο κινεζικο με ΟΤΑ, θα ήταν πολυ καλο. Γενικα το οτι ασχολουνται ακομα με το εν λογω μοντελο ειναι καλο σημαδι.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...