Jump to content

ZTE V5 (Red Bull)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κακό με την cm12 είναι ότι χρησιμοποιεί ART αντί για Dalvik cache κ έτσι οι εφαρμογές πιανουν περισσότερο χώρο.

 

Έτσι είναι, το είδα στο opo αυτό που αναφέρεις... Κρίμα και σκεφτόμουν να περάσω στο 1/4 την 12, αλλά δεν το βλέπω εύκολο πια. :( Παρόλο που σου δίνει με το σωστό zip περισσότερο από 1,5 gb για εφαρμογές, πιστεύω θα είναι οριακά μετά!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι εύκολο να μου πει κάποιος πώς κάνουμε στον στοκ launcher να μην εμφανίζονται τα εικονίδια δύο φορές γιατί δεν μπορώ να το βρω ??
Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μου πει κάποιος πώς κάνουμε στον στοκ launcher να μην εμφανίζονται τα εικονίδια δύο φορές γιατί δεν μπορώ να το βρω ??

Playstore--ρυθμίσεις--ξετικαρεις το "προσθήκη εικόνων στην αρχική οθόνη"

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, το είδα στο opo αυτό που αναφέρεις... Κρίμα και σκεφτόμουν να περάσω στο 1/4 την 12, αλλά δεν το βλέπω εύκολο πια. :( Παρόλο που σου δίνει με το σωστό zip περισσότερο από 1,5 gb για εφαρμογές, πιστεύω θα είναι οριακά μετά!

Ναι καλυτερα μην την περάσεις.. ρε συ μονο το φβ τρώει 190 mb αν εχεις το θεό σου!!! Ειμαι τελειως οριακα με 200mb ελευθερα (που με τοσα λιγα, σε μερικα update εφαρμογων, δεν εχει χώρο να τα κανει) και φαντάσου έχει 2gb για εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

Playstore--ρυθμίσεις--ξετικαρεις το "προσθήκη εικόνων στην αρχική οθόνη"

 

Σ'ευχαριστω αλλά δεν φτιάχτηκε απόλυτα και συν τοις άλλοις εξακολουθεί να υπάρχει αυτό το εκνευριστικό θέμα με το loading. Πίστευα πως θα το είχαν φτιάξει μετά από τόσα updates της ρομ. Έχω την 1.17

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλυτερα μην την περάσεις.. ρε συ μονο το φβ τρώει 190 mb αν εχεις το θεό σου!!! Ειμαι τελειως οριακα με 200mb ελευθερα (που με τοσα λιγα, σε μερικα update εφαρμογων, δεν εχει χώρο να τα κανει) και φαντάσου έχει 2gb για εφαρμογές..

 

 

και γιατί κολλάτε ρε παίδες ? Πάρτε μια καρτούλα SD 32 GB φτιάξτε ένα EXT4 Partition 16 GB και ενα 16 κανονικο Βαλτε και Link2SD PRO και μια χαρα ;)

Edit:

 

Οδηγός απο το XDA εδω και για SWAP Partition !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ'ευχαριστω αλλά δεν φτιάχτηκε απόλυτα και συν τοις άλλοις εξακολουθεί να υπάρχει αυτό το εκνευριστικό θέμα με το loading. Πίστευα πως θα το είχαν φτιάξει μετά από τόσα updates της ρομ. Έχω την 1.17

 

settings -> apps -> all apps find the Launcher and Press Clear data !!!

Edited by kalopc
Link to comment
Share on other sites

και γιατί κολλάτε ρε παίδες ? Πάρτε μια καρτούλα SD 32 GB φτιάξτε ένα EXT4 Partition 16 GB και ενα 16 κανονικο Βαλτε και Link2SD PRO και μια χαρα ;)

Edit:

 

Οδηγός απο το XDA εδω και για SWAP Partition !!!

 

Δίκιο έχεις. Το ίδιο είχα κάνει στο gt5500 επειδή είχε 180mb εσωτερική μνήμη και βέβαια το κινητό επειδή ήταν τετραετίας με 4.4.4 και fb, viber κλπ σερνότανε... :lol:

Αυτό είναι που με κάνει να διστάζω, ότι δεν θα έχει τη σβελτάδα της lollipop! Τεσπά είδωμεν :p

Edited by NikoSoti

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Η μεγάλη μου απορία για τους χρήστες του 12.1 (Lollipop) που το δοκίμασαν στο μοντέλο 4/1 είναι: δε σέρνει το ρημάδι; Στο nexus 7 με το 1Gb το κιτκατ πετούσε. Με το που έβαλα το Lollipop, τα τίναξε κατευθείαν :D Γύρισα στο ΚΚ μέσα στη βδομάδα, τόσο χάλι...

 

Ξαναλέω, μιλάω για την έκδοση με το 1Gb RAM.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω αλλά δεν φτιάχτηκε απόλυτα και συν τοις άλλοις εξακολουθεί να υπάρχει αυτό το εκνευριστικό θέμα με το loading. Πίστευα πως θα το είχαν φτιάξει μετά από τόσα updates της ρομ. Έχω την 1.17

Να φανταστώ έχεις την stock rom και την 1/4 έκδοση του κινητού ε; ο στοκ launcher δυστυχώς είναι το πρόβλημα. παραείναι βαρύς. αν με clear data δεν σου φτιαξει, τοτε προτιμησε να βρεις καποιον άλλον πιο ελαφρυ launcher. άλλη λυση είναι να δεις τι άλλο τρέχει στο παρασκήνιο και να τα περιορίσεις ώστε να μένει περισσότερη ελευθερη ram ελευθερη.

και γιατί κολλάτε ρε παίδες ? Πάρτε μια καρτούλα SD 32 GB φτιάξτε ένα EXT4 Partition 16 GB και ενα 16 κανονικο Βαλτε και Link2SD PRO και μια χαρα ;)

Edit:

 

Οδηγός απο το XDA εδω και για SWAP Partition !!

To θέμα σε τέτοιες λύσεις είναι ότι ό,τι και να κάνεις το external partition δεν θα είναι το ίδιο γρήγορο με το να ειναι στην εσωτερική μνημη η εφαρμογές. Η μόνη "σωστή" λυση θα ηταν ενοποίηση της εσωτερικής μνήμης αλλά είναι πολύ risky για brick του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

θηκη εχετε;; πως ειναι με θηκη το κινητο;; και τι θηκη εχετε;;

 

Έχω την imak που είναι διάφανη από ebay, και είναι πολύ ωραία, έχω και μια μαύρη στο ίδιο στυλ αλλά δεν την έχω βάλει καθόλου :-P

Link to comment
Share on other sites

Έχω την imak που είναι διάφανη από ebay, και είναι πολύ ωραία, έχω και μια μαύρη στο ίδιο στυλ αλλά δεν την έχω βάλει καθόλου :-P

 

Βαλε κι ενα λινκ αν θες

Link to comment
Share on other sites

Έχω την imak που είναι διάφανη από ebay, και είναι πολύ ωραία, έχω και μια μαύρη στο ίδιο στυλ αλλά δεν την έχω βάλει καθόλου :-P

Εμένα η imak δεν μ άρεσε καθολου. σπαει ευκολα κ εχει γεμισει σημαδακια. πηρα μια αλλη απο aliexpress με αγγλικη σημαια απο πισω. πολυ καλυτερη απο θεμα αντοχης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σιλικονης οι θηκες που λετε ?

πλαστικες ειναι ?

ενδιαφερομαι για διαφανη σιλικονης και οσο πιο λεπτη

Link to comment
Share on other sites

Οι σιλικόνης κιτρινιζουν και γίνονται χάλια με τον καιρό, μακάρι να υπήρχαν θήκες σαν αυτές για τα iPhone που είναι πολύ λεπτές αλλά δυστυχώς.. Πολύ ωραίες φαίνονται και οι nilkin αλλά είναι ακριβές
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι σιλικονης οι θηκες που λετε ?

πλαστικες ειναι ?

ενδιαφερομαι για διαφανη σιλικονης και οσο πιο λεπτη

και εγώ σιλικόνης έψαχνα είτε τελειως διαφανη, είτε με κάποιο σχεδιάκι πάνω. αλλά δυστυχώς δεν έχω βρει κάτι της προκοπής. Αυτή που έστελνε το vickmall ήταν αρκετα χοντρή και σκουρόχρωμη(τουλαχιστον αυτή που έστειλαν στον κολλητό μου).

 

Η imak ειχε κάποια κενά και μαζευε σκουπιδάκια κ σκονες κ φαινοταν πολυ άσχημο να φαινονται μιας και ειναι διάφανη.. αυτή με το σχεδιάκι εφαρμοζει πολύ καλύτερα, αλλά και πάλι δεν προσφέρει την προστασια που θα πρόσφερε μια σιλικόνης που πιανει περιμετρικά όλο το κινητό και όχι μονο στα πλάγια.

 

edit. αν δεν κανω λαθος, το κινητό μας και το v5s έχουν ακριβως τις ίδιες διαστάσεις. για ριξε μια ματιά αν βρεις κάτι σε θηκη για εκεινο..

πχ. http://www.aliexpress.com/item/Soft-pudding-case-for-ZTE-V5-V5S-U9180-mobile-phone-protective-shell-transparent-matte-back-cover/32265709403.html

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την εχει δοκιμασει κανεις? Φαινεται ωραια αλλα ειναι ακριβουτσικη και δεν ξερω μηπως κανει το κινητο πιο χοντρο: http://www.ebay.co.uk/itm/Aluminum-Metal-Bumper-Tempered-Glass-Back-Cover-case-for-5-ZTE-V5-V5S-U9180/261735165643?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D29480%26meid%3Dd7f3b8dc9e534e38b5b004e9efc0915f%26pid%3D100033%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D371272996331
Link to comment
Share on other sites

Την θήκη αυτή την είχα πάρει σε προηγούμενο κινητό (xiaomi redmi 1s) και ήταν ότι πιο όμορφο σε θήκη. Βασικά, φαίνεται σαν ένα με το κινητό. Το μεγαλώνει πολύ λίγο (όχι κάτι το ιδιαίτερο) και το προστατεύει μια χαρά. Θυμάμαι ότι μου είχε πέσει αρκετές φορές με συνέπεια να έχω αρκετές γρατζουνιες στο πίσω μέρος της θήκης.
Link to comment
Share on other sites

Αυτη την εχει δοκιμασει κανεις? Φαινεται ωραια αλλα ειναι ακριβουτσικη και δεν ξερω μηπως κανει το κινητο πιο χοντρο: http://www.ebay.co.uk/itm/Aluminum-Metal-Bumper-Tempered-Glass-Back-Cover-case-for-5-ZTE-V5-V5S-U9180/261735165643?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D29480%26meid%3Dd7f3b8dc9e534e38b5b004e9efc0915f%26pid%3D100033%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D371272996331

προσοχή γιατί υπάρχουν ποιοτητες. σε καποια απλά δεν κουμπωνε σωστά. θυμαμαι ειχα δει βιντεακι στο youtube που ειχε φτιαξει καποιος για να κάνει claim πισω τα λεφτά του για τέτοια θηκη.

Link to comment
Share on other sites

απο changelog που ρώτησα, απαντησε το παιδί που την ανέβασε ότι

1 powermanagement update (better battery time)

2 touch driver optimization

 

Not mentioned, but my personal changelog:

3 better camera (fixed macro focus, video stutter)

προσωπικα το macro focus δεν μου εδειχνε να δουλευει σωστά οποτε μια χαρά! προφανως έφτιαξαν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και το touch screen χρησιμοποιώντας τα mod των χρηστών :P

 

ΕDIT. Νεα cm12.1 rom από τον prodooman. https://mega.co.nz/#F!elVUzBbB!iNScPeckF5nyU0dPGorfsw

 

προσοχή! cm12.1. όχι cm12. όσοι φοράτε cm12, μην την βάλετε χωρίς wipe. Aυτά τα αναφέρω γιατί πριν μερικές μέρες κάποιος πόσταρε cm12 rom σαν cm12.1 εδω μέσα και αναγκάστηκα να χάσω τα παντα και να ξαναστήσω το κινητό από την αρχή επειδή δεν προσεξα ότι είχε κάνει λάθος στο ποια έκδοση ανεβηκε..

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

απο changelog που ρώτησα, απαντησε το παιδί που την ανέβασε ότι

 

προσωπικα το macro focus δεν μου εδειχνε να δουλευει σωστά οποτε μια χαρά! προφανως έφτιαξαν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και το touch screen χρησιμοποιώντας τα mod των χρηστών :P

 

ΕDIT. Νεα cm12.1 rom από τον prodooman. https://mega.co.nz/#F!elVUzBbB!iNScPeckF5nyU0dPGorfsw

 

προσοχή! cm12.1. όχι cm12. όσοι φοράτε cm12, μην την βάλετε χωρίς wipe. Aυτά τα αναφέρω γιατί πριν μερικές μέρες κάποιος πόσταρε cm12 rom σαν cm12.1 εδω μέσα και αναγκάστηκα να χάσω τα παντα και να ξαναστήσω το κινητό από την αρχή επειδή δεν προσεξα ότι είχε κάνει λάθος στο ποια έκδοση ανεβηκε..

 

Βγήκε και η 1.19/παραπανω.

Να φλασαρουμε αυτή πρωτα;;τι λες;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V5 (Red Bull)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...