Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευή μετράει τους χρόνους χρήσης από την τελευταία πλήρη φόρτιση. Εσύ τι θέλεις να κάνεις;

Καλημέρα

Στη συσκευή μου οταν πχ είναι στο 100% και το βγάζω απο τη φόρτιση και παω στο μενου με τις ωρες χρήσης , μου δείχνει τα ποσοστά χρήσης εφαρμογών και απο πρίν τη βάλω για φόρτιση...δηλ προηγούμενη χρήση απο οταν έβγαλα τη συσκευή απο τη μπρίζα..... δηλ 24 ωρο , δεν ξέρω αν με κατάλαβες τι εννοώ....απλά αν γίνεται να μετράει η τυχόν χρήση εφαρμογων απο οταν βγάλω τη συσκευή απο τη φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα

Στη συσκευή μου οταν πχ είναι στο 100% και το βγάζω απο τη φόρτιση και παω στο μενου με τις ωρες χρήσης , μου δείχνει τα ποσοστά χρήσης εφαρμογών και απο πρίν τη βάλω για φόρτιση...δηλ προηγούμενη χρήση απο οταν έβγαλα τη συσκευή απο τη μπρίζα..... δηλ 24 ωρο , δεν ξέρω αν με κατάλαβες τι εννοώ....απλά αν γίνεται να μετράει η τυχόν χρήση εφαρμογων απο οταν βγάλω τη συσκευή απο τη φόρτιση

Για να καταλάβεις φίλε μου τι εννοώ[ATTACH]59996[/ATTACH]

Τώρα εβγαλα τη συσκευή απο τη φόρτιση...πανω λέει μηδεν χρήση και αναμονη 2 λεπτά.......αλλά απο κάτω στα ποσοστά κατανάλωσης εφαρμογών μου τα λέει και απο ΠΡΙΝ βάλω τη συσκευή στη φόρτιση...κανονικά θα επρεπε νομίζω και αυτά να ήταν μηδενικά

Συγγνώμη να σε κουράζω

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβεις φίλε μου τι εννοώ[ATTACH]59996[/ATTACH]

 

Τώρα εβγαλα τη συσκευή απο τη φόρτιση...πανω λέει μηδεν χρήση και αναμονη 2 λεπτά.......αλλά απο κάτω στα ποσοστά κατανάλωσης εφαρμογών μου τα λέει και απο ΠΡΙΝ βάλω τη συσκευή στη φόρτιση...κανονικά θα επρεπε νομίζω και αυτά να ήταν μηδενικά

 

Συγγνώμη να σε κουράζω

 

 

Κανονικά είναι όπως σου τα δείχνει, εκεί σου λέω πως έχει γίνει η χρήση των εφαρμογών τις τελευταίες ώρες. Δεν μπορείς να το αλλάξεις.

 

Το ότι τα δείχνει διαφορετικά στο Android δεν σημαίνει πως πρέπει να τα δείχνει και το iOS έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά είναι όπως σου τα δείχνει, εκεί σου λέω πως έχει γίνει η χρήση των εφαρμογών τις τελευταίες ώρες. Δεν μπορείς να το αλλάξεις.

 

Το ότι τα δείχνει διαφορετικά στο Android δεν σημαίνει πως πρέπει να τα δείχνει και το iOS έτσι.

Kαι ομως γίνεται αλλά δεν θυμάμαι πώς....πχ στις γυναίκας μου το 5 αρι δεν τις λέει πχ ,15 τελευταίες ωρες ,ουτε 24 ωρες ούτε και τελευταίες 7 ημέρες και δείχνει απο τη στιγμή που το εβγαλε απο τη φόρτιση....και σε μένα μια φορά εκεί που αναφέρει για τις εφαρμογές τα ποσοστά μου ανέφερε να περιμένω λιγα λεπτά γαι να δείξει στοιχεία κατανάλωσης εφαρμογων και φυσικά ολο αυτο πεδίο υατό ηταν κενό...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα iphone 6 από την εταιρεία sprint της αμερικής. Μου είχαν πει ότι το ξεκλείδωσαν πριν έρθω Ελλάδα αλλά δυστυχώς δοκίμασα την ελληνικη μου κάρτα και είναι ακόμα κλειδωμέενο. Πως μπορώ να το ξεκλειδώσω χωρίς να το κάνω jailbreak;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλο μήνα σε ολους. Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλα τελευταία και το iPhone και το iPad δεν κάνουν αντίγραφα ασφαλείας μέσω wifi. Εχω ενεργοποιημένη την επιλογή στο iTunes. Κατι άλλαξε με την 8.3 ;
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλο μήνα σε ολους. Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλα τελευταία και το iPhone και το iPad δεν κάνουν αντίγραφα ασφαλείας μέσω wifi. Εχω ενεργοποιημένη την επιλογή στο iTunes. Κατι άλλαξε με την 8.3 ;

 

Oχι δεν εχει αλλαξει εγω το εχω βαλει να κανει κανονικα καθε φορα που ειναι στην φορτιση σε wifi και κανει κανονικα.Τελευταιο αντιγραφο σημερα το πρωι κατα την διαρκεια της φορτισης.Ξανατσεκαρε τις ρυθμισεις εκει στο cloud.

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν εχει αλλαξει εγω το εχω βαλει να κανει κανονικα καθε φορα που ειναι στην φορτιση σε wifi και κανει κανονικα.Τελευταιο αντιγραφο σημερα το πρωι κατα την διαρκεια της φορτισης.Ξανατσεκαρε τις ρυθμισεις εκει στο cloud.

 

 

[ATTACH]60299[/ATTACH]

 

Κανονικά ενεργοποιημένο οπως απο την πρώτη μέρα. Μου βγάζει και το σχετικό μηνυμα οτι δεν έχει γινει αντίγραφο ασφαλείας. Αν δεις φαίνεται οτι δεν έχει κανει αντίγραφο απο τις 4/4. Παράξενο.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60299[/ATTACH]

 

Κανονικά ενεργοποιημένο οπως απο την πρώτη μέρα. Μου βγάζει και το σχετικό μηνυμα οτι δεν έχει γινει αντίγραφο ασφαλείας. Αν δεις φαίνεται οτι δεν έχει κανει αντίγραφο απο τις 4/4. Παράξενο.

 

Αν πατήσεις αντίγραφο τώρα τι θα σου βγάλει;

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις αντίγραφο τώρα τι θα σου βγάλει;

 

 

Κανει αντίγραφο κανονικά. Απλά δεν το κανει αυτόματα όταν ειναι κλειδωμενο,σε πρίζα και συνδεδεμένο στο wifi οπως πρεπει.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχω ξεκλειδωσει κανενα αλλα απο οτι εχω καταλαβει το ξεκλειδωμα αργει εως 15 μερες και για να ξεκλειδωσει οταν θα παρει εντολη, να ειναι ξεκλειδωτο, θα πρεπει να το κανεις αναβαθμιση απο i tunes

οποτε καλυτερα περιμενε λιγο πριν κανεις οτιδιποτε

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.. Όταν το συνδέεις στον υπολογιστή, στο iTunes τι επιλογή έχεις για μπακαπ; Στον υπολογιστή ή στο iCloud?
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο.. Όταν το συνδέεις στον υπολογιστή, στο iTunes τι επιλογή έχεις για μπακαπ; Στον υπολογιστή ή στο iCloud?

 

 

Έχει επιλογή μέσω wifi και την εχω επιλεγμένη. Το έλεγξα μήπως κατα Λάθος σε κανά update αποεπιλέχθηκε μονο του αλλα οχι. Τωρα το εκανα χειροκίνητα αντίγραφο,εκανα και ενα hard reset και το ξαναελεγχω.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή μέσω wifi και την εχω επιλεγμένη. Το έλεγξα μήπως κατα Λάθος σε κανά update αποεπιλέχθηκε μονο του αλλα οχι. Τωρα το εκανα χειροκίνητα αντίγραφο,εκανα και ενα hard reset και το ξαναελεγχω.

 

Καλημέρα φίλε μου, έχεις ελέγξει εάν υπάρχει ο απαιτούμενος αποθηκευτικός χώρος στο iCloud; Επίσης απο τις ρυθμίσεις > iCloud > διαχείριση χώρου αποθήκευσης μπορείς να δεις ποσό χώρο καταλαμβάνει το κάθε backup.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, έχεις ελέγξει εάν υπάρχει ο απαιτούμενος αποθηκευτικός χώρος στο iCloud; Επίσης απο τις ρυθμίσεις > iCloud > διαχείριση χώρου αποθήκευσης μπορείς να δεις ποσό χώρο καταλαμβάνει το κάθε backup.

 

 

Καλημερα Κωνσταντίνε Οχι δεν εχω τέτοιο θέμα. Σχεδόν 4,5 gb ελεύθερα στο cloud. Τα υπόλοιπα ειναι μοιρασμένα σε iPhone iPad.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κωνσταντίνε Οχι δεν εχω τέτοιο θέμα. Σχεδόν 4,5 gb ελεύθερα στο cloud. Τα υπόλοιπα ειναι μοιρασμένα σε iPhone iPad.

 

Το iCloud ή ο υπολογιστής μέσω Wifi για να κρατήσει backup θα πρέπει η συσκευή να είναι συνδεδεμένη στη πρίζα και η πρώτη φορά να είναι συνδεδεμένη η συσκευή στον υπολογιστή. Δοκίμασε να κάνεις τη διαδικασία ενεργοποίησης της δημιουργίας αντιγράφου απο την αρχή. Μήπως ξεκολλήσει :)

Link to comment
Share on other sites

Το iCloud ή ο υπολογιστής μέσω Wifi για να κρατήσει backup θα πρέπει η συσκευή να είναι συνδεδεμένη στη πρίζα και η πρώτη φορά να είναι συνδεδεμένη η συσκευή στον υπολογιστή. Δοκίμασε να κάνεις τη διαδικασία ενεργοποίησης της δημιουργίας αντιγράφου απο την αρχή. Μήπως ξεκολλήσει :)

 

 

Θα το δοκιμάζω. Κάποιο κολληματακι θα έφαγε. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια βοηθεια αν μπορειτε,

 

στα imessages τις τελευταιες μερες μου ανοιγουν σε διαφορετικες συνομιλιες τα imessages απο τον ιδιο sender.

δηλαδη, σε μια επαφη μου εχω πχ το νουμερο και το email του και οταν μου στελνει μηνυματα ερχοντε σε δυο διαφορετικες συνομιλιες ενω ειναι απο τον ιδιο.

 

Ενω μιλαω συνεχεια με αυτην την επαφη δεν μου εχει ξανατυχει, γιατι γινετε αυτο τωρα? σαν να μην αναγνωριζει το κινητο οτι ειναι η ιδια επαφη

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και εγώ στην παρέα σας με ένα νέο iphone 6 64αρι. Έχω την αίσθηση πως η οθόνη του είναι ακόμα καλύτερη από το 5S (προσωπική άποψη). Αυτή την στιγμή έχει την 8.2! Να κάνω τις αναβαθμίσεις ή να περιμένω;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και εγώ στην παρέα σας με ένα νέο iphone 6 64αρι. Έχω την αίσθηση πως η οθόνη του είναι ακόμα καλύτερη από το 5S (προσωπική άποψη). Αυτή την στιγμή έχει την 8.2! Να κάνω τις αναβαθμίσεις ή να περιμένω;

 

Καλορίζικο Φίλιππε!! :)

Πήγαινε στην 8.3 asap!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Υπάρχει τρόπος για να περάσεις τραγούδια που έχεις στον υπολογιστή σου σε νέο iphone 6 χωρίς τη χρήση itunes?

Αν σε κάποιους φανεί πολύ εύκολη η ερώτηση να σημειώσω οτι δεν είχα δεν έχω και δεν θα έχω ποτέ την παραπάνω συσκευή αλλά δυστυχώς ανέλαβα να σετάρω ενός φίλου.

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Υπάρχει τρόπος για να περάσεις τραγούδια που έχεις στον υπολογιστή σου σε νέο iphone 6 χωρίς τη χρήση itunes?

Αν σε κάποιους φανεί πολύ εύκολη η ερώτηση να σημειώσω οτι δεν είχα δεν έχω και δεν θα έχω ποτέ την παραπάνω συσκευή αλλά δυστυχώς ανέλαβα να σετάρω ενός φίλου.

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις

 

Δεν μπορείς να το κάνεις λόγο DRM. Το iTunes δεν έχει κάτι κακό. Εγκατέστησε το, βάλε τα τραγούδια που θέλεις και μετά απεγκατέστησε το.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...