Jump to content

Lenovo A536


IASVN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mήπως ξέρει κανείς πως rootάρεται το lenovo a536;:(

 

Update:

Root Lenovo A536

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μας γραφεις και τις εντυπωσεις σου απο αυτο το τηλεφωνο μιας και ειναι νεο στην πιατσα; Η οθονη του παλευεται και επισης εχει ελληνικα μιας και ειναι κατι που το εχουν απορια και αλλοι. Φανταζομαι το αγορασες απο εδω και οχι απο Κινα; Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

Xθες το πήρα και το παλεύω ακόμα.Οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές.Κάτσε να περάσει καμιά εβδομάδα και τα λέμε.Προς το παρόν θέλω root για να το κάνω όπως θέλω
Link to comment
Share on other sites

Με καθε επιφυλαξη εχω δει αυτο το νημα για την συσκευη

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=598588&st=20

 

οπου κανουν λογο για επιτυχες ροοτ στη σελιδα 2 με αυτο

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=576985.

 

φυσικα με google translate

Link to comment
Share on other sites

Με καθε επιφυλαξη εχω δει αυτο το νημα για την συσκευη

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=598588&st=20

 

οπου κανουν λογο για επιτυχες ροοτ στη σελιδα 2 με αυτο

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=576985.

 

φυσικα με google translate

Η εφαρμογή dingdong root είναι στα κινέζικα, οπότε δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή dingdong root είναι στα κινέζικα, οπότε δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

 

ουπς...ναι τωρα ειδα οτι υπαρχει μονο η ρωσικη εκδοση εκτος της κινεζικης.

Link to comment
Share on other sites

 

To έχεις δοκιμάσει;Γιατί το δοκίμασα και δεν κάνει, μήπως κάνω κάτι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To έχεις δοκιμάσει;Γιατί το δοκίμασα και δεν κάνει, μήπως κάνω κάτι λάθος.

 

Δοκίμασε τo root genius.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τo root genius.

Such a tough phone.Rooted failed.

Αυτό μου έβγαλε.Έχετε τίποτε άλλο να μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο μοντέλο. Μπορεί κάποιος που το έχει ήδη μπορεί να μου δώσει μερικές πληροφορίες όπως αν η οθόνη έχει καλή φωτεινότητα και ευκρίνεια, αν οι κάμερες έχουν αξιοπρεπή λήψη φωτογραφιών και βίντεο, αν στις κλήσεις ακούγεται δυνατά και καθαρά ο συνομιλητής σου, αν έχει δυνατό ηχείο για μουσική-ειδοποιήσεις, αν η μπαταρία βγάζει μια μέρα με νορμάλ χρήση και ότι άλλο διαπιστώσατε θετικό ή αρνητικό κατά την χρήση του;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Με το gps έχετε κανενα πρόβλημα γιατί εμένα δεν κλειδώνει με τίποτα

 

Πρώτη φορά που το άνοιξα, ήταν με συννεφιά και σε 2' ''κατέβασε'' 7 δορυφόρους

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο μοντέλο. Μπορεί κάποιος που το έχει ήδη μπορεί να μου δώσει μερικές πληροφορίες όπως αν η οθόνη έχει καλή φωτεινότητα και ευκρίνεια, αν οι κάμερες έχουν αξιοπρεπή λήψη φωτογραφιών και βίντεο, αν στις κλήσεις ακούγεται δυνατά και καθαρά ο συνομιλητής σου, αν έχει δυνατό ηχείο για μουσική-ειδοποιήσεις, αν η μπαταρία βγάζει μια μέρα με νορμάλ χρήση και ότι άλλο διαπιστώσατε θετικό ή αρνητικό κατά την χρήση του;

Πολύ καλή η οθόνη.

Καλές οι κάμερες, ιδίως η δευτερεύουσα για skype.

Mια χαρά οι κλήσεις και με Bluetooth.

Το ηχείο για μουσική είναι μέτριο, για ειδοποιήσεις και ήχο κλήσης είναι πολύ καλό.

Η μπαταρία κρατάει μιάμιση μέρα, με ανοιχτό bluetooth κατά τη διάρκεια της μέρας , συνεχώς ανοιχτά τα δεδομένα και κάποιες ώρες το wi-fi.Στο κινητό μιλάω νορμάλ.

Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος με το ραδιόφωνο, δεν έχει καλή ακουστική, αλλά δεν με ενδιαφέρει γιατί χρησιμοποιώ bluetooth με ραδιόφωνο.

Το μόνο που με έχει δυσαρεστήσει είναι που δεν μπορώ να το rootάρω με κανένα root tool.

Για τα λεφτά του το συνιστώ ανεπιφύλαχτα.

Edited by IASVN
Προσθήκη μιας πρότασης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μπορει καποιος να μου πει πως να κανω αντιστοιχια επαφων με εικονα?? γιατι ,στην εικονα που επιλεγω ,παταω αντιστοιχηση επαφης,και δεν μου βρισκει τον τηλεφωνικο καταλογο,ενω απο την επιφανεια,υπαρχει κανονικα ο καταλογος...ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά που το άνοιξα, ήταν με συννεφιά και σε 2' ''κατέβασε'' 7 δορυφόρους

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ καλή η οθόνη.

Καλές οι κάμερες, ιδίως η δευτερεύουσα για skype.

Mια χαρά οι κλήσεις και με Bluetooth.

Το ηχείο για μουσική είναι μέτριο, για ειδοποιήσεις και ήχο κλήσης είναι πολύ καλό.

Η μπαταρία κρατάει μιάμιση μέρα, με ανοιχτό bluetooth κατά τη διάρκεια της μέρας , συνεχώς ανοιχτά τα δεδομένα και κάποιες ώρες το wi-fi.Στο κινητό μιλάω νορμάλ.

Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος με το ραδιόφωνο, δεν έχει καλή ακουστική, αλλά δεν με ενδιαφέρει γιατί χρησιμοποιώ bluetooth με ραδιόφωνο.

Το μόνο που με έχει δυσαρεστήσει είναι που δεν μπορώ να το rootάρω με κανένα root tool.

Για τα λεφτά του το συνιστώ ανεπιφύλαχτα.

 

Ευχαριστώ φίλε μου για την ενημέρωση. Με βοηθά πολύ. Εκτός απροόπτου μάλλον θα είναι το νέο μου κινητό. Έχεις δει πουθενά στο σαιτ της εταιρείας ή σε άλλο σαιτ για κινητά να λέει τίποτα για αναβάθμιση σε Κιτκατ 4.4; ή η έκδοση που "φοράει" είναι αρκετά σταθερή οπότε δεν έχει σημασία αν θα πάρει 4.4 ή όχι;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μέλος σε άλλο σχετικό θέμα ανέφερε ότι το Α536 φοράει την kit kat 4.4.2 Α536_S147_140910_ROW, οπότε προφανώς είναι ήδη αναβαθμισμένο σε kitkat.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μέλος σε άλλο σχετικό θέμα ανέφερε ότι το Α536 φοράει την kit kat 4.4.2 Α536_S147_140910_ROW, οπότε προφανώς είναι ήδη αναβαθμισμένο σε kitkat.

 

Έχεις δίκιο φίλε μου. Το είχα σε σύγκριση στον browser του κινητού με το Α859 και τα μπέρδεψα! My mistake!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Lenovo A536 EU SAR [Europe 10g SAR Limit (2.0W/kg)]

Head: 0,276

Body: 0,570

 

Manual: http://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_a536_ipig_en-for-romania-group_v1.0_20140714.pdf

Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

Tελικά δεν ροοτάρεται με τίποτα αυτό το μαραφέτι;

 

Μετά από πολλές δυσκολίες το rootαρα.Ο οδηγός είναι http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38337401&postcount=5.Στο τέλος κατεβάζουμε στο pc το superSU-v2.02.zip, το βάζουμε στη root της sd και ανοίγοντας το κινητό σε CWM mode κάνουμε εγκατάσταση αυτό τον zip file και είμαστε root.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδιά, επειδή είδα κ μαρεσει αυτό το κιν. Έχετε βρει θήκη σιλικόνης κ μεμβράνη για την οθόνη? Σας έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, επειδή είδα κ μαρεσει αυτό το κιν. Έχετε βρει θήκη σιλικόνης κ μεμβράνη για την οθόνη? Σας έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα το κινητό?

Περιέχονται στη συσκευασία του

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...