Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=33982&d=1372962538

 

General 	2G Network 	GSM 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
3G Network 	HSDPA 900 / 2100
SIM 	Dual SIM
Announced 	2013, June
Status 	Available. Released 2013, June
Body 	Dimensions 	143 x 73 x 10 mm (5.63 x 2.87 x 0.39 in)
Weight 	176 g (6.21 oz)
Display 	Type 	IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 	720 x 1280 pixels, 5.0 inches (~294 ppi pixel density)
Multitouch 	Yes
Sound 	Alert types 	Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker 	Yes
3.5mm jack 	Yes
Memory 	Card slot 	microSD, up to 32 GB
Internal 	4 GB, 1 GB RAM
Data 	GPRS 	Yes
EDGE 	Yes
Speed 	HSDPA, HSUPA
WLAN 	Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot
Bluetooth 	Yes, v3.0
USB 	Yes, microUSB v2.0, USB On-the-go
Camera 	Primary 	8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash
Features 	Geo-tagging, touch focus, face detection
Video 	Yes
Secondary 	Yes, 1.2 MP
Features 	OS 	Android OS, v4.2 (Jelly Bean)
Chipset 	MTK 6589
CPU 	Quad-core 1.2 GHz
GPU 	PowerVR SGX544
Sensors 	Accelerometer, proximity
Messaging 	SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
Browser 	HTML
Radio 	FM radio
GPS 	Yes, with A-GPS support
Java 	Yes, via Java MIDP emulator
Colors 	Black
	- Active noise cancellation with dedicated mic
- SNS integration
- MP4/WMV/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Organizer
- Image/video editor
- Document viewer
- Google Search, Maps, Gmail,
YouTube, Calendar, Google Talk
- Voice memo/dial
- Predictive text input
Battery 	  	Li-Po 4000 mAh battery
Stand-by 	Up to 840 h
Talk time 	Up to 43 h (2G) / Up to 25 h (3G)

 

Χρήσιμες οδηγίες

Edited by athanaso77
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον σκεφτομαι να το παρω το συγκεκριμενο τηλεφωνο λογω μπαταριας και ας μην ειναι δυνατη η αλλαγη της απο οτι λενε θα ηθελα να ακουσω γνωμες
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πας στο ακριβώς προηγούμενο μοντέλο, το P770. Η μπαταρία του Ρ770 είναι 3500mAh αλλά υπάρχει και από τρίτο κατασκευαστή στα 4000mAh. Οπότε αν δεν σου χρειάζεται ο τετραπύρηνος επεξεργαστής θα σου πρότεινα αυτό που είναι μια πιο φθηνή και δοκιμασμένη λύση. Το Ρ780 μόλις κυκλοφόρησε οπότε είναι πιθανό να μη βρεις πράγματα όπως custom ROM κτλ. Επίσης αν δεν βιάζεσαι θα πρότεινα να περιμένεις λίγο ακόμα μιας και με την έλευση του καινούριου μοντέλου είναι πολύ πιθανό να πέσει η τιμή του παλιού. Σκέψου και το μέγεθος, το Ρ770 είναι 4.5" ενώ το Ρ780 είναι 5.0"
Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

ήδη έχω πεντάρι τηλέφωνο οπώτε η 5άρα είναι μονόδρομος για μένα, custom rom υπάρχει ήδη σε κάτι ρώσικα φόρουμ, ΒΕΤΑ μεν αλλα υπάρχει δεν το ξεχνάω ότι κυκλοφόρησε πριν λίγες μέρες το τηλέφωνο.

Hδη το κοιτάω απο aliexpress για να το πάρω, περιμένω να πιστωθούν κάτι χρήματα στο Paypal μου και μάλλον απο τετάρτη θα γίνει η παραγγελία.

Σαν εναλακτικό σκεφτόμουν το Κ900 αλλα μικρή μπαταρία, επίσης δεν με πολυενδιαφέρουν η επιδώσεις του κινητού και με ενδιαφέρει καθαρά η διάρκεια των κλήσεων που μπορεί να κάνει σε 2G το p780 εχει 43ώρες το p770 29ώρες

 

Διαστάσεις

143 x 73 x 10 mm Lenovo P780

152.9 x 79.1 x 10 mm Dell streak που εχω τώρα

 

και κάπου είχα δει ότι ο επεξεργαστής του 770 εχει μεγαλύτερη κατανάλωση απο του 780 αυτο ψάχνω να στο δείξω αλλα δέν το βρίσκω

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σαν κάτοχος του P770 έχω να πω ότι από τότε που αγόρασα το 770 δεν έχω ξανά σκεφτεί να αλλάξω κινητό. Τώρα που είδα το 780 μπαίνω σε πειρασμό αλλά θα περιμένω λίγο καιρό να δω πως τα πάει το 780 πριν κάνω την αλλαγή. Το κακό είναι ότι η εσωτερική μνήμη 4gb είναι πολύ μικρή αλλά αν βγούνε custom rom και re-distribution of memory τότε πάλι δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

α για εσωτερικη μνημη εγω δεν θα εχω προβλημα πιστευω αφου εξαλου το dell ηταν με 2γβ και εβαλα 8γβ εσωτερικη και εχω 6,8 ελευθερα
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φαίνεται να είναι όλο aluminium body, αυτό και μόνο το κάνει ξεχωριστό. Τα χαρακτηριστικά, έτσι όπως έχει διαμορφωθεί η αγορά των κινέζικων, δεν είναι κάτι το φοβερό και μάλιστα η μπροστινή κάμερα των 0.3mp φαίνεται από άλλες εποχές. Περιμένω και εγώ να ψιλοδοκιμαστεί πρώτα και να δούμε τι γίνεται με τις ρομ. Η τιμή στα 299 του minideal είναι καλή, αλλά πιστεύω πως αν περιμένω μέχρι αρχές Σεπτέμβρη άνετα το πέρνω στα 240-250 δολλάρια. Πάντως το έχω βάλει στα υποψήφια μαζί με zte v987 & jiayu g4 advanced.
Link to comment
Share on other sites

311με courier βρισκω το πιο φθηνο dhl αυριο θα το εχει διαθεσιμο ο πωλητης και μαλλον θα το αγορασω αυριο
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

311με courier βρισκω το πιο φθηνο dhl αυριο θα το εχει διαθεσιμο ο πωλητης και μαλλον θα το αγορασω αυριο

 

DHL; Σε βλέπω να τρέχεις για εκτελωνισμούς.

Link to comment
Share on other sites

DHL; Σε βλέπω να τρέχεις για εκτελωνισμούς.

 

μια χαρα ειναι η dhl Με εκτελωνισμους η αλλες ειναι για τρεχαματα

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι η dhl Με εκτελωνισμους η αλλες ειναι για τρεχαματα

 

Έχεις ξανά αγοράσει με DHL και δεν έχεις πληρώσει τελωνείο; Εκτελωνείς εσύ; Πόσο κόστος λες να έχει;

Link to comment
Share on other sites

αγοραστε ολοι με dhl ετσι πρεπει να κινηθει η αγορα να πληρωσουμε και κανεναν φορο...
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

EMS 40E

DHL 70E

USPS 135E

εξοδα διαχειρισης

εχω εκτελωνισει παρα πολλες φορες

και μετα παει περιπου συν 25% τις αξιας

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

οκ αν σου φαινονται λιγα τα χρηματα του τελωνειου για το συγκεκριμενο προιον παω πασο!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω 90% δεν θα πληρωσω τελωνειο, επισης πριν μιλουσα με ενα κινεζο και μου ειπε οτι περιμενουν τηλ και με ελληνικα σε κανα 5ωρες θα με ενημερωσει αν οντως εχει ελληνικα
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Για courier service (dhl, tnt, fedex κλπ) δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομύριο να μην πληρώσεις έξοδα εκτελωνισμού.

Για dhl υπολογίζεται επί της τιμής (σε περίπτωση αναγραφής σε απόδοξη πληρωμής) 25-40% φόρους και έξοδα εκτελωνισμού.

Σε περίπτωση μάλιστα που δεν υπάρχει και ακριβής αναφορά τιμής τότε το ποσό αυτό γίνεται βρακολάστιχο (ψάχνουν να βρουν αντίστοιχο προϊόν σε αυτή την τιμή) και μπορεί να καταλήξεις να πληρώσεις διπλάσιο το ποσό. Τώρα αν κάποιος είναι διατεθειμένος να το κάνει αυτό για να παραλάβει 10-15 μέρες νωρίτερα το προίόν του, εγώ πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κολησει. Στο θέμα της μεταφοράς. Το ότι βιαζομαι και θέλω κουριερ αυτο το θέμα είναι δικό μου καθαρά.ότι κ

 

Ότι και να γίνει στη μεταφορά κλπ τελωνείο κλπ θα τα πλήρωσω. Σε μερικες σελίδες ιδα ip67 αυτό ισχύει? ???

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να γίνει στη μεταφορά κλπ τελωνείο κλπ θα τα πλήρωσω. Σε μερικες σελίδες ιδα ip67 αυτό ισχύει? ???

 

Δεν ισχύει σε καμία περίπτωση! Τα μόνα Lenovo με πιστοποίηση ΙΡ67 είναι τα Α660 και S750(το οποίο είναι επίσης quadcore)

Tutorial για rooting και Google Play σε Lenovo A520, A660, A789, A800 http://androidphoneguides.blogspot.gr/ - τα link που δεν δούλευαν διορθώθηκαν
Link to comment
Share on other sites

αγοραστηκε 1μερα Prossecing time και φυσιολογικα αυριο θα εχω το tracking απο dhl
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

αγοραστηκε 1μερα Prossecing time και φυσιολογικα αυριο θα εχω το tracking απο dhl

 

Εγώ περιμένω απόψεις με αγωνία.

Αν και θα προτιμούσα να το αγοράσω αφού βγει η ROW rom. Από που το αγόρασες; Έβαλες root κτλπ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω απόψεις με αγωνία.

Αν και θα προτιμούσα να το αγοράσω αφού βγει η ROW rom. Από που το αγόρασες; Έβαλες root κτλπ;

 

alibaba δεν παιζει ροοτ κλπ, αν και φιλος εχει box που κανει ροοτ τα κινητα, και σε ενα ρωσικο σαιτ εβλεπα πως βαζεις αλλο recovery αρα και το ροοτ πιστευω ευκολο θα ειναι, ας φτασει με το καλο στα χερια μας το τηλεφωνο θα το προσπαθησω απο τη πρωτη μερα

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε παιδιά! Με ενδιαφέρει πολύ το κινητάκι. Πληρεί όλα όσα ζητάω. Δεν ξέρω τι ισχύει από θέμα εγγύησης αν μου βγάλει κάποιο πρόβλημα πχ μέσα στο πρώτο μήνα. Επίσης δεν έχω αγοράσει εκτός ευρωπαϊκής ένωσης και δεν ξέρω με φόρους κ τελωνεία τι παίζει. το άμαζον γερμανίας το δίνει 359 αλλά μου φαίνεται ακριβό. επίσης θα είναι αναβαθμίσιμο; είναι θέμα Lenovo αν θα βγαίνουν αναβαθμίσεις; Αν κάποιος το αγοράσει ας ενημερώσει!!!
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα παραγγελια απο minideal. Δεν παιζει να ειναι μαιμου ετσι?

 

δεν ξερω να απαντησω για Minideal και μου φενεται λιγο απιθανο να εχει μαιμου σε τοσες λιγες μερες κυκλοφοριας

το δικο μου φτανει την δευτερα στα χερια μου :)

 

---------------------------------------------------------------------------------------

 

http://shop.lenovomo...sID=A0500001579

 

· Chi Heng τεχνολογία εξοικονόμησης ενέργειας, 4000mAh μπαταρία μεγάλης χωρητικότητας, μπορεί να χρεώνουν για κινητές συσκευές

· 9,9 χιλιοστά λεπτό αιχμηρό σώμα αλουμινίου για την αεροναυπηγική, μεταλλικό σύρμα διαδικασίας σχεδίασης

· 5.0 ίντσες HD HD-Hyun οθόνη με Corning 2ης γενιάς πάνελ από γυαλί

 

Και συμφωνα με το σαιτ gorilla οθόνη

Edited by alexandrosss
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...