Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντυπωσεις απο την καινουρια του Balalajbi....πολυ καλη η διαρκεια της μπαταριας απο εχτες το απογευμα εως τωρα με μεγαλη χρηση τις συσκευης εχει απομεινη 65 τα εκατο ενεργειας....δωστε λιγη προσοχη στην ασφαλεια του κινητου με δικο σας antivirus, γιατι εντοπισα παραξενους ιους που κλεβει κωδικους και προσωπικα δεδομενα,δεν μας τα λεει καλα ο Χαραλαμπης...... εβγαλα το security ευκολα με το ''App συστημα απεγκαταστασης'' και εβαλα οπως παντα το cm security....ευχαριστη νοτα το γεγονος οτι μου δουλεψε κανονικα η εφαρμογη μαμα lenovo whether...Πολυ καλη συμπεριφορα της συσκευης κανενα προβλημα σε ολες της εφαρμογες μου....μεχρι τωρα δεν εντοπισα καμια δυσλειτουργια!!!!!!!

 

Επιτέλους προσπαθούσα να το αφαιρεσω με το titanium backup αλλά σε κάθε επανεκκίνησή ηταν ξανά εκεί...

Δοκιμασα το CM και επιβεβαιωνω τα παραπάνω.

Αλλά παρατησα οτι με Cm αργεί πολύ ο browser ή είναι η ιδέα μου?

 

Και μία πρώτη προσπάθεια για MUI..

Lenovo K910 MIUI V5 4.11.18 _VIBE Z released the first version of MIUI

http://bbs.lenovo.com/vibez/t481486/

http://pan.baidu.com/s/1c0tQLcG

1. Support dual card dual standby, call interface for the association official, some call-related settings also comes with Lenovo (already unified interface for MIUI style)

2. The status bar will display a signal bar, only one operator name (you can use the built-in custom MIUI operators arbitrarily defined function name)

3. When using the data, you may not have the icon data network connection (you can open the status bar displays speed, so intuitive to see whether the network)

4. Use MIUI comes dialing is set aside will be prompted to select card 1 or card 2

5. MIUI default one that comes with the program sends SMS card, the card you want to use to send in the two settings - switch dual card setup

5. Taking into account the part of the user's needs, I will make a post-use version of Lenovo's own dialing and text messaging program

http://bbs.lenovo.com/data/attachment/forum/201411/19/222357ge9muwmz38oxe8a6.png.thumb.jpghttp://bbs.lenovo.com/data/attachment/forum/201411/19/222401qzypzeibinozy4i7.png.thumb.jpg

 

Απο οτι κατάλαβα δεν είναι official ε? Αρα δεν θα έχει υποστήριξη? Ελληνικά παίζουν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτέλους προσπαθούσα να το αφαιρεσω με το titanium backup αλλά σε κάθε επανεκκίνησή ηταν ξανά εκεί...

Δοκιμασα το CM και επιβεβαιωνω τα παραπάνω.

Αλλά παρατησα οτι με Cm αργεί πολύ ο browser ή είναι η ιδέα μου?

 

 

 

Απο οτι κατάλαβα δεν είναι official ε? Αρα δεν θα έχει υποστήριξη? Ελληνικά παίζουν?

 

Δέν έχω κάποια άλλη πληροφορία πέρα του link που έδωσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νέα έκδοση 1447 απο MasterLie. Το SecureIt έχει αφαιρεθεί και προαιρετικά μπορείς να το βάλεις μετά ώς patch.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=546814&st=5280#entry36028369

Μήνυμα 5293.

https://yadi.sk/d/sT2ofl84cxJZi

Installation Method:

- Download the archive with the firmware (if you want to install SECUREit, then Rakhiv with the patch) and save it in the device memory

- Restart in rekaveri and wipes are also doing the following scheme:

- Before flashing: WIPE >>> ADVANCED >>> Dalvik-Cache, Cache.

- After that, go to the Install and point out the firmware file (for Lite can also specify the file with the patch SECUREit, but it must choose the second archive to install after flashing) and set

- After installing go to the main screen and wipes are also doing the following scheme:

- After the firmware: WIPE >>> ADVANCED >>> Dalvik-Cache, Data, Cache (best option is after entering the WIPE >>> select FORMAT DATA and enter the word yes - see the screen, but keep in mind that will remove all that there is in phone memory, the so-called sdcard and just fly off topic for rekaveri, which can be set in the same patch

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο την καινουρια του Balalajbi....πολυ καλη η διαρκεια της μπαταριας απο εχτες το απογευμα εως τωρα με μεγαλη χρηση τις συσκευης εχει απομεινη 65 τα εκατο ενεργειας....δωστε λιγη προσοχη στην ασφαλεια του κινητου με δικο σας antivirus, γιατι εντοπισα παραξενους ιους που κλεβει κωδικους και προσωπικα δεδομενα,δεν μας τα λεει καλα ο Χαραλαμπης...... εβγαλα το security ευκολα με το ''App συστημα απεγκαταστασης'' και εβαλα οπως παντα το cm security....ευχαριστη νοτα το γεγονος οτι μου δουλεψε κανονικα η εφαρμογη μαμα lenovo whether...Πολυ καλη συμπεριφορα της συσκευης κανενα προβλημα σε ολες της εφαρμογες μου....μεχρι τωρα δεν εντοπισα καμια δυσλειτουργια!!!!!!!

 

Σήμερα μου έκανε ένα κώλυμα όταν πήγα να απαντήσω σε μια κλήση, μαύρισε η οθόνη και δεν έκανε τίποτα. Χρειάστηκε να κάνω ρεσταρτ με παρατεταμένο πάτημα του on/off.

Επίσης πριν δύο μέρες μιλούσα στο chat του facebook με 3-4 άτομα ταυτόχρονα και έκανε κάτι περίεργα όταν άλλαζα συνομιλητή (σαν να θολώνει η οθόνη και είχε ζεσταθεί πολύ)

Link to comment
Share on other sites

Δέν έχω κάποια άλλη πληροφορία πέρα του link που έδωσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νέα έκδοση 1447 απο MasterLie. Το SecureIt έχει αφαιρεθεί και προαιρετικά μπορείς να το βάλεις μετά ώς patch.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=546814&st=5280#entry36028369

Μήνυμα 5293.

https://yadi.sk/d/sT2ofl84cxJZi

Installation Method:

- Download the archive with the firmware (if you want to install SECUREit, then Rakhiv with the patch) and save it in the device memory

- Restart in rekaveri and wipes are also doing the following scheme:

- Before flashing: WIPE >>> ADVANCED >>> Dalvik-Cache, Cache.

- After that, go to the Install and point out the firmware file (for Lite can also specify the file with the patch SECUREit, but it must choose the second archive to install after flashing) and set

- After installing go to the main screen and wipes are also doing the following scheme:

- After the firmware: WIPE >>> ADVANCED >>> Dalvik-Cache, Data, Cache (best option is after entering the WIPE >>> select FORMAT DATA and enter the word yes - see the screen, but keep in mind that will remove all that there is in phone memory, the so-called sdcard and just fly off topic for rekaveri, which can be set in the same patch

έχει ελληνικά, google play, είναι root; Την δοκίμασε κανείς;

Link to comment
Share on other sites

έχει ελληνικά, google play, είναι root; Την δοκίμασε κανείς;[/quoteναι

Δεν εχει Ελληνικα....google play, εχει...root, εχει

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

έχει ελληνικά, google play, είναι root; Την δοκίμασε κανείς;[/quoteναι

Δεν εχει Ελληνικα....google play, εχει...root, εχει

 

φιλε καλημερα

 

αν εχεισ βαλει την miui θελω να ρωτησω δυο πραγματακια

 

1. στην μπαρα επανω βγαζει και της δυο καρτες ???

2. στισ ρυθμισεις δεχεται μονο GSM μετα απο επανεκινηση η μπαινει παλι σε 3G???

3. μπορεις απο τησ ρυθμισεις να επιλεξεις κλιση μονο απο μια καρτα σιμ .(αυτη την επιλογη σε αλλα κινητα η νεα miui δεν την εχει)

αυτα φιλε μου και σε ευχ... εκ των προτερων..........

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε καλημερα

 

αν εχεισ βαλει την miui θελω να ρωτησω δυο πραγματακια

 

1. στην μπαρα επανω βγαζει και της δυο καρτες ???

2. στισ ρυθμισεις δεχεται μονο GSM μετα απο επανεκινηση η μπαινει παλι σε 3G???

3. μπορεις απο τησ ρυθμισεις να επιλεξεις κλιση μονο απο μια καρτα σιμ .(αυτη την επιλογη σε αλλα κινητα η νεα miui δεν την εχει)

αυτα φιλε μου και σε ευχ... εκ των προτερων..........

Φιλε, μου τα μπερδεψες λιγο... η 1447 του Masterlie δεν ειναι MIUI....Για αυτη με ρωτησες και γιαυτη σου απαντησα....

Για την MIUI V5 4.11.18 παρολο που την κατεβασα δεν την εχω βαλει...

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα μπερδεψες λιγο... η 1447 του Masterlie δεν ειναι MIUI....Για αυτη με ρωτησες και γιαυτη σου απαντησα....

Για την MIUI V5 4.11.18 παρολο που την κατεβασα δεν την εχω βαλει...

 

ok φιλε συγνωμη δεν το προσεξα ..

τις ερωτησεις της θετω γενικα στο φορουμ αν γνωριζει καποιος που εχει την miui ας μου απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα..

Εχω εναν αριθμο στις επαφες μου.

Οταν μου στελνεθ σμς αυτος.. Στο SMS inbox δεν εμφανιζει το ονομα του παραμονο τον αριθμο.. Εβαλα το number fixer και παλι τιποτα..

Ειμαι 1443 χαραλαμπης root με su binary

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει αναβαθμιση εδω και 2 εβδομαδες με το update σε 1447 official. Περασα το Google play με το gsmtool. Ολα κανονικα. Το μονο "προβλημα " που διαπιστωσα ειναι οτι οταν προσπαθησα να ρουταρω το κινητο με το rootgenius δεν τα καταφερα με αρκετες προσπαθειες, και στην συνεχεια το κινητο μετα απο ανοιγμα εφαρμογης "νομιζω το free navigator" εκανε επανεκινηση και παγωσε στο logoboot της lenovo. Εκανα κανα δυο επανεκινησεις αλλα τιποτα , και αναγκαστηκα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Δουλεψα στην συνεχεια το κινητο για δυο εβδομαδες με πολυ "σκληρη" εργασια, πολλες εφαρμογες εγκατασταση απεγκατασταση, παιχνιδια, βιντεο κ.τ.λ χωρις το παραμικρο προβλημα και χωρις κανενα λαγκαρισμα. Ολα δουλεβουν αψογα. Σημερα το πρωι ξαναπροσπαθησα να ρουταρω το κινητο με root genius χωρις αποτελεσμα. ( πολλες προσπαθειες). Το μονο που καταφερα ηταν να ξαναπαθει το κινητο το ιδιο πραγμα μετα απο ανοιγμα εφαρμογης και να ξανακανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Τωρα ειμαι σιγουρος οτι η δυσλειτουργια που παρουσιαστηκε οφειλετε καθαρα στο rootgenius .
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ lenovo Κ910.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΚΑΛΩ ΕΝΩ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑ ΟΤΙ ΚΑΛΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΗΛ. ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ lenovo Κ910.ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΚΑΛΩ ΕΝΩ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑ ΟΤΙ ΚΑΛΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΗΛ. ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Καταρχήν γράφουμε με πεζά γράμματα...

Πάμε στο πρόβλημα τώρα..ποια ρομ φοράς?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι εμφανίστηκε το μεσημεράκι ..

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=546814&st=5720

Post 5739

此包适用于已是VIBE UI2.0用户,该更新包不清除用户数据。

 

VIBEUI_V2.0_1451_7.174.1_DEV_K910版本修改点:

新增 增加了极速抢拍功能,设置中打开,双击音量键即可

新增 智能场景增加课程场景、常驻通知栏的设置、导入导出功能

优化 智能场景触发频率,场景分类

修复 通话中来电无法下拉接听

修复 互动屏保以及语言和输入法的设置图标未扁平化

修复 打开急速抢拍黑屏时双击音量下键抢拍照片没反应

修复 系统设置的通话设置界面点击返回键无法退出

修复 Wlan绑定功能实现时屏幕会闪一下

修复 打开相机拍照出现卡顿

修复 切换语言后音乐专辑页面下载键无法使用

修复 双卡下通话设置切换卡2快速返回会出现两次通话设置

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Κάτι εμφανίστηκε το μεσημεράκι ..

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=546814&st=5720

Post 5739

此包适用于已是VIBE UI2.0用户,该更新包不清除用户数据。

 

VIBEUI_V2.0_1451_7.174.1_DEV_K910版本修改点:

新增 增加了极速抢拍功能,设置中打开,双击音量键即可

新增 智能场景增加课程场景、常驻通知栏的设置、导入导出功能

优化 智能场景触发频率,场景分类

修复 通话中来电无法下拉接听

修复 互动屏保以及语言和输入法的设置图标未扁平化

修复 打开急速抢拍黑屏时双击音量下键抢拍照片没反应

修复 系统设置的通话设置界面点击返回键无法退出

修复 Wlan绑定功能实现时屏幕会闪一下

修复 打开相机拍照出现卡顿

修复 切换语言后音乐专辑页面下载键无法使用

修复 双卡下通话设置切换卡2快速返回会出现两次通话设置

 

φτασαμε αισιως στην 1451...μια χαρα!!

μπορω να φλασαρω την 1451 (οταν με το καλο βγει η stable εκδοση)αλλα να μην κανω factory reset?? βαρεθηκα να φτιαχνω απο την αρχη το τηλεφωνο καθε φορα που βγαινει μια καινουρια εκδοση..

Link to comment
Share on other sites

φτασαμε αισιως στην 1451...μια χαρα!!

μπορω να φλασαρω την 1451 (οταν με το καλο βγει η stable εκδοση)αλλα να μην κανω factory reset?? βαρεθηκα να φτιαχνω απο την αρχη το τηλεφωνο καθε φορα που βγαινει μια καινουρια εκδοση..

 

Μπορεις, το εκανα και εγω ετσι,θα κρατησεις ολες της εφαρμογες σου, ομως δεν εχει google play,και θα φορτωσει ολες τις κινεζιες που δεν εχει μεσα ο χαραλαμπης....αν τελικα το δοκιμασεις μην ξεχασεις να rootαρεις οταν το ζητησει στο twrp recovery...!!!

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις, το εκανα και εγω ετσι,θα κρατησεις ολες της εφαρμογες σου, ομως δεν εχει google play,και θα φορτωσει ολες τις κινεζιες που δεν εχει μεσα ο χαραλαμπης....αν τελικα το δοκιμασεις μην ξεχασεις να rootαρεις οταν το ζητησει στο twrp recovery...!!!

Θα περιμένω του Χαραλαμπη να βγει.. Δεν βάζω αυτήν..

Link to comment
Share on other sites

VIBEROM_V1.0_1407_2_ST_K910

Σε ευχαριστώ πολυ

Η ρομ που φοράς είναι πολύ παλιά...

Άλλαξε και βάλε την 1447 του baralajbi... Όλοι οι οδηγοί είναι στην πρώτη σελίδα του νήματος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορόύμε να ειπλέξουμε σε ποιά απο τις 2 θέσεις sim να παίζει 3G ή είναι στανταρ οτι στη sim 1 παίζει μόνο το 3G ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορόύμε να ειπλέξουμε σε ποιά απο τις 2 θέσεις sim να παίζει 3G ή είναι στανταρ οτι στη sim 1 παίζει μόνο το 3G ?

Δυστυχώς έτσι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Επειδή ενδιαφέρομαι ν' αγοράσω το Κ910 θα ήθελα να μου πείτε:

1) ποια έκδοση θα πρέπει να πάρω για να δουλεύει σωστά στην Ελλάδα (Κ910 ή Κ910e)

2) Υποστηρίζει 4G ?

3) Αν μπορείτε να μου προτείνετε από που να το πάρω (αν όχι εδώ σε p.m)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Επειδή ενδιαφέρομαι ν' αγοράσω το Κ910 θα ήθελα να μου πείτε:

1) ποια έκδοση θα πρέπει να πάρω για να δουλεύει σωστά στην Ελλάδα (Κ910 ή Κ910e)

2) Υποστηρίζει 4G ?

3) Αν μπορείτε να μου προτείνετε από που να το πάρω (αν όχι εδώ σε p.m)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

 

1)οποια και να παρεις θα δουλευει ελλαδα..

2)δεν υποστηριζει 4g

3)vickmall

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall το εχει 220 €

και το minideal 211 €

Εγω μαλλον μετα τις γιορτες θα το χτυπησω γιατι το βαρεθηκα το Ρ780 μου

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...