Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Το κινιτο το αναβαθμησα (επιτελους) στο 4.4.2 ROW ROM. Ευχαριστω ολους οσους βοηθησαν. Σε περιπτωση που υπαρχει και καποιος αλλος που δεν μπορει να εγκαταστησει οτιδηποτε με τον τροπο που αναφερεται απο την σελιδα 9-11 των συζητησεων ,ας ακολουθησει τις οδηγιες σε αυτο το link (http://www.androidrookies.com/2014/11/lenovo-s960-install-vibe-ui-20-with-70.html) και να εγκαταστησει ΜΟΝΟ τον οδηγο USB VCOM Driver (καντε ακριβως οτι λεει η εικονα 1). Εξηγει αναλυτικοτατα πως μπαινουν. Στη συνεχεια ακολουθησα απο εδω http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/ τις οδηγιες κατεβαζοντας μονο το Flash tool και τη ROM (S960_1439_Multilang_Gapps_Root). Με αυτα τα 2 το εγκατεστησα. Στην εικονα 2 ειναι μαρκαρησμενα οι 3 φακελοι που χρησιμοποιησα.

 

[ATTACH]53088[/ATTACH]

 

[ATTACH]53089[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να μάθω μήπως γνωρίζει καποιος να μου πει πως μπορω να αλλαξω την εμφανιση στο dial pad στο vibe x s960.

Οταν το πηρα το φοντο στο dia pad ηταν μαυρο και φαινονταν εντονα οι αριθμοι οταν εκανες κλησεις.Τωρα για καποιο λογο ( προφανως κατι πατησα) ειναι ασπρο και δεν βρισκω πως αλλαζει.

Την βοηθεια σας παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσεις να βάλεις τη ρομ πρέπει πρώτον να προλάβεις να κάνεις την ενημέρωση του οδηγού όπως λέει στις οδηγίες! να αποσυνδέσεις το κινητό μετά! και να πατήσεις το download και μετά να το ξανασυνδέσεις... (κλειστό)! Εννοείτε για να προλάβεις αυτά τα δευτερόλεπτα πρέπει να έχεις ανοιχτό το πίνακα με τη διαχείριση συσκευών!

 

Όσον αφορά το ότι δεν αναγνωρίζει αριθμούς στο αρχείο κλήσεων και στα μηνύματα, είναι απλά μια επιλογή!

Μέσα απ το αρχείο καταγραφής για παράδειγμα πατάς επιλογές> more features and setings>more display options>matching digits of number>7 digits!!!

 

Πολύς θόρυβος έχει γίνει γι αυτό!

 

Για το κλείδωμα σε 2G-gsm το ψάχνω και θα επανέλθω. (το 3g για όσους δεν δουλεύουν δεδομένα ή για όταν δεν τα δουλεύουν καταπίνει μπαταρία!)

 

Υπόψιν και η έξυπνη περιστροφή οθόνης καταπίνει μπαταρία! Γιατί κρατάει τη κάμερα ανοιχτή!

s.k.
Link to comment
Share on other sites

@skakaliantis ζηταω συγνωμη, δεν ειχα προσεξει καπου τις ρυθμισεις για τα μυνηματα. Αν βρεις ακρη για το gsm ειμαστε αρχοντες!! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Γνωρίζει κανείς πως λύνεται το πρόβλημα της αναγνώρισης κλήσης, εκτός από το να περαστούν ξανά όλοι οι αριθμοί με και χωρίς το +30; Το κινητό έχει παραληφθεί σήμερα και φοράει την VIBEUI_V2.5_1927_2_ST_S960. Ευχαριστώ...
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει στοκ ρομ και δεν είναι ροοτ είδα στο εξ ντι εϊ οτι μπορείς να κάνεις ροοτ με το αϊ ροοτ πρώην βι ροοτ...

Όποιος θέλει να δοκιμάσει... http://www.mgyun.com/en/GetVRoot

 

Κυκλοφορεί και στο ρώσικο σάϊτ της λενόβο η AllegroRom

 

http://lenovo-forums.ru/forum/200-vibe-x-s960/

 

http://lenovo-forums.ru/files/category/32-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B8-vibex-s960/

Edited by skakaliantis
s.k.
Link to comment
Share on other sites

Με την Lenovo S960 4.4.2 VibeUI 2.0 Multilang GAPPS ROOT απο το needrom μου βγαζει 18100.

Μια χαρα τα πανε οι Ρωσοι, πιστευω αργοτερα να βαλουν και Ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Δωστε Μου μια απαντηση σεβαστη,,αναμεσα σε S850 και S960...ποιο διαλεγετε καλυτερα και τουs λογουs??Επισηs για οσουs το εχουνε..το S960 παιζει OTG διοτι το S850 δεν απο οτι εχω ενημερωθει...
Link to comment
Share on other sites

Δωστε Μου μια απαντηση σεβαστη,,αναμεσα σε S850 και S960...ποιο διαλεγετε καλυτερα και τουs λογουs??Επισηs για οσουs το εχουνε..το S960 παιζει OTG διοτι το S850 δεν απο οτι εχω ενημερωθει...

Επειδή τα έχω πιάσει και τα 2 στα χέρια μου θα σου πω το εξής.

 

Το S960 είναι από τα πιο λεπτά/κομψά κινητά που έχω πιάσει. Έχει επίσης 2GB RAM που είναι πλεονέκτημα. Με τις τελευταίες rom έχουν διορθώσει και το πρόβλημα του lag.

 

Από την άλλη το S850 είναι πιο νεανικό, δίνει την αίσθηση οτι είναι πιο γρήγορο και έχει επίσημη Ελληνική rom. Επίσης έχει και το πλεονέκτημα οτι αν πάθει κάτι θα είναι πιο εύκολο το service αφού κυκλοφορεί στην Ελλάδα.

 

Εσύ αποφασιζεις...

Link to comment
Share on other sites

Το S850 το επιασα και εγω εδω στα Public..μου αρεσει ομολογω,,,απλα ψαρωνω με τα 2GB και την Full HD Οθονη του s960..το οποιο δεν το εχω πιασει,,,μιλαμε για αγορα απο China...γιαυτο ρωταω,,,
Link to comment
Share on other sites

Το s960 σε μενα με την ρομ που εxω, to δοκιμασα και δεν εχει otg.

Στο gsmarena που κοιταξα τωρα δεν δειχνει πουθενα, οποτε μαλλον δεν υποστηριζει τετοια λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα το κινητό από aliexpress και παρέλαβα μουφα. Το έστειλα πίσω και μου επέστρεψαν τα λεφτά. Ποιο είναι το πιο αξιόπιστο site για να το πάρω και σε τι τιμές το βρίσκω; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα. Πήρα το κινητό από aliexpress και παρέλαβα μουφα. Το έστειλα πίσω και μου επέστρεψαν τα λεφτά. Ποιο είναι το πιο αξιόπιστο site για να το πάρω και σε τι τιμές το βρίσκω; Ευχαριστώ

 

Τα forum που εκπροσωπούνται επίσημα στο παρόν forum μπορείς να τα εμπιστευτείς όσον αφορά την αξιοπιστία τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Δούλευα και εγώ το κινητό αυτό εδώ και 2 μήνες και ήμουν πάρα πολύ ικανοποιημένος. Όμως χθες εμφανίστηκαν στην οθόνη μου 4-5 λεπτές μαύρες κατακορυφες γραμμές τέρμα δεξιά στην οθόνη μου. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μας καλύπτει κάποια εγγύηση (το έχω αγοράσει από minideal) και αν ναι, ποια είναι η διαδικασία περίπου, για να ξέρω πως να το χειριστώ όταν έρθω σε επαφή μαζί τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Δούλευα και εγώ το κινητό αυτό εδώ και 2 μήνες και ήμουν πάρα πολύ ικανοποιημένος. Όμως χθες εμφανίστηκαν στην οθόνη μου 4-5 λεπτές μαύρες κατακορυφες γραμμές τέρμα δεξιά στην οθόνη μου. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν μας καλύπτει κάποια εγγύηση (το έχω αγοράσει από minideal) και αν ναι, ποια είναι η διαδικασία περίπου, για να ξέρω πως να το χειριστώ όταν έρθω σε επαφή μαζί τους.

Μιλάς μαζί τους μέσω email ή chat , τους αναφέρεις το πρόβλημα και σε καθοδηγούν αυτοί . Αν είναι πρόβλημα rom μπορούν να σου προτείνουν μια άλλη, αν είναι άλλο πρόβλημα πάει πίσω Κίνα. Εννοείται πως έχεις κρατήσει τα email Και τους αριθμούς οταν αγόρασες το κινητό και δεν έχει περάσει ενας χρόνος απο την ημερομηνία αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς μαζί τους μέσω email ή chat , τους αναφέρεις το πρόβλημα και σε καθοδηγούν αυτοί . Αν είναι πρόβλημα rom μπορούν να σου προτείνουν μια άλλη, αν είναι άλλο πρόβλημα πάει πίσω Κίνα. Εννοείται πως έχεις κρατήσει τα email Και τους αριθμούς οταν αγόρασες το κινητό και δεν έχει περάσει ενας χρόνος απο την ημερομηνία αγοράς.

 

Δεν είναι θέμα rom. Πρόβλημα οθόνης είναι όποτε μάλλον θα κάνει ταξίδι . Έχουμε δηλαδή 1 χρόνο εγγύηση από αυτή τη σελίδα; Επίσης ξέρεις περίπου πόσο θα μου βγουν τα μεταφορικά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα rom. Πρόβλημα οθόνης είναι όποτε μάλλον θα κάνει ταξίδι . Έχουμε δηλαδή 1 χρόνο εγγύηση από αυτή τη σελίδα; Επίσης ξέρεις περίπου πόσο θα μου βγουν τα μεταφορικά;

Τα μεταφορικά δεν είναι πολλά. Απλα ξεχνα το κινητό για ένα 6μηνο..

 

Προσωπική εμπειρία...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα rom. Πρόβλημα οθόνης είναι όποτε μάλλον θα κάνει ταξίδι . Έχουμε δηλαδή 1 χρόνο εγγύηση από αυτή τη σελίδα; Επίσης ξέρεις περίπου πόσο θα μου βγουν τα μεταφορικά;

 

Θα το στειλεις πισω χωρις την μπαταρια για να μειωθουν τα γραμμαρια που θα ζυγιζει. Θα ζητησεις να παει συστημενο για να παρεις tracking number και τοτε θα σου κοστισει 9-10 ευρω. Εγω που εστειλα ενα πισω στο minideal, εκανε ενα 2μηνο πηγαινελα.

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας κι εμάς, πως άνοιξες κι έβγαλες τη μπαταρία απ'το S960?

 

Το πετάς στον τοίχο και να δεις για πότε βγαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...