Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πιστεύω να αξίζει τα τόσα πολλά χρήματα που ζητάει όμως. Ιδικά για μια συσκευή που δεν έχει βγει στις αγορές Ευρώπης και Αμερικής επίσημα και δεν είναι το όνομα που σκορπαει πολλά χρήματα σε διαφημίσεις για τα κινητά της.

Για τον λόγο αυτό εγώ πήγα προς oneplus μεριά, που θεωρώ ότι είναι το ποιο τίμιο κινητό που υπάρχει. Και ας κουβαλαω 2 τηλέφωνα.

+1000

Αξιόλογο τηλέφωνο αλλά όταν ο ανταγωνισμός με παρόμοια χαρακτηριστικά έχει 100 - 150 euro κάτω δεν το βοηθάει . Σε όποιον αρέσει αλλά δεν "καίγεται" μάλλον θα κάνει 2-3 μήνες υπομονή να πέσει σε λογικά επίπεδα . Αλλιώς Oneplus και G3 ξεχωρίζουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είναι out of stock και σε αυτό και στο 1949.. οπότε καλό είναι να περιμένουμε γιατί το είδα και εγώ από χτες στην τιμή αυτή και έπαθα κάτι..

N91,7710,A701

http://briefcase.pathfinder.gr/download/398464

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Όπως ειπώθηκε πιο πριν τέτοιες τιμες είχε και το minideal όσο δεν το είχε διαθέσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου εχει κατσει το Κ920 αλλα εδώ και εβδομάδες το Minideal, Pandawill, To2c.com ακομα και το Merimobiles που το εχει πιο ακριβα απ'ολους και δε θα τους προτιμουσα, δεν εχουν σε Titanium (Silver) χρωμα. Ολοκληρη Κινα και δεν εχει ένα ασημι τηλεφωνο !! :wacko: Για alibaba και τα συναφή δεν το συζητω...
O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπόν... μιας και έτυχε να το έχω στα χέρια μου για λίγες ημέρες, η συσκευή είναι εξαιρετική όσον αφορά την αίσθηση στο χέρι και την ποιότητα κατασκευής. Δεν φαίνεται με τίποτα ότι πρόκειται για συσκευή με 6 ίντσες οθόνη μιας και τα bezels είναι ανύπαρκτα σχεδόν. Η ευρωπαϊκή έκδοση που ήρθε στα χέρια μου φοράει WWE ROM με προεγκατεστημένο google play και officially ελληνική γλώσσα στο μενού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... μιας και έτυχε να το έχω στα χέρια μου για λίγες ημέρες, η συσκευή είναι εξαιρετική όσον αφορά την αίσθηση στο χέρι και την ποιότητα κατασκευής. Δεν φαίνεται με τίποτα ότι πρόκειται για συσκευή με 6 ίντσες οθόνη μιας και τα bezels είναι ανύπαρκτα σχεδόν. Η ευρωπαϊκή έκδοση που ήρθε στα χέρια μου φοράει WWE ROM με προεγκατεστημένο google play και officially ελληνική γλώσσα στο μενού.

Ευρώπη που ακριβώς κυκλοφορεί;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To συγκεκριμένο ήρθε από Τσεχία, βγαίνει σε δύο εκδόσεις, μία κινέζικη (CN) με γλώσσες μόνο κινέζικη και αγγλική χωρίς play store και μία ROW (Rest Of the World) multilanguage (και ελληνικά) και με Play Store και Google services γενικότερα. Επίσης η συσκευή γίνεται root εύκολα με το Towel Root. Δεν έχω καταφέρει να τρέξω το GravityBox παρόλο που το Xposed framework εγκαθίσταται κανονικά και αυτό οφείλεται μάλλον στο dual boot (Vibe UI & Stock Android).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμένο ήρθε από Τσεχία.

 

Καλημέρα. Μπορείς σε παρακαλώ να μας δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες για την αγορά του και το κόστος αυτής;

Σίγουρα είμαστε αρκετοί που ενδιαφερόμαστε αν η τιμή του είναι ¨λογική¨

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συσκευή μου δόθηκε μεμονωμένα από άτομο σε εταιρία κινητής (της Τσεχίας) δεν διατίθεται (απ΄όσο γνωρίζω) ευρέως προς πώληση από τη συγκεκριμένη πηγή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμένο ήρθε από Τσεχία, βγαίνει σε δύο εκδόσεις, μία κινέζικη (CN) με γλώσσες μόνο κινέζικη και αγγλική χωρίς play store και μία ROW (Rest Of the World) multilanguage (και ελληνικά) και με Play Store και Google services γενικότερα. Επίσης η συσκευή γίνεται root εύκολα με το Towel Root. Δεν έχω καταφέρει να τρέξω το GravityBox παρόλο που το Xposed framework εγκαθίσταται κανονικά και αυτό οφείλεται μάλλον στο dual boot (Vibe UI & Stock Android).

 

Η κινέζικη έκδοση ονομάζεται VIBEUI και είναι ακριβώς όπως τα λές. Όμως από ότι διαβάζω οι κινέζοι βρήκαν τρόπο και παιρνούν τη ρομ του ROW στη VIBEUI version και υπάρχουν κανονικά multilanquage και google play services και στα κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ευχαριστα και δυσαρεστα :) τα καλα εινα ι οτι υπαρχει εδω στην Ελλαδα σε ελληνικο μαγαζι ( http://icell4u.eu/ ) στο Ν Ψυχικο αττικης με 5 ετη εγγυηση !!!( οπως ολα νομιζω τα κινητα που διαθετει !! τα ασχημα εινα ι η τιμη του νομιζω υψηλη .τουλαχιζτον για μενα ,στα 640 ευροπουλα :) Edited by aitos
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά υψηλή τιμή πόσο μάλλον όταν σε κάτι μήνες θα πέσει δραματικά. Αλήθεια οι 2 προηγούμενες ναυαρχίδες, Κ900 και Κ910 σε τι τιμές είχαν ξεκινήσει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η κινέζικη έκδοση ονομάζεται VIBEUI και είναι ακριβώς όπως τα λές. Όμως από ότι διαβάζω οι κινέζοι βρήκαν τρόπο και παιρνούν τη ρομ του ROW στη VIBEUI version και υπάρχουν κανονικά multilanquage και google play services και στα κινέζικα.

 

Όχι... άλλο πράγμα είναι αυτό που λες. ΌΛΕΣ οι εκδόσεις έχουν δυνατότητα για dual boot, με VibeUI και χωρίς.

 

Αυτός ο τρόπος που αναφέρεις για ROW rom σε κινέζικες συσκευές έχει επιτευχθεί αλλά με πολλά προβλήματα (σε ΟΤΑ updates κτλ). Δεν βάζεις απλά μια rom και από κινέζικη η συσκευή σου γίνεται ROW.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ευχαριστα και δυσαρεστα :) τα καλα εινα ι οτι υπαρχει εδω στην Ελλαδα σε ελληνικο μαγαζι ( http://icell4u.eu/ ) στο Ν Ψυχικο αττικης με 5 ετη εγγυηση !!!( οπως ολα νομιζω τα κινητα που διαθετει !! τα ασχημα εινα ι η τιμη του νομιζω υψηλη .τουλαχιζτον για μενα ,στα 640 ευροπουλα :)

 

Καλησπέρα. Είσαι σίγουρος ότι το είδες σ' αυτό το μαγαζί; Ψάχνω να το βρω και δεν... Και βάζω και κάτω κάτω που έχει την επιλογή για "brands", και στο "L" την lenovo δεν την έχει καθόλου. Πάντως 640 είναι ΠΑΡΑ πολλά. Δεν μας έχει συνηθίσει η Lenovo σε τέτοιες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είσαι σίγουρος ότι το είδες σ' αυτό το μαγαζί; Ψάχνω να το βρω και δεν... Και βάζω και κάτω κάτω που έχει την επιλογή για "brands", και στο "L" την lenovo δεν την έχει καθόλου. Πάντως 640 είναι ΠΑΡΑ πολλά. Δεν μας έχει συνηθίσει η Lenovo σε τέτοιες τιμές.

 

nai φιλε μεχρι χθες που εγραψα το μηνυμα ειχε τρια μοντελα Lenovo , που τωρα το εψαξα δεν τα εχει καθολου !!! κατι εγινε κα ι τα εβγαλε μαλον και ναι είταν πολύ ακριβα

Link to comment
Share on other sites

Παρτε και ενα και μ@μ@το βιντεο review vs NOTE4 https://www.youtube.com/watch?v=rOPWjYAmlHg

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ αυτο για να παμε για καληνυχτες..Τουμπανα μιλαμε..https://www.youtube.com/watch?v=LzpoczIybVw

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ούτε κι εγώ έβλεπα κινητό κύριος στο δεύτερο. Παντός με έπεισε η κοπελιά.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ούτε κι εγώ έβλεπα κινητό κύριος στο δεύτερο. Παντός με έπεισε η κοπελιά.

 

Κάτι δεν μου άρεσε πάνω της!!!

 

Και μετά ρε παιδιά, είναι τρόπος αυτός που κρατούσε το ΝΟΤΕ 4?

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν μου άρεσε πάνω της!!!

 

Και μετά ρε παιδιά, είναι τρόπος αυτός που κρατούσε το ΝΟΤΕ 4?

 

 

Που να παρει ψηθηκα αγρια ,περα απο την πλακα, και ημουνα για ΝΟΤΕ 4...

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν κάποιος θέλει δίκαρτο... δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή σήμερα σαν συσκευή.

 

Ωστόσο αν υπάρχει ένα μειονέκτημα είναι το γεγονός ότι η συσκευή δεν είναι dual active σε αντίθεση με το προηγούμενο μοντέλο (Κ910).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είναι και τα δύο εξίσου καλά. Έχε υπόψιν πως στο Mate 7 (στην δίκαρτη έκδοσή του) στη δεύτερη θύρα για sim μπορείς να βάλεις ή τη sim, ή μία microsd, όχι και τα δύο ταυτόχρονα.

 

Επίσης το Lenovo έχει καλύτερη κάμερα. Κατά τα άλλα η ποιότητα κατασκευής και των δύο είναι εξαιρετική.

 

Για να μη βγαίνουμε off topic όμως εδώ μιας και υπάρχουν άλλοι χώροι για συγκρίσεις συσκευών, ας επιστρέψουμε στα του K920.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...