Jump to content

Lenovo A328


mlojim
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 205
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω δεν εχω αρνητικα βρει κατι... το εχω σαν συσκευη για την δουλεια... και στο τελος ειναι σαν να το εχω κανονικα... και να φανταστεις πρωτη συσκευη nokia lumia 920..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλημέρα.

Εχω το lenovo a328 και έχω κάποιες απορίες.

 

Ολες οι εφαρμογες πηγαινουν στη μνημη τηλεφωνου. Εχω sd 8gb και μενει αδεια.

Προσπαθησα με καποιες εφαρμογες app2sd να μεταφερω ο,τι γινεται αλλα δεν βγαζει καν την επιλογη ΄μεταφορα στην sd΄

 

Από τις επιλογές αποθηκευσης έχω επιλέξει να γινεται αποθηκευση στην sd αλλά συνεχιζει να γεμιζει μονο η μνημη τηλεφωνου.

 

Καποια στιγμή μου εβγαλε και το μηνυμα : '' sd shares the same disk with os''.

 

Τι σημαινει αυτό;

 

Επίσης έχει βγει τρόπος για να γινει root το συγκεκριμένο τηλεφωνο;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα.

Εχω το lenovo a328 και έχω κάποιες απορίες.

 

Ολες οι εφαρμογες πηγαινουν στη μνημη τηλεφωνου. Εχω sd 8gb και μενει αδεια.

Προσπαθησα με καποιες εφαρμογες app2sd να μεταφερω ο,τι γινεται αλλα δεν βγαζει καν την επιλογη ΄μεταφορα στην sd΄

 

Από τις επιλογές αποθηκευσης έχω επιλέξει να γινεται αποθηκευση στην sd αλλά συνεχιζει να γεμιζει μονο η μνημη τηλεφωνου.

 

Καποια στιγμή μου εβγαλε και το μηνυμα : '' sd shares the same disk with os''.

 

Τι σημαινει αυτό;

 

Επίσης έχει βγει τρόπος για να γινει root το συγκεκριμένο τηλεφωνο;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

Θα πρεπει να βρεις τροπο να το ρουταρεις το κινητο, μονο ετσι θα "πηγαινουν" καποιες εφαρμογες στην καρτα και οχι στην μνημη του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Καποια βοήθεια για root του συγκεκριμένου;

 

διχως να θελω να το παιξω γνωστης, καλυτερα διαβασε διαφορα posts για lenovo κινητα μηπως και βρεις εκει καποια λυση.

επισης δοκιμασε στο http://forum.xda-developers.com/

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκιμασα αλλα το ενα δειχνει να μη δουλευει στο κινητο μου ενω το αλλο μου βγαζει οτι δεν ειναι συμβατο με την συσκευη...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το πηρα και γω αυτο το κινητο για δευτερο απο κωτσοβολο.το εχω 3 μερες και παρατηρω οτι το gps αργει παρα πολυ να κλειδωσει!ειναι θεμα των mediatek αυτο?
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και γω αυτο το κινητο για δευτερο απο κωτσοβολο.το εχω 3 μερες και παρατηρω οτι το gps αργει παρα πολυ να κλειδωσει!ειναι θεμα των mediatek αυτο?

 

Τα πιο πολλα το κανουν.θελει λιγο πειραγμα

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να βρεις τροπο να το ρουταρεις το κινητο, μονο ετσι θα "πηγαινουν" καποιες εφαρμογες στην καρτα και οχι στην μνημη του τηλεφωνου.

 

Δεν γίνεται:

https://www.bloglovin.com/blog/post/5233323/3670735105

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε κανείς το παρακάτω:

Upgrade/Update Lenovo A328 To 5.0 Lollipop

http://www.rom-lollipop.org/mp3-0/lenovo-a328-6729.html

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος για μεταφορα apps στην sd ουτε καν με root;

Μoυ δειχνει να αναγνωρίζει τον χωρο της sd και μάλιστα στο clean master μου τον παρουσιαζει μαζι με την μνημη τηλεφωνου συνολικά.

 

Eχω μπερδευτεί...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται:

https://www.bloglovin.com/blog/post/5233323/3670735105

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε κανείς το παρακάτω:

Upgrade/Update Lenovo A328 To 5.0 Lollipop

http://www.rom-lollipop.org/mp3-0/lenovo-a328-6729.html

 

Η μεταφορα καποιων εφαρμογων ή μερους εφαρμογων γινεται σε κινητο rooted με την εφαρμογη Link2SD

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=el

 

http://www.link2sd.info/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ξερουμε αν πραγματι εχει θεμα με το GPS το κινητο ? ή έτυχε μονο σε καποια συσκευη.

Εχω το inew v3 το οποιο φοραει τον ιδιο επεξεργαστει mtk 6582 και εχει προβλημα με το gps, το οποιο δεν εχω καταφερει να το λυσω ακομη.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το έχω παραγγείλει (από Κωτσόβολο) εδώ και 13 ημέρες και προχθές ακριβώς στην πάροδο των 10 ημερών που αναφέρουν ως χρόνο παράδοσης στο site με ειδοποίησαν με sms ότι η παράδοση θα καθυστερήσει λόγω καθυστέρησης παράδοσης από τον προμηθευτή τους. Ξέρετε αν υπάρχει έλλειψη, αξίζει -η συγκεκριμένη συσκευή- να περιμένω ή να ακυρώσω την παραγγελία και να πάρω κάποια άλλη (από το ίδιο μαγαζί αναγκαστικά για κάποιον λόγο); Με ενδιαφέρει η τουλάχιστον ικανοποιητική απόδοση του GPS. Κάπου είδα να λέγεται περί 2 λεπτών για να κλειδώσει δορυφόρους σε ανοιχτό ουρανό, χρόνο τον οποίο θεωρώ απολύτως απαράδεκτο για συσκευή εν έτει 2014 όταν π.χ. Samsung που έχουν περάσει από τα χέρια μου κλειδώνουν σε δευτερόλεπτα ακόμα και εντός κτιρίων...

 

Υ.Γ. Να προτιμήσω το MLS iQTalk Rock mini; Έτσι κι αλλιώς το Lenovo δε μου γέμισε πολύ το μάτι με την ποιότητά του...

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λεβοβο δεν γνωρίζω, το δικό μου πάντως Α820 είναι αστέρι, η καλύτερη αγορά που έκανα τα τελευταία χρόνια.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟ 5 ΗΜΕΡΩΝ ΠΗΡΑ ΤΟ LENOVO A328...ΩΡΑΙΟ ΚΙΝΗΤΟ..ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΚΟΛΙΕΣ....ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΚΑΚΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΜΕΝΑ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΠΙΑ ΝΕΑ ΕΠΑΦΗ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΝΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ GMAΙL ΠΟΥ ΚΑΝΑ ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΤΟΥΝΕ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ:)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης να περνάς επαφές στη συσκευή εκτός από το gmail. Σε κάθε περίπτωση η καταχώρηση επαφών στη SIM έχει "πεθάνει" εδώ και μια 10ετία τουλάχιστον. Από την εποχή που βγήκε η δυνατότητα πολλαπλών αριθμών/όνομα πάψαμε να ασχολούμαστε με την εγγραφή στις SIM καθώς οι δυνατότητες σε αυτήν είναι υποτυπώδεις.

Για την ιστορία, ακύρωσα την παραγγελία του Α328 και πήρα τελικά το MLS το οποίο θεωρητικά τουλάχιστον υπερτερεί σε όλα τα χαρακτηριστικά πλην μικρότερης οθόνης που έτσι κι αλλιώς την προτιμώ για λόγους όγκου και μικρότερης μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ξερει κανεις που μπορω να βρω το συγκεκριμενο κινητο; ο κωτσοβολος το εχει εξαντλημενο και το public το ιδιο
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που μπορω να βρω το συγκεκριμενο κινητο; ο κωτσοβολος το εχει εξαντλημενο και το public το ιδιο

 

Δυσκολα να ξαναβρεθει, εχει τελειωσει εντελως απο ελλαδα και απο την ελληνικη αντιπροσωπεια. Προσανατολισου σε κανα Doogee που θα ερθουν και επισημα στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...