Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service Samsung


gdeme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια παρελαβα χθες ενα galaxy xcover 2 (S7710) εχει ομως προβλημα οταν το εβγαλα απο το φορτιστη εδειχνε οτι συνεχιζε να φορτιζει και εκανε συνεχεια τον ηχο που κανει οταν το βαζεις /βγαζεις απο το φορτιστη αμα βγαλεις την μπαταρια φτιαχνει αν το ξανασυνδεσεις στον φορτιστη κανει παλι τα ιδια. τωρα δικαιουμαι DOA? απο το καταστημα μου ειπαν οτι πρεπει να το δει η samsung και αυτη να πει τι θα γινει απο την smartec μου ειπαν οτι πρεπει να το δει το καταστημα και ο τεχνικος εκει απο το καταστημα λενε θα το δει η samsung
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 724
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γνωρίζει κάποιος να μας πει πόσα είναι τα επίσημα καταστήματα service της samsung στη Θεσσαλονίκη και να μας πει που βρίσκονται ?? Ευχαριστώ.
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

φίλε δες εδώ ,έχει αρκετά σημεία εξυπηρέτησης εξουσιοδοτημένα από την samsung. Αλλά καθαρά service samsung δεν πρέπει να έχει
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Γνωριζει κανεις εαν η samsung εχει πανευρωπαικη εξασφαλιση εγγυησης, με βαση το ΙΜΕΙ της συσκευης μας samsung ?

αγορασα αυτες τις μερες ενα μεταχειρισμενο samsung από Αγγλία, αλλα δυστυχως ο πωλητης δεν εχει αποδειξη. ειμαι εξασφαλισμενος σε περιπτωση (μακρια απο μας) βλαβης της συσκευης εντος 2 χρονων ?

 

Ξερω/εχω ακουσει οτι η νοκια εχει παρομοια λογικη εξυπηρετησης.

 

ΥΓ.Αν οι διαχειριστες νομιζουν οτι γραφω σε λαθος σημειο, ευχαριστως να μετακινηθει καταλληλα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο είναι από χώρα της Ευρώπης ισχύει η πανευρωπαϊκή εγγύηση της Samsung αρκεί να έχεις την απόδειξη αγοράς.

Μία φορά που χρειάστηκε να πάω στην Smartec (επίσημο Service της Samsung) ένα Ελληνικό τηλέφωνο για service δεν μου ζήτησαν απόδειξη και απλώς έλεγξαν το barcode.

Δεν γνωρίζω όμως αν αυτό συμβαίνει παντού οπότε για να είσαι εξασφαλισμένος καλό θα ήταν να είχες και την απόδειξη αγοράς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο είναι από χώρα της Ευρώπης ισχύει η πανευρωπαϊκή εγγύηση της Samsung αρκεί να έχεις την απόδειξη αγοράς.

Μία φορά που χρειάστηκε να πάω στην Smartec (επίσημο Service της Samsung) ένα Ελληνικό τηλέφωνο για service δεν μου ζήτησαν απόδειξη και απλώς έλεγξαν το barcode.

Δεν γνωρίζω όμως αν αυτό συμβαίνει παντού οπότε για να είσαι εξασφαλισμένος καλό θα ήταν να είχες και την απόδειξη αγοράς.

 

καταλαβα.

 

ελπιζω να μην χρειαστω επισκευη εντος 2 χρονων λοιπον, καθως μου το στελνει χωρις αποδειξη αγορας και το τηλεφ. λογικα βασει ΙΜΕΙ θα προοριζόταν για την αγορα της Αγγλίας.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πλέον νομίζω πως καλύτερα δεν γίνετε :D

 

1 Hour Service Samsung

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

και τυχον εμπειριες που εχετε απο σερβις.

https://www.skroutz.gr/s/3034682/Samsung-Galaxy-S4-I9505-16GB.html# (ειναι down η σελιδα προς το παρον)

θελω να παρω s4 μου την χαλαει που καθε μερα η τιμη πεφτει απο 2 εως 5ε αλλα να δουμε και στο σερβις τι παιζει.

διαβαζω σε φορουμ υπαρχει η αρβατο(no comments ξερω την καταντια),μια smartec-χαιδαρι και αλλη μια πλ.αμερικης.

πειτε μου για τις τελευταιες αν εχουν τιποτα θεματα υγρασια,χτυπημα=εκτος εγγυησης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σ ολους,

Πριν λιγο εσπασε το μπροστινο γυαλι απο το galaxy nexus που εχω. Η οθονη και το digitizer λειτουργουν κανονικα. Ξερει κανεις σας ποσο περιπου θα κοστισει η αντικατασταση ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό Samsung Galaxy S Duos S7562 μέσω παραγγελίας ίντερνετ από μαγαζί της Αθήνας. Η δικιά μου η έδρα είναι η Θεσσαλονική. Καταρχήν, το κινητό τηλέφωνο είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής (εξ ου και πιο οικονομικό) και φοβάμαι μην δεν το δεχθούν σε εξουσιοδοτημένη αντιπροσωπία της Samsung. γνωρίζει κανείς αν ο φόβος μου επιβεβαιώνεται; Επίσης έχω ένα άλλο ζήτημα, σε περίπτωση που χαλάσει εντός κάλυψης εγγύησης της εταιρίας μπορώ να το πάω σε εξουσιοδοτημένο κέντρο της Θεσσαλονίκης (επισημαίνω ότι η αγορά θα γίνει μέσω διαδικτύου από κατάστημα που έχει έδρα την Αθήνα)

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και για την βοήθειά σας, η οποία πραγματική μου είναι πολύτιμη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σ ολους,

Πριν λιγο εσπασε το μπροστινο γυαλι απο το galaxy nexus που εχω. Η οθονη και το digitizer λειτουργουν κανονικα. Ξερει κανεις σας ποσο περιπου θα κοστισει η αντικατασταση ?

 

Πάρε ένα τηλέφωνο εδώ και θα μάθεις.:)

 

Καλησπέρα σε όλους,

 

ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό Samsung Galaxy S Duos S7562 μέσω παραγγελίας ίντερνετ από μαγαζί της Αθήνας. Η δικιά μου η έδρα είναι η Θεσσαλονική. Καταρχήν, το κινητό τηλέφωνο είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής (εξ ου και πιο οικονομικό) και φοβάμαι μην δεν το δεχθούν σε εξουσιοδοτημένη αντιπροσωπία της Samsung. γνωρίζει κανείς αν ο φόβος μου επιβεβαιώνεται; Επίσης έχω ένα άλλο ζήτημα, σε περίπτωση που χαλάσει εντός κάλυψης εγγύησης της εταιρίας μπορώ να το πάω σε εξουσιοδοτημένο κέντρο της Θεσσαλονίκης (επισημαίνω ότι η αγορά θα γίνει μέσω διαδικτύου από κατάστημα που έχει έδρα την Αθήνα)

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και για την βοήθειά σας, η οποία πραγματική μου είναι πολύτιμη

 

Αν το τηλέφωνο είναι Ευρωπαϊκό τότε έχει Πανευρωπαϊκή εγγύηση 2 ετών από την Samsung αρκεί να έχεις την απόδειξη αγοράς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος εχω ενα S 2 εδω και 1,5 χρονο το οποιο απλα δεν ανοιγει..η ερωτηση μου ειναι στο αν η Smartec κανει γενικα νερα για χτυπηματα υγρασιες κ.τ.λ..ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος εχω ενα S 2 εδω και 1,5 χρονο το οποιο απλα δεν ανοιγει..η ερωτηση μου ειναι στο αν η Smartec κανει γενικα νερα για χτυπηματα υγρασιες κ.τ.λ..ευχαριστω εκ των προτερων

Ειχα ενα nexus s εναμιση χρονο.χαλασε το κουμπι on/off.το πηγα στη smartec με την αποδειξη.εκατσα και περιμενα και σε 40 λεπτα ηταν ετοιμο.μια χαρα εξυπηρετηση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έπεσε δυστυχώς το s3 μου με αποτέλεσμα να ραγίσει το εξωτερικό γυαλί οθόνης στα αριστερά της οθόνης.

Η οθόνη λειτουργεί ακόμη αψεγάδιαστα βέβαια, ακόμη και πάνω στις ρωγμές.

Θέλω να το πάω για service, είμαι Θεσσαλονίκη, αλλά τα εξουσιοδοτημένα θέλουνε και 150€. :-(

Καμία άλλη λύση παιδιά εντός Θεσσαλονίκης?

 

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Πρώην κάτοχος του Note 1 (πλέον το έχω δώσει στον αδερφό μου) και διαπιστώσαμε σήμερα ότι η μπαταρία του κινητού είναι...λίγο φουσκωμένη!!!

Αν αφήσεις το κινητό με την πλάτη του σε τραπέζι τραμπαλίζει γιατί η πλάτη του δεν είναι επίπεδη, αν πιάσεις την πλάτη του κινητού θα διαπιστώσεις ότι έχει κάνει μια ελαφριά καμπύλη και βέβαια όταν βγάλαμε το καπάκι είδαμε με τα μάτια μας ότι όντως η μπαταρία είναι φουσκωμένη! Ξεκινάει από το την πλευρά που είναι οι επαφές, αλλά το έντονο είναι στην μέση!

Θέλω να ρωτήσω τα εξής επειδή στα όσα χρόνια ασχολούμαι με Android δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο:

1) το κινητό έχει 2 χρόνια εγγύηση (επειδή δεν θυμάμαι)

2) Αν ναι, υπάρχει περίπτωση να μας καλύψει?

3) Αν όχι, ξέρετε από που θα μπορούσα να βρω καινούρια (δεν ξέρω αν έχει το extreme-mobile)?

4) Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Πρώην κάτοχος του Note 1 (πλέον το έχω δώσει στον αδερφό μου) και διαπιστώσαμε σήμερα ότι η μπαταρία του κινητού είναι...λίγο φουσκωμένη!!!

Αν αφήσεις το κινητό με την πλάτη του σε τραπέζι τραμπαλίζει γιατί η πλάτη του δεν είναι επίπεδη, αν πιάσεις την πλάτη του κινητού θα διαπιστώσεις ότι έχει κάνει μια ελαφριά καμπύλη και βέβαια όταν βγάλαμε το καπάκι είδαμε με τα μάτια μας ότι όντως η μπαταρία είναι φουσκωμένη! Ξεκινάει από το την πλευρά που είναι οι επαφές, αλλά το έντονο είναι στην μέση!

Θέλω να ρωτήσω τα εξής επειδή στα όσα χρόνια ασχολούμαι με Android δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο:

1) το κινητό έχει 2 χρόνια εγγύηση (επειδή δεν θυμάμαι)

2) Αν ναι, υπάρχει περίπτωση να μας καλύψει?

3) Αν όχι, ξέρετε από που θα μπορούσα να βρω καινούρια (δεν ξέρω αν έχει το extreme-mobile)?

4) Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον?

 

 

Καλησπερα !! Απο οσο θυμαμαι το κινητο εχει 2 χρονια εγγυηση,νομζω πως το θεμα της μπαταριας δεν καλυπτεται αλλα αμα πας απο το service μπορεις να παρεις αυθεντικη με κοστος 19-20 ευρω,αλλιως υπαρχουν επιλογες οπως eclick.gr .Απο παλιοτερο κινητο που ειχα και ειχα πειραξει τις τασεις μου ειχε φουσκωσει σε σημειο να μην βγαινει :O

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιστεύω οτι θα σε καλύψουν.

η μπαταρία δεν καλύπτεται για φυσιολογική φθορά= πτώση της απόδοσης,

όχι για ελάττωμα, που πιθανόν να αποβεί και επικίνδυνο.

οι εταιρίες τα τρέμουν αυτά απο άποψη δημοσιότητας. πήγαινε και άμα σου φέρουν αντιρρήσεις στείλε καμία φωτό/μαρτυρία σε gsmarena, sammobile.

μετά θα σε παίρνουν τλφ πότε να σου φέρουν στο σπίτι 2,3 μπαταρίες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !! Απο οσο θυμαμαι το κινητο εχει 2 χρονια εγγυηση,νομζω πως το θεμα της μπαταριας δεν καλυπτεται αλλα αμα πας απο το service μπορεις να παρεις αυθεντικη με κοστος 19-20 ευρω,αλλιως υπαρχουν επιλογες οπως eclick.gr .Απο παλιοτερο κινητο που ειχα και ειχα πειραξει τις τασεις μου ειχε φουσκωσει σε σημειο να μην βγαινει :O

 

 

εγώ πιστεύω οτι θα σε καλύψουν.

η μπαταρία δεν καλύπτεται για φυσιολογική φθορά= πτώση της απόδοσης,

όχι για ελάττωμα, που πιθανόν να αποβεί και επικίνδυνο.

οι εταιρίες τα τρέμουν αυτά απο άποψη δημοσιότητας. πήγαινε και άμα σου φέρουν αντιρρήσεις στείλε καμία φωτό/μαρτυρία σε gsmarena, sammobile.

μετά θα σε παίρνουν τλφ πότε να σου φέρουν στο σπίτι 2,3 μπαταρίες...

 

Ευχαριστώ πολύ και τους 2! Smartec το πάω?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους 2! Smartec το πάω?

 

αν τελικα προβεις σε αγορα παιζει της anker απο ebay στα 2700 2 μπαταριες και εξωτερικο φορτιστη στα 23 €.εγω εμεινα πολυ ευχαρηστημενος.θα πρεπει να εχεις και ανταπτορακι για να μετατρεψεις το το αμερικανικο βυσμα σε ελληνικο.και εγω το ιδιο με σενα ειχα παθει μονο που σε μενα εκτος απο την κουρμπα οταν επεφτε η μπαταρια κατω απο 50% εκανε γραμμες εκλεινε και οταν ξανα ανοιγα ηταν στο 2% η δεν ενοιγε και ποτε.δεν ασχοληθηκα με service λογω του οτι πιστευα πως δεν καλυπτει η εγγυηση κατι τετοιο!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους 2! Smartec το πάω?

Στην σμαρτεκ στο χαιδαρι.αλλα παρε και ενα τηλεφωνο πιο πριν να το σιγουρεψεις μην πας τσαμπα !! παντως αποψη μου παρε αυθεντικη μπαταρια για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

αν τελικα προβεις σε αγορα παιζει της anker απο ebay στα 2700 2 μπαταριες και εξωτερικο φορτιστη στα 23 €.εγω εμεινα πολυ ευχαρηστημενος.θα πρεπει να εχεις και ανταπτορακι για να μετατρεψεις το το αμερικανικο βυσμα σε ελληνικο.και εγω το ιδιο με σενα ειχα παθει μονο που σε μενα εκτος απο την κουρμπα οταν επεφτε η μπαταρια κατω απο 50% εκανε γραμμες εκλεινε και οταν ξανα ανοιγα ηταν στο 2% η δεν ενοιγε και ποτε.δεν ασχοληθηκα με service λογω του οτι πιστευα πως δεν καλυπτει η εγγυηση κατι τετοιο!

 

Φίλε tigio13 αυτό που συμβαίνει στον αδερφό μου είναι καρμπόν η περίπτωση σου, απλά (κακώς) δεν ανέφερα και τα υπόλοιπα συμπτώματα! Αυτά ακριβώς κάνει...γραμμές, κλείνει στο 50% και ανοίγει στο 1%!!!!Απλά δεν μου είχε τύχει ποτέ σε κινητό κάτι τέτοιο...Το θεωρώ απαράδεκτο για τέτοιο κινητό που το είχα πάρει κοντά €550!!!Θα πάρω smartec και θα ενημερώσω για την εξέλιξη!

Σας ευχαριστώ παιδιά :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tigio13 αυτό που συμβαίνει στον αδερφό μου είναι καρμπόν η περίπτωση σου, απλά (κακώς) δεν ανέφερα και τα υπόλοιπα συμπτώματα! Αυτά ακριβώς κάνει...γραμμές, κλείνει στο 50% και ανοίγει στο 1%!!!!Απλά δεν μου είχε τύχει ποτέ σε κινητό κάτι τέτοιο...Το θεωρώ απαράδεκτο για τέτοιο κινητό που το είχα πάρει κοντά €550!!!Θα πάρω smartec και θα ενημερώσω για την εξέλιξη!

Σας ευχαριστώ παιδιά :)

 

Πραγματικα αν στην αλλαξουν θα ηθελα πολυ να το μαθω γιατι την μπαταρια την εχω ακομα.αν την αλλαζουν μπορω να τη χαρισω σε καποια απο τα παιδια εδω που εχει προβλημα :) γιατι απο οτι εχω καταλαβει και απο παλιοτερα ποστς γυρω στον 1.5 χρονο βγαζουν οι μπαταριες του note μας.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα αν στην αλλαξουν θα ηθελα πολυ να το μαθω γιατι την μπαταρια την εχω ακομα.αν την αλλαζουν μπορω να τη χαρισω σε καποια απο τα παιδια εδω που εχει προβλημα :) γιατι απο οτι εχω καταλαβει και απο παλιοτερα ποστς γυρω στον 1.5 χρονο βγαζουν οι μπαταριες του note μας.

 

Κάλεσα χθες την Smartek και μου είπαν ότι δεν καλύπτομαι γιατί η εγγύηση για την μπαταρία είναι 6 μήνες (όντως τόσο είναι, το είδα και εγώ μετά στο site τους). Στο καπάκι, κάλεσα την Samsung Hellas, όπου μίλησα με έναν υπάλληλο και ο οποίος δεν θα έλεγα ότι είχε και το πιο ευγενικό ύφος που υπάρχει απέναντι σε έναν πελάτη που έχει δώσει ένα σεβαστό ποσό, ειδικά αυτούς τους καιρούς, για την αγορά ενός προϊόντος. Του εξήγησα την περίπτωση και μου απάντησε και αυτός με την σειρά του ότι το κινητό έχει 6 μήνες εγγύηση στην μπαταρία, 1 χρόνο στα ανταλλακτικά και 2 χρόνια το κινητό. Του εξήγησα ότι το να φουσκώνει η μπαταρία ενός κινητού, που είχε αγοραστεί €550, σε 1,5 χρόνο μέσα και να μην καλύπτεται από εγγύηση (γιατί δεν είναι ότι φούσκωσε από δική μου κακή χρήση) δεν δημιουργεί και την καλύτερη εικόνα. Και μου απάντησε κοφτά ότι "Δεν έχω δει άλλη περίπτωση με φουσκωμένη μπαταρία! Αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας! 6 μήνες μπαταρία, 1 χρόνο ανταλλακτικά και 2 η συσκευή"! Τα συμπεράσματα δικά σας...

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη αντιμετώπιση,

πρώτον το πόσο δίνει εγγύηση η εταιρία ελάχιστη σημασία έχει αν η εγγύηση αυτή είναι μικρότερης διάρκειας απο αυτή που επιβάλλει ο νόμος. νομίζω οτι η ελάχιστη είναι 2 έτη, αν και επικρατεί σχετικά ομιχλώδες τοπίο (με ευθύνη των εισαγωγικών και των κωλυσιεργούντων ελληνικών δικαστηρίων).

πάντως όχι μικρότερη του ενός έτους. είπαμε εσύ αντιμετωπίζεις πρόβλημα ελαττώματος(δυνητικά επικίνδυνου) και όχι μειωμένης διάρκειας που μπορεί να αποδοθεί σε φθορά λόγω χρήσης.

 

πρακτικά δεν μπορείς(=αξίζει κόπο και χρήμα) να κάνεις πολλά, ίσως πέρα απο μια καταγγελία στο ΣτΚ.

εγώ θα σου έλεγα να στείλεις το story και σε gsmarena, samobile. θα αναγκαστεί να ασχοληθεί κάποιος πέραν του εγχώριου αντιπροσώπου. το κόστος της μπαταρίας είναι αστείο και η υπευθυνότητα προς το καταναλωτή είναι διαρκής απαίτηση και κανονιστική προυπόθεση και όχι μεγαλοψυχία της εκάστοτε εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ενα κινητο που εχει εγγυηση αλλα δεν βρισκω την αποδειξη ειναι αγορασμενο απο εξω, το service εδω θα το δεχτεί ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...