Jump to content

Lenovo A850


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο antutu μου εδειξε 19845. ειναι καλα;

 

το σκορ δεν έχει και μεγάλη σημασία.

το θέμα ειναι να λειτουργεί σωστά χωρίς να κολλάει, και να κάνει αυτά που υπόσχεται.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
το σκορ δεν έχει και μεγάλη σημασία.

το θέμα ειναι να λειτουργεί σωστά χωρίς να κολλάει, και να κάνει αυτά που υπόσχεται.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα, ωστόσο και το ενδεικτικό νούμερο που αναφέρει ο φίλος παραπάνω δεν είναι κακό για τα δεδομένα της κατηγορίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.ανα διαστηματα μου ερχεται το παρακατω μνμ για αναβαθμιση.A850_ROW_S116_130922 σε A850_ROW_S126_140217 (79,55mb)

αυτη την στιγμη δεν εχω παραπονο απο το το τηλ εκτος απο καποιες ρυθμισεις που ειναι στα αγγλικα.ο κινεζος ειχε πει να μην κανω αναβαθμισεις.εσεις τι λετε.ποια η γνωμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών αυτό που φταίει είναι ο sms manager και όχι το πληκτρολόγιο ..Βάζοντας το go sms πηγαίνεις ρυθμίσεις-προηγμένες-ρυθμίσεις αποστολής(send and receive settings)-υποστηριζόμενες γλώσσες και επιλέγετε τα ελληνικά .Μετά με όποιο πληκτρολόγιο και αν γράφεις είναι στους 160 χαρακτήρες τα sms . Κρίμα και μου άρεσε πολύ του Lenovo .

 

καλησπερα.εχω βαλει το go sms αλλα οταν μου στειλουν μνμ ερχεται και στην εφαρμογη που εχει το κινητο.δηλαδη και στις 2.διορθωνεται αυτο;

και κατι αλλο.με το go sms ενεργοποιηται και η οθονη που δεν το θελω.μπορει να γινει απενεργοποιηση;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

πως μπορώ να απενεργοποιήσω ή απεγκαταστήσω το ημερολόγιο που είχε αρχικά η συσκευή?

είναι στα κινέζικά και είναι δύσχρηστο

 

αν το απεγκαταστήσω (επειδή είναι από τις εφαρμογές του συστήματος) υπάρχει πιθανότητα να ου δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα?

Oneplus 5t - Get 20€ off on accessories https://oneplus.net/gr/invite#5P9ZANSXM3IINRY :D
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω βαλει το go sms αλλα οταν μου στειλουν μνμ ερχεται και στην εφαρμογη που εχει το κινητο.δηλαδη και στις 2.διορθωνεται αυτο;

και κατι αλλο.με το go sms ενεργοποιηται και η οθονη που δεν το θελω.μπορει να γινει απενεργοποιηση;

κανενας ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

 

πως μπορώ να απενεργοποιήσω ή απεγκαταστήσω το ημερολόγιο που είχε αρχικά η συσκευή?

είναι στα κινέζικά και είναι δύσχρηστο

 

αν το απεγκαταστήσω (επειδή είναι από τις εφαρμογές του συστήματος) υπάρχει πιθανότητα να ου δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα?

 

Με το titanium backup εφοσον εισαι root

παρε πρωτα ενα backup την εφαρμογη και αν κατι δεν παει καλα την επαναφερεις αν και δεν νομιζω να επηρεαζει σε κατι

Link to comment
Share on other sites

θηκη για το Α850 που θα βρω σε λογικη τιμη αλλα να μην περιμενω και ενα μηνα.εχω παραγκειλει απο ebay,εχει περασει 1 μηνας και ακομα να ερθει.με ενδιαφερει για το πισω μερος μονο
Link to comment
Share on other sites

Είδα από κοντά το τηλέφωνο πριν λίγες μέρες και μου άφησε πολύ καλή εντύπωση τον λίγο χρόνο που το περιεργάστηκα. Το μόνο που θα με προβλημάτιζε είναι το 1gb μνήμη...Σίγουρα θα έχει συζητηθεί εδώ απλά μάλλον δεν το είδα. Είναι επαρκές? Λειτουργούν όλα ομαλά με το 1gb? Εχω το galaxy s2 και ομολογώ ότι καλά πάει αν και νομίζω λίγη μνήμη παραπάνω θα την ήθελε μερικές φορές! Ευχαριστώ Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Το επαρκες ειναι υποκοιμενικο.Εγω το εχω απο το γεναρη και δεν μου εχει κανει κιχ το σκυλι.Δεν ειναι και σφαιρα αλλα για ενα μεσο χρηστη ειναι μια χαρα.Η οθονη παρα τον συνδιασμο χαμηλη αναλυση/5.5" εμενα μια χαρα μου φαινεται.Ενημερωτικα να σου πω πως η καμερα ειναι διακοσμητικο στοιχειο και να περασεις ρομ που μετατρεπει την εξωτερικη καρτα σε εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο γιατι τα 4 γιγα δεν....
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΧΩ ΕΝΑ lenovo a850i ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΟΓΙΣΜΗΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΩ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΝΕΚΡΟ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΧΩ ΕΝΑ lenovo a850i ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΛΟΓΙΣΜΗΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΩ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΝΕΚΡΟ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ!

 

για lenovo A850i υπαρχει αυτη η ρομ

εχει και οδηγιες εγκαταστασης

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΩ!ΣΥΝΔΕΩ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΤΟΥ USB ΑΝΑΒΕΙ ΤΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ!
Link to comment
Share on other sites

εχει οδηγιες εγκαταστασης το λινκ που εδωσα, κανε αυτα που λεει πρωτα και συνδεσε το τηλεφωνο σου σβηστο με βγαλμενη την μπαταρια

και πατα download η firmware upgrade ΟΧΙ ΟΜΩΣ format...σε καμια περιπτωση δεν πατας format

απαραιτητη προυποθεση να εχεις εγκαταστησει τους drivers στον υπολογιστη σου

εχει οδηγο και στο πρωτο ποστ αυτου του θεματος

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. Το μονο πρόβλημα είναι ότι αν το απενεργοποιησω μετα για να το ενεργοποιησω πρεπει να βγαλω την μπαταρια και να την ξαναβαλω διαφορετικα ενεργοποιηται μετα από πολλες προσπάθειες! Edited by xren23
Link to comment
Share on other sites

Οταν πας να το απενεργοποιησεις και πατας power off σε βγαζει ενα μενου που σου λεει το τηλεφωνο θα απενεργοποιηθει και απο κατω εχει τικαρισμενη την γρηγορη εκκινηση η fast bootup σε Αγγλικο μενου ξετικαρε το και μετα πατα οκ για την απενεργοποιηση

ειναι πιθανο αυτο να σου δημιουργει αυτο το προβλημα... παλια αν θυμαμαι κατι τετοια εκανε και σε εμενα και ετσι μονο εστρωσε

και να το εχεις μονιμα ξετικαρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το παιρνατε τωρα ποια ρομ θα του βαζατε?Προτεραιότητα η καλη λειτουργια χωρις κολληματα ,ειναι για ατομο που δεν το "κατεχει" το αθλημα :lol:
Link to comment
Share on other sites

ok! το εκανα και ανοιγη μια χαρα ευχαριστω για την βοηθεια!

 

Καλημέρα!Τωρα εχω το εξής πρόβλημα λειτουργει κανονικα αλλα δεν κανει συνδεση στο ιντερνετ από τη καρτα δικτυου βγαζει μη εγκυρο ιμει υπαρχει καποια λυση!ευχαριστω

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν το παιρνατε τωρα ποια ρομ θα του βαζατε?Προτεραιότητα η καλη λειτουργια χωρις κολληματα ,ειναι για ατομο που δεν το "κατεχει" το αθλημα :lol:

Αυτη που εχει καμια αλλη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα, μπορει να μου λυσει καποιος μια απορια? Πως μεταφερω applications απο το κινητο στην sd card?ευχαριστω

 

Με εναν file manager οπως ο ES File Explorer

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να περασω την official rom του στο Lenovo A850i απο τo needrom και ενω η διαδικασια ολοκληρωθηκε κανονικα δεν bootαρει.

Moυ γραφει κατω απο το logo της Lenovo 2 σειρες

tool dl image fail

uboot is blocking by dl info

 

Τι μπορω να κανω?

EDIT Τελικα περασε σωστα η ρομ και ανοιξε κανονικα.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλη μια ερωτηση. Εχω προβλημα στην εμφανιση των αριθμων οταν δεχομαι ενα μηνυμα. Πχ στις επαφες που εχω αποθηκευμενες στη συσκευη οταν δεχομαι μια κληση μου εμφανιζεται κανονικα το ονομα της επαφης. Οταν ομως μου στελνει μηνυμα η ιδια επαφη επειδη βγαζει το προθεμα της χωρας δεν αναγνωριζει το ονομα και βγαζει μονο τον αριθμο. Δοκιμασα να βαλω στην επαφη και το προθεμα της χωρας μπροστα και γινεται το αντιθετο.δηλαδη εμφανιζεται το ονομα οταν δεχομαι μηνυμα ενω οταν με περνει τηλεφωνο βγαινει μονο αριθμος. Κανεις καμια προταση πως φτιαχνεται?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...