Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Πολυ ενδιαφερον! :) Δοκιμασε κανεις? :rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα. εγκατεστησα τη ρομ του andrea και αυτο που δεν μπορω να διορθωσω ειναι το οτι όταν κανω κληση ... μαυριζει ολη η οθονη. καπου αναφερθηκε αλλα δεν βρεθηκε ακρη. Οχι μονο μαυριζει αλλα μπλοκαρουν τα παντα και δεν μπορω να κανω και αναπαντητη. εχεις κανεις καμια καλη ιδεα να το διορθωσω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εγκατεστησα τη ρομ του andrea και αυτο που δεν μπορω να διορθωσω ειναι το οτι όταν κανω κληση ... μαυριζει ολη η οθονη. καπου αναφερθηκε αλλα δεν βρεθηκε ακρη. Οχι μονο μαυριζει αλλα μπλοκαρουν τα παντα και δεν μπορω να κανω και αναπαντητη. εχεις κανεις καμια καλη ιδεα να το διορθωσω?

 

η "μαύρη οθόνη" που έχει αναφερθεί για την τελευταία έκδοση της ρομ του Αντρεα αφορά την περίπτωση που μιλάς στο κινητό και κατεβάζοντάς το από το αυτί για να το κλείσεις δεν ξυπνάει η οθόνη - τα συζητήσαμε και 1-2 σελίδες πιό πριν. Έχει εμφανισθεί και σε ρομ του minideal αλλά μου είχε τύχει και εμένα 2-3 φορές μέσα στον 1,5 μήνα που το είχα με τη μαμά ΑγγλοΚινέζικη ρομ.

Στο xda συζητάνε οτι οφείλεται σε ελλατωματικό proximity sensor ο οποίος με screen protector μπερδεύεται, έτσι μου είπε και ένας τεχνικός που ξέρει 5 πράγματα. Στο δικό μου δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με τη ρομ του Ιταλού- βέβαια έχω τη έκδοση Μαϊου του Αντρεα και συσκευή παραγωγής 2014.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με τη ρομ του Ιταλού- βέβαια έχω τη έκδοση Μαϊου του Αντρεα και συσκευή παραγωγής 2014.

 

εγω εγκατεστησα αυτη του Ιουλίου .... αλλα στις 2 μερες που το εχω κανει μου εχει τυχει 4 φορες και αγκαζομαι να κανω reboot αλλα και παλι δε διορθωνεται παντα. δε βρηκα = αυτη του Μαιου (link?)?. αν δεν μπορεσω να το διορθωσω μεσα στο 10 ημερο θα το ξαναγυρισω στο εργοστασιακο...αλλα θα εχω το προβλημα με την sd. (ελπιζω να μιλαμε για το ιδιο προβλημα ..με το που κανω κληση μαυριζει η οθονη,τρεμοσβηνουν τα κουμπια και νεκρονωνται ολες οι λειτουργιες οποτε περιμενεις να εξαντηληθει ο χρονος κλησης ουτε αναπαντητη μπορεις να κανεις και αναγκαζεσαι να περιμενεις και τον τηλεφωνητη του αλλου) δοκιμασα κι αλλους dialers αλλα το κανει με όλους. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν έχω τέτοιο πρόβλημα με τη ρομ του Ιταλού- βέβαια έχω τη έκδοση Μαϊου του Αντρεα και συσκευή παραγωγής 2014.

 

εγω εγκατεστησα αυτη του Ιουλίου .... αλλα στις 2 μερες που το εχω κανει μου εχει τυχει 4 φορες και αγκαζομαι να κανω reboot αλλα και παλι δε διορθωνεται παντα. δε βρηκα = αυτη του Μαιου (link?)?. αν δεν μπορεσω να το διορθωσω μεσα στο 10 ημερο θα το ξαναγυρισω στο εργοστασιακο...αλλα θα εχω το προβλημα με την sd. (ελπιζω να μιλαμε για το ιδιο προβλημα ..με το που κανω κληση μαυριζει η οθονη,τρεμοσβηνουν τα κουμπια και νεκρονωνται ολες οι λειτουργιες οποτε περιμενεις να εξαντηληθει ο χρονος κλησης ουτε αναπαντητη μπορεις να κανεις και αναγκαζεσαι να περιμενεις και τον τηλεφωνητη του αλλου) δοκιμασα κι αλλους dialers αλλα το κανει με όλους. ευχαριστω

 

όχι φίλε μου, αυτό που περιγράφεις είναι σοβαρότερο από αυτό που μου έχει συμβεί με τη μαμά ρομ, εμένα απλά δεν άναψε η οθόνη μετά από κλήση, απλά πάτησα το power και έκλεισε την κλήση και όλα ΟΚ... και στο xda αυτά που έχω διαβάσει είναι πιό πολύ στο απλό που σου περιγράφω, όχι τόσο κόλλημα που πες εσύ.

Θα ανεβάσω την έκδοση Μαίου και θα σου στείλω λινκ αλλά αν με την Ιουλίου δεν διορθώθηκε δεν νομίζω να είνια καλύτερα με την Μαίου. Τι ημερομηνία κατασκευής είνια η συσκευή σου; Έκανες όλα τα wipe πριν περάσει τη ρομ του Ιταλου;

Link to comment
Share on other sites

θα τη δοκιμασαω του μαιου οταν μου τη στειλεις μπας και δω προκοπη... αλλιως θα γυρισω στα παλια . ευχαριστω παντως οπως και να χει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...μετα απο 6 μήνες...μου εμφανίστηκε πρόβλημα στο ακουστικό.... Δηλαδή δεν ακούω οταν μου μιλούν ενω με ανοιχτή ακρωαση δεν υπάρχει θέμα... Έχει νεκρωσει το ακουστικό και δεν είναι απο νερο όπως αλλες φορες....τι κάνω τώρα????
Link to comment
Share on other sites

Οθωνα,ας πρόσεχες,μαλλον το έφτασες στα όρια του το κινητο.μαλλον ,αν εισαι αρκετά τυχερός , πρεπει να ξεκούμπωσε απο την θέση του αν σου επεσε

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Miui v6 για το lenovo s750 μας. https://yadi.sk/d/LufEGQ73cjkin Ολα οκ! :-)

 

Eχει Ελληνικα ; Ειναι καλυτερη απο του Ιταλου ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπόψιν ότι οι miui rom είναι πιο "βαριές" σε σχέση με τις stock android και ιδιαίτερης αισθητικής, δεν αρέσει σε όλους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Miui v6 για το lenovo s750 μας. https://yadi.sk/d/LufEGQ73cjkin Ολα οκ! :-)

 

το θέμα με την μνήμη λυνετε?

οποίος την έχει βάλει ας μας πει τι παίζει.;)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

το θέμα με την μνήμη λυνετε?

οποίος την έχει βάλει ας μας πει τι παίζει.;)

 

το θεμα με την μνημη οχι δεν λυνεται. Η miui 6 ειναι οτι καλυτερο εχω δοκιμασει στο lenovo. Μεγαλη διαρκεια μπαταριας, δουλευει απροβληματιστα, με την γνωστη αισθητικη Miui... Οποιος ειναι εξοικειωμενος με αλλαγες Rom, δοκιμαστε με κλειστα ματια.. :):rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

οποίος δοκιμάσει ας μας πει τι γίνετε.γιατι οταν δοκίμασα εγω μια παλιά του Ιταλού ήταν μια αποτυχία:(.
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ενος φιλου ηρθε πριν μηνες ρουταρισμενο απο το to2c αλλα εχει τα προβληματακια του με τη rom που φοραει.

Το θεμα με την αναγνωριση κλησης δεν λυθηκε και ενω εχει χωρο και στη συσκευη και στην καρτα sd βγαινει μυνημα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος χωρος.

 

Ποια rom προτεινετε να του περασω ; Του Ιταλου ή καποια αλλη;

Link to comment
Share on other sites

φιλε το δικο μου φοραει την ρομ του minideal,δεν εχω κανενα προβλημα,ουτε καταναλωση ουτε οποιοδηποτε κολλημα.

απλα δεν εχει ενιαίο χωρο αποθηκευσης.

ειναι αυτη :

http://www.needrom.com/download/lenovo-s750-2/

μερικοι δουλευουν του ιταλου και λενε οτι δουλευει καλα,αν εχει δοκιμασει καποιος την τελευταια του ιταλου και ειναι καλη ας σου δωσει πρασινο φως.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538724

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας παιδιά χρόνια Πολλά και καλή χρονιά να έχουμε, μια παρατήρηση που έχω για την έκδοση του Ιταλού την καλοκαιρινή και όχι την τελευταία, δεν κατεβάζει με wifi από playstore τίποτα μετά από κάποιο διάστημα λέγοντας ότι υπάρχει χώρος αρκετός ενώ με τα δεδομένα όλα καλά κατεβάζει τα πάντα, γνωρίζει κάποιος το γιατί για να το διορθώσουμε; Τέλος η έκδοση του Ιταλού είναι πολύ σταθερή στα πάντα χωρίς αλλά προβλήματα εκτός του ποιο πάνω και της μνήμης της συσκευής αν και τα προγράμματα πηγαίνουν στην sd ευχαριστώ.....!!!!
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

@pyrgoslyvios δοκίμασες να κάνεις clear cache και clear data στα google play και google play services; Εγώ με τη ρομ του Ιταλου Μαίου δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα ενώ με το htc one μου το ξανάκανε πάλι πριν 2 μέρες ενώ είχα διαθ3σιμα πάνω απο 230 ΜΒ.. με το κόλπο πιο πάνω παντα καθαρίζω!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου PP6210 από που θα τα κάνω όμως τα clear αυτά, στα δύο προγράμματα;
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...