Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πού βρήκες το KITKAT? έχεις οδηγίες εγκατάστασης? σορρυ έχω καιρό να μπω στο φόρουμ και δεν ξέρω τι γίνεται

:lol::lol::lol: Ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται..Μαλλον ΚΙΤΚΑΤ ονειρευεσαι για το 975 σου..

Εγραψα "Για την ωρα αλλαζω launchers, εβαλα τον ΚΙΤΚΑΤ", τον launcher ΚΙΤΚΑΤ εννοω, ετσι το κινητο, εικονιδια κλπ γινεται KITKAT look..αυτον δηλαδη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kk.launcher&hl=en

εχει δοκιμασει κανεις την lenovo snap it camera στο κινητο μας;εχω περασει την 366 κ την 367 αλλα καμια απο τις δυο δεν δουλευει
365 βρισκω, 366 και 367 οχι. Αν θες να δοκιμασω, δωσε link Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol::lol::lol: Ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται..Μαλλον ΚΙΤΚΑΤ ονειρευεσαι για το 975 σου..

Εγραψα "Για την ωρα αλλαζω launchers, εβαλα τον ΚΙΤΚΑΤ", τον launcher ΚΙΤΚΑΤ εννοω, ετσι το κινητο, εικονιδια κλπ γινεται KITKAT look..αυτον δηλαδη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kk.launcher&hl=en

365 βρισκω, 366 και 367 οχι. Αν θες να δοκιμασω, δωσε link

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665714 εδω ειναι διαφορες εκδοσεις αν κεταφερεις κατι η βρεις καπια να δουλευει δωσε λινκ και οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665714 εδω ειναι διαφορες εκδοσεις αν κεταφερεις κατι η βρεις καπια να δουλευει δωσε λινκ και οδηγιες

 

μάστορα :p λένε αυτές οι εφαρμογές για την κάμερα?

Link to comment
Share on other sites

μάστορα :p λένε αυτές οι εφαρμογές για την κάμερα?

 

δεν καταλαβα τι εννοεις ακριβως με αυτο.ειναι φοβερη εφαρμογη κ περιλαμβανει καμερα και συλλογη η οποια ειναι ολα τα λεφτα.αλλα δεν μπορω να βρω τροπο να δουλευει η καμερα η συλλογη ειναι οκ.εχω δοκιμασει παρα πολλες απο διαφορα σιτε αλλα δεν εβγαλα ακρη.η πλακα ειναι οτι αυτη η εφαρμογη ειναι απο το λενοβο που εχει τον ιδιο ιντελ με το δικο μας αρα χ86 αρχιτεκτονικη

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν το βλέπω να βγαίνει ποτέ tempered glass screen protector για το Geek, μήπως ξέρει κανείς κανένα άλλο κινητό με διαστάσεις και τοποθέτηση sensor πολύ κοντά σε αυτή του v975;
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2665714 εδω ειναι διαφορες εκδοσεις αν κεταφερεις κατι η βρεις καπια να δουλευει δωσε λινκ και οδηγιες

Κατεβασα την 1c απο την 3.5.6 και τσεκαρα, δουλευουν ολα κανονικα..

Απο την 3.6.7 δεν δουλευει κανενα, βγαζει παραθυρο ™the camera is in use™.

Το ιδιο και απο την 3.6.6 δεν δουλευει κανενα.

 

Υ.Γ. Ξηλωσα τη 1c απο την 3.5.6 και τωρα που την ξανακανω εγκατασταση δεν δουλευει, οπως οι αλλες. Κατι παιζει..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι βοηθεια,γιατι εκανα μ......κια.Εκανα απεγκατασταση του superuser (που ειχε το κινητο μας οταν το πρωτοπηραμε στα χερια μας)και πλεον δεν ειμαι root!!!!!:(.Tην απεγκατασταση την εκανα με το unistall πιστευωντας οτι αν χρειαστει θα κανω restore απο το recycle bin.Aμ δε.Δεν μου δουλευει η εφαρμογη (θελει root προσβαση)και δεν μπορω να κανω restore απο εκει.

1)Με επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις θα το λυσω το θεμα?

2)Αν στο 1 η απαντηση ειναι ναι,υπαρχει καποιος αλλος τροπος να επιλυσω το θεμα προκειμενου να μην αναγκαστω να ξαναρυθμιζω το τηλ. απο την αρχη?

Edited by EXILES
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι βοηθεια,γιατι εκανα μ......κια.Εκανα απεγκατασταση του superuser (που ειχε το κινητο μας οταν το πρωτοπηραμε στα χερια μας)και πλεον δεν ειμαι root!!!!!:(.Tην απεγκατασταση την εκανα με το unistall πιστευωντας οτι αν χρειαστει θα κανω restore απο το recycle bin.Aμ δε.Δεν μου δουλευει η εφαρμογη (θελει root προσβαση)και δεν μπορω να κανω restore απο εκει.

1)Με επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις θα το λυσω το θεμα?

2)Αν στο 1 η απαντηση ειναι ναι,υπαρχει καποιος αλλος τροπος να επιλυσω το θεμα προκειμενου να μην αναγκαστω να ξαναρυθμιζω το τηλ. απο την αρχη?

 

Recovery μπαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Μπες CWM recovery και φλάσαρε αυτό: https://www.dropbox.com/s/rppo3bn6oa5tnhu/SuperSUGeekV975.zip χωρίς να κάνεις κανένα wipe. Εγώ το έχω φτιάξει και βάζει το SuperSU αντί για το Superuser. Δοκίμασε και αν δεν δουλεύει βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι βοηθεια,γιατι εκανα μ......κια.Εκανα απεγκατασταση του superuser (που ειχε το κινητο μας οταν το πρωτοπηραμε στα χερια μας)και πλεον δεν ειμαι root!!!!!:(.Tην απεγκατασταση την εκανα με το unistall πιστευωντας οτι αν χρειαστει θα κανω restore απο το recycle bin.Aμ δε.Δεν μου δουλευει η εφαρμογη (θελει root προσβαση)και δεν μπορω να κανω restore απο εκει.

1)Με επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις θα το λυσω το θεμα?

2)Αν στο 1 η απαντηση ειναι ναι,υπαρχει καποιος αλλος τροπος να επιλυσω το θεμα προκειμενου να μην αναγκαστω να ξαναρυθμιζω το τηλ. απο την αρχη?

Γιατι δεν το πατας ενα ρουτ ξανα?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 1c απο την 3.5.6 και τσεκαρα, δουλευουν ολα κανονικα..

Απο την 3.6.7 δεν δουλευει κανενα, βγαζει παραθυρο ™the camera is in use™.

Το ιδιο και απο την 3.6.6 δεν δουλευει κανενα.

 

Υ.Γ. Ξηλωσα τη 1c απο την 3.5.6 και τωρα που την ξανακανω εγκατασταση δεν δουλευει, οπως οι αλλες. Κατι παιζει..

 

τις δοκιμασα ολες και δεν δουλευε καμια και μου εκανε εντυπωση που στην αρχη σου δουλεψε η 1c απο την 3.5.6 πια ρομ φορας;εγω την κινεζικη Β06.παντως ειναι πολυ περιεργο γιατι η εφαρμογη προερχεται απο κινητο με το ιδιο soc της ιντελ.

Link to comment
Share on other sites

Η 3.5.6 1c δουλεψε, μαλιστα την σκαλισα και πραγματικα ειναι αξιολογη. Μετα την ξηλωσα για να δοκιμασω τις αλλες (να μην ειναι κι αυτη συγχρονως εγκατεστημενη) και οταν τελειωσα και προσπαθησα να την ξαναβαλω, βγαζει παραθυρο σαν τις αλλες.. Τι παιζει, δεν μπορω να καταλαβω, κατι δεν γουσταρει.. Της Μαλαισιας φοραω.

 

Εδω http://www.lektryk.gr/?p=view&id=2603 απο οτι φαινεται,αλλα ειναι λιγο (εως πολυ) τσιμπημενο.
Στην Ελλαδα τοσο εχει, στα 200Ε.. Σκοπος ειναι να γλυτωσεις κανενα πενηνταρικο τουλαχιστον. Παντως το Aliexpress εχει. Τωρα ποια φουρνια ειναι, μπορει και η τριτη.. (?) Αυτος http://www.aliexpress.com/item/Original-ZTE-V975-Geek-2GB-RAM-8GB-ROM-5-0-1280x720-android-phones-Intel-Z2580-2/2039674273.html λεει οτι εχει αποθηκη στην ευρωπη.. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Η 3.5.6 1c δουλεψε, μαλιστα την σκαλισα και πραγματικα ειναι αξιολογη. Μετα την ξηλωσα για να δοκιμασω τις αλλες (να μην ειναι κι αυτη συγχρονως εγκατεστημενη) και οταν τελειωσα και προσπαθησα να την ξαναβαλω, βγαζει παραθυρο σαν τις αλλες.. Τι παιζει, δεν μπορω να καταλαβω, κατι δεν γουσταρει.. Της Μαλαισιας φοραω.

 

Στην Ελλαδα τοσο εχει, στα 200Ε.. Σκοπος ειναι να γλυτωσεις κανενα πενηνταρικο τουλαχιστον. Παντως το Aliexpress εχει. Τωρα ποια φουρνια ειναι, μπορει και η τριτη.. (?) Αυτος http://www.aliexpress.com/item/Original-ZTE-V975-Geek-2GB-RAM-8GB-ROM-5-0-1280x720-android-phones-Intel-Z2580-2/2039674273.html λεει οτι εχει αποθηκη στην ευρωπη..

 

αυτο με τις παρτιδες ειναι λαθος εγω εχω απο την πρωτη παρτιδα αλλα και παλι το wifi ειναι κουκουρουκου!αν απομακρινθεις απο το ρουτερ η εχει τοιχους ενδιαμεσα μπαι μπαι wifi!κατα τα αλλα ειναι αψογο σε ολα κ σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που δουλευουμε δυο στο σπιτι, το ενα στα 12μ απο το ρουτερ με ενα τοιχο ενδιαμεσα, το αλλο στα 10μ με δυο τοιχους ενδιαμεσα, κατεβαζω και απο τα δυο χωρις προβλημα. Η πρωτη περιπτωση εχει πληρες σημα, η δευτερη παιζει μια παυλα λιγωτερο. Τεσταρισα και διπλα στο ρουτερ, δεν αλλαζει κατι. Πρεπει να εχουμε καποια της πρωτης και δευτερης παρτιδας μαζι για συγκριση. Τα δικα μου ειναι της πρωτης και τα δυο. Παντως ετσι πως ειναι το wIFi του φυσιολογικο μου φαινεται. Αν τωρα καποιο αλλο τηλεφωνο εχει φουλ σημα στα 15μ με τρεις τοιχους ενδιαμεσα, δεν ξερω, δεν ειχα αλλο Android για να εχω μετρο συγκρισης. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα! Σήμερα παρατήρησα ότι στην οθόνη σε ένα σημείο υπάρχει μια λωρίδα που είναι πιο λευκή και φαίνεται κυρίως στο ασπρο χρώμα.. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Εμεις που δουλευουμε δυο στο σπιτι, το ενα στα 12μ απο το ρουτερ με ενα τοιχο ενδιαμεσα, το αλλο στα 10μ με δυο τοιχους ενδιαμεσα, κατεβαζω και απο τα δυο χωρις προβλημα. Η πρωτη περιπτωση εχει πληρες σημα, η δευτερη παιζει μια παυλα λιγωτερο. Τεσταρισα και διπλα στο ρουτερ, δεν αλλαζει κατι. Πρεπει να εχουμε καποια της πρωτης και δευτερης παρτιδας μαζι για συγκριση. Τα δικα μου ειναι της πρωτης και τα δυο. Παντως ετσι πως ειναι το wIFi του φυσιολογικο μου φαινεται. Αν τωρα καποιο αλλο τηλεφωνο εχει φουλ σημα στα 15μ με τρεις τοιχους ενδιαμεσα, δεν ξερω, δεν ειχα αλλο Android για να εχω μετρο συγκρισης.

 

απο οτι εχω καταλαβει η ενδειξη του σηματος στο wifi ειναι λαθος δειχνει περισοτερο απο οτι εχει.με δυο γραμμες δεν μπαινει καν ιντερνετ με τρεις την ψιλοπαλευει.στο 4pda διαβασα οτι αν βγαλεις το καπακι πισω κ ακουμπισεις το δαχτυλο αναμεσα απο την σιμ και την sd βελτιωνετε.το δοκιμασα κ οντως ισχυει οποτε σκεφτομαι να κανω καμια πατεντα μπας κ στρωσει η αδυναμη κεραια του.μαλλον ειναι καθαρα θεμα τυχης γιατι απο την πρωτη παρτιδα το εχω.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως ειναι θεμα hardware, δηλ καποια αστοχια στο συστημα της κεραιας, φαινομενο πολυ συνηθισμενο σε πολλα Κινεζικα κινητα γενικως, ακομα και στις κεραιες των GPS. Αν οντως υπαρχει διαφορα στις παρτιδες του δικου μας, προφανως στη δευτερη καποιο αλλο δρομο ακολουθησαν οι Κινεζοι στην συναρμολογηση του (δεν φημιζονται ως γνωστον για την σταθεροτητα τους στις προδιαγραφες..)

Αλλα οπως λες μπορει και να ειναι ολα προβληματικα, ασχετα με παρτιδα, γιατι καποιοι ειπαν οτι σε συγκριση με αλλα κινητα το 975 εχει χαμηλοτερο σημα. Παντως στη δουλεια μου που το ρουτερ ειναι μακρυα, πρεπει να ειμαι κατω απο 10μ (χωρις ενδιαμεσο τοιχο) για να μπορεσω να κατεβασω. παρ ολο που στα 10μ εχει δυο γραμμες σημα. Οπως λες μπορει να δειχνει παραπανω, γιατι δεν μου φαινεται φυσιολογικο με δυο γραμμες να μην μπορει να κατεβασει. Θα το δεχομουν αν εδειχνε μια εως καμμια. Θα δοκιμασω στο σπιτι να βγω εξω να απομακρυνθω, (ειναι μονοκατοικια) να φτασω στις 2 γραμμες να δω αν μπορει να κατεβασει. Οπωσδηποτε και το ειδος του ρουτερ θα εχει μεριδιο ευθυνης.

Ισως αν συνδεσεις κανενα αλουμινοχαρτακι στην κεραια του WiFi οπως κατα καιρους βλεπουμε σε βιντεακια, να καταφερεις να βελτιωσεις την κατασταση.

 

Υ.Γ. Πραγματικα σημερα πειραματιστηκα και απομακρυνθηκα απο το ρουτερ. Εκει που ειναι το σημα του WiFi 2 γραμμες (με φουλ 4) ουτε καν το Play store δεν ανοιγει και φυσικα για να κατεβασεις ουτε λογος. Γι αυτο μεσα στο σπιτι δεν εχω προβλημα αφου το σημα ακομα και στο πιο απομακρυσμενο σημειο απο το ρουτερ δεν πεφτει κατω απο 3 γραμμες. Και στη δουλεια το ιδιο, με δυο γραμμες σημα το WiFi ειναι αχρηστο. Αρα, πρωτη και δευτερη φουρνια, καλα και προβληματικα μηχανακια δεν υπαρχει. Ολα τα 975 χωλαινουν, απλα σε καποια σπιτια που ειναι "βολικα" δεν φαινεται το προβλημα, σε αλλα ομως φαινεται..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

κανα νεο απο οσους περιμενουν μπαταριες εχουμε; βρεθηκε κατι αξιοπιστο;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Οι δικες μου εφυγαν απο Hong Kong στις 21/8 (οπως λεει το tracking) και ακομα να φανουν Ελλαδα. Αν δεν φανουν μεχρι 24/09 θα κανω dispute γιατι συμφωνα με το Aliexpress η προθεσμια ειναι μεχρι 25/09.

Δεν μας καθεται το θεμα αυτο..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

γινετε στο skroutz νατο εχει ποιο φτηνο αποτι το εχουν στην κινα?

 

http://www.lektryk.gr/?p=view&id=2603

 

http://www.geekbuying.com/item/ZTE-Geek-V975-5-0-Inch-IPS-HD-Screen-Intel-Atom-Z2580-Dual-Core-2-0GHz-Smartphone-2GB-8GB-8-0MP-Camera-Android-4-2-OS-GPS-3G---White-319450.html

 

το ιδιο δεν είναι η κανω κάποιο λάθος?

 

εχουν κάποια διαφορα στο τη rom εχει το καθενα?

Link to comment
Share on other sites

Στο ελληνικό site γράφει ότι είναι dual sim. Με μονή σιμ Κύκλοφορει μόνο.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι είχε κάτω από 200€ στην Κίνα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...