Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σασηρμάς.

Μόλις έβαλα CRASH ROM V17 με civz 18 και την έκανα ODEX.

Ξεχάστε ότι ξέρατε ταχύτητα.

Διαβάστε και τις διαφορές

Odexed Rom = +fast -difficult_customization +more_battery_life +better_stability +less_ram_utilization

Deodexed Rom = -slow +customization -less_battery_life -less_stability -worse_ram_manager

 

Την πέρασες πάνω απο Χnote?

Αν έβαλες στοκ πια έβαλες?

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ vag74 μας βρήκες την λύση .

 

εδώ είναι για όποιων το θέλει σβήστε το παλαιό και βάλτε αυτό είναι η νέα αναβάθμιση και δουλεύει το νοβα δεν περνώ καμιά ευθύνη σε εμένα δούλεψε

https://www.dropbox.com/s/w13p7zih6t0uf97/442bdedf4cc65b2f3211c0c95dd08370.apk?dl=0

 

Το έχεις κατεβάσει? Γιατί μου βγάζει fail και από το κινητό και από pc.Αν δε σου κάνει κόπος κοίτα το λίγο να δοκιμάσω αν δουλεύει και σε ΟΤΕ tv.

Link to comment
Share on other sites

Αν γραψει ο κνοχ το τηλεφωνο δεν ξαναγυριζει σε στοκ κατασταση ? γιατι ενώ περασα την στοκ ρομ το στατους δειχνει προσαρμοσμενη εκδοση , τι πρεπει να κανω για να γυρισει σε επισημη παλι ?
Link to comment
Share on other sites

Factory reset, αλλά ότι και να κάνεις ο knox δεν μηδενίζει.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Factory reset, αλλά ότι και να κάνεις ο knox δεν μηδενίζει.

δεν με νοιαζει να γυρισει ο κνοχ αυτό το ξερω πως δεν γινεται απλα να γυρισει σε επισημη εκδοση το στατους για να μπορω να κανω ενημερώσεις . και επισης δεν μπορω όταν το κανω ρουτ να περασω custom revovey γιατι μου βγαζει το εξης μηνυμα reactivation lock και δεν ξερω τι άλλο να κανω το εκανα unroot περασα την οφισιαλ μεσω odin αλλα τιποτα..τζιφος...θα παρακαλουσα καποιον που γνωριζει το θεμα αν μπορει να βοηθησει . ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κατεβάσει? Γιατί μου βγάζει fail και από το κινητό και από pc.Αν δε σου κάνει κόπος κοίτα το λίγο να δοκιμάσω αν δουλεύει και σε ΟΤΕ tv.

ναι δουλεύει το λινκ κανονικά σε οτε tv δεν μπορώ να δοκιμάσω γιατί δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Σασηρμάς.

Μόλις έβαλα CRASH ROM V17 με civz 18 και την έκανα ODEX.

Ξεχάστε ότι ξέρατε ταχύτητα.

Διαβάστε και τις διαφορές

Odexed Rom = +fast -difficult_customization +more_battery_life +better_stability +less_ram_utilization

Deodexed Rom = -slow +customization -less_battery_life -less_stability -worse_ram_manager

Είμαι με crash ένα μήνα περίπου μετά την απογοήτευση της xnote.

Για μένα δεν υπάρχει πιο σταθερή γρήγορη και χωρίς κανένα μπαγκ custom.. Με έκανε να ηρεμήσω από τα απανωτά φλασαρισματα. Χεχε..

Χθες πήρα την απόφαση να την κάνω και odex και τέλος αυτό ήταν μένω εδώ για πολύ καιροοοοο..

Σαφώς πιο γρήγορη... Όλες οι εφαρμογές ανοίγουν ένα κλικ πιο γρήγορα..

Μενιο με τι κερνελ είσαι είπαμε;.

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το παραμικρο bug με την xnote. Την ξαναπερασα αφου εφερα το κινητο σε εργοστασιακη κατασταση με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και φλασαρισμα της επισημης μεσω odin.

Σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με crash ένα μήνα περίπου μετά την απογοήτευση της xnote.

Για μένα δεν υπάρχει πιο σταθερή γρήγορη και χωρίς κανένα μπαγκ custom.. Με έκανε να ηρεμήσω από τα απανωτά φλασαρισματα. Χεχε..

Χθες πήρα την απόφαση να την κάνω και odex και τέλος αυτό ήταν μένω εδώ για πολύ καιροοοοο..

Σαφώς πιο γρήγορη... Όλες οι εφαρμογές ανοίγουν ένα κλικ πιο γρήγορα..

Μενιο με τι κερνελ είσαι είπαμε;.

Sent from my note3

είμαι με civz 1.8 γιατί με τον lean είχα το μυαλό μου μην κολλήσουν οι πυρήνες.

Τώρα διάβασα ότι ο lean θα βγάλει μέσα στην εβδομάδα update.

Χα χα odex μια κλάση πάνω σε ταχύτητα αλλά και η ρομ είναι super.

Η crash ήταν η πρώτη ρομ που είχα βάλει την δεύτερη η τρίτη μέρα που το πήρα χα χα.

Link to comment
Share on other sites

Και η Xnote γίνεται ODEXED, θα την κάνω σήμερα και θα σας ενημερώσω.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2390162

 

Αν θελήσει κάποιος κατεβάζει το ARMEABI zip το οποίο φλασάρει μέσο recovery και τελικά χρησιμοποιώντας ένα terminal emulator εκτελούμε όποια εντολή θέλουμε ακριβώς όπως τα λέει στο OP.

Link to comment
Share on other sites

είμαι με civz 1.8 γιατί με τον lean είχα το μυαλό μου μην κολλήσουν οι πυρήνες.

Τώρα διάβασα ότι ο lean θα βγάλει μέσα στην εβδομάδα update.

Χα χα odex μια κλάση πάνω σε ταχύτητα αλλά και η ρομ είναι super.

Η crash ήταν η πρώτη ρομ που είχα βάλει την δεύτερη η τρίτη μέρα που το πήρα χα χα.

Μπροστα στο customization της xnote οι υπολοιπες μοιαζουν απλες tw roms ;-) Ο ιταλος εχει ξεφυγει και αξιζει ακομα και τα 3-4 ευρω για τις εφαρμογες του.

Link to comment
Share on other sites

Μπροστα στο customization της xnote οι υπολοιπες μοιαζουν απλες tw roms ;-) Ο ιταλος εχει ξεφυγει και αξιζει ακομα και τα 3-4 ευρω για τις εφαρμογες του.

σε συγκριση με crash και xnote 18 τοτε που δοκιμαζα η crash ηταν ενα επιπεδο πανω και σε μπαταρια και σε ταχυτητα ξερει ο μενιος.:lol: ο ιταλος ειναι φαντεζι οπως και σε ολα τα πραγματα που κατασκευαζει:X

Link to comment
Share on other sites

Και η Xnote γίνεται ODEXED, θα την κάνω σήμερα και θα σας ενημερώσω.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2390162

 

Αν θελήσει κάποιος κατεβάζει το ARMEABI zip το οποίο φλασάρει μέσο recovery και τελικά χρησιμοποιώντας ένα terminal emulator εκτελούμε όποια εντολή θέλουμε ακριβώς όπως τα λέει στο OP.

Περιμένω ενημέρωση αν είχαν καλά τα αγγλικά μου θα το έκανα πρώτος αλλά έτσι αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένω κάποιον από εδώ να μας δώσει πράσινο φως και οδηγίες.

Μπροστα στο customization της xnote οι υπολοιπες μοιαζουν απλες tw roms ;-) Ο ιταλος εχει ξεφυγει και αξιζει ακομα και τα 3-4 ευρω για τις εφαρμογες του.

του τα έχω δώσει και εννοείτε πως τα αξίζει είναι τέλεια καλή και η κρας καλή και η ωμέγα Καλές όλες αλλά αύρα τα θέματα στην χνοτε + την παραμετροποιηση τι να λέμε τώρα .

Δεν θέλω μόνο ταχύτητα θέλω και κάτι διαφορετικό στο μάτι που μόνο η χνοτε μου το προσφέρει.

αν τώρα γίνει και αυτή οντεξ αντε για....

Link to comment
Share on other sites

Ολες εχουν βαση την stock. Εκτος απο καποια scripts στο init.d ειναι ακριβως ιδιες στο system. Το ποσο γρηγορη θα ειναι εξαρταται ποσο θα φορτωσεις το τηλεφωνο και ποιον κερνελ θα βαλετε. Μην τρωτε τον παπα ετσι ευκολα. Η ιδια ρομ στα τηλεφωνα μας δεν ειναι το ιδιο. Εγω εχω 120 εφαρμογες πανω.

Ο αλλος εδωσε ρομ σφαιρα και ειχε ριξει τα animation στο development σε 0.5. Χαιρω πολυ

Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Μπροστα στο customization της xnote οι υπολοιπες μοιαζουν απλες tw roms ;-) Ο ιταλος εχει ξεφυγει και αξιζει ακομα και τα 3-4 ευρω για τις εφαρμογες του.
ρε Κοσμά δεν μας ενδιαφέρουν όλους τα φρου φρου και τα αρώματα.

Μπορείς να μου δώσεις μια ρομ τελείως στεγνή.

Και ο crash έχει ένα κάρο εφαρμογές που δεν πρόκειται ποτέ να χρησιμοποιώ και καλά που είναι και το άρωμα και πέταξα πολύ σαβούρα α ξέχασα και τι έχω παγώσει με το tb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι με omega v22 αυτή με το κινέζικο firmware.Αν πάω στην τελευταία crash λέτε να έχω θέματα με το imei;
θα πάρεις backup την ROM σου από το recovery και βάζεις με full wipe την crash.

Πριν όμως την βάλεις διάβασε το op τα λέει πολύ αναλυτικά και για κάποιους που έχουν θέμα με το lock screen εγώ δεν βάζω και δεν έχω θεμα:)

Link to comment
Share on other sites

η crash είναι απευθείας odex η πρέπει να κάνουμε κάτι ετοιμάζομαι να φλασαρω.
από το άρωμα διάλεξε τον civz v18 γιατί θέλει custom kernel και όταν τελειώσει το boot πας στο terminal και δίνεις

 

 

* Type su and press enter (Grant root permissions)

* Type odex and press enter

* Type all and press enter (wait to the process to finish and then reboot the phone)

και επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Και η Xnote γίνεται ODEXED, θα την κάνω σήμερα και θα σας ενημερώσω.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2390162

 

Αν θελήσει κάποιος κατεβάζει το ARMEABI zip το οποίο φλασάρει μέσο recovery και τελικά χρησιμοποιώντας ένα terminal emulator εκτελούμε όποια εντολή θέλουμε ακριβώς όπως τα λέει στο OP.

[ATTACH]49840[/ATTACH]για πρόσεχε αυτό ...

Link to comment
Share on other sites

Μένιο την στήνουμε την ρομ με εφαρμογές και xposed modules και μετά την κάνουμε odex ή δεν έχει σημασία και την κάνουμε κατευθείαν με το που την φλασάρουμε;
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει τρελα. Νοτε 3 με Xnote. Κατι εγινε και η microSD πρεπει να εκανε format ή κατι τετοιο. Το resume ειναι πως το κινητο την δειχνει αδεια και ο υπολογιστης δειχνει καποια αρχεια με ονομασιες αλαμπουρνεζικα και διχως καταληξεις. Υπαρχει καποια σωτηρια ή τα ξεγραφω ολα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μένιο την στήνουμε την ρομ με εφαρμογές και xposed modules και μετά την κάνουμε odex ή δεν έχει σημασία και την κάνουμε κατευθείαν με το που την φλασάρουμε;
οπότε θέλεις δεν έχει σημασία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...