Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος που να τρέχει το primo σε ΝΟΤΕ 3 να τον ρωτήσω σε πμ?

 

Και γιατί δεν ρωτάς εδώ..;; Ώστε αν αντιμετωπίζεις πρόβλημα και λυθεί στο μέλλον να μπορεί κάποιος να εφαρμόσει την ίδια λύση.

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, δεν το έχω καν το primo για το Note. Από το navi του αυτοκινήτου που το έχω είμαι ευχαριστημενος, αλλά για το Note θέλει άλλες ρυθμίσεις προφανώς. Και δεν θέλω να παραβιασω κανονισμούς....
Link to comment
Share on other sites

Με την 9.6.22.317625 - GooglePlay 25 Jul 2013 - 1 - scan_DCIM κανένα πρόβλημα.

Λοιπόν αυτή η έκδοση δουλεύει μια χαρά με τα tts,σε ευχαριστώ :)

Υπάρχει κάποιος τρόπος να του σηκώσω την ανάλυση σε 1920x1080?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτή η έκδοση δουλεύει μια χαρά με τα tts,σε ευχαριστώ :)

Υπάρχει κάποιος τρόπος να του σηκώσω την ανάλυση σε 1920x1080?

Πρέπει να βρεις data και ότι άλλο χρειάζεται για αυτή την ανάλυση.

Ψάξε στα γνωστά μέρη που τα δίνουν.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να τρέχει το iGO σε ανάλυση 2560x1600;

 

Δοκίμασα την παλιότερη version 2.0.1 με data skin στην ανάλυση αυτή, σε μια ταμπλέτα (samy note 10,1 2014 ed) και το rendering σχεδίασης έχει σοβαρό πρόβλημα. Στον κύριο χάρτη της διαδρομής, η σχεδίαση των δρόμων είναι επιεικώς απαράδεκτη και παιδαριώδες, ο δε χάρτης που σου βγάζει όταν θέλεις να βρείς επάνω σε αυτόν το σημείο που θέλεις να πας, έχει κάποιες περίεργες οριζόντιες γραμμές που μπερδεύονται με τους δρόμους, μαζί με το γεγονός ότι η σχεδίαση των δρόμων λείπει από ένα τμήμα στα δεξιά της οθόνης, αν και τα βελάκια κατεύθυνσης στους δρόμους τα σχηματίζει στο τμήμα αυτό.

 

Και μια τελευταία παρατήρηση. Για τετραπύρηνο tablet είναι υπερβολικά αργό το πρόγραμμα…

Link to comment
Share on other sites

Mε κινδυνο να θεωρηθω ασχετος (ειμαι!) θελω να ρωτησω γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα στο επισημο site του igo η στο play store την εκδοση για android?
Link to comment
Share on other sites

Mε κινδυνο να θεωρηθω ασχετος (ειμαι!) θελω να ρωτησω γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα στο επισημο site του igo η στο play store την εκδοση για android?

Γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει!!! Επίσημα κυκλοφορεί η Ισραηλινή έκδοση και η Τούρκικη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει!!! Επίσημα κυκλοφορεί η Ισραηλινή έκδοση και η Τούρκικη έκδοση

 

Δηλαδη?Δεν την πουλανε πια?Τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ενημέρωση: προχθές τα παιδιά στο gpspocketpc έκαναν update τα Greek tts voices όπως και το Greek Lang και πλέον οι tts φωνές δουλεύουν άψογα και στις 2.4xxx εκδόσεις του igo.Επίσης αναγνωρίζονται κανονικά από τρεις μηχανές tts που δοκίμασα, την loquendo, την vocalizerEx και την tts της Samsung με εγκατεστημένη την ελληνική φωνή. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ήταν το art.. Θέμα με τα permission του kitkat ήταν αλλά δεν έβγαλα άκρη γιατί παρόλο που το έβαζα στο φάκελο /Android/Data/.../iGO σύμφωνα με τις οδηγίες, αυτό πάλι δεν έπαιζε..

Τελικά το έβαλα στην εσωτερική μνήμη όπως το είχα και στο M7, έβγαλα τελείως την sd, το εγκατέστησα και πλέον παίζει..

 

Και σήμερα μετά από 10 μέρες έτσι ξαφνικά το iGO αποφάσισε να μην ξανατρέξει..:mad:

Όλο το απόγευμα προσπαθώ να το κάνω να τρέξει, ξεκινάει και αμέσως κλείνει. Δεν μπορώ να καταλάβω τι του φταίει.

Το πιο περίεργο είναι ότι προχθές το βράδυ δούλεψε κανονικά για λίγο που το χρειάστηκα ενώ σήμερα δεν ανοίγει καν.

 

Όποιος έχει καμιά ιδέα ας πει γιατί βλέπω να το σπάω το M8.

ΥΓ. Έχω και root τρομάρα του..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το κλασσικό, δηλαδή να σβήσεις το folder save.

 

Έχω δοκιμάσει ότι μπορείς να φανταστείς και τίποτα δεν έπαιξε. Μέχρι που βρήκα άλλη έκδοση, την έκανα αντιγραφή στην κάρτα χωρίς να προσθέσω τίποτα από χάρτες, poi, φωνές κλπ, μόνο ότι είχε το zip αντέγραψα. Άνοιξε έπαιξε κανονικά για μια φορά όμως μόνο. Δεν ξανάνοιξε μετά ότι κι αν έκανα.. Ακόμα και το free από το play store δοκίμασα το οποίο ανοίγει μεν αλλά δεν έχει τίποτα επάνω, ούτε χάρτες ούτε τίποτα. Η πλάκα είναι ότι η έκδοση που έχω στο tablet παίζει κανονικά (4.4.4) και αυτό είναι που με τρελαίνει, δεν ξέρω πραγματικά τι θέλει για να δουλέψει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει ότι μπορείς να φανταστείς και τίποτα δεν έπαιξε. Μέχρι που βρήκα άλλη έκδοση, την έκανα αντιγραφή στην κάρτα χωρίς να προσθέσω τίποτα από χάρτες, poi, φωνές κλπ, μόνο ότι είχε το zip αντέγραψα. Άνοιξε έπαιξε κανονικά για μια φορά όμως μόνο. Δεν ξανάνοιξε μετά ότι κι αν έκανα.. Ακόμα και το free από το play store δοκίμασα το οποίο ανοίγει μεν αλλά δεν έχει τίποτα επάνω, ούτε χάρτες ούτε τίποτα. Η πλάκα είναι ότι η έκδοση που έχω στο tablet παίζει κανονικά (4.4.4) και αυτό είναι που με τρελαίνει, δεν ξέρω πραγματικά τι θέλει για να δουλέψει..

Ποιες εκδοσεις δοκιμασες?

Επισης τσέκαρε αν υπαρχει καποιος αλλος φάκελος με το ονομα igo ακομη και στην εξωτερικη sd, ακομη και σε υπό φακελο (κοβει φλεβες με κατι τέτοια) και θυμησου μηπως πρόσφατα ειχες χρησιμοποιησει για δοκιμη τον "Λάκη".

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει ότι μπορείς να φανταστείς και τίποτα δεν έπαιξε. Μέχρι που βρήκα άλλη έκδοση, την έκανα αντιγραφή στην κάρτα χωρίς να προσθέσω τίποτα από χάρτες, poi, φωνές κλπ, μόνο ότι είχε το zip αντέγραψα. Άνοιξε έπαιξε κανονικά για μια φορά όμως μόνο. Δεν ξανάνοιξε μετά ότι κι αν έκανα.. Ακόμα και το free από το play store δοκίμασα το οποίο ανοίγει μεν αλλά δεν έχει τίποτα επάνω, ούτε χάρτες ούτε τίποτα. Η πλάκα είναι ότι η έκδοση που έχω στο tablet παίζει κανονικά (4.4.4) και αυτό είναι που με τρελαίνει, δεν ξέρω πραγματικά τι θέλει για να δουλέψει..

 

Το να δουλεύει μόνο μια φορά και μετά οχι με παραπέμπει σε κάποιο πρόβλημα με τα folders. Κάτι φτιάχνει και μετά δεν μπορεί να το διαβάσει. Ειδικά απο τη στιγμή που έχεις kitkat και το igo δεν υποστηρίζει απο όσο ξέρω τα permissions που βάζει στους φακέλους το kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Το να δουλεύει μόνο μια φορά και μετά οχι με παραπέμπει σε κάποιο πρόβλημα με τα folders. Κάτι φτιάχνει και μετά δεν μπορεί να το διαβάσει. Ειδικά απο τη στιγμή που έχεις kitkat και το igo δεν υποστηρίζει απο όσο ξέρω τα permissions που βάζει στους φακέλους το kitkat.

εμενα μια χαρα εγκατασταθηκε σε κιτκατ χωρις πολλα πολλα.τρεξιμο απκ και ολα μια χαρα.δεν καταλαβαινω πως εχουν ολοι προβλημα με κιτκατ..

Link to comment
Share on other sites

Το να δουλεύει μόνο μια φορά και μετά οχι με παραπέμπει σε κάποιο πρόβλημα με τα folders. Κάτι φτιάχνει και μετά δεν μπορεί να το διαβάσει. Ειδικά απο τη στιγμή που έχεις kitkat και το igo δεν υποστηρίζει απο όσο ξέρω τα permissions που βάζει στους φακέλους το kitkat.

Μιλάς για συγκεκριμένες εκδόσεις του Igo ή εννοείς όλες οι εκδόσεις του έχουν πρόβλημα με το ΚΚ;

Σε μένα πάντως μια έκδοση που πρότεινα σε προηγούμενο ποστ παίζει μια χαρά με όλα τα 4.4.1/2/3/4, τουλάχιστον στο Ν4 .

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εμενα μια χαρα εγκατασταθηκε σε κιτκατ χωρις πολλα πολλα.τρεξιμο απκ και ολα μια χαρα.δεν καταλαβαινω πως εχουν ολοι προβλημα με κιτκατ..

+1 διαβαζω για προβληματα και permissions στην κιτ κατ και απορω.Εχω δοκιμασει αρκετές εκδόσεις λογω που ψαχνόμουν με τα tts και μονο μια δεν μου ετρεξε, ολες οι αλλες καθονται με την μια και απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω kitkat οπότε δεν μπορώ να πω ποιά έκδοση παίζει και ποιά οχι. Γενικά έχουν αναφερθεί προβλήματα με το igo σε kitkat. Και ο kollatos είπε οτι είχε πρόβλημα με τα permissions και αναγκάστηκε να το εγκαταστήσει στην internal.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσωπικά εγώ πάντως δεν έβγαλα άκρη στο τι του φταίει.. Κατ' αρχήν ξεκινάμε από το γεγονός ότι εκεί που μέχρι την Παρασκευή έπαιζε κανονικά ξαφνικά την Κυριακή δεν άνοιγε, χωρίς καν να πειράξω κάτι στο κινητό.. Μετά κάνω ότι ακριβώς έκανα κατά την πρώτη εγκατάσταση με τα ίδια αρχεία χωρίς όμως να αλλάξει κάτι.

Στην πορεία λέω δεν πειράζει, ευκαιρία να το κάνω και αναβάθμιση, οπότε και κατεβάζω μια έκδοση που βγήκε 1/9 αν θυμάμαι καλά και την περνάω στην εσωτερική μνήμη χωρίς χάρτες (μόνο τον base map είχα) και χωρίς τίποτα εξτρά, μόνο ότι είχε από μόνο του. Αφού λοιπόν το άνοιξα κι έτρεχε κανονικά είπα να του βάλω χάρτες, φωνές, γλώσσες και ότι άλλο έχω. Ε δεν ξανάνοιξε ότι κι αν έκανα μετά..

Στη συνέχεια κατέβασα κι άλλες 2 εκδόσεις και τυχαία έπαιξε η μια. Ούτε και ξέρω πως και γιατί, δεν κατάλαβα. Απλά αφού παίζει δεν το πειράζω καν..

Για την ιστορία τώρα το έχω εγκατεστημένο στην εσωτερική μνήμη και δεν υπάρχει περίπτωση να το πειράξω.. Όταν μου ξανακάνει τα ίδια και σταματήσει να παίζει βλέπουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσωπικά εγώ πάντως δεν έβγαλα άκρη στο τι του φταίει.. Κατ' αρχήν ξεκινάμε από το γεγονός ότι εκεί που μέχρι την Παρασκευή έπαιζε κανονικά ξαφνικά την Κυριακή δεν άνοιγε, χωρίς καν να πειράξω κάτι στο κινητό.. Μετά κάνω ότι ακριβώς έκανα κατά την πρώτη εγκατάσταση με τα ίδια αρχεία χωρίς όμως να αλλάξει κάτι.

Στην πορεία λέω δεν πειράζει, ευκαιρία να το κάνω και αναβάθμιση, οπότε και κατεβάζω μια έκδοση που βγήκε 1/9 αν θυμάμαι καλά και την περνάω στην εσωτερική μνήμη χωρίς χάρτες (μόνο τον base map είχα) και χωρίς τίποτα εξτρά, μόνο ότι είχε από μόνο του. Αφού λοιπόν το άνοιξα κι έτρεχε κανονικά είπα να του βάλω χάρτες, φωνές, γλώσσες και ότι άλλο έχω. Ε δεν ξανάνοιξε ότι κι αν έκανα μετά..

Στη συνέχεια κατέβασα κι άλλες 2 εκδόσεις και τυχαία έπαιξε η μια. Ούτε και ξέρω πως και γιατί, δεν κατάλαβα. Απλά αφού παίζει δεν το πειράζω καν..

Για την ιστορία τώρα το έχω εγκατεστημένο στην εσωτερική μνήμη και δεν υπάρχει περίπτωση να το πειράξω.. Όταν μου ξανακάνει τα ίδια και σταματήσει να παίζει βλέπουμε..

θα κανεις αυτο που σου εγραψα..σχεδον καθε νεα εκδοση εχει δυο apk.ενα που "φτιαχνει" μονο του sys και ενα που ΔΕΝ φτιαχνει εαν εχεις ενα ετοιμο.εγω προτιμησα -επειδη ηθελα να κανω ενα καθαρο sys-να χρησιμοποιησω το απκ που μου εφτιαξε ενα συσ και μετα σε αυτο εβαλα καποιες ενοτητες που ηθελα (καμερες ζομ κλπ) οποτε σβηνω αυτο που μου εφτιαξε και περναω το δικο μου.το πριμο δουλευει μια χαρα και στην εξωτερικη μνημη!

οταν κρασαρει απο την δευτερη φορα ειναι θεμα συσ και καποια εμπλοκη με υπαρχον!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, βάζω κάποιες διευθύνσεις σε περιοχές στην Αθήνα και ενώ τις βρίσκω δεν βλέπω να μου εμφανίζει κτήρια.Εγώ ενεργά όλα τα 3d και φυσικά τα αρχεία στο φάκελο build.Δεν θα έπρεπε να τα δείχνει? Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, βάζω κάποιες διευθύνσεις σε περιοχές στην Αθήνα και ενώ τις βρίσκω δεν βλέπω να μου εμφανίζει κτήρια.Εγώ ενεργά όλα τα 3d και φυσικά τα αρχεία στο φάκελο build.Δεν θα έπρεπε να τα δείχνει?

 

building λεγεται ο φακελος.... και μετα 3dc(αστικος ιστος/και καλα πολυκατοικιες ) και 3dl(μνημεια)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, βάζω κάποιες διευθύνσεις σε περιοχές στην Αθήνα και ενώ τις βρίσκω δεν βλέπω να μου εμφανίζει κτήρια.Εγώ ενεργά όλα τα 3d και φυσικά τα αρχεία στο φάκελο build.Δεν θα έπρεπε να τα δείχνει?

 

Χρειάζεται και το κατάλληλο licence.

GPS Pocket PC Team
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...