Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά κάτι έκανες στις ρυθμίσεις το είχα πάθει κ εγώ με ένα παλιό κινητό.

 

διαφωτισε με plz :P

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας είμαι και εγώ από χθες κάτοχος του moto G 16 gb από amazon.de

Δυστυχώς έχει το εξής πρόβλημα , δεν διαβάζει καμία κάρτα sim ούτε κανονικές ούτε κομμένες δοκίμασα και από τους τρεις παρόχους.

Το πρόβλημα λύνεται μόνο με πατέντα δηλαδή αν βάλω ένα λεπτό χαρτονάκι ανάμεσα στην sim και το πάνω μέρος της υποδοχής ώστε να ''σφίξει'' λίγο η κάρτα.

Έχει αναφερθεί ξανά αυτό το πρόβλημα?

Να το στείλω πίσω για αντικατάσταση ή θα συμβεί πάλι το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αναβάθμισα σε 4.4.4. Έχω δύο προβλήματα:

 

1. Δεν μπορώ να μπω στο recovery! Πατάω power+volume down, μετά volume down για να γίνει highlight το Recovery και μετά volume up για να μπω, κάνει επανεκκίνηση και μου βγάζει το ανθρωπάκι του android να είναι ανάσκελα με την κοιλιά ανοικτή και από μέσα να βγαίνει ένα κόκκινο θαυμαστικό και από κάτω να γράφει "Καμία εντολή"! Του έχει συμβεί κανενός;;;

Δεν ξέρω αν οφείλεται στην αναβάθμιση, δεν είχα προσπαθήσει να μπω πριν από αυτή... Πήγα να μπω τώρα για να κάνω factory reset. Τελικά το έκανα μέσα από το android.

 

2. Μου βγάζει που και που ότι δεν έχει κάρτα sim... Όχι με το που το ανοίγω, αλλά μετά, κατά την λειτουργία. Αυτό ΔΕΝ μου το είχε βγάλει πριν την αναβάθμιση. Έχω κομμένη sim (από κατάστημα μου την έκοψαν, όχι μόνος μου).

 

edit: Τελικά βρήκα αυτή τη λύση για το πρώτο πρόβλημα η οποία μου δούλεψε: http://androidforums.com/motorola-moto-g/853836-no-command-error.html

Αλλά και πάλι δεν είναι περίεργο να μου το κάνει; Έχει συμβεί σε άλλον;

Εκεί που είναι με το ανθρωπάκι ανάσκελα και το θαυμαστικό πατάς συγχρόνως power+ volume up για 5",και αφήνεις το power.σου ανοίγουν οι επιλογές και επιλέγεις με power.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση απο μενα... καθε φορα που ανοιγω το gps μου βγαζει μυνημα "να συλεγει η google ανωνυμα δεδομενα κτλ..." συμφωνω-διαφωνω...

 

και στην μπαρα επανω τριγωνακι "GPS-ASIST για να εντοπιστει η τοποθεσια και η δραστηριοτητα πρεπει να ενεργοποιησετε την ρυθμιση υψηλη ακριβεια"

 

δηλαδη καθε φορα που θελω να ανοιξω Gps παταω 2-3 κλικ για να φυγουν τα σπαμ μυνηματα... υπαρχει κανενας τροπος να μην με ξαναρωτησει???

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση απο μενα... καθε φορα που ανοιγω το gps μου βγαζει μυνημα "να συλεγει η google ανωνυμα δεδομενα κτλ..." συμφωνω-διαφωνω...

 

και στην μπαρα επανω τριγωνακι "GPS-ASIST για να εντοπιστει η τοποθεσια και η δραστηριοτητα πρεπει να ενεργοποιησετε την ρυθμιση υψηλη ακριβεια"

 

δηλαδη καθε φορα που θελω να ανοιξω Gps παταω 2-3 κλικ για να φυγουν τα σπαμ μυνηματα... υπαρχει κανενας τροπος να μην με ξαναρωτησει???

 

Και μενα το ιδιο συμβανει! Και καθε φορα που ανοιγω το κινητο...! Τι ειναι αυτο;!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα moto g που εχει σπασει το τζαμι της οθονης. Απ'οτι βλεπω αλλαζει ολη η οθονη με το τζαμι. Μηπως ξερετε που μπορω να βρω ανταλακτικο? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση απο μενα... καθε φορα που ανοιγω το gps μου βγαζει μυνημα "να συλεγει η google ανωνυμα δεδομενα κτλ..." συμφωνω-διαφωνω...

 

 

 

και στην μπαρα επανω τριγωνακι "GPS-ASIST για να εντοπιστει η τοποθεσια και η δραστηριοτητα πρεπει να ενεργοποιησετε την ρυθμιση υψηλη ακριβεια"

 

 

 

δηλαδη καθε φορα που θελω να ανοιξω Gps παταω 2-3 κλικ για να φυγουν τα σπαμ μυνηματα... υπαρχει κανενας τροπος να μην με ξαναρωτησει???

 

 

 

Και μενα το ιδιο συμβανει! Και καθε φορα που ανοιγω το κινητο...! Τι ειναι αυτο;!

 

 

Αν σας ενοχλει το assist, μπορειτε να ξετικαρετε τις ειδοποιησεις απο τις ρυθμισεις, εφαρμογες, ολες , να βρειτε το assist και να πατησετε οτι δεν θελετε την εμφανιση των ειδοποιησεων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα moto g που εχει σπασει το τζαμι της οθονης. Απ'οτι βλεπω αλλαζει ολη η οθονη με το τζαμι. Μηπως ξερετε που μπορω να βρω ανταλακτικο? Ευχαριστω

 

Αυτη για παραδειγμα ειναι σαν την γνησια?

 

http://www.ebay.com/itm/Full-Touch-Digitizer-LCD-Screen-Display-Assembly-Part-For-Motorola-Moto-G-XT1032-/231195469165?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item35d452e56d

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ενοχλει το assist, μπορειτε να ξετικαρετε τις ειδοποιησεις απο τις ρυθμισεις, εφαρμογες, ολες , να βρειτε το assist και να πατησετε οτι δεν θελετε την εμφανιση των ειδοποιησεων.

Δεν έχει να κάνει με το ασιστ αυτό κάτι άλλο είναι

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το ασιστ αυτό κάτι άλλο είναι

 

Εμενα παντως τις τελευταιες 2-3 βδομαδες μου το βγαζει...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το ασιστ αυτό κάτι άλλο είναι

Αν έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις του GPS, συμφωνώ ότι είναι από τις επεμβάσεις της google μετά την κιτκατ, που τη βρίσκω ανούσια. Για τα μάτια του κόσμου αν 'συμφωνούμε' η όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως τις τελευταιες 2-3 βδομαδες μου το βγαζει...

 

Motorola Assist - 5 Σεπτεμβρίου 2014

Τι νέο υπάρχει

- Οι λειτουργίες οδήγησης και οικίας είναι πλέον διαθέσιμες στο moto g

 

μπήκε η λειτουργία οικίας για αυτό σου ζητάει όταν ανοίγεις το κινητό να έχεις ανοιχτό το GPS. ο μόνος τρόπος να μην σου το βγάζει είναι η να έχεις ανοιχτό το GPS και να πάρεις όλες την λειτουργίες του assist π.χ Όταν βρίσκεστε στο σπίτι μπορεί να αναγγέλλει κλήσεις

η ο άλλος τρόπος που είναι και έκανα εγώ απεγκατάσταση της ενημερώσεις και απενεργοποίηση της εφαρμογής

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν σας ενοχλει το assist, μπορειτε να ξετικαρετε τις ειδοποιησεις απο τις ρυθμισεις, εφαρμογες, ολες , να βρειτε το assist και να πατησετε οτι δεν θελετε την εμφανιση των ειδοποιησεων.

 

οντωσ το αυτο του ασιστ εφυγε με το ξετσεκαρισμα για τισ ειδοποιησεις.. thanks... αλλα το αλλο αν συμφωνω ή διαφωνο υπαρχει κανενασ τροποσ να του πουμε default διαφωνο και να μην ξαναρωτησει?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 μήνα είμαι μου βγάζει σταθερά max 20ώρες με 1ώρα ομιλία, 2-2,5 ώρες οθόνη και μου αφήνει υπόλοιπο 10%.

Σήμερα το βλέπω 1η 7ω 38λ. 2ω 50λ οθόνη. 22λ κλήσεις. 57% υπόλοιπο

Θα με τρελάνει!

Μιλάμε για απίστευτα σταθερό τηλέφωνο... :lol:

 

έχω να πειράξω τις εφαρμογές πάρα πολύ καιρό, ίσα ίσα που πρόσθεσα και 2-3 ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 μήνα είμαι μου βγάζει σταθερά max 20ώρες με 1ώρα ομιλία, 2-2,5 ώρες οθόνη και μου αφήνει υπόλοιπο 10%.

Σήμερα το βλέπω 1η 7ω 38λ. 2ω 50λ οθόνη. 22λ κλήσεις. 57% υπόλοιπο

Θα με τρελάνει!

Μιλάμε για απίστευτα σταθερό τηλέφωνο... :lol:

 

έχω να πειράξω τις εφαρμογές πάρα πολύ καιρό, ίσα ίσα που πρόσθεσα και 2-3 ακόμα.

Κι εμένα μου χει 10 ωρες λειτουργία, 5 οθόνη και είμαι στο 28%. Γνωστό είναι ότι έχει μπαταριαρα

Link to comment
Share on other sites

Hey guys

Θα ηθελα να ρωτησω κατι! Παω να κανω backup απο τιε ρυθμισεις του νοβα και δεν μου το κραταει δεν ξερω γιατι(εχω το ιδιο προβλημα και με αλλον launcher) εχει συμβει σε κανεναν?

Link to comment
Share on other sites

Hey guys

Θα ηθελα να ρωτησω κατι! Παω να κανω backup απο τιε ρυθμισεις του νοβα και δεν μου το κραταει δεν ξερω γιατι(εχω το ιδιο προβλημα και με αλλον launcher) εχει συμβει σε κανεναν?

Κρατα το με titanium αν είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

Χώρια απ' το Gmail έχω και ένα Hotmail που κάνει sync με push. Όταν απενεργοποιώ το sync απ' το widget το Hotmail συνεχίζει να συγχρονίζει. Μου διαφεύγει κάτι;
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

16%battery
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι ροοτ ρε πανο γιαυτο ρωταω! Μαλλον δεν κραταει το backup ε?

Εγώ νομίζω κρατάει, χωρίς να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...