Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο2)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

1.622 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Alcatel
      6
    • Apple
      107
    • HTC
      44
    • LG
      102
    • Motorola
      13
    • Nokia
      551
    • Samsung
      290
    • Sony Ericsson
      376
    • ...άλλη εταιρεία
      58
    • ΔΞ/ΔΑ
      75


Recommended Posts

Καλό θα ήταν οι φωτογραφίες να είχαν τραβηχτεί την ίδια στιγμή. Από εκεί και έπειτα οι περισσότεροι θα ήθελαν να δουν σύγκριση κανονική όπως του keras και όχι με τρίποδες. Με iso 100 και αργή ταχύτητα όλα τα κινητά καλά βγάζουν.

 

Καλες ειναι και οι δυο φωτο.Υπαρχει ομως μια σημαντικη διαφορα. Την ιδια φωτογραφια μπορω να την βγαλω με το 1020 και με το χερι...ενω με το Oppo θα βγει κουνημενη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γι' αυτό αναφέρθηκα σε σύγκριση χωρίς τρίποδο. Χωρίς οπτικό σταθεροποιητή θα είναι πιο δύσκολα τα πράγματα για το oppo.
Link to comment
Share on other sites

Το oppo έχει μια καλή κάμερα άλλα ως εκεί..έχει όμως εξαιρετικό λογισμικό για την κάμερα..Ούτε clear images ούτε τίποτα πατάς και έτοιμη η φωτογραφία χωρίς την παραμικρή καθυστέρηση..Μόνο στις 50 mp αργεί κανένα 2 Δευτερόλεπτα μέχρι να της Ένωση..το one plus στον συγκεκριμένο τομέα είναι απλά καλό..και λέω καλό με τα τελευταία updates..Γιατί στην αρχή που είχα δει σε έναν φίλο ήταν μέτριο...έβαλε colors άλλα δεν βελτιώθηκε

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το oppo έχει μια καλή κάμερα άλλα ως εκεί..έχει όμως εξαιρετικό λογισμικό για την κάμερα..Ούτε clear images ούτε τίποτα πατάς και έτοιμη η φωτογραφία χωρίς την παραμικρή καθυστέρηση..Μόνο στις 50 mp αργεί κανένα 2 Δευτερόλεπτα μέχρι να της Ένωση..το one plus στον συγκεκριμένο τομέα είναι απλά καλό..και λέω καλό με τα τελευταία updates..Γιατί στην αρχή που είχα δει σε έναν φίλο ήταν μέτριο...έβαλε colors άλλα δεν βελτιώθηκε

Βελτιώθηκε. Άλλωστε το Clear image, τι κάνει? Τραβά 10 φώτο και τις κάνει μια βελτιώνοντας την ευκρίνεια και αφαιρεί παράλληλα τον θόρυβο.

Νομίζω ότι χρησιμοποιουν το ίδιο module.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να και μια απο εμένα παιδιά με S5

 

20140624_195535.jpg

 

Φοβερη λεπτομερεια...πολυ καλος φακος.Και καμια βραδινη θελω να δω

Link to comment
Share on other sites

Φοβερη λεπτομερεια...πολυ καλος φακος.Και καμια βραδινη θελω να δω

 

Δεν έχω βγάλει καμιά της προκοπής. Μια είναι αυτή χωρίς night mode.

 

20140819_001558.jpg

 

Και στο ίδιο σημείο μέρα με hdr κόντρα στον ήλιο.

 

20140819_171004.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τείνω να πω ότι τις καλύτερες φωτογραφίες πλέον τις βγάζει το........ photoshop.

 

Εχουν φτάσει σε τέτοιο επίπεδο τα κινητά που με ένα photoshop και ένα plugin για noise reduction μπορείς να μεταμορφώσεις μια φωτογραφία. Στην ουσία από θόρυβο πάσχουν τα κινητά λόγω μεγέθους αισθητήρα.

Και βέβαια από βάθος πεδίου .

 

Το σίγουρο είναι ότι το 90% του κόσμου αφήνει την dslr σπίτι πλέον. Εκτός από τους "άρρωστους" με την φωτογραφία που δεν τους πειράζει να κουβαλούν βαλιτσάκια με φακούς.

Link to comment
Share on other sites

Και ετσι για να γελασουμε λιγο... Nexus 4 :p:p

Auto & HDR

https://www.dropbox.com/s/meuccj1wxoqwu98/2014-09-14%2016.42.28.jpg?dl=0

Auto

https://www.dropbox.com/s/3i4rew3asvt2jlz/2014-05-01%2019.53.32.jpg?dl=0

Ημιτελης Φωτοσφαιρα

https://www.dropbox.com/s/po9j1yfk4brpksb/2014-05-01%2020.00.53.jpg?dl=0

Κοντρα στον ηλιο μεσα απο αυτοκινητο

https://www.dropbox.com/s/ce4gc20xn2axib9/2014-05-15%2019.46.41.jpg?dl=0

Edited by strange_thomas
Link to comment
Share on other sites

κατα 99% το επομενο μου κινητο!!!

Μην ενθουσιάζεσαι πάρα πολύ. Για να πετύχεις τέτοια φωτογραφία θέλει κόπο και υπομονή... :D

Παρόλο που την έχεις κάψει λίγο paok στις έντονες πηγές φωτός ε?

Link to comment
Share on other sites

Μην ενθουσιάζεσαι πάρα πολύ. Για να πετύχεις τέτοια φωτογραφία θέλει κόπο και υπομονή... :D

Παρόλο που την έχεις κάψει λίγο paok στις έντονες πηγές φωτός ε?

 

ναι εχει καει αρκετα...για να βγαλεις Light trails θελει μακρια απο τα φωτα της πολης και σκοτεινους δρομους.

Link to comment
Share on other sites

Μην ενθουσιάζεσαι πάρα πολύ. Για να πετύχεις τέτοια φωτογραφία θέλει κόπο και υπομονή... :D

Παρόλο που την έχεις κάψει λίγο paok στις έντονες πηγές φωτός ε?

 

Εχω βγαλει αρκετες με dslr και οντως εχεις δικιο... αλλα δυστυχώς δεν γινεται να το κουβαλας αυτο το πραγμα (dslr) συνεχεια... μετα καταφερα να βρω μια compact samsung με bulb mode μεχρι 8sec αλλα και παλι καμια σχεση + οτι εχεις ενα επιπελον αντικειμενο (ακομα και αν ειναι μικρο οπως μια compact). Παρακολουθω καιρο αυτο το thread και απο τοτε που καποιο αλλο μελος ανεβασε νυχτερινες με το oppo επαθα πλακα! καλα τωρα ο παοκ το τερματισε!!! :respect::respect:

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό για τα Light trails. Θες πολύ δυνατό αισθητήρα για να μην το παρακάνεις. Και φυσικά το iso να είναι... - 100 :p

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ένα τρίποδο θέλει Μόνο και 8 Δευτέρα υπομονή δεν ειναι πυρηνική φυσική....εκείνη που είχα βγάλει στην αμμουλιανη με τα καράβια απέναντι και καθόλου φως μπροστά μου δεν πιστεύω ότι μπορεί να την βγάλει αλλο τηλέφωνο....και στην 4.4 βελτιώθηκε αρκετά η κάμερα!!!

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ένα τρίποδο θέλει Μόνο και 8 Δευτέρα υπομονή δεν ειναι πυρηνική φυσική....εκείνη που είχα βγάλει στην αμμουλιανη με τα καράβια απέναντι και καθόλου φως μπροστά μου δεν πιστεύω ότι μπορεί να την βγάλει αλλο τηλέφωνο....και στην 4.4 βελτιώθηκε αρκετά η κάμερα!!!

 

ποια 4.4 ? βγηκε η kitkat για το oppo ?

Link to comment
Share on other sites

ποια 4.4 ? βγηκε η kitkat για το oppo ?

Δοκιμάζεται σε κλειστό κύκλο beta testing στην Ασία και από κάποιους mod στην Ευρώπη...Τι θα γίνει,μέχρι τέλος χρόνου θα την έχουν δώσει..μιλάνε για 5.30 ώρες οθόνη περίπου Για να δούμε

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Nokia 1020 "Bubble light trails" :D:D

Aυτόματη λήψη. Οι φωτο είναι cropped απο τις High resolution (34MP).

 

15242781571_23235fcd07_z.jpg

 

15222866166_45b77b1974_z.jpg

 

Εντυπωσιακές φωτό ! Ειδικά η πρωτη !

 

Άσχετο! νομίζω ότι το καλύτερο καμεροκινητο πια θα είναι αυτό http://techblog.gr/mobile/panasonic-lumix-smart-camera-cm1-android-cameraphone-9876/

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο! νομίζω ότι το καλύτερο καμεροκινητο πια θα είναι αυτό http://techblog.gr/mobile/panasonic-lumix-smart-camera-cm1-android-cameraphone-9876/

Τι μας έδειξες ρε φίλε τώρα??

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακές φωτό ! Ειδικά η πρωτη !

 

Άσχετο! νομίζω ότι το καλύτερο καμεροκινητο πια θα είναι αυτό http://techblog.gr/mobile/panasonic-lumix-smart-camera-cm1-android-cameraphone-9876/

 

Απιστευτο design και Leica optics...αστο. Αυτο ειναι φωτοκινητο.Τιμη 900 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...