Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλες οι εταιρείες χρεώνουν την αναγνώριση:mad: 1€ το μήνα!
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρείες χρεώνουν την αναγνώριση:mad: 1€ το μήνα!

 

Οχι η φορθνετ , και ΟΤΕ τβ ακόμη δεν έχω. Έχω ομος προβλήματα στην γραμμή και μου πεφτη το ίντερνετ μια κάθε τοσο. Κατά τα αλά καλά τα πάμε μεθαύριο κλείνω 2 μήνες από την ημέρα που υπέγραψα τα χαρτιά αλλαγης παροχου. Το έχω το ρεκόρ σας λεωωωωωω :eek:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,λοιπόν έχω 1 θεματακι,Στο σπίτι είχα & έχω οτε tv full πακέτο & τώρα 13-9-2014 λήγει το συμβόλαιό μου,& αποφάσισα να αλλάξω παροχο & να πεταχτώ στην Forthnet....Λοιπόν 30-8-2014 ήμερα Σαββάτο έκανα συμβόλαιο στην Forthnet & μου λένε 15 ήμερες εργάσιμες,οκ λέω θα έχει κοπεί και το συμβόλαιό μου στον ΟΤΕ, Σήμερα τρίτη με παίρνουν τηλ απο τον 11888 και μου λένε γιατί θέλεις να αλλαξεις & τα λοιπά,λέω οτι θέλω να βλέπω ΟΥΕΦΑ Τσάμπιονς Λιγκ,& θα σου κάνουμε έκπτωση & &,με μετά μου πετάει το παραμύθι,ότι πρέπει να επικοινωνήσω με την Forthnet να ακυρώσουν το συμβόλαιο, και να κάνω καινούριο μετά απο της 13-9 που θα λήξει ο οτε...,& αν δεν το κάνω ακυρώσει θα πληρώσω εξτρά 35 ευρώ για το τέλος αποδεσμεύσεις ισχύει αυτό βρε παιδιά..? βοηθήστε με... . . & το άλλο που με πείραξε,γιατι ολο τον Αύγουστο δεν με καλούσαν & να μου κάνουν προσφορά & μόλις είδανε οτι έκανα συμβόλαιο στην Forthnet τότε κάηκε ο πισινός τους & έτρεξαν να με βρουν και να κάνουν και αυτοί δίκη τους προσφορά ο εο..? περιμένω βοήθεια και τι πρέπει να κανω ,ευχαριστώ προκαταβολικά & εννοείται ότι τους είπα δεν πρόκειται να πληρώσω τα εξτρά 35 ευρώ :mad: :mad: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,λοιπόν έχω 1 θεματακι,Στο σπίτι είχα & έχω οτε tv full πακέτο & τώρα 13-9-2014 λήγει το συμβόλαιό μου,& αποφάσισα να αλλάξω παροχο & να πεταχτώ στην Forthnet....Λοιπόν 30-8-2014 ήμερα Σαββάτο έκανα συμβόλαιο στην Forthnet & μου λένε 15 ήμερες εργάσιμες,οκ λέω θα έχει κοπεί και το συμβόλαιό μου στον ΟΤΕ, Σήμερα τρίτη με παίρνουν τηλ απο τον 11888 και μου λένε γιατί θέλεις να αλλαξεις & τα λοιπά,λέω οτι θέλω να βλέπω ΟΥΕΦΑ Τσάμπιονς Λιγκ,& θα σου κάνουμε έκπτωση & &,με μετά μου πετάει το παραμύθι,ότι πρέπει να επικοινωνήσω με την Forthnet να ακυρώσουν το συμβόλαιο, και να κάνω καινούριο μετά απο της 13-9 που θα λήξει ο οτε...,& αν δεν το κάνω ακυρώσει θα πληρώσω εξτρά 35 ευρώ για το τέλος αποδεσμεύσεις ισχύει αυτό βρε παιδιά..? βοηθήστε με... . . & το άλλο που με πείραξε,γιατι ολο τον Αύγουστο δεν με καλούσαν & να μου κάνουν προσφορά & μόλις είδανε οτι έκανα συμβόλαιο στην Forthnet τότε κάηκε ο πισινός τους & έτρεξαν να με βρουν και να κάνουν και αυτοί δίκη τους προσφορά ο εο..? περιμένω βοήθεια και τι πρέπει να κανω ,ευχαριστώ προκαταβολικά & εννοείται ότι τους είπα δεν πρόκειται να πληρώσω τα εξτρά 35 ευρώ :mad: :mad: :mad:

 

για το τέλος αποδέσμευσης μπορείς να δεις εδώ και περισσότερες λεπτομέρειες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374979 . όσο για το αν σε υπολογίζουν δυστυχώς μόνο όταν σε χάσουν σε υπολογίζουν και αφού σου έκανε καλύτερη προσφορά η forthnet θα είναι καλύτερα αφού θα πληρώνεις και λιγότερα

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εταιρείες χρεώνουν την αναγνώριση:mad: 1€ το μήνα!

εχοντας (μεχρι πρότινος) 5 γραμμες, οι 3 των οποιων isdn ποτε δεν ειδα χρεωση για αναγνωριση κλησεων.

Μιλαμε για πρόγραμμα double play.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

εχοντας (μεχρι πρότινος) 5 γραμμες, οι 3 των οποιων isdn ποτε δεν ειδα χρεωση για αναγνωριση κλησεων.

Μιλαμε για πρόγραμμα double play.

 

σε isdn γραμμες η αναγνωριση κλησεων ειναι δωρεαν . στην απλη γραμμη pstn η αναγνωριση χρεωνεται χωρις το φπα 1,00ευρω στον οτε. δεν νομιζω σε αλλους παροχους να την χρεωνουνε μονο ο οτε τα κανει αυτα!.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

σε isdn γραμμες η αναγνωριση κλησεων ειναι δωρεαν . στην απλη γραμμη pstn η αναγνωριση χρεωνεται χωρις το φπα 1,00ευρω στον οτε. δεν νομιζω σε αλλους παροχους να την χρεωνουνε μονο ο οτε τα κανει αυτα!.

 

Και η wind χρεώνει την αναγνώριση!! 1€:mad:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Και η wind χρεώνει την αναγνώριση!! 1€:mad:

 

τι ; πλακα μου κανεις το σταθερο της wind χρεωνει εξτρα την αναγνωριση; ημαρτον κυριε δεν το πιστευω!! μονο τον οτε πιστευα οτι το κανει αυτο.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Σημερινη τηλεφωνικη προσφορα.,σταθερο απεριοριστα +30 κινητα+ 24αρα+full ote tv 34.80 τελικη για 24μηνο.Τι λετε?Μου ζηταει τελη 30 ευρω. Edited by haris77
Link to comment
Share on other sites

Σημερινη τηλεφωνικη προσφορα.,σταθερο απεριοριστα +30 κινητα+ 24αρα+full ote tv 34.80 τελικη για 24μηνο.Τι λετε?Μου ζηταει τελη 30 ευρω.

 

νομίζω ότι ειναι πολύ καλή προσφορά για δυο χρόνια. Για μένα βάλτο. Επίσης τα τριάντα ευρώ ειναι τέλη σύνδεσης και σε αλλά δίκτυα πληρώνεις παραπάνω καμία 80ευρώ οπότε και πάλι σε συμφέρουν τα τέλη σύνδεσης αυτά.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

σαν τρελός δεξου την... εγώ φαντάσου δεν έχω απεριόριστα αστικά σταθερά + όλα τα υπόλοιπα που σου παρέχει και πληρώνω 52 ευρώ το μήνα! αν έχεις κιόλας κινητό κοσμοτε θα οφέληθεις δίπλα αφού θα σου ισχύσει έκπτωση 20% από σταθερό ΟΤΕ που θα έχεις!
Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήρα προσφορά.

Απεριόριστα σταθερά.

24αρι Internet.

360 προς κινητά.

Full pack TV.

Για ένα χρόνο η TV, για 2 χρόνια τα υπόλοιπα.

Δωρεάν μόντεμ, αποκ/της TV, εγκατάσταση TV.

 

Όλα αυτά με 40,85 τελική το μήνα.

*30+ΦΠΑ η αλλαγή στον ΟΤΕ από forthnet.

 

Ε δεν άντεξα..... :)

:)
Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήρα προσφορά.

Απεριόριστα σταθερά.

24αρι Internet.

360 προς κινητά.

Full pack TV.

Για ένα χρόνο η TV, για 2 χρόνια τα υπόλοιπα.

Δωρεάν μόντεμ, αποκ/της TV, εγκατάσταση TV.

 

Όλα αυτά με 40,85 τελική το μήνα.

*30+ΦΠΑ η αλλαγή στον ΟΤΕ από forthnet.

 

Ε δεν άντεξα..... :)

 

Γιατί 1 χρόνο Μονό τβ και 2 τηλεφωνο? Τι θα κάνεις όταν λήξη το τβ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι μελοσ οτε και con-x χρονια τωρα τον τελεθτεο καιρο εχω επανελιμενες αποσινδεσεις internte

οι τεχνικοι μοθ ειπανε αρχηκα οτι φταινε φιλτρα κ.τ.λ μετα την αλαγη τα ιδια θστερα ειπαν ειναι θεμα καλοδιοσης εφερα

ηλεκτρολογο ολα μεσα στο σπιτι απο μπριζες τηλεφονα router spliter ακομα και εσςτερικη εφκατασταση ειναι ολοκαινουργια

οι τεχνικοι απο την μερια τουσ δηλωνουν οτι η γραμμη μου ειναι καθαρη απο την μερια μου τα παντα ειναι σςστα τοποθετιμενα

και καινουργια και ακομα ακρη δεν εχς βγαλει ι βοιθεια σας ειναι πολυτιμη ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι μελοσ οτε και con-x χρονια τωρα τον τελεθτεο καιρο εχω επανελιμενες αποσινδεσεις internte

οι τεχνικοι μοθ ειπανε αρχηκα οτι φταινε φιλτρα κ.τ.λ μετα την αλαγη τα ιδια θστερα ειπαν ειναι θεμα καλοδιοσης εφερα

ηλεκτρολογο ολα μεσα στο σπιτι απο μπριζες τηλεφονα router spliter ακομα και εσςτερικη εφκατασταση ειναι ολοκαινουργια

οι τεχνικοι απο την μερια τουσ δηλωνουν οτι η γραμμη μου ειναι καθαρη απο την μερια μου τα παντα ειναι σςστα τοποθετιμενα

και καινουργια και ακομα ακρη δεν εχς βγαλει ι βοιθεια σας ειναι πολυτιμη ευχαριστο

 

χρειάζεται να κάνεις αναβάθμιση στο ρουτερ που έχεις. Εγώ έχω το Zτε το ασπρο είχα αποσύνδεσεις παρά πολλές ιδιαίτερα όταν χτυπούσε το τηλέφωνο. Πήρα καινούργια φίλτρα πέταξα όλα τα παλιά τίποτα το πρόβλημα συνεχίζοτανε και τελικά στην πρώτη μπριζα του οτε που έρχεται στο σπίτι έβαλα το spliter μέσα και από την μια γραμμή έβαλα το ρουτερ και από την άλλη το φίλτρο και το τηλέφωνο. Και συνδεσαι και τα υπολοιπα τηλέφωνα από από την θύρα phone του slitter . Και από σύνδεσμολογια ήμουν εντάξει έκανα και μια αναβάθμιση στο ρουτερ μου και όλα εντάξει δεν είχα πότε πρόβλημα. Γενικά παρατηρήσα ότι άμα μπουν πολλοί μέσω wifi μετά οποίος μπεί ξανά δεν τον βάζει στο ίντερνετ και τότε πρέπει να κάνεις εππανεκκινηση το ρουτερ και στρώνει. Της προάλλες δεν είχα σήμα wifi μέσα στο σπίτι. Ναι το είχα κλείσει για μερικές ωρες αλλά και που το ενεργοποιούσα τίποτα και τελικά είχε κολλήσει το ρουτερ και μετά από επανεκκινηση έστρωσε.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα zte του οτε είναι της πλάκας. Το είχα 1-2 χρόνια και τον τελευταίο καιρό για πάνω από ένα μήνα είχα αποσυνδέσεις κάθε τρεις και λίγο. Μου έλεγαν τα κλασικά μήπως χάλασε το φίλτρο, μήπως το ασύρματο τηλέφωνο δημιουργεί παρεμβολές κλπ. Τελικά μου είπε ο τεχνικός να δηλώσω να μου αντικαταστήσουν το ρούτερ. Πήγα λοιπόν και μου έδωσαν ίδιο καινούργιο. Εδώ και δύο μέρες δεν έχει γίνει καμία αποσύνδεση! Ελπίζω να μην είναι θέμα τύχης που δεν έχει γίνει ακόμα αποσύνδεση. Να δούμε πόσο θα κρατήσει κι αυτό το ρούτερ..
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα zte του οτε είναι της πλάκας. Το είχα 1-2 χρόνια και τον τελευταίο καιρό για πάνω από ένα μήνα είχα αποσυνδέσεις κάθε τρεις και λίγο. Μου έλεγαν τα κλασικά μήπως χάλασε το φίλτρο, μήπως το ασύρματο τηλέφωνο δημιουργεί παρεμβολές κλπ. Τελικά μου είπε ο τεχνικός να δηλώσω να μου αντικαταστήσουν το ρούτερ. Πήγα λοιπόν και μου έδωσαν ίδιο καινούργιο. Εδώ και δύο μέρες δεν έχει γίνει καμία αποσύνδεση! Ελπίζω να μην είναι θέμα τύχης που δεν έχει γίνει ακόμα αποσύνδεση. Να δούμε πόσο θα κρατήσει κι αυτό το ρούτερ..

Εγώ σε 3 μήνες το έκανα αλλαγή

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

έχω αλλάξει 4 zte!!! πάνω από 6μηνο δεν κρατάνε! αν τύχει δε, και καμιά διακοπή ρεύματος, πεθαίνουν για πλάκα...πρώτο σημάδι το wifi που θα σέρνεται έτσι ξαφνικά...
Link to comment
Share on other sites

έχω αλλάξει 4 zte!!! πάνω από 6μηνο δεν κρατάνε! αν τύχει δε, και καμιά διακοπή ρεύματος, πεθαίνουν για πλάκα...πρώτο σημάδι το wifi που θα σέρνεται έτσι ξαφνικά...

 

όντως οτι το wifi σερνετε το καταλαβαινω και εγώ και μετά κανω επανεκκινηση και στρώνει. Αλλά αυτό γίνεται μόνο όταν είσαι με wifi με ethernet σε μένα όχι !. Πάντως οι αποσύνδεσεισ εμένα λύθηκαν βάζοντασ το ρουτερ στην πρώτη μπριζα που έρχεται μέσα στο σπίτι μετά το slitter και απο την γραμμή phone συνδεσα όλα τα υπολοιπα τηλέφωνα. Δηλαδή απο την επιλογή phone συνδεσα το κλιπακι σε ολες της μπριζεσ τηλεφώνου και κάθε συσκευή είχε το δικό της φίλτρο.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

πάντα να τα έχετε στην πρώτη πρίζα του σπιτιού παιδιά. επίσης όσες λιγότερες τηλ συσκευές έχετε σε πριζες τόσο το καλύτερο (άσχετα αν έχουν φιλτρακια, όσες έχετε φυσικά με φίλτρο η στο splitter) αν σας κάνει αποσυνδέσεις στη γραμμή , δοκιμάστε το router απευθείας στην πρίζα και χωρίς τηλεφωνικές συσκευές συνδεδεμένες να δείτε αν συνεχίζει και αν το κάνει τότε πρόκειται για βλάβη είτε στη γραμμή είτε στο router. αν όμως σας κάνει αποσυνδέσεις στο ασύρματο και όχι στη γραμμή (αφού απομακρύνεται ασύρματες βάσεις τηλεφώνων αν έχετε) δοκιμάστε 2 πράγματα.συνδεθείτε με το router (192.168.1.1 username admin και για κωδικό το password που γραφει στο πίσω μέρος στο router - interface setup - wireless)και πρωτα αλλάξτε channel στο ασύρματο και επισης αλλάξτε και wireless mode από 802.11 b+g+n σε 802.11 b+g.επίσης μπορεί να ακουστεί λίγο κουλό αλλα έχω παρατηρήσει πως καμια φορα φταίει και η κρυπτογράφηση αν δεν σας ενοχλεί δοκιμάστε να το γυρίσετε σε wep έστω και σαν test να δείτε αν συνεχίζει το πρόβλημα :happy::happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε στην πρώτη πρίζα? :confused:Επίσης κ εγώ έχω πολλές αποσυνδέσεις! Πάνω από 20 το 48ωρο! !ήρθε ο τεχνικός κ τα βρήκε όλα οκ αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται! ! Το δήλωσα πάλι σαν βλάβη κ περιμένω τον τεχνικό για 2η φορά :(

Να πω επίσης ότι το ρουτερ το έχω σε πολυμπριζο κ μαζί με ένα ασύρματο της Panasonic που είναι κ φαξ ! Εάν έφταιγε όμως αυτό δεν θα μου το έλεγε ο τεχνικός? ???

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...