Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ισχυει αυτό που λες.

Για την Ηλεια ισχυει. (Το ιντερνετ, όχι το τηλεφωνο)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να στειλω απο ενα f2go σε ενα αλλο f2go χρηματα απο την καρτα που εχω μεσα; και τα δυο ανηκουν σε μενα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να στειλω απο ενα f2go σε ενα αλλο f2go χρηματα απο την καρτα που εχω μεσα; και τα δυο ανηκουν σε μενα.

 

Όχι Δεν υπάρχει δυνατότητα να μεταφερθούν χρηματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτό που λες.

 

Δυστυχως 3G και επαρχια οσες φορες εχω παει με εχει απογοητευσει. Σε εξωτερικο χωρο παντα ειχα αλλα στο δωματιο μεσα μονο GPRS σερνοταν. Εχω wind 10 χρονια και στους εξωτερικους χωρους εχει φτιαξει αρκετα στις επαρχιες αλλα στους εσωτερικους ακομα το σημα τους ειναι τρυπιο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτό που λες.

 

 

Δυστυχώς αν και κάτοχος Wind για πολλά χρόνια τα data είναι έτη φωτός πίσω απο της Cosmote.

 

Για επαρχία είναι ανύπαρκτα για μεγάλες πόλεις απλά αποδεκτά.

 

Καλή χρυσή η Wind, φτηνή, αλλά να λέμε και του στραβού το δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυουν αθτα που αναφερεις αγαπητέ. Καλο θα ηταν να μην αναγαγουμε τα προσωπικά μας βιώματα σε κοινωνικά φαινόμενα.
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν και κάτοχος Wind για πολλά χρόνια τα data είναι έτη φωτός πίσω απο της Cosmote.

 

Για επαρχία είναι ανύπαρκτα για μεγάλες πόλεις απλά αποδεκτά.

 

Καλή χρυσή η Wind, φτηνή, αλλά να λέμε και του στραβού το δίκιο.

 

Συμφωνω απολυτα. Γι αυτο ειναι και πιο οικονομικη.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυουν αθτα που αναφερεις αγαπητέ. Καλο θα ηταν να μην αναγαγουμε τα προσωπικά μας βιώματα σε κοινωνικά φαινόμενα.

νομίζω οτι είσαι σε λάθος φόρουμ..

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν και κάτοχος Wind για πολλά χρόνια τα data είναι έτη φωτός πίσω απο της Cosmote.

 

Για επαρχία είναι ανύπαρκτα για μεγάλες πόλεις απλά αποδεκτά.

 

Καλή χρυσή η Wind, φτηνή, αλλά να λέμε και του στραβού το δίκιο.

Συμφωνώ απόλυτα.

Η πιο φτηνή, αλλά έχει λόγο που είναι εκεί οι τιμές της.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για επαρχία είναι ανύπαρκτα .

οτι γραφεις ισχυει ακριβως για την cosmote στην δικια μου περιπτωση με βουλα τεχνικου και κωδικο ακυρωσης συμβολαιου,επισημα.

μην γενικευεις λοιπον

για τα αλλα δεν υπαρχει συγκριση οπως αναφερεις και εσυ

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όλοι μας να αποφεύγουμε τις γενικεύσεις. Μιλήστε συγκεκριμένα, για περιοχές που οι ίδιοι έχετε εμπειρία. Εγώ πχ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο την κάλυψη στην περιοχή του Κατάκολου που είχα πάει διακοπές τον Αύγουστο, μόνο GPRS και σπάνια EDGE. Η μόνη λύση για μέγιστη οικονομία αλλά και δυνατότητα για ύπαρξη συνδεσης στο internet είναι τα δίκαρτα κινητά ώστε να μπορούμε να βάζουμε δεύτερη SIM από άλλη εταιρία για γρήγορο Internet, κάτι που το κάνω εδώ κι ένα χρόνο πλέον.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι όλοι μας να αποφεύγουμε τις γενικεύσεις. Μιλήστε συγκεκριμένα, για περιοχές που οι ίδιοι έχετε εμπειρία. Εγώ πχ δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος απο την κάλυψη στην περιοχή του Κατάκολου που είχα πάει διακοπές τον Αύγουστο, μόνο GPRS και σπάνια EDGE. Η μόνη λύση για μέγιστη οικονομία αλλά και δυνατότητα για ύπαρξη συνδεσης στο internet είναι τα δίκαρτα κινητά ώστε να μπορούμε να βάζουμε δεύτερη SIM από άλλη εταιρία για γρήγορο Internet, κάτι που το κάνω εδώ κι ένα χρόνο πλέον.

ΑΚΡΙΒΩΣ!

20 χρονια wind ειμαι αλλα τωρα με το δικαρτο δευτερη σιμ κοσμοτε και σωθηκα για 3g!απο αθηνα/πειραια εως εδεσσα ,ερετρια,πλαταμωνα κερκυρα το 3g της κοσμοτε ΠΑΝΤΟΥ!βοντα και wind τα ιδια χαλια.σε παρα πολλα σημεια ΚΑΘΟΛΟΥ 3G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έκανα φορητοτητα στην WIND την δευτέρα, απο τότε καμιά ενημέρωση αν εγκρίθηκε η οχι!! Να πάρω τηλ η να περάσω απο το καταστήμα? Καρτα sim εχω πάρει, άλλα το παλιό δίκτυο δουλεύει ακόμα.

Όταν χαθει το σήμα απ την παλια σου σιμ, σημαινει πως ολοκληρωθηκε η φορητότητα.. Αν αργει, πηγαινε στο καταστημα οπου εκανες τη φορητότητα κι ενημερωσέ τους.

[...]oftopic: Ενα κακο νεο για εμας της wind... Δυστυχως διαβασα σε αρθρο οτι αφου προχωρησει η εξαγορα της forthnet απο vodafone και wind το αμεσως επομενο βημα της vodafone ειναι η εξαγορα της wind αφου ποια υπαρχει και 4η εταιρια και μπορει να προχωρησει η εξαγορα γιατι θα μεινουν παλι 3 εταιριες..... Νομιζω βγηκε σαν 4ος παικτης στην αγορα σε συμφωνια με τη vodafone και wind μονο και μονο για να προχωρησει η ενωση των 2 εταιριων που ειχε μπλοκαριστει για ανταγωνιστικους λογους.

Δεν πρόκειται να εξαγοραστεί η Wind απ τη Vodafone, πού το διάβασες αυτό; Δεν είναι καν στα σχέδια, τουλάχιστον της Wind

Δυστυχώς αν και κάτοχος Wind για πολλά χρόνια τα data είναι έτη φωτός πίσω απο της Cosmote.

 

Για επαρχία είναι ανύπαρκτα για μεγάλες πόλεις απλά αποδεκτά.

 

Καλή χρυσή η Wind, φτηνή, αλλά να λέμε και του στραβού το δίκιο.

Επαρχία είναι κάτι πολύ γενικό. Συμφωνώ πως σε πολλές περιοχές έχει πρόβλημα, μάλιστα υπάρχουν κ περιοχές που παλιά είχε 2G έστω, κ φέτος ούτε αυτό, αλλά στο Αιτωλικό για παράδειγμα, που ναι κωμόπολη έξω απ το Μεσσολόγγι, εγώ κατέληξα με Wind τον αύγουστο για ιντερνετ (H Voda είχε ταχύτητα κάτω από 0.8Mbps, η Κοσμοτέ τραγικό ping και κάθε 10 λεπτά δεν είχε ιντερνετ για 1-2 λεπτά. Η Wind άψογη και γρήγορη). Το ίδιο και στο Μεσολόγγι και στο Αγρίνιο, η Wind άψογη, η Vodafone άχρηστη (ενώ μέχρι πέρσι χρησιμοποιούσα μόνο Voda για ιντερνετ εκει), η Cosmote μπορει να χει το καλύτερο σήμα και να πιάνει κ μες σε πέτρινο σπίτι, αλλά αν δεν μπορεί να καλύψει τη ζήτηση στο δίκτυό της και σε ώρες αιχμής σέρνεται ή κολλάει, τι να το κάνω.

Βέβαια η Wind σε μη κατοικημένες περιοχές, μικρά χωριά κι εθνικές οδούς, δεν φαινεται να ενδιαφέρεται να φτιάξει την κάλυψη, αφού δε θα κερδίσει σε πελατειακή βάση από κει

Link to comment
Share on other sites

Με το widget του f2g έχει άλλος πρόβλημα;

Δούλευε μια χαρά με 4.4.4, ώσπου άλλαξα Launcher και έπρεπε να το ξαναπερασω. Δυστυχώς τώρα δεν δουλεύει. Βγάζει μήνυμα συνεχώς ότι πρέπει να γίνει login ,αλλά παρόλο που το κάνω, δεν αλλάζει τίποτα.

Καμία ιδέα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

οτι γραφεις ισχυει ακριβως για την cosmote στην δικια μου περιπτωση με βουλα τεχνικου και κωδικο ακυρωσης συμβολαιου,επισημα.

 

μην γενικευεις λοιπον

 

για τα αλλα δεν υπαρχει συγκριση οπως αναφερεις και εσυ

 

 

Και εσυ σε λάθος φορουμ εισαι ... Χαχαχα.. :)

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να εξαγοραστεί η Wind απ τη Vodafone, πού το διάβασες αυτό; Δεν είναι καν στα σχέδια, τουλάχιστον της Wind

 

Δεν θυμαμαι τωρα την πηγη αλλα ηταν σε σιτε οικονομικο-επιχειρηματικο και ελεγε οτι στα σχεδια τους μετα την εξαγορα της forthnet ειναι η συγχωνευση των εταριων τους και στην κινιτη τηλεφωνεια αφου ανοιξε η αγορα με καινουργιο παιχτη (cyta). Επισης επειδη το εψαξα το θεμα βρηκα αρθρο οταν ακυρωθηκε η συγχωνευση τους, που ελεγε οτι επομενο βημα ειναι η εισοδος εικονικων παροχων κινητης τηλεφωνιας MVNO ωστε να μπορεσει να γινει δεκτη και η συγχωνευση της wind-vodafone. Οποτε ειναι σχεδιασμενο απο τοτε. Μπορει ολα αυτα να ειναι φημες αλλα φαινονται πολυ λογικα wind-voda εχουν κανει κοινη χρηση δικτιων μεσω της ιδιας εταιριας (Victus Networks), θα συστησουν κοινη εταιρια για σταθερη τηλεφωνια αν προχωρησει (wind-hol-forthnet) και μενει μονο η κινητη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμφωνήσω με τους από πάνω για την κακή ποιότητα σήματος της wind και ειδικά για ίντερνετ.

Κέρκυρα είμαι και εκτός πόλης θα το έλεγα ανύπαρκτο. Ο μόνος λόγος που βάζω κάνα πακετάκι 2€ ή παίρνω τα log and win για ίντερνετ είναι για να μην ξεχνιέμαι και με χρεώνει το 1€ που χρεώνει.

Αν και την πάτησα χτες και δεν έχασαν την ευκαιρία να με χρεώσουν ... ...

Δεν πειράζει αυτοί θα χάσουν.. :lol:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως εαν με χρεωνε 1ε χωρις να μπω ιντερνετ, θα άλλαζα εταιρία αμέσως! Ειδικά εαν δε με ικανοποιούσε και η κάλυψη... Απορώ γιατί μενετε στη γουιντ.....
Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως εαν με χρεωνε 1ε χωρις να μπω ιντερνετ, θα άλλαζα εταιρία αμέσως! Ειδικά εαν δε με ικανοποιούσε και η κάλυψη... Απορώ γιατί μενετε στη γουιντ.....

 

Στην περίπτωσή μου ήταν απροσεξία μου. Άνοιξα τα δεδομένα ενώ μου είχε τελειώσει το log and win που είχα και δεν το είχα ανανεώσει.

Μόνο αυτό έκανα. Άνοιξα τα δεδομένα. Τίποτα άλλο. Μάλλον κάποια προγράμματα έλεγξαν για update κλπ και έτσι έγινε το κακό.

Δεν πειράζει. Λίγα τα € τους ... :lol: (κατά το λίγα τα ψωμιά τους)

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωσή μου ήταν απροσεξία μου. Άνοιξα τα δεδομένα ενώ μου είχε τελειώσει το log and win που είχα και δεν το είχα ανανεώσει.

Μόνο αυτό έκανα. Άνοιξα τα δεδομένα. Τίποτα άλλο. Μάλλον κάποια προγράμματα έλεγξαν για update κλπ και έτσι έγινε το κακό.

Δεν πειράζει. Λίγα τα € τους ... :lol: (κατά το λίγα τα ψωμιά τους)

 

Νταξει απο τη στιγμη που ανοιξες τα δεδομενα ηταν λογικη η χρεωση. Ετσι γινεται σε ολους τους παροχους αν δεν το προσεξεις. Αν δεν χρησιμοποιεις καθολου το ιντερνετ παρε στο 1231 να απενεργοποιησεις γενικα το ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως εαν με χρεωνε 1ε χωρις να μπω ιντερνετ, θα άλλαζα εταιρία αμέσως! Ειδικά εαν δε με ικανοποιούσε και η κάλυψη... Απορώ γιατί μενετε στη γουιντ.....

 

Κάπως έτσι σκεφτόμουν και εγώ πριν από μερικούς μήνες όταν είδα δύο κολλητές χρεώσεις από 1 ευρώ (ανεξάρτητα από την πίστωσή τους μετά από διαμαρτυρία). Είχα γράψει, μάλιστα, στο forum τα περιστατικά αυτά και ενώ μερικοί συμφορουμίτες επέμεναν ότι κάτι συμβαίνει, εγώ επέμενα ότι είναι λανθασμένη χρέωση της εταιρείας.

 

Όταν ξανασκέφτηκα, όμως, τις κινήσεις μου, θυμήθηκα ότι εκείνες τις μέρες ασχολήθηκα αρχικά με δοκιμές σε ένα παλιό παροπλισμένο 3gs και τελικά με την αντικατάσταση μπαταρίας, στο οποίο είχα βάλει (κακώς) sim. Εκ των υστέρων διαπίστωσα ότι, κάθε φορά που έκανα restore στο iphone, αυτό επανέφερε τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, μεταξύ των οποίων ήταν και το άνοιγμα των δεδομένων !!!

Έτσι, έγιναν οι 2 (ακούσιες) συνδέσεις και οι αντίστοιχες 2 χρεώσεις και εγώ τα έσουρνα στην εταιρεία. Ίσως για το λόγο αυτό προχώρησαν στις πιστώσεις.

 

Το συμπέρασμα που προκύπτει, από την προσωπική μου εμπειρία, είναι ότι το σύστημα λειτουργεί αυτόματα, χωρίς την ανθρώπινη παρέμβαση, και μόλις διαπιστώσει το άνοιγμα των δεδομένων (εκούσιο ή ακούσιο) προχωράει στη χρέωση. Η εταιρεία, ελέγχοντας τη σχετική διαμαρτυρία, προχωράει στην πίστωση ή όχι, ανάλογα με τη χρήση των δεδομένων που έχει καταγραφεί.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα ολα αυτα που λετε για την χρεωση του 1 ευρω αλλα δεν ισχυει σε ολες τις περιπτωσεις. Και εγω προ τριτιετιας χρεωθηκα 2 φορες απανωτα αλλα ηξερα οτι ειχα κανει πατατα. Νομιζω οτι οταν καποιος γραφει εδω γνωριζει οτι δεν εχει κανει το λαθος και απλα κατι αλλο συμβαινει. Κανενα συστημα τηλεπικοινωνιακο, υπολογιστικο, ψηφιακο και παει λεγοντας δεν ειναι αλανθαστο και φυσικα οι εταιρειες δεν ειναι αγγελοι.
Link to comment
Share on other sites

εμενα πάντως εαν με χρεωνε 1ε χωρις να μπω ιντερνετ, θα άλλαζα εταιρία αμέσως! Ειδικά εαν δε με ικανοποιούσε και η κάλυψη... Απορώ γιατί μενετε στη γουιντ.....

 

Εχεις απόλυτο δίκιο, αλλά αν έχεις την ευγενή διάθεση λύσε μου μια απορία.

Εσυ γιατί μπαίνεις σε νήμα με ανθρώπους που ασχολούνται με την wind?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...