Jump to content

[Συζήτηση] Περί τροποποιημένων firmwares για Ν8-00


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο παρόν θέμα μπορούμε να συζητάμε και να αναφέρουμε εμπειρίες και τυχόν προβλήματα στο Ν8 έχοντας «περάσει» κάποιο τροποποιημένο firmware.Για οτιδήποτε αφορά τρόπους εγκατάστασης και διαθέσιμων εκδόσεων απευθυνόμαστε στα ανάλογα θέματα εδώ Πλατφόρμες - Symbian Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έβαλα σήμερα την τελαυταία έκδοση belle του coderus με rofs2 ελληνικά. πραγματικά άλλο κινητό!! και φυσικά μου λυθηκε και η απορία, τελικά υπάρχουν κανονικά φάκελοι στο menu, ομαλότατο στη λειτουργία αλλά θέλει ένα καλό hard format για να στρώσει για τα καλά. έβαλα εχθές την Αννα αλλά μιας και οι διαφορές ήταν μικρές με την 1.1 είπα να πάω κατευθείαν στην belle...η τελευταία έκδοση του coderus βγήκε στις 31/8 και είναι η δευτερη beta η οποία λύνει αρκετά θεματάκια της πρώτης.

Δοκιμάστε τη!! αξίζει

Edited by killing_you2

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

έβαλα σήμερα την τελαυταία έκδοση belle του coderus με rofs2 ελληνικά. πραγματικά άλλο κινητό!! και φυσικά μου λυθηκε και η απορία, τελικά υπάρχουν κανονικά φάκελοι στο menu, ομαλότατο στη λειτουργία αλλά θέλει ένα καλό hard format για να στρώσει για τα καλά. έβαλα εχθές την Αννα αλλά μιας και οι διαφορές ήταν μικρές με την 1.1 είπα να πάω κατευθείαν στην belle...η τελευταία έκδοση του coderus βγήκε στις 31/8 και είναι η δευτερη beta η οποία λύνει αρκετά θεματάκια της πρώτης.

Δοκιμάστε τη!! αξίζει

 

 

μπορεις να μου πεις αν με την beta 2 δουλευουν skype kai opera 11???

Link to comment
Share on other sites

έχω την LK3 του lagoskon , το πρόβλημα μου εντοπίζετε με την σύνδεση στο ιντερνέτ (είτε ασύρματη είτε 3g) κολλάει δεν αποσυνδέετε με αποτέλεσμα να κολλάνε και οι εφαρμογές που έχω ανοιχτές και έχουν να κάνουν με το ίντερνετ , πρέπει να κλείσω και να ανοίξω το κινητό για να στρωσει, το ίδιο είχα και με την LK2 , έχω κάνει φορματ την μνήμη Ε αλλά τπτ
Link to comment
Share on other sites

έβαλα σήμερα την τελαυταία έκδοση belle του coderus με rofs2 ελληνικά. πραγματικά άλλο κινητό!! και φυσικά μου λυθηκε και η απορία, τελικά υπάρχουν κανονικά φάκελοι στο menu, ομαλότατο στη λειτουργία αλλά θέλει ένα καλό hard format για να στρώσει για τα καλά. έβαλα εχθές την Αννα αλλά μιας και οι διαφορές ήταν μικρές με την 1.1 είπα να πάω κατευθείαν στην belle...η τελευταία έκδοση του coderus βγήκε στις 31/8 και είναι η δευτερη beta η οποία λύνει αρκετά θεματάκια της πρώτης.

Δοκιμάστε τη!! αξίζει

 

Θέλεις να μας πεις μειονεκτήματα ή τυχόν bugs που ακόμα έχει? Εγώ ψήνομαι πάντως, αλλά να ξέρω τι με περιμένει.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να μας πεις μειονεκτήματα ή τυχόν bugs που ακόμα έχει? Εγώ ψήνομαι πάντως, αλλά να ξέρω τι με περιμένει.

Εγω την εβαλα την belle,αλλα για την ωρα δεν με συγκινησε κ τοσο.

Αργες σχετικα εναλαγες της οθονης.Μικρα τα εικονιδια.Μερικες φορες δεν πιανει τις εφαρμογες( π.χ.) αμεσως.Και το βασικοτερο για μενα ειναι οτι δεν εχει ελληνικο μενου(ελειψει αγγλικων).Μονο ελληνικη γραφη που του την περασα εγω,με την βοηθεια ενος συμφορουμιτη μας.

Η anna για μενα παντοτε, ειναι μεχρι στιγμης καλυτερη.Ετοιμαζομαι να ξαναγυρισω πισω.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εβαλα την belle,αλλα για την ωρα δεν με συγκινησε κ τοσο.

Αργες σχετικα εναλαγες της οθονης.Μικρα τα εικονιδια.Μερικες φορες δεν πιανει τις εφαρμογες( π.χ.) αμεσως.Και το βασικοτερο για μενα ειναι οτι δεν εχει ελληνικο μενου(ελειψει αγγλικων).Μονο ελληνικη γραφη που του την περασα εγω,με την βοηθεια ενος συμφορουμιτη μας.

Η anna για μενα παντοτε, ειναι μεχρι στιγμης καλυτερη.Ετοιμαζομαι να ξαναγυρισω πισω.:(

 

Μήπως δεν έβαλες την τελευταία beta που λέει ο φίλος πιο πάνω?

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα πάντως με τη belle, δε μου ανοίγει το Ράδιο και το ημερολόγιο. σίγουρα δε φταίει το λειτουργικο αλλά απο κάτι επηρεάζονται. τι μπορεί να είναι αυτο;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα πάντως με τη belle, δε μου ανοίγει το Ράδιο και το ημερολόγιο. σίγουρα δε φταίει το λειτουργικο αλλά απο κάτι επηρεάζονται. τι μπορεί να είναι αυτο;

 

Τίποτα εφαρμογές μήπως? Έκανες dead phone install? Έκανες φορμάτ? Εκτός από αυτά τα δύο έχεις άλλο θέμα? Ελληνικό μενού υπάρχει ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα εφαρμογές μήπως? Έκανες dead phone install? Έκανες φορμάτ? Εκτός από αυτά τα δύο έχεις άλλο θέμα? Ελληνικό μενού υπάρχει ή όχι?

Την τελευταια εβαλα κ ελληνικο μενου ΔΕΝ εχει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εβαλα κ ελληνικο μενου ΔΕΝ εχει.

 

Το rofs2 ελληνικό τότε τι ρόλο παίζει? Απλά στο να γράφεις ελληνικά..?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!Εβαλα σημερα την belle.Δεν μου αρεσε (το παραθετω ποιο πανω),κ πηγα να την βγαλω μεσω φοινικα.Τι μ...... εκανα δεν ξερω κ μου εσβησε η οθονη!!Παταω το κουμπι εκκινησης,κανει την γνωστη δονιση οταν ανοιγει κανονικα αλλα τιποτα μετα.Ολα μαυρα!! (η οθονη )

Τι να του κανω;:cry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!Εβαλα σημερα την belle.Δεν μου αρεσε (το παραθετω ποιο πανω),κ πηγα να την βγαλω μεσω φοινικα.Τι μ...... εκανα δεν ξερω κ μου εσβησε η οθονη!!Παταω το κουμπι εκκινησης,κανει την γνωστη δονιση οταν ανοιγει κανονικα αλλα τιποτα μετα.Ολα μαυρα!! (η οθονη )

Τι να του κανω;:cry:

Ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!Εβαλα σημερα την belle.Δεν μου αρεσε (το παραθετω ποιο πανω),κ πηγα να την βγαλω μεσω φοινικα.Τι μ...... εκανα δεν ξερω κ μου εσβησε η οθονη!!Παταω το κουμπι εκκινησης,κανει την γνωστη δονιση οταν ανοιγει κανονικα αλλα τιποτα μετα.Ολα μαυρα!! (η οθονη )

Τι να του κανω;:cry:

 

κατέβασε μέσω navifirm και από την επιλογή quality assurance την έκδοση 11.05 scandinavia πέρασε την με τον φοίνικα με την επιλογή dead phone flashing και αφού την περάσεις μετά πέρνα και την Αννα και είσαι οκ. Το downgrade γίνεται μόνο με την 11.05 (και 11.07 νομίζω) scandinavia για αυτό πρέπει να κάνεις τα παραπάνω.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό [ΟΔΗΓΟΣ] Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής

Mε πεταει εξω το usb της συσκευης.Δεν ακουει καθολου.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!Εβαλα σημερα την belle.Δεν μου αρεσε (το παραθετω ποιο πανω),κ πηγα να την βγαλω μεσω φοινικα.Τι μ...... εκανα δεν ξερω κ μου εσβησε η οθονη!!Παταω το κουμπι εκκινησης,κανει την γνωστη δονιση οταν ανοιγει κανονικα αλλα τιποτα μετα.Ολα μαυρα!! (η οθονη )

Τι να του κανω;:cry:

Εμενα ανοιξε απο την στιγμη που ξαναεβαλα ακριβως την εκδοη belle που ειχα βαλει πριν. Αυτο αν δεν τα καταφερεις με την scandinavia.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ανοιξε απο την στιγμη που ξαναεβαλα ακριβως την εκδοη belle που ειχα βαλει πριν. Αυτο αν δεν τα καταφερεις με την scandinavia.

Ασε βρε φιλε ,εγω εχω σοβαρο προβλημα!!Δεν μου διαβαζει το καλωδιο του USB,απο την συσκευη εως το λαπτοπ.Το παλευω 5 ωρες κ τιποτα.Παω μαλλον για φορματ του υπολογιστη μου.Δεν ξερω τι αλλο να κανω.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε μέσω navifirm και από την επιλογή quality assurance την έκδοση 11.05 scandinavia πέρασε την με τον φοίνικα με την επιλογή dead phone flashing και αφού την περάσεις μετά πέρνα και την Αννα και είσαι οκ. Το downgrade γίνεται μόνο με την 11.05 (και 11.07 νομίζω) scandinavia για αυτό πρέπει να κάνεις τα παραπάνω.

Επιτελους το ξεπλοκαρισα με την ιδια την belle που ειχα βαλει.(οπως μου προτεινε ενας φιλος μας , ο TeoO10).Με την έκδοση 11.05 scandinavia δεν μπορεσα.

Τωρα για να μην τα ξανακανω μανταρα,τι κανω ακριβως για να ξαναπαω στην anna;Σας ρωταω διοτι απο εχθες που εκανα την μ......., εχω ζαλιστει!!:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το ξεπλοκαρισα με την ιδια την belle που ειχα βαλει.(οπως μου προτεινε ενας φιλος μας , ο TeoO10).Με την έκδοση 11.05 scandinavia δεν μπορεσα.

Τωρα για να μην τα ξανακανω μανταρα,τι κανω ακριβως για να ξαναπαω στην anna;Σας ρωταω διοτι απο εχθες που εκανα την μ......., εχω ζαλιστει!!:confused:

Mηπως πρεπει να κανω τωρα αυτο; <[ΟΔΗΓΟΣ] Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής>

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπερδευτηκα και το daily mobile ειναι λιγο...ατσαλο!

εχουμε 3 εκδοσεις lagoskon..

LK2 > anna αδυνατισμενη με unsinged

LK3 > anna full με unsigned

moded? > anna full με unsigned και?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπερδευτηκα και το daily mobile ειναι λιγο...ατσαλο!

εχουμε 3 εκδοσεις lagoskon..

LK2 > anna αδυνατισμενη με unsinged

LK3 > anna full με unsigned

moded? > anna full με unsigned και?

thanks

 

Η σειρά LK ( LK v1 , v2 ,v3) βασιζόταν σε ξενη Αννα και είχα βάλει τα ελληνικά εγώ. Ηταν ολες χακαρισμένες με διάφορες αλλαγές ανάλογα τη βάση που διάλεγα από τις ξένες.

 

Οι 2 τελευταίες είναι επίσημες ελληνικές Αννα χακαρισμενες. Η full εχει μονο το χακαρισμα και ολα τα αλλα είναι μαμα , ενώ η ModOFF έχει περισσότερες αλλαγές και μπόλικο αδυνάτισμα.

 

Συνιστώ την ModOFF

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

 

εχουμε πουθενα καποιο changelog ?

 

Εκεί που υπάρχει το λινκ για κατέβασμα. Που αλλού να ήταν ?? (βλεπε υπογραφή)

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που υπάρχει το λινκ για κατέβασμα. Που αλλού να ήταν ?? (βλεπε υπογραφή)

 

οκ, απλα την τελευταια που το χα δει δεν ειχε μπει η modoff :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα την τελευταία έκδοση belle του ivo777 που βγήκε στις 30/8 με ελληνική γλώσσα γραφής στο rofs3 και την έχω 2 μέρες! δεν έχω κανένα θέμα πλέον με αυτή την έκδοση όλα λειτουργούν στην εντέλεια! αψογο το κινητό, σαν καινούριο! τη συνηστώ ανεπιφύλακτα.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα την τελευταία έκδοση belle του ivo777 που βγήκε στις 30/8 με ελληνική γλώσσα γραφής στο rofs3 και την έχω 2 μέρες! δεν έχω κανένα θέμα πλέον με αυτή την έκδοση όλα λειτουργούν στην εντέλεια! αψογο το κινητό, σαν καινούριο! τη συνηστώ ανεπιφύλακτα.

 

το office σου ανοιγει κανονικα τα αρχεια; το ημερολογιο δουλευει κ αυτο κανονικα;;

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...