Jump to content

Samsung Galaxy Y Pro (B5510)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 123
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα που το πηρα από Γερμανό δεν είχε

και ήταν σφραγισμένο με ταινία ασφαλειας

και 2,3 unboxing που είδα στο net δεν είχε

Link to comment
Share on other sites

εμενα που το πηρα από Γερμανό δεν είχε

και ήταν σφραγισμένο με ταινία ασφαλειας

και 2,3 unboxing που είδα στο net δεν είχε

και εγώ που το πήρα από public το εχω κανει unbox και το εχω και σε βιντεο (δεν το ανέβασα ακόμα και μαλλον ούτε) και ΝΑΙ είχε ακουστικά, καλώδιο PC και καρτα microsd 2gb και αντάπτορα για SD.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς καμιά θήκη "πουγκί"

Θέλω να είναι όσο λεπτότερη γίνεται και να χωράει ακριβώς το τηλέφωνο.

κάτι σαν αυτή: http://www.mobilemadhouse.co.uk/samsung-galaxy-leather-pouch-case-black.html αλλά όχι τόσο "φθηνή" και να μην έχει αυτή τη βλακεία που τραβάς για να βγει το τηλέφωνο

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!Σας παρακαλω μια βοηθεια επειγων γιατι θα τρελαθω!!!Το android απο οσο ξερω εχει παρα πολλες εφαρμογες...Το πειρα και εγω επισης το κινητο απο τα public στη γλυφαδα με 99euro,Οταν ανοιξα το κινητο,εγινα μελος στο gmail και μετα μπηκα αμεσως στο android.Τις 2 πρωτες φορες που μπηκα ολα καλα και ωραια.Τη 3 ομως...Μου βγαζει στην αρχη αν συμφωνω με τους ορους τις google ή του android,κατι τετοιο,παταω συμφωνω,με βαζει στο android με το menu λιγο διαφορετικο απο πριν και με το που παω στις δωρεαν εφαρμογες μου βγαζει μολις 500 δωρεαν εφαρμογες και μετα μου λεει πως χρειαζετε ελεγχος με συνδεση στο λογαριασμο μου το google απο το κινητο...ενω εχω κανει ειδη το gmail και εχω συνδεθει ειδη...το γυρισα 2 φορες στις εργοστασιακες ρυθμισεις εκανα και αλλο mail στο gmail,αλλα παλι τπτ..τις 2 πρωτες φορες που μπαινω ολα καλα μετα τιποτα...Ξερει καποιος κατι;;;;Eυχαριστωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!

 

εδώ για όσους θέλουν να κάνουν root την συσκευή.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1431696

.Φιλε συγγνωμη αλλα επειδη το παραδεχομαι οτι ειμαι ασχετος σε καποια πραγματα τι ειναι το root και τι κερδιζεις αν το κανεις;;;Ευχαριστω!!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

λοιπον δεν μπρορω αλλο να ψαχνω πως γινεσε root απο αυτο το κινητο ψαχνω 2 ωρες μπωρει καποιος να μου πει
Link to comment
Share on other sites

λιπών root η super user είναι όταν το κινητό έχει ξεκλείδωτες ας πούμε χρίσεις admin και μπορείς να κάνεις πράγματα όπως να φορτώνεις λιγότερο μνήμη και να σκοτώνεις κατά επιλογή εφαρμογές που είναι προστατευόμενες .

 

1. Κατεβάστε αυτό το αρχείο εδω

2. Παρακαλώ αντιγράψτε το εξωτερική κάρτα SD σας?

3. Απενεργοποιήστε το τηλέφωνό σας?

3. Boot σε ανάκαμψη : [volumeUp] + [Home] + [Power]

4. Εισάγετε μερικές φορές λάθος κωδικό πρόσβασης (δεν έχει σημασία τι) μέχρι να είναι σε ανάκαμψη είναι?

5. Επιλέξτε "Εφαρμογή update.zip"?

6. Επιλέξτε το αρχείο "update.zip"?

7. Κάνετε επανεκκίνηση του τηλεφώνου σας με την "επανεκκίνηση του συστήματος για την επιλογή τώρα».

δεν ξέρω αν έχεις κανει αναβάθμιση σε 2.3.6 μπορεί να μην γίνετε εγώ το έκανα με το που το πείρα !

Edited by drakonman
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω 2.3.6 άλλα δεν δοκίμασα και να κάνω αναβάθμιση . παντός και το δεύτερο που έχω που δεν το έχω κάνει root πάει καλά . Θα το κοιτάξω αύριο για update και root και θα σας πω νεότερα .
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια σας παρακαλω ας μου απαντηση καποιος που εχει ειδη το κινητο οπως και εγω,στο android market σας βγαζει σε ολους μεχρι μολις 500 δωρεαν εφαρμογες η απλα σε μενα εχει καποιο προβλημα;;;
Link to comment
Share on other sites

Στο 2 τηλέφωνο δεν μπόρεσα να το κάνω root γιατί μαλών έχει κάνει αναβάθμιση λογισμικού ! τώρα τι γίνετε θέλει ψάξιμο ! για το market που ρωτάς πρέπει να έχεις βάλει κάποιες ρύθμισης άνοιξε το μάρκετ και μπες στις ρύθμισής να δεις τι έχεις κάνει . και πες μου να δω αν έχουμε της ίδιες
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα, απόκτησα την συσκευη με την προσφορά του public. Tις δυνατότητες κ αδυναμίες της συσκευής πάνω-κάτω τις έχετε ήδη θίξει. Θεωρω οτι είναι ενα android περιορισμένων δυνατοτήτων λόγω οθόνης, αλλά σίγουρα υπερέχει σε θεματα κειμενογραφησης. Συνολικα αξιζει για τα 99€.

 

1. Κατεβάστε αυτό το αρχείο εδω

2. Παρακαλώ αντιγράψτε το εξωτερική κάρτα SD σας?

3. Απενεργοποιήστε το τηλέφωνό σας?

3. Boot σε ανάκαμψη : [volumeUp] + [Home] + [Power]

4. Εισάγετε μερικές φορές λάθος κωδικό πρόσβασης (δεν έχει σημασία τι) μέχρι να είναι σε ανάκαμψη είναι?

5. Επιλέξτε "Εφαρμογή update.zip"?

6. Επιλέξτε το αρχείο "update.zip"?

7. Κάνετε επανεκκίνηση του τηλεφώνου σας με την "επανεκκίνηση του συστήματος για την επιλογή τώρα».

δεν ξέρω αν έχεις κανει αναβάθμιση σε 2.3.6 μπορεί να μην γίνετε εγώ το έκανα με το που το πείρα !

 

Έκανα χθες root το κινητο (εκδοση 2.3.6). Η διαδικασία ειναι οπως παρατέθηκε αλλα χωρις το βημα 4. Απλα χρειάστηκε να κάνω μερικές προσπαθείς μέχρι να καταφέρω να μπω σε recovery mode. Σε λίγο θα ανεβάσω κ screenshot

http://www.image-share.com/upload/1221/115m.jpg

(recovery mode)

Edited by alxmv
Link to comment
Share on other sites

Στο 2 τηλέφωνο δεν μπόρεσα να το κάνω root γιατί μαλών έχει κάνει αναβάθμιση λογισμικού ! τώρα τι γίνετε θέλει ψάξιμο ! για το market που ρωτάς πρέπει να έχεις βάλει κάποιες ρύθμισης άνοιξε το μάρκετ και μπες στις ρύθμισής να δεις τι έχεις κάνει . και πες μου να δω αν έχουμε της ίδιες

 

Λοιπον φίλε μου καταρχας,εγω με το που μπαινω στο android και παω στις ''κορυφαιες δωρεαν'' κατεβαινω κατεβαινω και στις 500 εφαρμογες μου λεει ''απαιτειται ελεγχος ταυτοτητας.πρεπει να συνδεθειτε στον λογαριασμο σας google''.μιλησα με samsung μου ειπαν πως ειναι φυσιολογικο και πως ειναι το οριο του κινητου.Σε εσενα σταματαει στις 500;;;;Και οσο για τις ρυθμισεις που με ρωτας δεν εχω κανει κατι το ιδιαιτερο και δε νομιζω να επηρεαζει αυτο...εχω βαλει ''τικ'' στις ειδοποιησεις στις ενημερωσεις και στο να γινονται μονο μεσα απο το wi-fi...

Link to comment
Share on other sites

1 . κατέβασε το appbrain . 2 στο markt υπαρχή μερικές φόρες πατημένο το φιλτράρισμα περιεχόμενου εγώ εκεί πείραξα κάτι και τα βγάζει , βεβαία δεν πάω από το μάρκετ άλλα από το άλλο app
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

παρόλο που προσπάθησα αρκετή ώρα δεν βρήκα τρόπο να βάλω για ήχο μηνύματος ή ήχο ξυπνητηριού κάποιο κομμάτι που έχω προσθέσει εγώ στη συσκευή. Μπορώ να βάλω μόνο ήχους που είναι προεγκατεστημένοι στο κινητό. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό?

Για ήχο κλήσης μπορώ να βάλω ένα mp3 που έβαλα εγώ στο κινητό.

 

ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παρόλο που προσπάθησα αρκετή ώρα δεν βρήκα τρόπο να βάλω για ήχο μηνύματος ή ήχο ξυπνητηριού κάποιο κομμάτι που έχω προσθέσει εγώ στη συσκευή. Μπορώ να βάλω μόνο ήχους που είναι προεγκατεστημένοι στο κινητό. Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3536176#post3536176

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το trackpad δουλευει οπως στα Blackberry?

 

Μπορει καποιος να δωσει περισσοτερες λεπτομερειες για την λειτουργια του trackpad?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τύπου μπίλια όπως τα μπλακμπέρι, αλλά πρακτικά κάνει ακριβώς το ίδιο απλά είναι επίπεδο (IR τύπου κάπως). Εχω δουλέψει blackberry και είναι η ίδια λειτουργική αίσθηση αλλά ΔΕΝ είναι μπίλια είναι επίπεδο (πάλι κουνάς το δάκτυλο σου πέρα δόθε και περιηγείσαι στα μενού του κινητόυ ή των προγραμμάτων, ιντερνετ κλτ)

 

Δεν ξέρω σε τι τιμή το βρήκες, αλλά είδη κυκλοφορεί το Galaxy Y pro DUOS που είναι και φτηνότερο (134€ κανει) και με ΔΥΟ (2) SIM. Πρακτικά δεν υπάρχει λόγος να πάρει κανείς αυτό το κινητό πλέον εκτός αν το βρεί 100€.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τύπου μπίλια όπως τα μπλακμπέρι, αλλά πρακτικά κάνει ακριβώς το ίδιο απλά είναι επίπεδο (IR τύπου κάπως). Εχω δουλέψει blackberry και είναι η ίδια λειτουργική αίσθηση αλλά ΔΕΝ είναι μπίλια είναι επίπεδο (πάλι κουνάς το δάκτυλο σου πέρα δόθε και περιηγείσαι στα μενού του κινητόυ ή των προγραμμάτων, ιντερνετ κλτ)

 

Δεν ξέρω σε τι τιμή το βρήκες, αλλά είδη κυκλοφορεί το Galaxy Y pro DUOS που είναι και φτηνότερο (134€ κανει) και με ΔΥΟ (2) SIM. Πρακτικά δεν υπάρχει λόγος να πάρει κανείς αυτό το κινητό πλέον εκτός αν το βρεί 100€.

 

Μαλιστα, οποτε το κινητο ειναι πληρως λειτουργικο και με την μπιλια. Αυτο ηθελα να μαθω, καθως ναι μεν καλο το touch για παρα πολλα πραγματα αλλα χρησιμευει και η μπιλια παρα πολυ ( το trackpad τελος παντων! )

 

Θα το αγορασω μαλλον, καθως λεω να αλλαξω το Nokia E5 που εχω, ελπιζω να αξιζει η αγορα. Μαλλον για αυτο με τις δυο sim θα παω καθως απο οτι βλεπω δεν υπαρχει καμια διαφορα στα χαρακτηριστικα και ειναι και φτηνοτερο.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Pro (B5510)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...