Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Cosmote MMS


outcast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πηρα χτες μια καρτα cosmote whats up,το προβλημα μου ειναι το εξης,θελω να ξερω σε ποσες ωρες περιπου μπορω να εχω ενεργοποιημενα τα mms.στην vodafone σε 5 λεπτα ηταν ετοιμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 358
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πηρα χτες μια καρτα cosmote whats up,το προβλημα μου ειναι το εξης,θελω να ξερω σε ποσες ωρες περιπου μπορω να εχω ενεργοποιημενα τα mms.στην vodafone σε 5 λεπτα ηταν ετοιμα.

Στειλε mms στο 1651 και πιστευω σε 5-10 λεπτα θα σου ερθει μηνυμα ενεργοποιησης των mms. Σβησε και ανοιξε το κινητο και ολα ειναι ok. Αν εχεις νοκια η ερικσον και θες και τις ρυθμισεις στειλε mms n ή mms e στο 1651 να ερθουν και οι ρυθμισεις. Σ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά πριν λίγες μέρες δέχτηκα μήνυμα απο τη cosmote που μου έλεγε τι να στείλω για να ενεργοποιήσω τα mms και ότι μέχρι 16/8 έχω 40 δωρεάν mms,και φυσικά τα ενεργοποιήσα και τώρα στέλνω τα δωρεάν mms μου.Ισχυεί σε όλους αυτό?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πριν λίγες μέρες δέχτηκα μήνυμα απο τη cosmote που μου έλεγε τι να στείλω για να ενεργοποιήσω τα mms και ότι μέχρι 16/8 έχω 40 δωρεάν mms,και φυσικά τα ενεργοποιήσα και τώρα στέλνω τα δωρεάν mms μου.Ισχυεί σε όλους αυτό?

 

Σε μένα και σε όσους ξέρω ότι έχουν Cosmote δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο!! Είσαι σίγουρος ότι στέλνεις δωρεάν MMS?? Για πάρε και ρώτα τους!!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

παιδιά πριν λίγες μέρες δέχτηκα μήνυμα απο τη cosmote που μου έλεγε τι να στείλω για να ενεργοποιήσω τα mms και ότι μέχρι 16/8 έχω 40 δωρεάν mms,και φυσικά τα ενεργοποιήσα και τώρα στέλνω τα δωρεάν mms μου.Ισχυεί σε όλους αυτό?

 

Σε μένα και σε όσους ξέρω ότι έχουν Cosmote δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο!! Είσαι σίγουρος ότι στέλνεις δωρεάν MMS?? Για πάρε και ρώτα τους!!

 

einai prosfora tis Cosmote gia olous tous katoxous whats up 40 mms dwrean olo ton augousto. den thelei energopoiisi.isxyei aytomata.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

einai prosfora tis Cosmote gia olous tous katoxous whats up 40 mms dwrean olo ton augousto. den thelei energopoiisi.isxyei aytomata.

 

A είναι στα καρτοκινητά!! Νόμιζα στην σύνδεση γιατί ο φίλος δεν το διευκρίνιζε!!

Πάω πάσο τότε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Όσο έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό και ήθελα να ρωτήσω. Εχει καταφέρει να ενεργοποιήσει κανείς τα ΜΜΣ σε Κ800ι? Κάνω ακριβώς ότι πρέπει αλλα συνέχεια μου βγάζει σφάλμα σύνδεσης. Καμία συμβουλή;

 

Νικόλας.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να ενεργοποιήσει ο αδερφός μου τα ΜΜS στο k750.

Έχει Cosmote συμβόλαιο.

Σε ποιο τηλέφωνο πρέπει να πάρει για να του στείλους τις ρυθμίσεις?

 

Ευχαριστώ :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να ενεργοποιήσει ο αδερφός μου τα ΜΜS στο k750.

Έχει Cosmote συμβόλαιο.

Σε ποιο τηλέφωνο πρέπει να πάρει για να του στείλους τις ρυθμίσεις?

 

Ευχαριστώ :)

Θα στείλει μήνυμα στο 1651 και θα γράψει "MMS Ε"

Και για WAP (αν θέλει) θα στείλει επίσης στο 1651 "WAPA E"

Τα μηνύματα αυτά είναι χρεώσιμα...

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να ενεργοποιήσει ο αδερφός μου τα ΜΜS στο k750.

Έχει Cosmote συμβόλαιο.

Σε ποιο τηλέφωνο πρέπει να πάρει για να του στείλους τις ρυθμίσεις?

 

Ευχαριστώ :)

Θα στείλει το μήνυμα MMS E στο 1651 και θα του έρθουν οι ρυθμίσεις. Λίγο αργότερα θα έρθει και ένα μήνυμα που θα τον καλωσορίζει στην υπηρεσία. Θα κάνει μια επανεκκίνηση στη συσκευή και θα είναι ΟΚ ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

chris_2005 και Petros the Great ευχαριστώ πολύ!

Μα τι γρήγορες απαντήσεις είναι αυτές :rolleyes:

Καλώς ήρθες στο forum της ταχύτητας!! :p Οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά :lol:

Τώρα ειδικά που μας αναβαθμίζουν και τις γραμμές ADSL!!!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ρε παιδια χρειαζομαι τα φωτα καποιου εδω μεσα.

Υπηρχε μια περιοδος που εστελνα και λαμβανα ΜΜΣ χωρισ κανενα προβλημα.

Εδω κι ενα 6μηνο περιπου συμβαινει το εξης:

 

Μπορω να στειλω μια χαρα, αλλα δε μπορω να λαβω.

Κι εξηγω. Οταν μου στελνουν ΜΜΣ συμβαινει το παρακατω κουφο.

Λαμβανω αναφορα, ΣΑΝ ΝΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΓΩ ΜΜΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!

Τιποτα αλλο ομως.

Δηλαδη ετσι καταλαβαινω οτι καποιος, δεν ξερω ποτε ποιος, μου εστειλε ΜΜΣ.

Λαμβανω αναφορα οτι εστειλα εγω!!!

Υπαρχει εξηγηση? Υπαρχει λυση?

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χρειαζομαι τα φωτα καποιου εδω μεσα.

Υπηρχε μια περιοδος που εστελνα και λαμβανα ΜΜΣ χωρισ κανενα προβλημα.

Εδω κι ενα 6μηνο περιπου συμβαινει το εξης:

 

Μπορω να στειλω μια χαρα, αλλα δε μπορω να λαβω.

Κι εξηγω. Οταν μου στελνουν ΜΜΣ συμβαινει το παρακατω κουφο.

Λαμβανω αναφορα, ΣΑΝ ΝΑ ΕΣΤΕΙΛΑ ΕΓΩ ΜΜΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!

Τιποτα αλλο ομως.

Δηλαδη ετσι καταλαβαινω οτι καποιος, δεν ξερω ποτε ποιος, μου εστειλε ΜΜΣ.

Λαμβανω αναφορα οτι εστειλα εγω!!!

Υπαρχει εξηγηση? Υπαρχει λυση?

 

ευχαριστω...

Δε δοκιμαζεις να ξαναπερασεις τις ρυθμισεις για MMS και αν εξακολουθει το προβλημα κανε μια κληση στην εξυπερετηση πελατων και ρωτα τους σχετικα.:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

πάρε τηλ εξυπηρέτηση πελατών, πες τον αριθμό σου και το μοντέλο το κινητού σου και θα λάβεις άμεσα μήνυμα με τις ρυθμίσεις για mms. κάνεις αποδοχή και όλα οκ, χωρίς κόπο.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν η cosmote έχει αυξήσει το όριο των ΚB για τα mms? Δηλ ανέβηκε καθόλου πάνω από τα 100?

Με φίλους που έχουν cosmote έχουμε κανονικότατα νταλλαγή mms των 300kb ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

prosfata pira ena toshiba ts-605

 

prospatho na peraso ta kolo mms alla den ginete tpt.pls help!!!

 

esteila sms sto 1651 tin leksi MMS k mou irthe apantisi : KAΛΩΣ HΛΘATE ΣTHN YΠHPEΣIA MMS. ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣXETIKA ME THN AΠOKTHΣH KAI XPHΣH TOY ΠPOΣΩΠIKOY ΣAΣ AΛMΠOYM, EΠIΣKEΦΘEITE TO SITE THΣ COSMOTE (http://WWW.COSMOTE.GR

 

apo tote tpt.den mporo na steilo mms

 

mporei kapoios na me voithisei stis ameses ritmiseis k na mou pei ti na valo mias k oi rithmiseis apo to site tis cosmote den voithisan??...

 

Etsi loipon to toshiba exei sto profil mms:

(osa einai simpliromena einai by default apo to tilefono)

 

onoma:

dieuthinsi IP:000.000.000.000

thira:

dieuthinsi diakomisti:http://

xronos anamonis:240

sindesi:GPRS

profil CSD: <keno>

profil GPRS:MMS

 

pls help

 

euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω ΗΔΗ απεσταλμένα(απο άλλους) mms μέσω internet? Για να είμαι πιο σαφής, τον αριθμό frog που είχα τον έβαλα σε ένα παλιό κινητό (Siemens S55) και στο κανονικό μου μπήκε μια άλλη κάρτα sim άλλου δικτύου :ninja: :p και μου ήρθε ένα mms στο παλιό νούμερο που δεν το έχω αποθηκευμένο(το νούμερο αποστολέα)......δεν μου απάντησε σε μήνυμα ποιος/α είναι ούτε το σηκώνει όταν παίρνω και έχω περιέργεια να δω τι στο καλό έστειλε και ποιος είναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το κακό είναι ότι, όταν απομακρύνομαι απο διάφορα άτομα(σχέσεις κλπ)σβήνω και όλα τα νούμερα.....και αυτά που δεν θυμάμαι, καμιά φορά(ποτέ δεν ξέρεις..)μπορεί να τα βρω μπροστά μου! :O Έκανα ότι ρυθμίσεις λέει στο site frogmobile.gr συγκεκριμένα για το S55, ανοίγοντας το μήνυμα πατάω "λήψη mms" αλλά λέει σφάλμα δικτύου ή ρυθμίσεων!!! Βάζω και 9201 στην θύρα που δεν αναφέρει στο σάιτ(το βρήκα βάζοντας άλλο siemens)ξεκινάει να λέει σύνδεση(πριν τίποτα), περνάνε λίγα δευτερόλεπτα και μόλις βγάζει το πλαίσιο λήψης πάλι το ίδιο error!!!!!!!!!!!!!!!!! Σκέφτηκα να βάλω την κάρτα στο K750i αλλά άδικος κόπος αφού το αρχικό sms(που σε συνδέει μετά με το server mms για να κατεβάσει...)ήδη ήρθε και δεν ξαναέρχεται(υποθέτω)!:( Αν δεν υπάρχει κάποιος τρόπος μέσω internet(πχ να μπώ στο server κάνωντας login σαν 6975...)ας μου βρει όποιος έχει siemens ρυθμίσεις ή τι πρέπει να κάνω.........Σημείωση, όσο αφορά το κατέβασμα απο internet αν ο τρόπος δεν......ας έλθει με πμ.:cool:
:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...