Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5140 & Νεο 5140i


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jheremias (19 Αύγ. 2004 , 15:19)

 

Παιδιά, να κάνω μια ερώτηση, είμαι λίγο άσχετος...Μη με φάτε, αν είναι λάθος το post μου ας μεταφερθεί αλλού...

 

Λοιπόν. Έχω Cosmote και δικαιούμαι αναβάθμιση συσκευής της τάξης των 100 euro.

 

Τι ακριβώς πρέπει να κάνω, αν θέλω να αγοράσω το 5140; Με δεσμεύει η επιδότηση να το πάρω από κάποιο κατάστημα Cosmote; Αν ναι, ξέρει κανείς πόσο στοιχίζει; ή αν όχι ακριβώς, την τάξη μεγέθους της τιμής;

 

Αν το πάρω απο το Γερμανό (που λέτε οτι στοιχίζει 120 ευρώ) δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω την επιδότηση της c-ote;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!

 

 

λοιπον ακου πως εχει το θεμα με την αναβάθμιση συσκευής γιατι και εγω πριν 2 βδομαδες πηρα το 5140 με αναβάθμιση συσκευής απο cosmote. Αφου εχει εγγριθει το ποσο τον 100 Ε θα πας εκει που εκανες τιν συνδεση και θα υπογραψεις καποια χαρτια για ανανεωση για ακομα 1 χρονο του σημβολεου σου και θα ζητησεις την σησκευη που θες.

:!: μακαρι να εκανε 120Ε το τηλ. μαλον δεν καταλαβες καλα 120Ε κανει η GPS προσοψη για το τηλ. :!:

το τηλεφωνο οταν το αγωρασα εγω εκανε 240Ε με την ανανεωση αρα εσυ να υπολογιζεις γυρο στα 140Ε πρεπει να δοσεις extra.

ελπιζω να σε βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aiwnios_foititis (19 Αύγ. 2004 , 16:05)

 

λοιπον ακου πως εχει το θεμα με την αναβάθμιση συσκευής γιατι και εγω πριν 2 βδομαδες πηρα το 5140 με αναβάθμιση συσκευής απο cosmote. Αφου εχει εγγριθει το ποσο τον 100 Ε θα πας εκει που εκανες τιν συνδεση και θα υπογραψεις καποια χαρτια για ανανεωση για ακομα 1 χρονο του σημβολεου σου και θα ζητησεις την σησκευη που θες.

:!: μακαρι να εκανε 120Ε το τηλ. μαλον δεν καταλαβες καλα 120Ε κανει η GPS προσοψη για το τηλ. :!:

το τηλεφωνο οταν το αγωρασα εγω εκανε 240Ε με την ανανεωση αρα εσυ να υπολογιζεις γυρο στα 140Ε πρεπει να δοσεις extra.

ελπιζω να σε βοηθησα.

 

 

240 ευρόπουλα. Μάλιστα. Εντάξει..

 

Στον ΟΤΕ το είχα πάρει, θα πάω και θα ενημερώσω.

 

Είσαι πραγματικά πολύ μεγάλος, ευχαριστώ :) Πάρε one positive karma unit ;)

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aiwnios_foititis (24 Αύγ. 2004 , 00:13)

 

Ξερει κανεις ποσες μοιρες πρεπει να ρυθμισεις την αποκλιση στην πυξιδα?

 

Καλημέρα!

Αν μιλάμε για ηπειρωτική Ελλάδα, η μαγνητική απόκλιση είναι περίπου 2 μοίρες ανατολικά (2°Ε) .

 

Ελπίζω να βοήθησα.

:)

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eye (24 Αύγ. 2004 , 09:35)

 

Καλημέρα!

Αν μιλάμε για ηπειρωτική Ελλάδα, η μαγνητική απόκλιση είναι περίπου 2 μοίρες ανατολικά (2°Ε) .

 

Ελπίζω να βοήθησα.

:)

 

 

:up: thnx man!

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο: Ξερεις κανεις πως δουλευει η πυξιδα στο κινητο? (πως υλοποιηθηκε - δεν πιστευω να ειναι η κλασσικη μαγνητικη πυξιδα!)

 

Μετα απο 2 μηνες που το εχω , μετα απο ενα μπανιο σε ποτηρι, 3-4 ντους και αρκετες (τυχαιες) πτωσεις δουλευει αψογα. Με το μονο που δεν εχω μεινει αρκετα ευχαριστημενος ειναι η ενταση του ακουστικου. Ειναι πολυ μετρια!

 

Επισης , οι εικονες που τραβαει φαινονται ψιλοχαλια στην οθονη που εχει ενω αμα τις στειλετε σε αλλο κινητο με μεγαλυτερη/καλυτερη οθονη φαινονται ικανοποιητικα....

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! :D

 

Σκεφτομαι και εγω να προβω στην αγορα του εν λογω κινητου.Διαβασα ολο το θεμα σελιδα προς σελιδα αλλα δεν μπορω να πω οτι καλυφθηκα :rolleyes: .Αν θα μπορουσε ισως καποιος απο εσας που εχει στη κατοχη του το συγκεκριμενο τηλεφωνο να μου δωσει συνοπτικα τα υπερ και τα κατα του.Οι τομεις που με ενδιαφερουν ειναι βεβαια λογισμικο αλλα και το κατα ποσον στιβαρη κατασκευη εχει.Οσο για την οθονη,εχει καμια σχεση με του 3650? :confused: Γιατι και οι δυο ειναι 4096 χρωματα :o ...Περιμενω προς απαντηση σας...

 

Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hellenicsun (30 Αύγ. 2004 , 12:19)

 

Καλησπερα σε ολους! :D

 

Σκεφτομαι και εγω να προβω στην αγορα του εν λογω κινητου.Διαβασα ολο το θεμα σελιδα προς σελιδα αλλα δεν μπορω να πω οτι καλυφθηκα :rolleyes: .Αν θα μπορουσε ισως καποιος απο εσας που εχει στη κατοχη του το συγκεκριμενο τηλεφωνο να μου δωσει συνοπτικα τα υπερ και τα κατα του.Οι τομεις που με ενδιαφερουν ειναι βεβαια λογισμικο αλλα και το κατα ποσον στιβαρη κατασκευη εχει.Οσο για την οθονη,εχει καμια σχεση με του 3650? :confused: Γιατι και οι δυο ειναι 4096 χρωματα :o ...Περιμενω προς απαντηση σας...

 

Ευχαριστω! :)

 

 

Kalhspera, arxizontas apo thn o8onh einai h idia o8onh 128X128 pixels me ta 4096 xrwmata,

 

h kataskeyh toy den einai kai toso stibarh alla einai arketa an8ektikh, oso gia to logismiko proswpika emena den moy exei deixei kapoio problhma, anamenoume isws.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pzapad (30 Αύγ. 2004 , 12:53)

 

Kalhspera, arxizontas apo thn o8onh einai h idia o8onh 128X128 pixels me ta 4096 xrwmata,

 

h kataskeyh toy den einai kai toso stibarh alla einai arketa an8ektikh, oso gia to logismiko proswpika emena den moy exei deixei kapoio problhma, anamenoume isws.

 

 

Εσυ εχεις μεινει ευχαριστημενος απο το συγκεκριμενο τηλεφωνο?Το εχω ηδη σκεφτει να το αγορασω αλλα δεν θελω να απογοητευτω..Βλεπεις 300+ ευρω δεν ειναι καθολου λιγα!Σε θεμα αποθηκευτικου χωρου εν τελη ειναι 4mb.Κανουμε δουλεια με βιντεο,φωτογραφιες και λοιπα?Με τις υπερυθρες τελικα εισαι οκ?Περα απο τον υπολογιστη λειτουργουν και με αλλα κινητα?Μολις το παρω θα γραψω και εγω τις εντιπωσεις μου...Ξερεις τωρα crash test με πεταγμα απο τα 300 μετρα υψος(αντοχη απο πεσιμο),βουτηγμα εως τον τιτανικο(αντοχη στο νερο και την πιεση) και πυροβολισμο με καλασνικοφ(αντοχη σε βιαια συγκρουση)!!!!!!!!!!!

 

Μπε ρδε ουεη,ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα και τον χρονο σου!

Link to comment
Share on other sites

mia dior8wsh, to 3650 exei megalyterh o8onh 176 x 208 alla ta idia xrwmata 4096, oi yperythres einai ok. xekleidwtes, doyleyoyn me alla kinhta, se prohgoumenh selida exei link gia crash test. me video den exw asxolh8ei.
It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hellenicsun (30 Αύγ. 2004 , 13:22)

...

Εσυ εχεις μεινει ευχαριστημενος απο το συγκεκριμενο τηλεφωνο?

...

 

Καλησπέρα φίλε! :)

Ας προσφέρω και 'γω τη γνώμη μου.

Στο θέμα οθόνη, ότι ακριβώς προσφέρει όλη η σειρά s40.

 

Σε θέμα κατασκευής, στιβαρότητας, κλπ, προσωπικά απογοητεύτηκα.

Είχα στην κατοχή μου το 5100 (αλλά και το 5210, υπάρχει και σχετικό μου ποστ παραπάνω), και με είχε εντυπωσιάσει η κατασκευή του εσωτερικού module. Περίμενα από την Νοκια να επιστρατεύσει την εμπειρία από το 5100 και να προτείνει ακόμη ποιοτικότερη κατασκευή.

Δυστυχώς, το 5140 δεν κατάφερε να με πείσει.

 

Στο θέμα "λογισμικό", δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, το είχα πολύ λίγο στην κατοχή μου.

 

Συμπέρασμα:

Αν δεν χρειάζεσαι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κάμερα, βίντεο, κλπ, πάρε το 5100.

Μισή τιμή (ίσως και λιγότερο), ανώτερη κατασκευή, παραπλήσιες δυνατότητες. (προσοχή όμως στο θέμα του κλειδώματος των υπερύθρων, ας απαντήσει κάποιος που είναι εντελώς σίγουρος τι παίζει σ'αυτό τον τομέα.)

 

Φιλικά, και ελπίζω να βοήθησα.

Γιώργος.

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eye (30 Αύγ. 2004 , 13:51)

 

Καλησπέρα φίλε! :)

Ας προσφέρω και 'γω τη γνώμη μου.

Στο θέμα οθόνη, ότι ακριβώς προσφέρει όλη η σειρά s40.

 

Σε θέμα κατασκευής, στιβαρότητας, κλπ, προσωπικά απογοητεύτηκα.

Είχα στην κατοχή μου το 5100 (αλλά και το 5210, υπάρχει και σχετικό μου ποστ παραπάνω), και με είχε εντυπωσιάσει η κατασκευή του εσωτερικού module. Περίμενα από την Νοκια να επιστρατεύσει την εμπειρία από το 5100 και να προτείνει ακόμη ποιοτικότερη κατασκευή.

Δυστυχώς, το 5140 δεν κατάφερε να με πείσει.

 

Στο θέμα "λογισμικό", δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, το είχα πολύ λίγο στην κατοχή μου.

 

Συμπέρασμα:

Αν δεν χρειάζεσαι ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ κάμερα, βίντεο, κλπ, πάρε το 5100.

Μισή τιμή (ίσως και λιγότερο), ανώτερη κατασκευή, παραπλήσιες δυνατότητες. (προσοχή όμως στο θέμα του κλειδώματος των υπερύθρων, ας απαντήσει κάποιος που είναι εντελώς σίγουρος τι παίζει σ'αυτό τον τομέα.)

 

Φιλικά, και ελπίζω να βοήθησα.

Γιώργος.

 

 

Φιλε Γιωργο σ'ευχαριστω για την γνωμη σου.Να πω οτι ειναι η πρωτη φορα που αγοραζω εναν τετοιο τυπο κινητου οποτε δεν νομιζω να απογοητευτω ιδιαιτερα.Αφου μου λες οτι η οθονη ειναι καθαρα s40 τοτε σιγουρα δεν εχει σχεση με ενα 3650 πχ.Το κινητο θα το εχω εν τελη την Τεταρτη το βραδυ οποτε αφου το ξεσκισω θα μπορω να γραψω τις εντιπωσεις μου...Παντως οσον αφορα καμερα,βιντεο κλπ σιγουρα δεν μπορω να ζησω χωρις αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hellenicsun (30 Αύγ. 2004 , 13:22)

 

υψος(αντοχη απο πεσιμο),βουτηγμα εως τον τιτανικο(αντοχη στο νερο και την πιεση) και πυροβολισμο με καλασνικοφ(αντοχη σε βιαια συγκρουση)!!!!!!!!!!!

 

Μπε ρδε ουεη,ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα και τον χρονο σου!

 

 

Emena mou epese prosfata se gluko nero oxi 8alassas.to evgala apo to nero kai to anoi3a.Den eixe paei nero pou8ena mesa sto kinhto ektos apo 2 stagonitses sto prostateftiko ths mpatarias kai ston fako.to fusi3a,stegnwsa ta kapakia kai to plhktrologio kai doulevei apsoga opws prin.Pistevw oti htan ena kalo crash test sto nero.

 

BTW mpas kai emfanisthke pou8ena to gps module?

Link to comment
Share on other sites

Xmmm, i xazomara me to nero einai oti sxedon panta pernaei mesa kai ama den to skoupiseis sixna afinei mesa idratmous kai anagkastika prepei na to anoixeis.....

 

Oi iperitres einai xeklidotes

 

I mnimi (4mb) einai ligi alla to sigekrimeno kinito den to pairneis gia na vlepeis video kai multimedia alla gia tin antektikotita.

 

San antoxi: Tha deixei o xronos..... Pantos mexri stigmis fainetai na antexei.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας κι από μένα. Είμαι κάτοχος ενός 3200 και το 5140 το είχα βάλει στο μάτι από την πρώτη στιγμή που διάβασα γι αυτό. Κάποια στιγμή λέω να το "χτυπήσω" και αν μπορεί κάποιος ας μου πει σε ποια χρώματα κυκλοφορεί στην αγορά τώρα (έχω συμβόλαιο με cote οπότε voda δεν μ' ενδιαφέρει). Το σκληρό 0 παραμένει ή έχει διορθωθεί; :alien:

Ευχαριστώ :)

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pzapad ( 3 Σεπ. 2004 , 14:00)

 

File moy to exw dei se 2 mple kai kokkino, oso gia to sklhro 0 paramenei...

 

 

Φίλε Πάνο σ' ευχαριστώ πολύ :happy:

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Na rwthsw pali mhpws kapoios gnwrizei.

Ginetai na paroume apo to kinhto tous hxous pou vriskontai ston katalogo HXOI?

Mallon prostatevontai

Uparxoun pou8ena gia download an den ginetai na tous paroume apo th suskevh?

Efxaristw !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...