Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και μολις μου ηρθαν τα θηρια!!

http://img820.imageshack.us/img820/1257/img0514gh.th.jpg

 

πραγματικα θηρια!!!

 

http://img151.imageshack.us/img151/7816/img0515uy.th.jpg

 

Το 7650 λειτουργει αψογα! μονο ενα θεμα εχει ο μηχανισμος κυλισης οπου δεν κλειδωνει εντελως πανω.. το ανοιξα (με 2 οδοντογλυφιδες :p) και ειδα οτι τα κλιπακι ειναι λιγακι ανοιγμενα και κουμπωνει ελαχιστα..

 

το 9210 ειναι αψογο εμφανισιακα!! σαν καινουργιο.. λειτουργικα ανοιγει, αλλα στο bootαρισμα κανει επανεκκινηση.. και οταν ειναι κλειστο στην φορτιση φορτιζει για 10 δευτερα, και μετα δειχνει οτι ξαναξεκιναει η φορτιση.. νομιζω πως τελικα ειναι η μπαταρια! λες και δεν εχει αρκετο ρευμα να δωσει.. αλλα θα το παω για σερβις για εξακριβωση.. 18 ευρω κανει μια καινουργια!

 

..και αν ειναι η μπαταρια την εχω τσιμπησει!! οταν πρωτοαντικρισα το 9210 εμεινα μ@λ@κ@ς!! δεν πιστευα οτι ειναι συσκευη 10ετιας!! χροοονια μπροστα η Νοκια με τα communicators..

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το 7650 λειτουργει αψογα! μονο ενα θεμα εχει ο μηχανισμος κυλισης οπου δεν κλειδωνει εντελως πανω.. το ανοιξα (με 2 οδοντογλυφιδες :p) και ειδα οτι τα κλιπακι ειναι λιγακι ανοιγμενα και κουμπωνει ελαχιστα..

 

το 9210 ειναι αψογο εμφανισιακα!! σαν καινουργιο.. λειτουργικα ανοιγει, αλλα στο bootαρισμα κανει επανεκκινηση.. και οταν ειναι κλειστο στην φορτιση φορτιζει για 10 δευτερα, και μετα δειχνει οτι ξαναξεκιναει η φορτιση.. νομιζω πως τελικα ειναι η μπαταρια! λες και δεν εχει αρκετο ρευμα να δωσει.. αλλα θα το παω για σερβις για εξακριβωση.. 18 ευρω κανει μια καινουργια!

 

..και αν ειναι η μπαταρια την εχω τσιμπησει!! οταν πρωτοαντικρισα το 9210 εμεινα μ@λ@κ@ς!! δεν πιστευα οτι ειναι συσκευη 10ετιας!! χροοονια μπροστα η Νοκια με τα communicators..

 

Με γειές και τα 2 Θοδωρή!

 

Ο μηχανισμός λογικά είναι από τα χρόνια... Αν και λογικά συνέρχεται εύκολα πιστεύω!

 

Τα ίδια μου κάνει και το 2110, άρα μπαταρία λέω και γω... Όπως και να 'χει, κουκλί!

 

Με γειά και πάλι!!! :):):)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωω!

ελπιζω να ναι η μπαταρια γιατι μ εχει πορωσει το concept των communicators... δεν με βλεπω να μενω μονο στο 9210.. σιγουρα αν βρω (ειδικα στα 50 ευρω) Ε90 θα το παρω..

 

Θα πρεπει να σ ευχαριστω Χρηστο που μου πες για το 7650! το λατρευω! απο μικρος :O ..αντιθετα με το 6600 (μαλλον επειδη ημουν στο αντιπαλο στρατοπεδο με το SX1 :shifty:)

 

εντωμεταξυ δεν χρειαζεται να παρω κινεζικη BLB-2! το 7650 ειχε μια σχεδον καινουργια! στα 1500Mha..

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

και μολις μου ηρθαν τα θηρια!!

http://img820.imageshack.us/img820/1257/img0514gh.th.jpg

 

πραγματικα θηρια!!!

 

http://img151.imageshack.us/img151/7816/img0515uy.th.jpg

 

 

Πωωωω... Θέλω κι έγω ένα 9210..... :drool: :love:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Νίκο, δεν είναι πολλα € για συσκευή σχεδόν 10ετίας; άφησε έξω το prototype model και παράλληλα τη συλλεκτική αξία. προσωπικά ΔΕ θα τα δινα τώρα :)

 

 

Θοδωρή, αν βρεις ε90 στα ~50 ρίξε κανα πμ ρε :lol: πάντα ήθελα να το πάρω και πάντα ήταν ακριβό για μένα :lol: (επίσης εκείνη την χρονιά άρχισα να συμπαθώ τα htc, με πρώτο μοντέλο το tytn ii. ποτέ δε το απόκτησα και αυτό :()

 

καλορίζικα τα μωράκια σου :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωω!

ελπιζω να ναι η μπαταρια γιατι μ εχει πορωσει το concept των communicators... δεν με βλεπω να μενω μονο στο 9210.. σιγουρα αν βρω (ειδικα στα 50 ευρω) Ε90 θα το παρω..

 

Θα πρεπει να σ ευχαριστω Χρηστο που μου πες για το 7650! το λατρευω! απο μικρος :O ..αντιθετα με το 6600 (μαλλον επειδη ημουν στο αντιπαλο στρατοπεδο με το SX1 :shifty:)

 

εντωμεταξυ δεν χρειαζεται να παρω κινεζικη BLB-2! το 7650 ειχε μια σχεδον καινουργια! στα 1500Mha..

 

Και γω το θέλω το E90...Aλλά που ξανά τέτοια ευκαιρία... :(

 

Nα 'σαι καλά ρε συ...Aφού άλλαξα γνώμη και πήρα το 2110, γιατί να μην το πάρεις εσύ, που άλλωστε το ήθελες και τόσο πολύ; Aυτό είναι το νόημα της συνεργασίας των συλλεκτών, πιστεύω!

 

Mια χαρά είσαι! Aν και έχω ενστάστεις για τα Mha που είναι πολλά σχετικά, αφού είναι καινούρια...

 

*SX1 έπερνα άνετα, αλλά άντε βρες καλό/λειτουργικό... :( Πολλά προβλήματα ρε παιδί μου, λες και το έφτυσε η Siemens από τη γέννα του...

 

εδιτ:δεν με κόβω να προλαβαίνω E90!!!! :lol:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

ε αφου δεν το πηρες εσυ.. εγινε εμενα πρωτη μου συσκευη!

 

δεν ξερω ποσα mha ειναι αλλα το ξεσκαλιζω ολη μερα σημερα και δεν εχει πεσει ουτε γραμμη! ...αν το κανα αυτο σε καποιο συγχρονο smartphone τωρα θα ψαχνα πριζα.. εβαλα το irREMOTE και εχω τρελαθει!! θυμαμαι παλιες και ενδοξες εποχες...

 

το δικο μου SX1 δεν ειχε γενικα προβληματα περα απο καποιες επανεκκινησεις, αλλα τωρα ειναι σε πολυ κακη κατασταση δυστυχως και χωρις μπαταρια :cry: αν βρω καποιο θα το κτυπησω.. (σε λογικη τιμη φυσικα)

 

τοτε το SX1 σε σχεση με το 6600 ηταν γρηγοροτερο, με 0.1 ιντσα μεγαλητερη οθονη, με περισσοτερες λειτουργιες, το ειχαν πολυ λιγοτεροι και ηταν πολυ πιο ομορφο! γι αυτο ειχα αλλαξει στρατοπεδο :p την ποιοτητα της Νοκια δεν ειχε μονο..

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, δεν είναι πολλα € για συσκευή σχεδόν 10ετίας; άφησε έξω το prototype model και παράλληλα τη συλλεκτική αξία. προσωπικά ΔΕ θα τα δινα τώρα :)

 

Κοιτα απο την στιγμη που το σκεφτεσαι ετσι, σημαινει οτι το κινητο δεν απευθυνεται σε σενα. Καταλαβαινω ακριβως τι εννοεις, αλλα αυτη η συσκευη δεν ειναι τιποτα αλλο εκτος απο ενα συλλεκτικο αντικειμενο για μια ορισμενη μεριδα ανθρωπων. Καταλαβαινω οτι 500 ευρω ειναι πολλα για κατι που δεν εχει πρακτικη χρηστικη αξια, αλλα αυτο δεν ειναι το μονο που μετραει. Αλλοι σκανε πολλαπλασια λεφτα για αξισου πρακτικα αχρηστους πινακες πχ. Πλεον εχουμε φυγει απο την σφαιρα της λογικης driven-by-need αγορας, και ειμαστε στην γκρι ζωνη της συλλεκτικοτητας. Abandon all rationality here.

 

Αμα ειχε ομως 100 ευρω θα το χτυπαγες? ;)

 

Αν παλι ο zografos μας ελεγε οτι χτυπησε ενα δεν θα μου εκανε εντυπωση :lol:

 

 

Mετα απο αυτο το ποστ εβγαλα το δικο μου 7650 και επαιζα μαζι του. Λεω να κανω ενα βιντεακι στο youtube (στα αγγλικα) γιατι δεν εχω βρει κανενα βιντεο της προκοπης που να δειχνει το 7650 εις βαθος.

 

τοτε το SX1 σε σχεση με το 6600 ηταν γρηγοροτερο, με 0.1 ιντσα μεγαλητερη οθονη, με περισσοτερες λειτουργιες, το ειχαν πολυ λιγοτεροι και ηταν πολυ πιο ομορφο! γι αυτο ειχα αλλαξει στρατοπεδο :p την ποιοτητα της Νοκια δεν ειχε μονο..

 

Το SX1 εκανε την μουρη του 6600 κρεας.

Με κανει να αναρωτιεμαι αν σκοπιμα το εκαναν στο χρωμα της χαλκινης χλεπας και τα κουμπια καθετα μπας και κοψουν πωλησεις, γιατι διαφορετικα θα κατεστρεφε την Νοκια και θα κατηγορουσαν την ζιμενς για μονοπωλιο :p Τα ειχε ολα, εκτος απο λοοκς. Και αξιοπιστια. Αν τα ειχε και αυτα.... η απολυτη συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα απο την στιγμη που το σκεφτεσαι ετσι, σημαινει οτι το κινητο δεν απευθυνεται σε σενα. Καταλαβαινω ακριβως τι εννοεις, αλλα αυτη η συσκευη δεν ειναι τιποτα αλλο εκτος απο ενα συλλεκτικο αντικειμενο για μια ορισμενη μεριδα ανθρωπων. Καταλαβαινω οτι 500 ευρω ειναι πολλα για κατι που δεν εχει πρακτικη χρηστικη αξια, αλλα αυτο δεν ειναι το μονο που μετραει. Αλλοι σκανε πολλαπλασια λεφτα για αξισου πρακτικα αχρηστους πινακες πχ. Πλεον εχουμε φυγει απο την σφαιρα της λογικης driven-by-need αγορας, και ειμαστε στην γκρι ζωνη της συλλεκτικοτητας. Abandon all rationality here.

 

Αμα ειχε ομως 100 ευρω θα το χτυπαγες? ;)

 

Αν παλι ο zografos μας ελεγε οτι χτυπησε ενα δεν θα μου εκανε εντυπωση :lol:

 

Είναι πως το βλέπει ο καθένας Νικόλα. Ο καθένας βάζει όρια στη τσέπη του, με βάση τα δεδομένα του. Αν πραγματικά μου περίσσευαν 500-600 ευρώ, μπορεί και να το τσίμπαγα καθαρά για τη συλλεκτική του αξία. Από το να πάρω ένα N8 ή 808, θα έπαιρνα αυτό, ξέροντας πως είναι πιο σπάνιο κι από τετράφυλλο τριφύλλι!

 

Αν είχε 100 θα χτύπαγα και τα 3-4 (όσα είναι anyway...) και θα έκανα το γλέντι του αιώνα!

 

*Ζωγράφε αν τσίμπησες έστω ένα τρέλανε μας!!! :lol:

 

btw, αν προλάβω αύριο, θα πάω για τις προσόψεις του 5210... Σκέφτομαι να το κάνω (κλασσικό) πορτοκαλί... Του πάει και το είχαμε έτσι όταν ήμουν μικρότερος...

 

Είπα να τα καμαρώσω όλα μαζί σήμερα... Είχα καιρό να το κάνω...

 

http://img718.imageshack.us/img718/2411/0138ls.jpg

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και ειναι οπως το βλεπει ο καθενας, αλλα περιμενα (ειδικα απο εσας :p ) οντας σε κινητοφιλο φορουμ και δη σε ενα θρεντ που ασχολουμαστε με τα παλια νοκια, να το αντιμετωπιζαμε ολοι σαν μια συλλεκτικη συσκευη. Οποτε αυτοματα η τιμη δεν παιζει και τοσο ρολο. Ασχετα απο το αν σηκωνει η τσεπη οποιουδηποτε. Δεν ειπαμε να το αγορασουμε κιολας :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα Νίκο, εννοειται πως αν είχα την οικονομική δυνατότητα και ήμουν συλλέκτης θα το έπαιρνα! αλλά με 5-6 συσκευές και σχεδόν όλες σε "τραγική" κατάσταση, μαλλον δε θεωρούμαι :p

 

Χρήστο προσοψη για 5210 από που; original;

 

τελικά πρέπει να γράψω μια λίστα με όλες τις συκευές που θέλω. σιγα σιγα να αρχίσω να μαζεύω. και μάλλον θα γίνω κάτοχος 6600 και γω παιδιά! λίγους μήνες πριν θα το είχα στην κατοχή μου αλλά έκανε φτερά. από ότι πήρε το αφτί μου, βρέθηκε ξανά και ελπίζω να μου ρθει :D τρεμε Ζησηηηη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν παλι ο zografos μας ελεγε οτι χτυπησε ενα δεν θα μου εκανε εντυπωση :lol:

 

Ζωγράφε αν τσίμπησες έστω ένα τρέλανε μας!!! :lol:

 

Δυστυχώς η κρίση πιάνει και τους συλλέκτες ... ακόμα και τους άρρωστους συλλέκτες ! Άλλη εποχή πάντως, δύσκολα θα αντιστεκόμουνα. Κάποτε το "κυνηγούσα" στο ebay και ήμουνα αρκετά κοντά στην απόκτηση του ... αλλά δυστυχώς δεν και πλέον είναι όλο και δυσκολότερο να βρεθεί σε "λογική" τιμή. Επίσης, το IMA Shop εμένα με παραπέμπει σε refurbish συσκευές και δύσκολα θα το εμπιστευόμουνα για ένα τόσο σπάνιο και συλλεκτικό μοντέλο, το οποίο υποτίθεται ότι ήταν project phone και prototype άρε θεωρητικά κυκλοφόρησε σε πολύ λίγα κομμάτια πιθανότατα σε εργαζομένους της Nokia, άρα μάλλον θα προτιμούσα να το αγόραζα από το ebay.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει τι πρόσοψη, ανάλογα το τι θα βρω... Aλλά μάλλον Κινέζικη με κόβω να βρίσκω... Bλέποντας και κάνοντας...

 

Nα πω την αλήθεια Zωγράφε, δεν έχεις κι άδικο... Aν είχε κανένα βίντεο προσωπικά θα με έπειθε ότι είναι αυθεντικό, αλλά όντως το ima-shop έχει μούφες... Πρόσφατα ανακάλυψα μια συζήτηση εδώ με τον kid για τα μούφα 8850 (που κανονικά είναι 8250) και έπαθα πλάκα...

 

Aυτός είναι και ο λόγος που αποφεύγω κυρίως το eBay...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

το 7700 ειναι μια συσκευη για λιγους! η συλλεκτικη του αξια ειναι ανεκτιμητη μιας και ειναι prototype, αλλα αυτο ειναι η αιτια που το απομονονει ακομα περισσοτερο απο τους συλλεκτες που εχουν απομεινει να το ποθουν. Δεν κυκλοφορησε ποτε στο ευρυ κοινο για να γινει γνωστο.. Πχ ενα μοντελο αυτοκινητου, prototype, του 1960, δεν θα κεντριζε το ενδιαφερον οσο μια Ferrari 250GT lusso..

 

σε παλιοτερο ποστ ειχα πει οτι το πιο νοσταλγικο Νοκια για μενα ειναι το 8210.. Ηρθε η μερα να αναθεωρησω! μετα απο 24 ωρες χρησης του 7650, το θεωρο το πιο νοσταλγικο Νοκια.. Σ εναν κοσμο με smartphones, το πρωτο smartphone του 'λαου' ειναι ανεκτιμητο! Επισης το 7650 φερει εναν σχεδιασμο και μια ποιοτητα κατασκευης που μονο η Νοκια κατεχει.. Εχει το DNA της Νοκια σε μεγαλητερη ποσοτητα απο οποιαδοιποτε αλλη συσκευη..

 

Δημητρη, γιατι δεν περνεις ενα 7650 :lol: σπανιοτερη συσκευη, ομορφοτερη με τελειο slide μηχανισμο ..στο hardware μονο 8mb περισσοτερη ραμ εχει το 6600 και τιποτα αλλο!

 

edit: ε Χρηστο γενικα τις σπανιες συσκευες τυπου 8850 ή 7700 να τις φοβασαι απο ebay ή καποιο εκτος Ελλαδας ιντερνετικο καταστημα.. κατα 80% ειναι refurb (πολυ καλη μουφα δηλαδη)

 

Δημητρη, τωρα ειδα το ποστ σου που μου πες για πμ αν βρεθει Ε90 :P ..καταρχην να σ ευχαριστησω για τα καλοριζικα :) μολις κοιταξα σε διαφορα σιτε! το φτηνοτερο που βρηκα ηταν στα 140 ευρω :P βρηκα και με 160 και με 250 :s ..τωρο ο Χρηστος που βρηκε με 50 και δεν τσιμπησε, τι να πω! ας το πουλουσε μετα στα 100, κερδος θα βγαζε :p

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη, γιατι δεν περνεις ενα 7650 :lol: σπανιοτερη συσκευη, ομορφοτερη με τελειο slide μηχανισμο ..στο hardware μονο 8mb περισσοτερη ραμ εχει το 6600 και τιποτα αλλο!

 

edit: ε Χρηστο γενικα τις σπανιες συσκευες τυπου 8850 ή 7700 να τις φοβασαι απο ebay ή καποιο εκτος Ελλαδας ιντερνετικο καταστημα.. κατα 80% ειναι refurb (πολυ καλη μουφα δηλαδη)

 

Δημητρη, τωρα ειδα το ποστ σου που μου πες για πμ αν βρεθει Ε90 :P ..καταρχην να σ ευχαριστησω για τα καλοριζικα :) μολις κοιταξα σε διαφορα σιτε! το φτηνοτερο που βρηκα ηταν στα 140 ευρω :P βρηκα και με 160 και με 250 :s ..τωρο ο Χρηστος που βρηκε με 50 και δεν τσιμπησε, τι να πω! ας το πουλουσε μετα στα 100, κερδος θα βγαζε :p

 

6600 fans! Αν και το 7650 είναι πανέμορφο, το προτιμώ το 6600 για τις περισσότερες του δυνατότητες... Όχι ότι δεν θα το τσίμπαγα όμως, αν δεν καθόταν το 2110!

 

Γι'αυτό προτιμώ τα μαγαζάκια... Έχω άμεση επαφή με την συσκευή και ξέρω τι παίρνω... Ένα refurb δεν θα με χάλαγε για ανταλλακτικά, αλλά ως εκεί...

 

***Αμ δε που θα το πούλαγα! Αλλά είπαμε... Το E71 φταίει που δεν το χτύπησα!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

παντα καποιος φταιει.. καποια λατρεια βασικα.. συμφωνω! τετοια κινητα μονο απο κοντα..

 

μολις πηγα το 9210 σε nokia care.. συντομα Χρηστο θα μαθεις αν εχει προβλημα η μπαταρια ή η πλακετα στο 2110, αφου και σενα κανει τις ιδιες επανεκκινησεις..

αν ειναι η μπαταρια με 18 ευρω εχω παρει μια! και αν δειτε κανεναν με 9210 εξω αυτος θα μαι γω :p

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, ή υποδοχή πιστεύω πως θέλει το 2110 μου ή μπαταρία... Αλλά τόσο παλιό που είναι, άντε βρες κομμάτια... :(

 

Πήρα τις προσόψεις για το 5210... Μαύρες, original μούφες!

 

http://img99.imageshack.us/img99/8150/04052012126.jpg

 

http://img822.imageshack.us/img822/4664/04052012127.jpg

 

Τιμή: 6 ευρώ και σύνολο όλη η συσκευή 9... Καλά βγήκε, αλλά...

 

ΠΟΛΥ ΜΑΠΑ ΟΙ ΚΙΝΕΖΙΚΕΣ!:angry::rocket::shoot:

 

Anyway, ας είναι, αν βρεθούν αυθεντικές/έστω καλύτερες μπορεί να αλλαχθούν ξανά... Αν και δεν καίγομαι ιδιαίτερα...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

εεεεμ, εγω στα λεγα.. καλυτερα original και ας κανουν 10 ευρω.. δεν πειραζει, ωραιες ειναι και αυτες! σαν καινουργιο φαινεται ;) Edited by impreza_sti
Chatting
Link to comment
Share on other sites

εεεεμ, εγω στα λεγα.. καλυτερα original και ας κανουν 10 ευρω.. δεν πειραζει, ωραιες ειναι και αυτες! σαν καινουργιο φαινεται ;)

 

Να ήσουν ο μόνος... Anyway...

 

*Για όποιον ενδιαφέρεται από Θεσσαλονίκη, είχε (μόνο αυτό πρόλαβα να δω, βιαστικά έφυγα) σαμπανί 6510 σε καλή κατάσταση. Λογικά στο 20αρικο. PM me για να σας πω που, αν ψήνεται κάποιος. Εγώ δεν το θέλω...

Edited by plankton69
Διόρθωση παράθεσης

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ρε και πανω που θα σου ελεγα να μην παρεις κινεζικη. Πικρα οι κινεζικες ********. Ο Αρκιτεκτ εχει δικιο, καλυτερα λιγο παραπανω και γνησια παρα φτηνη και κινεζικη, all the way.

 

καλα Νίκο, εννοειται πως αν είχα την οικονομική δυνατότητα και ήμουν συλλέκτης θα το έπαιρνα! αλλά με 5-6 συσκευές και σχεδόν όλες σε "τραγική" κατάσταση, μαλλον δε θεωρούμαι :p

 

τελικά πρέπει να γράψω μια λίστα με όλες τις συκευές που θέλω. σιγα σιγα να αρχίσω να μαζεύω. και μάλλον θα γίνω κάτοχος 6600 και γω παιδιά! λίγους μήνες πριν θα το είχα στην κατοχή μου αλλά έκανε φτερά. από ότι πήρε το αφτί μου, βρέθηκε ξανά και ελπίζω να μου ρθει :D τρεμε Ζησηηηη :lol:

 

Ο συλλεκτης ειναι στην καρδια my friend, αν συλλεγεις χωρις να αγαπας εισαι απλα κατοχος :p

 

Παρτε 6600 να δειτε ασπρη μερα, ολες οι 2nd edition συσκευες ετσι και αλλιως μαπα ειναι (με εξαιρεση 6630-6680-Ν90)

 

Δυστυχώς η κρίση πιάνει και τους συλλέκτες ... ακόμα και τους άρρωστους συλλέκτες ! Άλλη εποχή πάντως, δύσκολα θα αντιστεκόμουνα. Κάποτε το "κυνηγούσα" στο ebay και ήμουνα αρκετά κοντά στην απόκτηση του ... αλλά δυστυχώς δεν και πλέον είναι όλο και δυσκολότερο να βρεθεί σε "λογική" τιμή. Επίσης, το IMA Shop εμένα με παραπέμπει σε refurbish συσκευές και δύσκολα θα το εμπιστευόμουνα για ένα τόσο σπάνιο και συλλεκτικό μοντέλο, το οποίο υποτίθεται ότι ήταν project phone και prototype άρε θεωρητικά κυκλοφόρησε σε πολύ λίγα κομμάτια πιθανότατα σε εργαζομένους της Nokia, άρα μάλλον θα προτιμούσα να το αγόραζα από το ebay.

 

Oντως ******* ρε *******:(

Παντως για το ιμα-σοπ, που και που φερνει τετοιες σπανιες συσκευες, ειχε επισης ενα πολυ σπανιο ερικσσον Τ38? Τ39? Κατι τετοιο. Επισης εδινε καποιες συσκευες με ενεργοποιημενο netmonitor κτλ.... Ποιος ξερει σε τι κυκλωμα βρισκονται και πως τα βρισκουν. Αμα δεις ολα τα 7700 ειναι σε μετρια κατασταση εξωτερικα, δεν ειναι refurbished με καποιον τροπο. Οποτε προσωπικα θα ελεγα legit σε αυτην την περιπτωση.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by impreza_sti
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο συλλεκτης ειναι στην καρδια my friend, αν συλλεγεις χωρις να αγαπας εισαι απλα κατοχος :p

 

ποσο συμφωνω σ αυτο!!

 

μα γιατι να μην βαλουν λιιιγο μεγαλυτερη μνημη στο 7650.. με πιασε μια νοσταλγια σε μερικα apps απο το SX1 και τα βαλα στο 7650 (snails, irremote, και αλλα) αλλα δεν χωρανε ολα :(

απορω γιατι δεν το χα παρει τοσο καιρο αυτο το κινητο.. 7650 λατρεια!

Link to comment
Share on other sites

Κινηταρα ειναι... μια καρτα μνημης και θα ηταν τελειο σαν συσκευη.

 

Απορια : Στις νοσταλγιες σαν θεματα, παιζει να εχει μονο βιντεο ή απαιτειται και κειμενο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κινηταρα ειναι... μια καρτα μνημης και θα ηταν τελειο σαν συσκευη.

 

Απορια : Στις νοσταλγιες σαν θεματα, παιζει να εχει μονο βιντεο ή απαιτειται και κειμενο?

 

εφτιαξες το βιντεο με το 7650 που ελεγες βρε θηριο?? δεν το βρηκα στο youtube..

 

ενταξει, ας πουμε τελειο.. αλλα αφου ειχε το 9210 (πιο παλιο) επρεπε να χαν βαλει και στο 7650

Link to comment
Share on other sites

Το netmon ενεργοποιούνταν πολύ εύκολα ... Κι εγώ το είχα ενεργοποιημένο σε όλα μου τα Nokia ... Σε πολλά μάλιστα από τη συλλογή μου (σε όσα είχα καλώδιο) το έχω ενεργοποιήσει με το LogoManager ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Eγώ που τα έχω σαν ''μωρά'', τι πρέπει να πω;

 

Aν το θέλεις και έχεις μεράκι το κάνεις ενεργά, όσο σου επιτρέπει η τσέπη σου πάντα... 7700 μπορεί να μην μπορώ να πάρω, αλλά χαίρομαι κάθε φορά που προσθέτω δίπλα στα υπόλοιπα και κάτι νέο!

 

(Δημήτρη δεν στη λέμε, μην παρεξηγηθείς, περίπου έτσι ήμουν λίγο πρίν αρχίσω τη συλλογή μου...)

 

Κι αν ξεχωρίζω κάποιο είναι το 8850... 'Eχω πολλούς συναισθηματικούς λόγους για να έχει μια υψηλή θέση στη καρδιά μου...

 

Απορια : Στις νοσταλγιες σαν θεματα, παιζει να εχει μονο βιντεο ή απαιτειται και κειμενο?

 

Eπειδή προφανώς ρωτάς εμένα... Καθόλου κείμενο, μονάχα βίντεο; Δεν πρέπει να γίνεται, ακόμα και τα hands-on απαιτούν κείμενο...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...