Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεμα ταχυτητας, οσο μεγαλυτερο τοσο καλυτερο. Βρηκα μια καρτα Verbatin στα 16GB class 10 στα 27 ευρω σ'ενα μαγαζι στην Αγ.Σοφιας 102. Μαλλον θα την παρω, κοιταξε την κι εσυ στο Skroutz

 

Δεν ειμαι ελλαδα .. :( snif snif...

 

το πηρα το neo V και ειναι απιστευτο για την τιμη του!Τωρα πηρα απο την vodafone συγκεκριμενα πηγα σε 5 μαγαζια και στα 4 μου παν πως εχουν ελειψη γιατι τα πηραν πολλοι!Τελικα βρηκα το τελευαταιο σε ενα κατσταημα της vodafonw στα 199 ευρω το ηθελα σε ασπρο αλλα δυστηχως δεν το ειχε οποτε το πηρα σε μπλε σκουρο!Ψαχνω να βρω θηκη-σιλικονη αλλα δεν βρακα τιποτα!αν γνωριζει καποιος που μπορω να βρω... ευχαριστω

 

Δες λιγο παραπανω τα links που δινω η αλλιος ριξε μια ματια

απο 1.10€

 

http://www.ebay.co.uk/sch/?_nkw=silicon%20case%20xperia%20neo&_dmpt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&_ds=1&_fcid=56&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_stpos=&gbr=1

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δες λιγο παραπανω τα links που δινω η αλλιος ριξε μια ματια

απο 1.10€

 

http://www.ebay.co.uk/sch/?_nkw=silicon%20case%20xperia%20neo&_dmpt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&_ds=1&_fcid=56&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_stpos=&gbr=1

το ειδα απλα δεν εχω paypal κια γενικα δεν γνωριζω πολυ απο αγορες μεσω internet..πηγα στον γερμανο-πλαισιο και vodafone και δεν βρηκα κατι...

Link to comment
Share on other sites

το ειδα απλα δεν εχω paypal κια γενικα δεν γνωριζω πολυ απο αγορες μεσω internet..πηγα στον γερμανο-πλαισιο και vodafone και δεν βρηκα κατι...

 

Yep... καταλαβα..

Απλα επιδει οταν ερχονται ελλαδα κοστολουγουνται κατι 15αρια.. αν εχεις εστο καποιον φιλο .. πες του να σου κανει μια αγωρα. Αλλοστε η διαφορες ειναι τεραστιες (αν ηταν 1 ευρω δεν θα ελεγα.. αλλα με 15πχ απο ebay περνεις με κρυσταλα πανω)

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως παιδια χαίρομαι που βλεπω ότι αγοράζουν πολλοί το κινητό και γενικά δίνεται η ευκαιρία σε κόσμο που ίσως να μην εχει την δυνατότητα η να μην ασχολείται πολύ με κινητά,να μπαίνεις στον κόσμο του android και των smartphones.

Τα έξυπνα τηλέφωνα,για μενα,ειναι ο,τι πιο χρήσιμο μπορει να χει κάποιος μαζι του καθώς μπορει να κανει τα παντα όπου και αν βρίσκεται.

Ίσως να πρεπε να πουμε και ενα μπράβο για αυτη την κίνηση στην βοντα και μακάρι να κανείς και άλλες τέτοιες προσφορές.

Όπως μπράβο πρεπει να πουμε και στις εταιρίες που βγάζουν καλα και προσιτά τηλέφωνα για τον κόσμο χωρις να χρειάζεται να ξοδέψει ενα μισθό.όπως πχ εγινε με τα Χ10 μίνι και Χ8,όπως εγινε με το εκπληκτικό ideos και αλλά πολλα παραδείγματα.

Παιδια όσοι το πήρατε ή το πάρετε,καλομιλητο!!

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι σημαντικο...,στα δικα σας κινητα τι περιειχε η συσκευασια?ρωταω γιατι σε βιντεακια <unboxing> στο διαδικτυο βλεπω οτι περιειχε micro-hdmi και screen saver,που η δικια μου συσκευη δεν ειχε....
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι σημαντικο...,στα δικα σας κινητα τι περιειχε η συσκευασια?ρωταω γιατι σε βιντεακια <unboxing> στο διαδικτυο βλεπω οτι περιειχε micro-hdmi και screen saver,που η δικια μου συσκευη δεν ειχε....

 

Ισως σε ορισμενες χωρες μονο.

 

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_neo-review-595p2.php

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω κατι στα παιδια που το εχουν

παιρνει flash player ? βλεπει δηλαδη τα flash αρχεια στα sites

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το αγορασα σημερα σα δευτερη συσκευη.Μου δωσανε ανοιχτη συσκευασια αλλα ηθελα να επιβεβαιωσω μαζι σας τα περιεχομενα του κουτιου.Ειχε μεσα

1)τη συσκευη , χωρις ζελατινη στην οθονη, εσας ειχε;

2)την μπαταρια

3)το hands free

4) το μινι usb - usb καλωδιο

5)τα συνοδευτικα εντυπα

 

ΔΕΝ ειχε την καρτα μνημης των 2gb,υπηρχε στα δικα σας πακετα η καρτα μνημης;Ειναι μεσα στην συσκευη η σε ξεχωριστο σακουλακι συσκευασιας;Επισης ειχε η συσκευασια σας καποιο συνοδευτικο cd με προγραμμα συνδεσης για H/Y;

Δεν προλαβα να ελεγξω τη συσκευασια πριν κλεισει το καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω κατι στα παιδια που το εχουν

παιρνει flash player ? βλεπει δηλαδη τα flash αρχεια στα sites

 

ευχαριστω πολυ

 

Ε λογικά ναι. Εξάλλου έχει όλες τις απαραίτητες προϋποθέσεις!

Link to comment
Share on other sites

Flash Player 11

 

Καλησπερα.Το αγορασα σημερα σα δευτερη συσκευη.Μου δωσανε ανοιχτη συσκευασια αλλα ηθελα να επιβεβαιωσω μαζι σας τα περιεχομενα του κουτιου.Ειχε μεσα

1)τη συσκευη , χωρις ζελατινη στην οθονη, εσας ειχε;

2)την μπαταρια

3)το hands free

4) το μινι usb - usb καλωδιο

5)τα συνοδευτικα εντυπα

 

ΔΕΝ ειχε την καρτα μνημης των 2gb,υπηρχε στα δικα σας πακετα η καρτα μνημης;Ειναι μεσα στην συσκευη η σε ξεχωριστο σακουλακι συσκευασιας;Επισης ειχε η συσκευασια σας καποιο συνοδευτικο cd με προγραμμα συνδεσης για H/Y;

Δεν προλαβα να ελεγξω τη συσκευασια πριν κλεισει το καταστημα.

 

Το κινητό σου μέσα το κοίταξες ; Για κάνε έναν κόπο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά μπορούμε να βρούμε καμία θήκη αυτού του κινητού ή άλλου με παρόμοιες διαστάσεις στην Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις,ηταν στην υποδοχη της τοποθετημενη.Πολυ ψευτικο το καλυμμα.Χρησιμοποιω νοκια e6 λογω του qwerty πληκτρολογιου περισσοτερο.Περιμενα η καρτα μνημης να ειναι σε ξεχωριστη θηκη,πολυ ευκολο και το πλαστικο καλυμμα της συσκευης να σπασει.Αρκετα φτωχο το περιεχομενο της συσκευασιας.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως παιδια χαίρομαι που βλεπω ότι αγοράζουν πολλοί το κινητό και γενικά δίνεται η ευκαιρία σε κόσμο που ίσως να μην εχει την δυνατότητα η να μην ασχολείται πολύ με κινητά,να μπαίνεις στον κόσμο του android και των smartphones.

Τα έξυπνα τηλέφωνα,για μενα,ειναι ο,τι πιο χρήσιμο μπορει να χει κάποιος μαζι του καθώς μπορει να κανει τα παντα όπου και αν βρίσκεται.

Ίσως να πρεπε να πουμε και ενα μπράβο για αυτη την κίνηση στην βοντα και μακάρι να κανείς και άλλες τέτοιες προσφορές.

Όπως μπράβο πρεπει να πουμε και στις εταιρίες που βγάζουν καλα και προσιτά τηλέφωνα για τον κόσμο χωρις να χρειάζεται να ξοδέψει ενα μισθό.όπως πχ εγινε με τα Χ10 μίνι και Χ8,όπως εγινε με το εκπληκτικό ideos και αλλά πολλα παραδείγματα.

Παιδια όσοι το πήρατε ή το πάρετε,καλομιλητο!!

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

ϊσως από τα πιο αξιόλογα μηνύματα που γράφτηκαν αυτές τις μέρες στο συγκεκριμένο νήμα. Μία εταιρία έριξε την τιμή στην αγορά και κανένας μας (και συμπεριλαμβάνω και εμένα μαζί) δεν είπε μπράβο, αλλά όλοι σπεύσαμε να σκεφτούμε με αρνητισμό και καχυποψία περί ελαττωματικών συσκευών ή περί παραεισαγωγής. Πραγματικά μπραβο σου Konstantinoslp για το τρόπο σκέψης σου.

 

Οκ την δευτέρα πάω στη vodafone και άμα μου αρέσει το τσιμπάω επιτόπου!:D

 

Αν καταφέρεις να το βρεις!! Γιατί απ΄ότι λένε τα παιδιά πιο πάνω γίνεται χαμός!!!

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ειδοποιηση για αναβαθμηση ανδροιντ και το εκανα αλλα με ληψη μονο απο wfi.γενικα πως θα ξερω παντα οταν μπαινω στο ιντερνετ οτι μπαινω με wfi και οχτι δεν χρεωνομε . ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις,ηταν στην υποδοχη της τοποθετημενη.Πολυ ψευτικο το καλυμμα.Χρησιμοποιω νοκια e6 λογω του qwerty πληκτρολογιου περισσοτερο.Περιμενα η καρτα μνημης να ειναι σε ξεχωριστη θηκη,πολυ ευκολο και το πλαστικο καλυμμα της συσκευης να σπασει.Αρκετα φτωχο το περιεχομενο της συσκευασιας.

 

Για να λέμε και την αλήθεια, ουδεις δε σου δίνει περισσότερα. Μόνο το Ν8 της ΝΟΚΙΑ που δίνει το καλώδιο hdmi. Μόνο που εκείνο είχε 500 ζεστά και το παρόν μόλις 200 ! Ας είμαστε ακριβείς.

Φυσικά και μπράβο, δείχνει να θέλει να διορθώσει τις ζημίες της και να αυξήσει στο μέγιστο την δημοφιλία της η SE

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ειδοποιηση για αναβαθμηση ανδροιντ και το εκανα αλλα με ληψη μονο απο wfi.γενικα πως θα ξερω παντα οταν μπαινω στο ιντερνετ οτι μπαινω με wfi και οχτι δεν χρεωνομε . ευχαριστω

 

για μενα καλο θα ηταν να μην κανεις την αναβαθμιση με OTA αλλα με πισι.γιατι μπορει να χρειαστει ωρα.και αν παει κατι στραβα κανα disconnect πχ να μεινει στη μεση και μετα θα πρεπει να ξαναπερνας απο την αρχη το λογισμικο και ιστοριες.

 

αν κλεισεις την κινηση δεδομενων εισαι κομπλε.ή αν κατεβασεις απο το μαρκετ το widget APN ON/OFF.

υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να χρεωθεις.πηγαινε ρυθμισεις -ασυρματο και δικτυα-δικτυα κινητης-δεδομενα ενεργα.(απενεργοποιησε το)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι μια χαρα πηγε η αναβαθμηση δεν εκανε ενα λεπτο περιπου...σε ευχαριστω το 3G που λεει πανω ;

 

για μενα καλο θα ηταν να μην κανεις την αναβαθμιση με OTA αλλα με πισι.γιατι μπορει να χρειαστει ωρα.και αν παει κατι στραβα κανα disconnect πχ να μεινει στη μεση και μετα θα πρεπει να ξαναπερνας απο την αρχη το λογισμικο και ιστοριες.

 

αν κλεισεις την κινηση δεδομενων εισαι κομπλε.ή αν κατεβασεις απο το μαρκετ το widget APN ON/OFF.

υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να χρεωθεις.πηγαινε ρυθμισεις -ασυρματο και δικτυα-δικτυα κινητης-δεδομενα ενεργα.(απενεργοποιησε το)

τα απενεργοποιησα και εφυγε το 3G απο πανω!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

οχι μια χαρα πηγε η αναβαθμηση δεν εκανε ενα λεπτο περιπου...σε ευχαριστω το 3G που λεει πανω ;

 

το 3g που λεει ειναι το δικτυο που πιανεις.το κινητο πολυ πιθανον ψαχνει να βρει ενημερωσεις για τις διαφορες εφαρμογες και γενικα εχει την ταση να συνδεεται στο ιντερνετ.αν ανεβοκατεβαζει mb σημαινει οτι χρεωνεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το 3g που λεει ειναι το δικτυο που πιανεις.το κινητο πολυ πιθανον ψαχνει να βρει ενημερωσεις για τις διαφορες εφαρμογες και γενικα εχει την ταση να συνδεεται στο ιντερνετ.αν ανεβοκατεβαζει mb σημαινει οτι χρεωνεσαι.

 

το καταλαβα.τωρα που απενεργοποιησα τα δεδομενα δεν το εμφανιζει πανω!Βασικα εχω συνδεση κοσμοτε (πακετο cosmote 15) και εχω καποια ΜΒ απλα επειδη ειμαι σπιτι θελω να μπαινω απο wfi. Γενικα πιστευεις οτι ειναι καλυτερο να κατεβαζω εφαρμογες απο το pc και μετα να τις περναω στο κινητο;Δηλαδη να μπω εδω https://market.android.com/ και να κατεβασω οποια εφαρμογη θελω και να συνδεσω μετα το κινητο

Link to comment
Share on other sites

το καταλαβα.τωρα που απενεργοποιησα τα δεδομενα δεν το εμφανιζει πανω!Βασικα εχω συνδεση κοσμοτε (πακετο cosmote 15) και εχω καποια ΜΒ απλα επειδη ειμαι σπιτι θελω να μπαινω απο wfi. Γενικα πιστευεις οτι ειναι καλυτερο να κατεβαζω εφαρμογες απο το pc και μετα να τις περναω στο κινητο;Δηλαδη να μπω εδω https://market.android.com/ και να κατεβασω οποια εφαρμογη θελω και να συνδεσω μετα το κινητο

 

οποτε κατεβασε το apn on/off που σου πα για να μην μπαινεις συνεχεια στις ρυθμισεις να το ενεργοποιεις/απενεργοποιεις οποτε εισαι εξω και θες να συνδεθεις με την κοσμοτε.ειναι λιγο σπαστικο η αλθεια ειναι.:)

 

κατεβασε και το 3g watchdog που μετραει ποσα mb εχεις καταναλωσει.;)

 

προσεξε.οταν κατεβαζεις εφαρμογες απο το market.android.com οταν συνδεθεις στο internet με το κινητο,θα στις κατεβασει απευθειας στο κινητο.δεν θα χρειαστει να τις περασεις μεσω καλωδιου.αυτο για να γινει πρεπει να χεις εναν λογαριασμο gmail που θα χεις περασει στο κινητο.χωρις αυτο δεν μπορεις να κατεβασεις ουτε μεσω κινητου,ουτε μεσω της επισημης σελιδας του μαρκετ στον υπολογιστη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποτε κατεβασε το apn on/off που σου πα για να μην μπαινεις συνεχεια στις ρυθμισεις να το ενεργοποιεις/απενεργοποιεις οποτε εισαι εξω και θες να συνδεθεις με την κοσμοτε.ειναι λιγο σπαστικο η αλθεια ειναι.:)

 

κατεβασε και το 3g watchdog που μετραει ποσα mb εχεις καταναλωσει.;)

 

προσεξε.οταν κατεβαζεις εφαρμογες απο το market.android.com οταν συνδεθεις στο internet με το κινητο,θα στις κατεβασει απευθειας στο κινητο.δεν θα χρειαστει να τις περασεις μεσω καλωδιου.αυτο για να γινει πρεπει να χεις εναν λογαριασμο gmail που θα χεις περασει στο κινητο.χωρις αυτο δεν μπορεις να κατεβασεις ουτε μεσω κινητου,ουτε μεσω της επισημης σελιδας του μαρκετ στον υπολογιστη.

 

ευχαριστω πλ για τις πληροφοριες :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το πηρα χθες!(σε μαυρο-μπλε)

Η χθεσινη εμπειρια μου σε αυτο λογω αδειας μπαταριας σχεδον ηταν μηδαμινη(επαφες,κανα 2 φωτο)

Μετα απο φορτιση μιας νυχτας και ταλαιπωριας της συσκευης σημερα εχω να πω:

1.η μπαταρια τωρα ειναι στο 65%

2.αρκετα στιβαρο κινητο

3.πολυ καλη αποκριση στις εντολες

4.Δεν εχει βιντεοκληση ( στο μενου κλησεων εχει μονο κανονικη κληση και διαδικτυου).αν και στα χαρακτηριστικα του αναφερεται το video calling.Ισως να μην ειχα σημα 3G.

5.Ελληνικα,Νο Vodafone.

6.Εγγυηση 2 χρονια κανονικα!

7.Ενας πριν ειπε για την εκδοση 4.0.2.Α.0.42. Δεν ειναι το android 4 αλλα ο Αριθμος Εκδοσης (Ρυθμισεις - Σχετικα με το Τηλ - Αριθμος Εκδοσης(τελευταιο ειναι)(εκτος αν καταλαβα λαθος αυτο που ειπε οποτε Sorry)

8.η οθονη του φαινεται πολυ καθαρα στον ηλιο (στριφογυριζα στο πεζοδρομιο σαν χαζος-δερβισης)

9.πρεπει να δω αν παιρνει opera mobile (για το turbo) γιατι η καταναλωση ΜΒ συμφωνα με το data monitor του ειναι Υπερβολικη

MrZisis
Just a tech savvy gamer ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...