Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως ο φίλος σου ο Πορτογάλος δεν μας τα λέει και πολύ καλά τώρα τελευταία, αρχίζω να διαβάζω διάφορα θεματάκια περί αυξημένης κατανάλωσης κλπ

 

Μακάρι να ήταν αυτά τα προβλήματα μας. Αν δούμε ότι υπάρχει πρόβλημα στο τελευταίο release, ξαναγυρνάμε πίσω στο προηγούμενο. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν έχω βρει κάτι πέρα από αυτό που έγραψα, πριν το post σου, για τα gestures.

Και αυτά τυχαία τα είδα. Το menu στα Settings δεν το είχα δώσει σημασία, και το έψαξα μόνο όταν βρήκα 2-3 φορές αναμμένο το φλας με κλειστή την οθόνη!!!

 

 

 

Ναι, εγώ μια-δύο φορές, αλλά σχεδόν όλη τη μέρα σε μέρος με WiFi.

Το στάνταρ μου είναι 5-6h, με WiFi και data plan.

 

ΟΚ Ευχαριστώ

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

μα πως σου ξέφυγε ????? :)

Πάντως ο φίλος σου ο Πορτογάλος δεν μας τα λέει και πολύ καλά τώρα τελευταία, αρχίζω να διαβάζω διάφορα θεματάκια περί αυξημένης κατανάλωσης κλπ

 

Μακάρι να ήταν αυτά τα προβλήματα μας. Αν δούμε ότι υπάρχει πρόβλημα στο τελευταίο release, ξαναγυρνάμε πίσω στο προηγούμενο. ;)

 

Eιχα πει θα την βαλω αλλα μεχρι να βγαλει την επισημη θα μεινω με CM (σιγα μην αντεξω δηλ :lol:) .Γενικα τα χω διαβασει και γω περι καταναλωσης αλλά κ αλλων μικροπροβληματων.Για μενα η καλυτερη εκδοση ηταν 17r-18r .Τωρα με την νεα θελω να δοκιμασω αν οντως ειναι τοσο δροσερο σε παιχνιδια που λεει ο πορτογαλλος.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την μπαταρία, εγώ έχω 7 ώρες οθόνη αλλά αυτό συμπεριλαμβάνει 3 ώρες tune in radio. Τώρα που το τεσταρα μονο με μισή ωρα tune in, είμαι στις 8 ώρες και 15 λεπτα οθόνη με 2% υπολοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Ώρες οθόνης χωρίς screenshot είναι δώρο άδωρο. Σε μία μέρα με μόνο wifi και χωρίς τηλέφωνα 7 ώρες πιάνονται εύκολα! Αν μιλάς τώρα 2 ώρες την μέρα και είσαι όλη την ώρα με 4g μην περιμένεις να βγάλεις πάνω από 5,5 ώρες...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοείται, δεν αμφιβαλλω καθόλου. Απλα εγώ δεν χρησιμοποιώ κ πολύ 4g, και στο σπίτι κ στο γραφείο είμαι συνήθως με WiFi. Αλλά γενικώς δεν είμαι light user. Να κ τα χθεσινα screenshots. Εννοείται οτι με 4g και GPS θα ηταν λιγοτερο.

 

edit?usp=docslist_api

 

edit?usp=docslist_api

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάζω απο το πρωί την vanir nightly με art,και δεν έχω βρεί κάποιο ψεγάδι εώς τώρα,σβέλτη,ρυθμίσεις με το κιλό και σταθερή so far,πολύ καλές οι πρώτες εντυπώσεις

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Θα τη δω και'γω αν οχι αυριο,μεθαυριο σιγουρα..Ολοι δειχνουν πολυ ενθουσιασμενοι xda.

Αν τυχον δεις κανενα τυχαιο reboot μεχρι αυριο, ενημερωσε να μη τη βαλω καν :)

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που βλεπω μεχρι τωρα ειναι drain σε standby με το stock kernel,τωρα δοκιμάζω με ak kernel Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα και εγω

δεν εχω κανει ουτε ρουτ ακομα, με toweltool γινεται ροοτ?

εχει αναγκη το κινητο αποπειραγματα? μπαλα βλεπω παει.

Link to comment
Share on other sites

Με τις nightly cm έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις. Τις έχω πρασινοποιησει κ έρχονται αφού ξεκλειδώσω τη συσκευή. Έχει κανείς άλλος αντίστοιχο; αλλιώς πάμε για vanir μιας και δεν είχα ποτέ θέμα

Edit : δοκιμάστε το Aero theme από xda. Είναι πανέμορφο

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τον franco 22 τον δοκιμασε κανεις?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Με τις nightly cm έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις. Τις έχω πρασινοποιησει κ έρχονται αφού ξεκλειδώσω τη συσκευή. Έχει κανείς άλλος αντίστοιχο; αλλιώς πάμε για vanir μιας και δεν είχα ποτέ θέμα

 

Τί εννοείς τις έχεις κάνει πράσινες;

Σε ποιες ειδοποιήσεις αναφέρεσαι;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Με τις nightly cm έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις. Τις έχω πρασινοποιησει κ έρχονται αφού ξεκλειδώσω τη συσκευή. Έχει κανείς άλλος αντίστοιχο; αλλιώς πάμε για vanir μιας και δεν είχα ποτέ θέμα

Edit : δοκιμάστε το Aero theme από xda. Είναι πανέμορφο

Δώσε λινκ για το θέμα. ;) Περιβάλλον καλό έχει ή και εικονίδια; Γιατί έχω τα δωρεάν DCikonZ που είναι πολύ δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λινκ για το θέμα. ;) Περιβάλλον καλό έχει ή και εικονίδια; Γιατί έχω τα δωρεάν DCikonZ που είναι πολύ δυνατά.

 

Τα θέματα δεν περιλαμβάνουν και εικονίδια. Άλλο τα themes που υποστηρίζουν οι CM rom, και άλλο τα icon packs.

Ο prioxxx μάλλον σ' αυτό το theme αναφέρεται.

Eγώ πάλι, μέχρι να πάρουμε την L(olipop?) είμαι με το αυτό.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς τις έχεις κάνει πράσινες;

Σε ποιες ειδοποιήσεις αναφέρεσαι;

Greenify :D ειδοποιήσεις facebook και facebook messenger κ Viber

 

 

Τον franco 22 τον δοκιμασε κανεις?

Τον έβαλα εγώ αλλά δεν ενθουσιάστηκα. Γύρισα στον στοκ.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω περάσει την 33 με τον οδηγό του davout θα κάνω κανονικά το ota που έρχεται ή θα πρέπει να μπαίνω παλι σε τέτοιες διαδικασίες?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που έχω περάσει την 33 με τον οδηγό του davout θα κάνω κανονικά το ota που έρχεται ή θα πρέπει να μπαίνω παλι σε τέτοιες διαδικασίες?

Κανονικά θα έρχεται, όμως, γενικώς τα επισημα ΟΤΑ αργούν να φτάσουν σε όλους, οπότε (οι περισσότεροι) καταφεύγουμε σε "χειροκίνητη" διαδικασία...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Greenify :D ειδοποιήσεις facebook και facebook messenger κ Viber

 

 

 

Τον έβαλα εγώ αλλά δεν ενθουσιάστηκα. Γύρισα στον στοκ.

 

Εγώ εχω τον franco 20 . Καλύτερος ο stock η ο 20 ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Greenify :D ειδοποιήσεις facebook και facebook messenger κ Viber

 

Δηλαδή έχεις κάνει Greenify τις εφαρμογές και δεν έρχονται ειδοποιήσεις;

Λογικό δεν είναι αφού αδρανοπoιούνται; Ή ακόμη και οι αδρανοποιημένες στέλνουν ειδοποιήσεις;

 

Ίσως και να έχω χάσει επεισόδια. :lol:

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχεις κάνει Greenify τις εφαρμογές και δεν έρχονται ειδοποιήσεις;

Λογικό δεν είναι αφού αδρανοπoιούνται; Ή ακόμη και οι αδρανοποιημένες στέλνουν ειδοποιήσεις;

 

Ίσως και να έχω χάσει επεισόδια. :lol:

Το greenify το έχω αγορασμένο και πάντα μέσω xposed ώστε να γίνονται push όλες οι ειδοποιήσεις. Θα δω αν φταίει η ρομ για αρχή μιας και έβαλα πάλι τον δικό της κερνελ αλλιώς βάζω τον r18. Αν συνεχίσει πάμε για αλλαγή Ρομ

 

 

 

Εγώ εχω τον franco 20 . Καλύτερος ο stock η ο 20 ??[/quoteεξαρτάται την ρομ και τη χρήση σου. Εγώ παίζω με CPU και ταση
Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκιμάζω madhi,δεν είναι άσχημη αλλα προτιμάω την vanir κατι ψιλοσπασιματάκια και glitches που δεν μου άρεσαν επίσης στο scrolling τα αρνητικά,κατα τα άλλα οκ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εμφανίστηκαν καποια σαμι ς5 με το αντροιντ Λ.

Οποτε με την μεγαλη ενημερωση που περιμενουμε μεσα οκτωμβρη, θα ερθει και σε εμας ε?...

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...