Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους.

θελω τη βοηθεια σας. ξερει κανεις κατα την αναβαθμιση της 2.3 σε ICS μεσω pc companion αν θα χασω εφαρμογες ηδη εγκατεστημενες, μηνυματα, τηλ. καταλογο κλπ κλπ;

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλό είναι να χάσεις τις εφαρμογές, για να γίνει καθαρή εγκατάσταση. Μηνύματα επίσης χάνεις. Επαφές αν τις έχεις στον Google λογαριασμό σου δεν θα τις χάσεις. Όταν κάνεις αναβάθμιση από το pc companion σου λέει τι χάνεις, αν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να χάσεις τις εφαρμογές, για να γίνει καθαρή εγκατάσταση. Μηνύματα επίσης χάνεις. Επαφές αν τις έχεις στον Google λογαριασμό σου δεν θα τις χάσεις. Όταν κάνεις αναβάθμιση από το pc companion σου λέει τι χάνεις, αν θυμάμαι καλά.

οποτε οτι εχω εγκαταστησει καλο ειναι να τα διαγραψω πριν το update.

ξερεις για τα παιχνιδια που εχω προχωρησει αν μπορω να διατηρησω την προοδο με καποιο τροπο και μετα την αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

οποτε οτι εχω εγκαταστησει καλο ειναι να τα διαγραψω πριν το update.

ξερεις για τα παιχνιδια που εχω προχωρησει αν μπορω να διατηρησω την προοδο με καποιο τροπο και μετα την αναβαθμιση;

 

οχι, δεν χρειαζεται να τα διαγραψεις εσυ. θα διαγραφουν μονα τους ;)

Δεν θυμαμαι τι ακριβως μηνυματα πεταει, αλλα αν κανεις απλη αναβαθμιση και όχι καθαρή και μεινουν, τοτε πατα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων και ξεμπέρδεψες.

ίσως με ενα απο αυτά τα δυο προγραμματα να καταφερεις να αποθηκευσεις την πρόοδο και να τα επαναφέρεις:

http://www.moborobo.com/products/mobodaemon.html

https://www.clockworkmod.com/carbon

 

αλλά δεν το εχω κανει ποτε για να σου πω σιγουρα..

 

btw, γιατι θες να κανεις την αναβάθμιση; βαρέθηκες το UI της 2.3 ή για καποιον άλλον λόγο;

το λέω γιατί η 4.0 ειναι λιγο πιο βαρια, οποτε ισως δεις λιγο χειροτερες επιδόσεις. εξαρτάται βέβαια από την χρήση που κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

οχι, δεν χρειαζεται να τα διαγραψεις εσυ. θα διαγραφουν μονα τους ;)

Δεν θυμαμαι τι ακριβως μηνυματα πεταει, αλλα αν κανεις απλη αναβαθμιση και όχι καθαρή και μεινουν, τοτε πατα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων και ξεμπέρδεψες.

ίσως με ενα απο αυτά τα δυο προγραμματα να καταφερεις να αποθηκευσεις την πρόοδο και να τα επαναφέρεις:

http://www.moborobo.com/products/mobodaemon.html

https://www.clockworkmod.com/carbon

 

αλλά δεν το εχω κανει ποτε για να σου πω σιγουρα..

 

btw, γιατι θες να κανεις την αναβάθμιση; βαρέθηκες το UI της 2.3 ή για καποιον άλλον λόγο;

το λέω γιατί η 4.0 ειναι λιγο πιο βαρια, οποτε ισως δεις λιγο χειροτερες επιδόσεις. εξαρτάται βέβαια από την χρήση που κάνεις.

η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο κολλαει πολυ το κινητο. ανοιγω εφαρμογες και μετα απο λιγο με πεταει ξανα στην αρχικη οθονη. εχω κατεβασει το advanced task killer & sd maid αλλα δεν το εχω root και δεν κανουν πολλα πραγματα οποτε αναγκαζομαι να κανω restart συνεχεια. δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

αν πας σε ics κανε root και βαλε greenify, ισως σε βοηθησει..

τι ακριβως κανει αυτο; βεβαια εχουμε φτασει πολυ μακρια. ακομα ουτε την αναβαθμιση δεν εχω κανει ποσο μαλλον το root :lol:

 

edit: η νεα εκδοση του greenify λεει οτι δουλευει και σε non-root συσκευη

Edited by sakdim
Link to comment
Share on other sites

Ποιός έχει να προτείνει κάποια Κιτ Κατ custom ROM (CM11 based κλπ.);
To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω το sole με stock ics ,root και greenify.To κινητο κολλαει απιστευτα και οι πιο πολλες εφαρμογες κρασαρουν.Ειδικα το viber που χρησιμοποιω πιο πολυ εχει γινει πλεον αχρηστο.Λεω να παω για πρωτη φορα σε custom rom.Απο οτι διαβασα 2 καλες ειναι αυτες

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/sola-development/rom-slimfxp-built-source-final-build-t2201883

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/sola-development/rom-unofficial-carbon-kk-t2638206

Ποια απο τις 2 λετε να βαλω?Θα δω διαφορα σε θεμα αποκρισης των προγραμματων η ειναι καθαρα θεμα οτι δεν αντεχει πλεον το κινητο τις αναβαθμισμενες εφαρμογες που βγαινουν?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα.Εχω το sole με stock ics ,root και greenify.To κινητο κολλαει απιστευτα και οι πιο πολλες εφαρμογες κρασαρουν.Ειδικα το viber που χρησιμοποιω πιο πολυ εχει γινει πλεον αχρηστο.Λεω να παω για πρωτη φορα σε custom rom.Απο οτι διαβασα 2 καλες ειναι αυτες

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/sola-development/rom-slimfxp-built-source-final-build-t2201883

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/sola-development/rom-unofficial-carbon-kk-t2638206

Ποια απο τις 2 λετε να βαλω?Θα δω διαφορα σε θεμα αποκρισης των προγραμματων η ειναι καθαρα θεμα οτι δεν αντεχει πλεον το κινητο τις αναβαθμισμενες εφαρμογες που βγαινουν?

Ευχαριστω

 

Δεν έχω δοκιμάσει κάποια από τις rom αλλά ως παλιός κάτοχος του κινητού θα σου πω οτι γενικά βελτιώνει την κατάσταση η αλλαγή rom.

 

Το κινητό βέβαια είναι για πέταμα πλέον, το γνωρίζετε και το γνωρίζω καλά και ευτυχώς που το πάτησα και ράγισε η οθόνη του αν και λειτουργεί ακόμα. Ίσως το φτιάξει ένας φίλος μου και το έχω μόνο και μόνο για εξάσκηση σε δοκιμές rom κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω το sole με stock ics ,root και greenify.To κινητο κολλαει απιστευτα και οι πιο πολλες εφαρμογες κρασαρουν.Ειδικα το viber που χρησιμοποιω πιο πολυ εχει γινει πλεον αχρηστο.Λεω να παω για πρωτη φορα σε custom rom.Απο οτι διαβασα 2 καλες ειναι αυτες

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/sola-development/rom-slimfxp-built-source-final-build-t2201883

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/sola-development/rom-unofficial-carbon-kk-t2638206

Ποια απο τις 2 λετε να βαλω?Θα δω διαφορα σε θεμα αποκρισης των προγραμματων η ειναι καθαρα θεμα οτι δεν αντεχει πλεον το κινητο τις αναβαθμισμενες εφαρμογες που βγαινουν?

Ευχαριστω

 

εχω δοκιμάσει και τις 2, και ειναι καλυτερες απο την στοκ.

τωρα δεν ξερω ποια θα κατσει καλυτερα με τις εφαρμογές που τρέχεις, βαλε την μια και μετα δοκιμαζεις την αλλη, αν τελικά δεν σου κανει.

εγω παντως απο την carbon ημουν ευχαριστημενος, καλυτερη σε επιδοσεις απο την stock, βεβαια πλεον με 512 mb ram μην περιμενεις πολλά. swiftkey πχ δεν μπορουσε να τρεξει...

την slim την ειχα πιο παλια, οποτε δεν θυμαμαι λεπτομερειες, ειχα θετικη εικονα παντως..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
γεια σας θελω να κανω root το κινητο ... και εχω βρει αυτο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343798 θα γινει ροοτ η πρεπει να κανω καποια αλλη διαδικασια ????
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα :cool:

 

Εχω το xperia sola και θέλω να παίζω κανένα παιχνίδι μέχρι να πάρω κάποιο καλύτερο μοντέλο με 1-2gb ram κλπ

με ics δεν την παλευει καθόλου ούτε για την απλή χρήση του και με gb για κάποιο λόγο μου κολλούσε μετά απο λιγο καιρό.

Οπότε το έψαξα και ειδα οτι υπάρχουν custom rom που επιτρέπουν το lag free smooth gaming εντός ορίων ofc , δεν περιμένω να τρέξει βαριά παιχνίδια.

 

Το πρόβλημα ειναι πως πχ σε αυτό τον οδηγό PROJECT GX δεν έβγαλα άκρη , απλό rom ξέρω να flashάρω , η διαδικασία αυτή όμως με μπερδευει.

Κάποια βοήθεια σας παρακαλώ μην το κάνω μαντάρα? :shifty:

 

thanks !

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα :cool:

 

Εχω το xperia sola και θέλω να παίζω κανένα παιχνίδι μέχρι να πάρω κάποιο καλύτερο μοντέλο με 1-2gb ram κλπ

με ics δεν την παλευει καθόλου ούτε για την απλή χρήση του και με gb για κάποιο λόγο μου κολλούσε μετά απο λιγο καιρό.

Οπότε το έψαξα και ειδα οτι υπάρχουν custom rom που επιτρέπουν το lag free smooth gaming εντός ορίων ofc , δεν περιμένω να τρέξει βαριά παιχνίδια.

 

Το πρόβλημα ειναι πως πχ σε αυτό τον οδηγό PROJECT GX δεν έβγαλα άκρη , απλό rom ξέρω να flashάρω , η διαδικασία αυτή όμως με μπερδευει.

Κάποια βοήθεια σας παρακαλώ μην το κάνω μαντάρα? :shifty:

 

thanks !

 

Έχεις ασχοληθεί με την εγκατάσταση custom rom στο παρελθόν ή μόνο με φλασάρισμα stock rom με το flashtool;

Που ακριβώς κολλάς;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ασχοληθεί με την εγκατάσταση custom rom στο παρελθόν ή μόνο με φλασάρισμα stock rom με το flashtool;

Που ακριβώς κολλάς;

custom rom δεν έχω ξαναπεράσει , μόνο root ics και μετά επειδή κόλλαγε έκανα downgrade σε gb αλλα είδα το βίντεο με το gameplay με GX και έμεινα κάγκελο , καμία σχέση με το κινητό μου!.

στα παρακάτω βήματα θα εξηγήσω τι δεν καταλαβαίνω μπας και ειναι obvious γιατι τα αγγλικά μου δεν ειναι και οτι καλύτερο :lol:

 

Flash ICS .54 Stock ROM. Let the Stock ROM settle first. That is let it boot at least 2 to 3 times.

-Download the ROM.

-Extract Kernel.elf file

-Copy the ROM to your phone's SD card

-Fastboot the Kernel. ( If you don't know how to Fastboot a kernel, do some research over xda, you'll find many tutorials.)

-Boot in recovery by pressing volume down button continuously at the Sony Logo.

-Wipe cache, dalvik cache and factory reset through CWM

-Flash the ROM

-Wipe data again

-Restart your device

-If it asks to restore stock recovery hit yes.

 

τα bold τα καταλαβαίνω.

το extract kernel.elf που πρέπει να γίνει ? σε οποιοδήποτε φάκελο στο pc ή στην sdcard?

wipe cache κάνω αφότου ανοίξει η συσκευή μέσα απο το menu στις ρυθμίσεις σωστά ? dalvik cache τι ειναι ? και πως κάνω factory reset through cwm ? ειναι διαφορετικό απο το factory reset που κάνουμε απο το menu του κινητού ?

 

αυτά ;)

 

thxx

Link to comment
Share on other sites

custom rom δεν έχω ξαναπεράσει , μόνο root ics και μετά επειδή κόλλαγε έκανα downgrade σε gb αλλα είδα το βίντεο με το gameplay με GX και έμεινα κάγκελο , καμία σχέση με το κινητό μου!.

στα παρακάτω βήματα θα εξηγήσω τι δεν καταλαβαίνω μπας και ειναι obvious γιατι τα αγγλικά μου δεν ειναι και οτι καλύτερο :lol:

 

Flash ICS .54 Stock ROM. Let the Stock ROM settle first. That is let it boot at least 2 to 3 times.

-Download the ROM.

-Extract Kernel.elf file

-Copy the ROM to your phone's SD card

-Fastboot the Kernel. ( If you don't know how to Fastboot a kernel, do some research over xda, you'll find many tutorials.)

-Boot in recovery by pressing volume down button continuously at the Sony Logo.

-Wipe cache, dalvik cache and factory reset through CWM

-Flash the ROM

-Wipe data again

-Restart your device

-If it asks to restore stock recovery hit yes.

 

τα bold τα καταλαβαίνω.

το extract kernel.elf που πρέπει να γίνει ? σε οποιοδήποτε φάκελο στο pc ή στην sdcard?

wipe cache κάνω αφότου ανοίξει η συσκευή μέσα απο το menu στις ρυθμίσεις σωστά ? dalvik cache τι ειναι ? και πως κάνω factory reset through cwm ? ειναι διαφορετικό απο το factory reset που κάνουμε απο το menu του κινητού ?

 

αυτά ;)

 

thxx

 

Αν δεν έχεις ξαναφλασάρει custom rom σημαίνει ότι δεν έχεις πειράξει και τον bootloader τον οποίο πρέπει πρώτα να ξεκλειδώσεις (=ακυρώνεις την εγγύηση σου).

Το ξεκλείδωμα είναι πολύ εύκολο κι αφού έχεις φλασάρει άλλη rom, θα έχεις το flashtool μαζί με τους drivers της συσκευής σου.

Από'κει και πέρα τα πράγματα είναι απλά:

1) εγκαθιστάς το sony pc companion για να σαι σίγουρος ότι έχεις τους drivers

2) ακουλουθείς τις επίσημες οδηγίες εδώ.

3) κατεβάζεις αυτό και κάνεις τα εξής :

Install process:

1. Run it (Require administrator privileges)

2. Press Y/Yes to install ADB and Fastboot or N/No to skip

3. Press Y/Yes to install ADB system-wide or N/No for current user only

4. Press Y/Yes to install Drivers or N/No to skip

5. Continue Driver installation

6. 15 seconds passed - finished!

4) στη συνέχεια, ανοίγεις το cmd σαν διαχειριστής και τρέχεις τις εξής εντολές:

fastboot.exe -i 0x0fce getvar version

κι αν στην απάντηση που σου δώσει δεις την τιμή 0,5 σημαίνει ότι είσαι κομπλέ και μπορείς να προχωρήσεις δίνοντας την τιμή

fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKEY

όπου στο "key" δίνεις τον κωδικό που σου έστειλε η sony.

5) ανοίγεις τη συσκευή. Αν δεν σου ανοίγει, φορτώνει το λογότυπο, κλείνει και ξανανοίγει και κάνει συνέχεια το ίδιο, σημαίνει ότι έπεσε σε bootloop και πρέπει να ξαναφλασάρεις την επίσημη rom, αλλά ο bootloader παραμένει ξεκλείδωτος.

 

Και τώρα περνάμε στις απορίες σου:

1) Το kernel.elf το περνάς όπου θες στον υπολογιστή. Πριν βάλεις το κινητό σου σε fastboot, θα πρέπει να ανοίξεις το flashtool, να πατήσεις τον κεραυνό και επιλέξεις το fastboot. Τότε, πατώντας το σωστό συνδυασμό πλήκτρων και βάζοντας το κινητό σε fastboot, θα επιλέξεις από το μενού το "select kernel to flash" και στο παράθυρο που θα ανοίξει κάτω θα αλλάξεις το .sin σε .elf και θα δεις το αρχείο που αντέγραψες.

 

2) Το cmw είναι recovery, κάτι που δεν έχει το κινητό σου τώρα και είναι ένα υπομενού που σε βοηθάει να εγκαταστήσεις τρίτο λογισμικό (δηλαδή custom rom) αλλά και να καθαρίσεις το κινητό (data, cache, dalvik). Στο recovery θα μπεις, αφού κάνεις εγκατάσταση του kernel, πατώντας το volume down παρατεταμένα μόλις ανοίξει η συσκευή και δείξει το λογότυπο της sony.

Το μενού αυτό είναι κάπως έτσι: http://droidviews.com/wp-content/uploads/2013/03/cwm-recovery-menu-GALAXY-S2.jpg

Από κει λοιπόν, όπως βλέπεις, θα κάνεις όλα τα απαραίτητα wipes (το wipe dalvik) είναι στο advanced που έχει στο τέλος και μόλις τελειώσεις, θα πας στο πρώτο στο "install from sd" ή κάπως έτσι για να εγκαταστήσεις τη rom.

 

Ό,τι θες, εδώ είμαστε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου ανοίγει, φορτώνει το λογότυπο, κλείνει και ξανανοίγει και κάνει συνέχεια το ίδιο, σημαίνει ότι έπεσε σε bootloop και πρέπει να ξαναφλασάρεις την επίσημη rom, αλλά ο bootloader παραμένει ξεκλείδωτος.

οπότε οι παραπάνω διαδικασίες ειναι για το unlock του bootloader αν κατάλαβα καλά?αυτό δεν μπορώ να το κάνω απο το κουμπάκι του flashtool ?

η sony μου έστειλε ενα email αλλα όχι κωδικό , μονο για να με αφήσει να κατεβάσω το adt bundle προς το παρών

 

σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου , θα τα κάνω ολα οπως μου ειπες και βλέπουμε :D

Edited by nixfix
Link to comment
Share on other sites

οπότε οι παραπάνω διαδικασίες ειναι για το unlock του bootloader αν κατάλαβα καλά?αυτό δεν μπορώ να το κάνω απο το κουμπάκι του flashtool ?

σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου , θα τα κάνω ολα οπως μου ειπες και βλέπουμε :D

 

Δυστυχώς η διαδικασία του ξεκλειδώματος του bootloader στα sony είναι αρκετά περίπλοκη κι έχει πολλές λεπτομέρειες.

Μόλις πάρεις τον κωδικό από τη σελίδα της sony, ακολούθησε τις οδηγίες όπως σου είπα και πιστεύω ότι μέσα σε 2 λεπτά θα έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader.

Πρόσεξε πριν τον ξεκλειδώσεις να έχεις τη stock rom πρόχειρη ώστε αν σου πέσει σε bootloop, να την έχεις εύκαιρη για να επιστρέψεις το κινητό στην προτεραία κατάστασή του και να συνεχίσεις με την εγκατάσταση της custom rom. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η διαδικασία του ξεκλειδώματος του bootloader στα sony είναι αρκετά περίπλοκη κι έχει πολλές λεπτομέρειες.

Μόλις πάρεις τον κωδικό από τη σελίδα της sony, ακολούθησε τις οδηγίες όπως σου είπα και πιστεύω ότι μέσα σε 2 λεπτά θα έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader.

Πρόσεξε πριν τον ξεκλειδώσεις να έχεις τη stock rom πρόχειρη ώστε αν σου πέσει σε bootloop, να την έχεις εύκαιρη για να επιστρέψεις το κινητό στην προτεραία κατάστασή του και να συνεχίσεις με την εγκατάσταση της custom rom. ;)

 

 

ο bootloader ειναι unlocked ,το zip με το custom rom ειναι στην sd card και το kernel του gx project έχει φλασαριστεί και μου βγάζει και πολλές επιλογές που δεν είχα πριν στα settings του κινητού οπως θα έπρεπε.

ολα οκ μέχρι το σημείο του cwm , έχω το κιν συνδεδεμένο στο pc αλλα και όχι συνδεδεμένο (δοκίμασα και τις δυο περιπτώσεις) και το ανοίγω και κρατάω το volume down πατημένο μα με βάζει σε safe mode :S

Edited by nixfix
Link to comment
Share on other sites

ο bootloader ειναι unlocked ,το zip με το custom rom ειναι στην sd card και το kernel του gx project έχει φλασαριστεί και μου βγάζει και πολλές επιλογές που δεν είχα πριν στα settings του κινητού οπως θα έπρεπε.

ολα οκ μέχρι το σημείο του cwm , έχω το κιν συνδεδεμένο στο pc αλλα και όχι συνδεδεμένο (δοκίμασα και τις δυο περιπτώσεις) και το ανοίγω και κρατάω το volume down πατημένο μα με βάζει σε safe mode :S

 

Κλείσε το κινητό τελείως (βγάλε και την μπαταρία για να σαι σίγουρος), πάτα το κουμπί να ανοίξει και μόλις κάνει δόνηση και δείξει το λογότυπο της sony, πατά συνεχόμενα (πολλές φορές) το volume down - όχι παρατεταμένα όπως έγραψα πριν.

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ πολύ! τα καταφέραμε!!! :D:D

 

το κινητό πάει σφαίρα!!! έχει root έτοιμο κλπ! νασε καλά!! αυριο θα δοκιμάσω να βάλω το update 5.1 ίσως , θα δω

thx alot για το χρόνο σου!

 

παιδιά όποιος έχει sola πρέπει να το δοκιμάσει!!

 

και οποιος θέλει να παίζει παιχνίδια να βάλει επιπλέον και το xbooster , κάνει θαυματα! , βάζεις gaming mode και κάνεις ενα clean πριν ανοίξεις κάποιο παιχνίδι και σου έχει τουλ 140-150mb ram ελευθερα . Εννοείτε ingame τα παιχνίδια που μου κολλούσαν πριν τώρα παίζουν smooth χωρίς πρόβλημα.

Edited by nixfix
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό έχει φτάσει στο απορχώρητο. Έχω την έκδοση 4.0.4 αλλα το κινητό θέλει φορμάτ διότι δεν παλεύεται κολλάει πολύ σε fb viber ktlp...

 

Θα ήθελα να μου προτίνετε, να του βάλω το jelly bean, να το αφήσω με την Ice cream, να περάσω καμια ROM.

 

Επίσης το φορμάτ να γίνει απο pc companion-update service ή είναι ξεπερασμένα πλεόν.

 

Το κινητό είναι 2 χρονών, το πήρα το καλοκαίρι του 2012 στα 250ευρώ.

 

Ευχαριστώ!!

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό έχει φτάσει στο απορχώρητο. Έχω την έκδοση 4.0.4 αλλα το κινητό θέλει φορμάτ διότι δεν παλεύεται κολλάει πολύ σε fb viber ktlp...

 

Θα ήθελα να μου προτίνετε, να του βάλω το jelly bean, να το αφήσω με την Ice cream, να περάσω καμια ROM.

 

Επίσης το φορμάτ να γίνει απο pc companion-update service ή είναι ξεπερασμένα πλεόν.

 

Το κινητό είναι 2 χρονών, το πήρα το καλοκαίρι του 2012 στα 250ευρώ.

 

Ευχαριστώ!!

 

δοκίμασε μια απο αυτή:

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/sola-development/rom-unofficial-carbon-kk-t2638206

 

δεν εχω το κινητο εδω και περιπου δυο μηνες, ειχα μείνει με την carbon και ειχε σχετικα καλες επιδοσεις για καθημερινή χρηση, σιγουρα καλυτερα απο την στοκ ics. ειχε μερικα μικρα bugs (δεν θυμαμαι κατι συγκεκριμενο, αλλα ειχε), αλλα οχι κατι ενοχλητικό

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...