Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μάλιστα!!!!

 

και ενα δεύτερο σε σχέση με αυτό

 

http://www.geekbuying.com/item/ASUS-Zenfone5-Intel-Z2580-Dual-Core-2-0GHz-5-0-Inch-Android-4-3-OS-SmartPhone-2GB-RAM-16GB-ROM-3G-HD-IPS---Red-331501.html

 

ποιο προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θες να το πάρεις τότε κοίτα εδώ: http://www.aliexpress.com/store/product/ZTE-Geek-V975-Mobile-Phone-5-0-inch-IPS-1280x720P-8-0MP-Intel-Z2580-2/1153179_1800519995.html

 

143€ με Singapore Post, κανονικά δηλαδή όπως στέλνουν όλα τα μαγαζιά ή 157€ με Fedex χωρίς φόβο τελωνείου επειδή το στέλνουν πρώτα σε αντιπρόσωπο τους στην Αγγλία και αυτός μετά σε εσένα. Κάνει και λιγότερο να έρθει έτσι, 7-10 μέρες περίπου ενώ με Singapore θα σου κάνει από 14- ... ας πούμε 21 (αλλά μπορεί να πάει και μήνα).

 

Τώρα αν πρέπει να το πάρεις, δεν ξέρω. Καλό τηλέφωνο αλλά έχει το θέμα με το ασύρματο, αν διαβάσεις το θέμα θα το δεις... Εγώ το Zenfone δεν το συμπαθώ λόγω μεγέθους και σχετικά κακής μπαταρίας. Με Mediatek σκέφτεσαι να πάρεις κάτι ή θες αποκλειστικά Intel/Qualcom κτλ;

Link to comment
Share on other sites

κοιτα mtk δεν θελω να ξαναμπλεξω διοτι εχω το zopo c2 και εχω αρκετα προβλημετα με αυτο

 

κανενα με Qualcomm, Snapdragon η nvidia μεχρι τα 250euro και μεχρι 5 ιντσων

Link to comment
Share on other sites

Το zenfone 5 (με τον Ζ2580) ειναι στην ιδια κατηγορια με το 975, ομως ειναι λιγο γομαρι παρ ολη την μικρη μπαταρια..

Εφ οσον δινεις παραπανω, ριξε μια ματια και στο ZTE Nubia Z7 mini http://www.vickmall.com/zte-nubia-z7-mini-4g-lte-android-4-4-2-3ghz-5-0-1080p-ram-2gb-rom-16gb-smartphone.html. Υπαρχει νημα γι αυτο, το εχουν παραγγειλει 2-3 παιδια αλλα δεν εχουν παραλαβει ακομα. Σ αυτα τα λεφτα κινειται και το mi3 αλλα σε μονοκαρτο χωρις SD.

Παντως το 975 αν εξαιρεσεις το παραπανω προβλημα ειναι ποιοτικο και αξιοπιστο τηλεφωνο. Εμενα με ρουτερ Linksys με καλυπτει σ ολο το σπιτι (μπαινω και κατεβαζω παντου στα 160 τμ) αλλα και εξω σε καφετεριες δεν διαπιστωσα προβλημα σε νορμαλ αποσταση. Βεβαια δεν συγκρινα με αλλο android αλλα συμφωνα με τις αναγκες μου ειμαι ικανοποιημενος.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση, υπαρχει τροπος να μαθω αν μια κληση που λαμβανω αν ειναι κληση απ'ευθειας προς το νουμερο μου 'η απο εκτροπη που εχω κανει απο αλλο τηλεφωνο ?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Κανένα tempered glass protector από άλλο μοντέλο που να κάνει και γι αυτό θα βρούμε; Λέω να πάρω σιλικόνης για πολλά μοντέλα και να δω ποια κάνει και μετά να παραγγείλω tempered αυτού του μοντέλου... :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση, υπαρχει τροπος να μαθω αν μια κληση που λαμβανω αν ειναι κληση απ'ευθειας προς το νουμερο μου 'η απο εκτροπη που εχω κανει απο αλλο τηλεφωνο ?
Δεν ξερω αυτη η εφαρμογη Greek caller ID απο το play store μηπως σου κανει δουλεια...

 

Κανένα tempered glass protector από άλλο μοντέλο που να κάνει και γι αυτό θα βρούμε; Λέω να πάρω σιλικόνης για πολλά μοντέλα και να δω ποια κάνει και μετά να παραγγείλω tempered αυτού του μοντέλου... :)
Δεν πηρε το ματι μου κατι..

Και τι θα κανεις ετσι, θα βγαλεις πατρον?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πηρε το ματι μου κατι..

Και τι θα κανεις ετσι, θα βγαλεις πατρον?

 

Όχι θα βρω κάποιο που να ταιριάζει στις διαστάσεις και στα ανοίγματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω το πουλαω το geek μου..γενικα δεν ειχα κανενα θεμα απο τη συσκευη ολα λειτουργουν αψογα και δεν εχει υπαρξεο ουτε μερα που να το ειχα χωρις θηκη και ζελατινη..πλεον αλλαξα δουλεια και δικαιουμαι συσκευη απο εκει..οποιος θελει ας στειλει pm και αμα μενει αθηνα να βρεθουμε να το ψαχουλεψει οσο θελει..ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

το 3g του κινητου ειναι συμβατο με ελλαδα γιατι εμενα δεν μου δουλευει.

 

Apn έχεις περάσει;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα σημείου πρόσβασης -> Eπιλέγουμε “Νέο APN”

 

Name : Q Internet

APN : myq

Proxy : Κενό

Port : Κενό

Username : Κενό

Password : Κενό

Server : Κενό

MMSC : http://mms.myq.gr

MMS proxy : 192.168.80.134

MMS port : 8080

MCC : 202

MNC : 09

Authentication type : None

APN type : mms

APN protocol : IPv4

Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά

 

Εγω δεν τα δοκιμασα ακομα. Αν το πετυχεις ενημερωσε.

 

Edit: Τα στοιχεια διορθωθηκαν

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Της WIND δεν θα δουλέψουν για Q επίσης όταν είχα το geek μια χαρά είχα συνδεθεί σε wind 3g αφού πρώτα είχα περάσει το apn. Τα apn μπορείτε να τα βρείτε με μια απλή αναζήτηση στο google. Επίσης για να δουλέψει στη Q θα πρέπει να ενεργοποιησεις και το roaming από τις ρυθμίσεις του κινητού. Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτα μου τα εδωσαν απο την wind για Q και λες δεν θα δουλεψουν?

 

Ναι γιατί η Q επειδή δουλεύει σαν mvno έχει άλλο apn που μπορείς να το δεις εδώ

 

http://www.insomnia.gr/topic/450606-q-card-ρυθμίσεις-internet/

 

ή

 

εδώ http://www.wind.gr/gr/q/upostirixi/ruthmiseis/

Επίσης μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το roaming αλλιώς δεν θα δουλέψει.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί η Q επειδή δουλεύει σαν mvno έχει άλλο apn που μπορείς να το δεις εδώ

http://www.insomnia.gr/topic/450606-q-card-ρυθμίσεις-internet/

ή

εδώ http://www.wind.gr/gr/q/upostirixi/ruthmiseis/

Επίσης μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις το roaming αλλιώς δεν θα δουλέψει.

Δηλαδη αυτες που εγραψα εγω πιο πανω δεν ειναι ιδες μ αυτες που προτεινεις εσυ?

Εμενα ιδιες μου φαινονται..:blink:

 

Για τις μπαταρίες έχουμε κανένα νέο;;
Οι μπαταριες εχουν ερθει εδω και δυο μερες, αυριο θα τις εχω στα χερια μου.. Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σου φαίνονται ίδιες;

 

Όνομα Προφίλ: Q Internet

Σημείο πρόσβασης: myq

Διακομιστής μεσολάβησης: (κενό)

Πόρτα: (κενό)

Αρχική σελίδα: (κενό)

Όνομα χρήστη: (κενό)

Κωδικός πρόσβασης: (κενό)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, εχεις δικηο..

Στο κινητο τις ειχα βαλει ηδη απο το πρωτο link που προτεινες..:lol:

Θα το διορθωσω πιο πανω..(Καλα, στη Wind τελειως μ.. ειναι? Εγω για Q τους ζητησα κι αυτοι για Wind μου εδωσαν..) Παντως παρ ολο που τις εβαλα σωστα και τσεκαρισα και data enable και roaming enable, δεν πρεπει να δω κατι στο status bar? Sorry αν ρωταω βλακεια αλλα δεν το εχω ξαναχρησιμοποιησει..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν το έχω πλέον στη κάτοχη μου άρα αυτά που θα γράψω είναι υποθέσεις. Λογικά θα δεις το κλασικό σηματάκι 3g ή H+ δίπλα στο σήμα σου και ίσως και ένα R που συμβολίζει το roaming.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπα, παρ ολο που εχω κανει ολα αυτα, τιποτα παραπανω απο αυτα που κλασσικα εχω δεν βλεπω..

Κατι αλλο παιζει..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

και εγω wind εχω και λειτουργει μια χαρα.για Q δε ξερω τι παιζει.αν ενεργοποιηθει διπλα στο σημα θα σου γραψει ενα E ή H συν τα οποια θα σε πρασινο χρωμα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...