Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αγόραζα μόνο nexus μέχρι το 4 και μετά πήγα στο Μ7. Όλα είναι καλύτερα σε hardware (σήμα, wifi, μπαταρία, ποιότητα ομιλίας και κατασκεύης, οθόνη, ήχος κλπ) και το sense είναι ότι πιο κοντινό στο pure android. Σκέψου ότι το Μ8 είναι ακόμη καλύτερο από το Μ7, άρα η μετάβαση αξίζει τρομερά κατά την άποψή μου και δεν θα το μετανιώσεις. Προσωπικά ένας λόγος που πήρα το Μ7 ήταν ότι σε περίπτωση που δε μου άρεσε να το έκανα GPE, αλλά δε χρειάστηκε τελικά. Προχώρα άφοβα.

 

ειχα το m7 αλλα ειχα προβληματα και το εδωσα...δεν μπορω να πω ηταν αρκετη γρηγορη η sense,και ο ηχος...απλα σκεφτομαι αν η διαφορα χρηματων αξιζει...για speed σε βιντεακια που ειδα ηταν καθολου ή λιγο υπερ του νεξους.δεν μεενδιαφερουν παιχνιαδια αλλα ο κυριως λογος ειναι η μπαταρια....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειχα το m7 αλλα ειχα προβληματα και το εδωσα...δεν μπορω να πω ηταν αρκετη γρηγορη η sense,και ο ηχος...απλα σκεφτομαι αν η διαφορα χρηματων αξιζει...για speed σε βιντεακια που ειδα ηταν καθολου ή λιγο υπερ του νεξους.δεν μεενδιαφερουν παιχνιαδια αλλα ο κυριως λογος ειναι η μπαταρια....

 

Αφού για σένα το πρωταρχικό είναι η ταχύτητα και είσαι ευχαριστημένος με το nexus δεν πιστεύω ότι αξίζει μόνο για τη μπαταρία να πας στο Μ8. Το πρόβλημα της μπαταρίας το έχω λύσει με powerbank πάντως και δεν αποτελεί πια το πρωταρχικό μου κριτήριο στην αγορά κινητού.

Link to comment
Share on other sites

ειχα το m7 αλλα ειχα προβληματα και το εδωσα...δεν μπορω να πω ηταν αρκετη γρηγορη η sense,και ο ηχος...απλα σκεφτομαι αν η διαφορα χρηματων αξιζει...για speed σε βιντεακια που ειδα ηταν καθολου ή λιγο υπερ του νεξους.δεν μεενδιαφερουν παιχνιαδια αλλα ο κυριως λογος ειναι η μπαταρια....

 

Ένας συμφορουμιτης ο Pik έχει ταυτόχρονα το Μ8 και nexus 5.

 

Όσο ήταν στο Ν5 με kitkat θεωρούσε το Μ8 ένα κλικ πιο γρήγορο.

Τώρα με την L, το Ν5 είναι ένα κλικ πιο γρήγορο.

 

Το Μ8 δεν έχει κανένα από τα προβλήματα που αντιμετώπιζαν κάποια παιδιά στο Μ7.

 

Επιπλέον η αυτονομία του είναι εξωπραγματική.

Τις τελευταίες μέρες χρησιμοποιώ αποκλειστικά 3g.

Χθες με την μπαταρία στο 15%, μου έβγαλε 7.5 ώρες οθόνη με 25 λεπτά ενδιάμεση φόρτιση στον φορτιστή του αυτοκινήτου εν όσο άκουγα μουσική.

Για σκέτο 3g είναι πολύ ικανοποιητικά νούμερα. Εχω κρατήσει screen shot.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ειχα το m7 αλλα ειχα προβληματα και το εδωσα...δεν μπορω να πω ηταν αρκετη γρηγορη η sense,και ο ηχος...απλα σκεφτομαι αν η διαφορα χρηματων αξιζει...για speed σε βιντεακια που ειδα ηταν καθολου ή λιγο υπερ του νεξους.δεν μεενδιαφερουν παιχνιαδια αλλα ο κυριως λογος ειναι η μπαταρια....

φιλε μου γραφω λιγο σε αυτο το τοπικο γιατι δεν υπαρχει κατι να γραψω.

 

το Μ8 εινα ενα πληρες κινητο και δεν νομιζω να σου ληψει κατι!

ανωτερο του Ν5 μαλλον σε ολα,ειδικα στην μπαταρια θα δεις ειναι σαν να εχεις 2 Nexus 5 και να τα αλλαζεις οταν στο ενα τελειωνει η μπαταρια.

Στο υπογραφω αυτο!Αν τωρα εχεις max 4 ωρες οθονη στο N5 (και μαλλον δυσκολο) τοτε στο Μ8 εισαι ανετα για 7.Ναι ειναι τοσο καλο.

 

Απο εκει και περα θα κερδισεις και σε ποιοτητα κλησεων ,σημα αλλα και οθονη.

Επισης δεν υπαρχει σχεση με την ποιοτητα κατασκευης,σαφως ανωτερη των Nexus 5 ,οχι που μου δημιουργησαν ποτε κανενα προβλημα,ομως το αντιλαμβανεσαι στο χερι αμεσως οτι ειναι κατι ξεχωριστο.

Για μενα αξιζει να το παρεις το κινητο αν θες να μεινεις στις 5 ιντσες σε ενα πακετο κομψο ομορφο ποιοτικο σοβαρο.

Αν παλι μπορεις να αντεξεις μεγαλα τηλεφωνα τοτε περιμενε το Ν6 ή κοιτα προς One+1 που επισης ειναι σαν ενα Ν5 βελτιωμενο και με μπαταρια τερας.

 

Το οτι δεν γραφω πολυ εδω ειναι ενδεικτικο της απροβληματιστης λειτουργιας και αρτιοτητας του κινητου.Δεν του βρισκω τιποτα να του προσαψω.

ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και το χρησιμοποιω σαν κυρια συσκευη μου.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... Πάνω από 5 ίντσες δεν θέλω να φύγω με τίποτα! Το πολύ 5.2!αν θα πάει στις 5.9 κακό του κεφαλιού της Google.. Σε αυτές τις ίντσες θα έπαιρνα μόνο νοτε..

καλύτερη ποιότητα κλήσης και σημα; τώρα με εψησες ακόμα πιο πολύ... Ειπαμε τηλέφωνο είναι και τείνει σιγά σιγά να ξεχνάμε τα βασικά...

Όσον αναφορά το μέγεθος; βλέπω ότι πλησιάζει του iphone Plus. Βολεύει;και κάτι τελευταίο.. Αν το ρουταρω μπορώ να το μετατρέψω σε gpe.? Το λέω γιατί με το μ7 δεν τα κατάφερα (κάτι με το cid number αν θυμάμαι καλά μπορεί να κάνω και λάθος )

Υ. Γ Το νεξους μου κρατάει 5ωρες sot, εννοείται με custom rom.:)

Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... Πάνω από 5 ίντσες δεν θέλω να φύγω με τίποτα! Το πολύ 5.2!αν θα πάει στις 5.9 κακό του κεφαλιού της Google.. Σε αυτές τις ίντσες θα έπαιρνα μόνο νοτε..

καλύτερη ποιότητα κλήσης; τώρα με εψησες ακόμα πιο πολύ... Ειπαμε τηλέφωνο είναι και τείνει σιγά σιγά να ξεχνάμε τα βασικά...

Όσον αναφορά το μέγεθος; βλέπω ότι πλησιάζει του iphone Plus. Βολεύει;

 

δεν πλησιαζει κανενα iphone Plus

http://mobiledevicesize.com/compare/#474,418,388;1 :lol:

 

στο χερι ειναι πιο μικρο απο το Ν5 γιατι εχει πιο στενα πλαινα ;) ενω η καμπυλη που κανει πισω χανεται στην κοιλοτητα της παλαμης.

Οσον αφορα την ποιοτητα κλησης,ναι σε ηχο στο αυτι και σημα ειμαστε πολυ ανωτερα απο το Ν5

Το Μ8 το εχουν ψηλωσει λιγο αλλα σε πλατος δεν εχει παρει.Μην το φοβασαι.Εγω δεν το μετανιωσα.

 

edit. να μας πεις την ρομ :lol: ...γιατι το αποκλειω να εισαι με 3g αποκλειστικα.Εγω σου λεω πας πανω απο 6ωρες σε 3g και ανετα στις 5+ με LTE ;) χωρις καμμια χρηση wifi

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν πλησιαζει κανενα iphone Plus

http://mobiledevicesize.com/compare/#474,418,388;1 :lol:

 

στο χερι ειναι πιο μικρο απο το Ν5 γιατι εχει πιο στενα πλαινα ;) ενω η καμπυλη που κανει πισω χανεται στην κοιλοτητα της παλαμης.

Οσον αφορα την ποιοτητα κλησης,ναι σε ηχο στο αυτι και σημα ειμαστε πολυ ανωτερα απο το Ν5

Το Μ8 το εχουν ψηλωσει λιγο αλλα σε πλατος δεν εχει παρει.Μην το φοβασαι.Εγω δεν το μετανιωσα.

 

edit. να μας πεις την ρομ :lol: ...γιατι το αποκλειω να εισαι με 3g αποκλειστικα.Εγω σου λεω πας πανω απο 6ωρες σε 3g και ανετα στις 5+ με LTE ;) χωρις καμμια χρηση wifi

Purity rom με codeblue r398 σε 3g 4ωρες και 31λεπτα...χωρίς wifi και φωτεινότητα κοντά στο 20 %. Όλα on και battery saving στα location.. αλλά και πάλι δεν πλησιαζω τα νούμερα που λες! Και μιλάμε για στοκ στο One?

Πόσες ώρες φορτίζει; υποστηρίζει fast charge?

Link to comment
Share on other sites

Purity rom με codeblue r398 σε 3g 4ωρες και 31λεπτα...χωρίς wifi και φωτεινότητα κοντά στο 20 %. Όλα on και battery saving στα location.. αλλά και πάλι δεν πλησιαζω τα νούμερα που λες! Και μιλάμε για στοκ στο One?

Πόσες ώρες φορτίζει; υποστηρίζει fast charge?

 

stock δεν το εχω πειραξει καθολου!

 

θενκς για την ρομ αλλα θα μεινω στην L λατρευω τα γραφικα της ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

stock δεν το εχω πειραξει καθολου!

 

θενκς για την ρομ αλλα θα μεινω στην L λατρευω τα γραφικα της ;)

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ... Μου έβαλες ιδέα για την L!

Link to comment
Share on other sites

Αν και αρχικα σκεφτομουν να αγορασω το lg g3 τελικα εχω καταληξει για το συγκεκριμενο κινητο.Μου αρεσε αρκετα το κινητο.Ειδικα απο θεμα software ειναι σαν το nexus.Το μονο που φοβαμαι ειναι η καμερα.Εβγαλα μια σε ενα καταστημα cosmote και γενικα μου φανηκε καλη.Αλλα νομιζω οτι εχει θεματικα μιας και ειναι 4mp.

Θα ηταν καλυτερα να περιμενω το μ8 με 13mp η να αγορασω αυτο.Γιατι δεν θελω να παθω σαν το nexus 4 που αποτοτε που το αγορασα εχω σταματησει να βγαζω φωτογραφιες απο το κινητο μιας και ειναι χαλια.

Link to comment
Share on other sites

Αν και αρχικα σκεφτομουν να αγορασω το lg g3 τελικα εχω καταληξει για το συγκεκριμενο κινητο.Μου αρεσε αρκετα το κινητο.Ειδικα απο θεμα software ειναι σαν το nexus.Το μονο που φοβαμαι ειναι η καμερα.Εβγαλα μια σε ενα καταστημα cosmote και γενικα μου φανηκε καλη.Αλλα νομιζω οτι εχει θεματικα μιας και ειναι 4mp.

Θα ηταν καλυτερα να περιμενω το μ8 με 13mp η να αγορασω αυτο.Γιατι δεν θελω να παθω σαν το nexus 4 που αποτοτε που το αγορασα εχω σταματησει να βγαζω φωτογραφιες απο το κινητο μιας και ειναι χαλια.

Οι φωτογραφίες του είναι πάρα πολύ καλές αλλά σε ανάλυση 4mp. Το Nexus 4 το είχα και όντως έβγαζε κακές φωτογραφίες.. Σε κινητό δεν έχω κάνει ποτέ crop φωτογραφία και στην DSLR μου φέτος χρειάστηκε να κάνω ελάχιστες φορές, νομίζω θα σε καλύψει σε όλα τα επίπεδα η συσκευή.. Γενικά όσοι το πήραμε φοβομασταν την κάμερα και τελικά οι περισσότεροι, αν όχι όλοι, έχουμε μείνει ικανοποιημενοι και δεν το αλλάζουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Δείτε πόσο απατεώνες είναι εκεί στην Apple.

Στον safari ενω αργεί να φορτώσει την σελίδα, η γραμμή στην μπάρα φουλαρει άμεσα ενώ ακόμα φορτώνει :)

 

Εντάξει όταν γίνεται η σύγκριση με τον Chrome και στα δύο, που δεν υπάρχουν τέτοια κόλπα, παθαίνει μεγάλη ήττα το iPhone απο ενα smartphone που είναι 7 μήνες στην αγορά.

 

Γι αυτό λέω ότι τα benchmarks δεν δείχνουν τίποτα.

 

IPHONE 6 VS HTC ONE M8 BROWSING SPEED COMPARISON:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δείτε πόσο απατεώνες είναι εκεί στην Apple.

Στον safari ενω αργεί να φορτώσει την σελίδα, η γραμμή στην μπάρα φουλαρει άμεσα ενώ ακόμα φορτώνει :)

 

Εντάξει όταν γίνεται η σύγκριση με τον Chrome και στα δύο, που δεν υπάρχουν τέτοια κόλπα, παθαίνει μεγάλη ήττα το iPhone απο ενα smartphone που είναι 7 μήνες στην αγορά.

 

Γι αυτό λέω ότι τα benchmarks δεν δείχνουν τίποτα.

 

IPHONE 6 VS HTC ONE M8 BROWSING SPEED COMPARISON:

 

Του ρίχνει στα αυτιά το m8

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις τι του κάνει το Nexus 5 στο άνοιγμα εφαρμογών.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Που να δεις τι του κάνει το Nexus 5 στο άνοιγμα εφαρμογών.

 

Μπορώ να φανταστώ!Αν και δεν έχω πάρει ποτέ nexus τα θεωρώ πολύ καλά για τ Ά λεφτά τους από όσα διαβάζω!Αλλααα το m8 δεν το αλλάζω!!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση...βρηκα ενα m8 αλλα ειναι branded three.μπορω να βαλω το ελληνικο ή καποιο αλλο firmware ωστε να το κανω unbranded παιρνω απευθειας τα updates?σαν να το επαιρνα απο ελλαδα ; Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά θέλει s-off και φυσικά όσο θα είναι με την ελληνική rom δεν θα ισχύει η εγγύηση. Αν δηλαδή πάθει κάτι θα πρέπει να το επαναφέρεις στο λογισμικό που έχει τώρα για να ισχύει η εγγύηση..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ..με τα αν το κάνω s-on μπορεί να κρατήσει το ελληνικό firmware?δεν ξέρω αν ρωτάω άσχετα αλλά είμαι με νεξουσ Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

Για να ισχύει η εγγύηση πρέπει να είναι με το stock firmware και τη stock rom, δηλαδή της 3.. S-ON μπορείς να το κάνεις αλλά η εγγύηση δεν θα ισχύει γιατί δεν θα έχει το stock firmware ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα.μπορει να μου πει καποιος πως μπορούμε όπως βαζουμε συγκεκριμενο ηχο κλησης σε μια επαφη να βαλουμε και ηχο για το μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα.μπορει να μου πει καποιος πως μπορούμε όπως βαζουμε συγκεκριμενο ηχο κλησης σε μια επαφη να βαλουμε και ηχο για το μηνυμα.
Δεν μπαινει δυστυχως
Link to comment
Share on other sites

ποσες ωρες χρειαζεται για μια πληρης φορτιση(δεν το εχω αγορασει το κινητο)?και επισης ποσα gb διαθετει διαθεσιμα απο τα 16?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παρεα!θα ηθελα τη βοηθεια σας.αγορασα ενα htc m8 κ ειναι root.υπαρχει καποιος οδηγος η βοηθεια να το γυρισω στη μαμα rom..?? ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

ποσες ωρες χρειαζεται για μια πληρης φορτιση(δεν το εχω αγορασει το κινητο)?και επισης ποσα gb διαθετει διαθεσιμα απο τα 16?

 

Περίπου μιάμιση ώρα. Ξεκινά με σχεδόν 11 gb.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...