Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η 10.3 εκδοση που εχει εγκατεστημενο το amazon εχει πολλα ελλειμματα εφαρμογων, αυτο ισχυει στo z10 που εχω εγω, δε ξερω αν αλλαζει κατι στο z30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρες. έχω κάποιες ερωτήσεις να υποβάλω λόγω ότι σκέφτομαι την αγορά του συγκεκριμένου κινητού. το βρήκα μεταχειρισμένο και το παιδί που το πουλάει του το κάνανε δώρο, υπάρχει κάποια σελίδα να δω μέσω ΙΜΕΙ αν είναι η συσκευή καθαρή, και από ποιο κατάστημα αγοράστηκε? χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα για να περάσω τα αρχεία(φώτο,μουσική) από την android συσκευή που έχω τώρα στο Z30? ποια είναι η τελευταία έκδοση λειτουργικού στο Ζ30 και γενικά αν είναι ευκολόχρηστο για χρήστη που έρχεται από android

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

εχω χρησιμοποιησει το amazon..ειναι σαν να κατεβαζεις εφαρμογες απο google play.εχει και μια δωρεαν εφαρμογη την ημερα + διαφορες προσφορες.

 

για εμας που δεν εχουμε την 10.3 ακομη που μπορουμε να βρουμε τις εφαρμογες amazon ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να εγκαταστήσεις την εφαρμογή του amazon και στη 10.2, μπες στην ιστοσελίδα του μέσω του κινητού και θα βρεις επιλογή για mobile app.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες παιδια. Εχω ενα Ζ30 στην κατοχη μου και περασα τις επαφες απο το gmail κανονικα ολα οκ.

Το προβλημα ειναι οτι οταν με καλει καποιος, ενω ειναι στις επαφες μου, μου εμφανιζει το νουμερο σαν να μην ειναι! Και δεν το κανει με ολους αυτο... Τι μπορει να συμβαινει;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες παιδια. Εχω ενα Ζ30 στην κατοχη μου και περασα τις επαφες απο το gmail κανονικα ολα οκ.

Το προβλημα ειναι οτι οταν με καλει καποιος, ενω ειναι στις επαφες μου, μου εμφανιζει το νουμερο σαν να μην ειναι! Και δεν το κανει με ολους αυτο... Τι μπορει να συμβαινει;

 

Μήπως η επαφή υπάρχει διπλή;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η επαφή υπάρχει διπλή;

 

Οχι, μονες ειναι ολες τους... Εχω και στο email sync θεμα. Δε μου συγχρονιζεις ολους τους φακελους (απεσταλμενα κτλ) σωστα.

Ισως πρεπει να περασει χειροκινητα τις ρυθμισεις του email account...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι, μονες ειναι ολες τους... Εχω και στο email sync θεμα. Δε μου συγχρονιζεις ολους τους φακελους (απεσταλμενα κτλ) σωστα.

Ισως πρεπει να περασει χειροκινητα τις ρυθμισεις του email account...

 

Παράξενο, συνήθως δεν υπάρχουν προβλήματα κατά το set up του Gmail.

Δες αυτό μήπως σε βοηθήσει http://crackberry.com/how-setup-gmail-your-blackberry-10-devce-using-imap-caldav-and-carddav

Link to comment
Share on other sites

από σήμερα και εγώ στην παρέα του Ζ30 :)

 

Με γεια και καλοδούλευτο ,

Ελπίζω να το ευχαριστηθείς .

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Επειδη σημερα μαλλον μου βουτηξαν το κινητο στην δουλεια η καπου αλλου, ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να το φορματαρω η να κανω κατι ωστε να ειναι αχρηστη η συσκευη για οποιον το εκλεψε. Υπαρχει κατι που μπορω να κανω με απομακρυσμενο ελεγχο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Επειδη σημερα μαλλον μου βουτηξαν το κινητο στην δουλεια η καπου αλλου, ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να το φορματαρω η να κανω κατι ωστε να ειναι αχρηστη η συσκευη για οποιον το εκλεψε. Υπαρχει κατι που μπορω να κανω με απομακρυσμενο ελεγχο?

 

Λυπάμαι πολύ. Όμως εσύ να είσαι καλά. Δήλωσε αμέσως το IMEI στον παροχό σου και θα την μπλοκάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πολύ. Όμως εσύ να είσαι καλά. Δήλωσε αμέσως το IMEI στον παροχό σου και θα την μπλοκάρουν.

Ευχαριστω φιλε μου.

Μπορω να την κανω και τηλεφωνικα αυτη την διαδικασια?

Επισης επειδη θα πρεπει να μου κοψουν και τον αριθμο, αν δεν κανω λαθος θα χρειαστει να περασω και απο το αστυνομικο τμημα, ε?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου.

Μπορω να την κανω και τηλεφωνικα αυτη την διαδικασια?

Επισης επειδη θα πρεπει να μου κοψουν και τον αριθμο, αν δεν κανω λαθος θα χρειαστει να περασω και απο το αστυνομικο τμημα, ε?

 

Ναι. Πάρε αμέσως.

Επίσης από τα Settings -> BlackBerry Protect εάν το είχες ΟΝ μπορείς να πας στη σελίδα http://us.blackberry.com/devices/features/security/protect.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[quote=baiosss;5669598

Επισης επειδη θα πρεπει να μου κοψουν και τον αριθμο, αν δεν κανω λαθος θα χρειαστει να περασω και απο το αστυνομικο τμημα, ε?

Όχι δεν θα σου κοψουν τον αριθμο, θα ακυρώσουν την κάρτα sim. Επικοινώνησε με τον παροχο αυτοί θα κάνουν αυτό που πρέπει.

Edited by sakisgi
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πάρε αμέσως.

Επίσης από τα Settings -> BlackBerry Protect εάν το είχες ΟΝ μπορείς να πας στη σελίδα http://us.blackberry.com/devices/features/security/protect.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν θα σου κοψουν τον αριθμο, θα ακυρώσουν την κάρτα sim. Επικοινώνησε με τον παροχο αυτοί θα κάνουν αυτό που πρέπει.

 

Πηρα τηλεφωνο στην voda, δεν μου ζητησαν imei, απλα μου απενεργοποιησαν τον αριθμο (ολικη φραγη).

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υποχρεωτικό το «μπλοκάρισμα» κλεμμένων κινητών τηλεφώνων μέσω του κωδικού ΙMEI

http://www.naftemporiki.gr/story/859873/ypoxreotiko-to-mplokarisma-klemmenon-kiniton-tilefonon-meso-tou-kodikou-imei

Link to comment
Share on other sites

Υποχρεωτικό το «μπλοκάρισμα» κλεμμένων κινητών τηλεφώνων μέσω του κωδικού ΙMEI

http://www.naftemporiki.gr/story/859873/ypoxreotiko-to-mplokarisma-klemmenon-kiniton-tilefonon-meso-tou-kodikou-imei

 

Τελοσπαντων. Μπηκα στο προηγουμενο link που μου εδωσες, εκανα διαγραφη συσκευης, αλλα θα του δοθει η εντολη αν και οποτε ο κλεφτης συνδεθει σε καποιο δικτυο.

Ρωτησα στην εξυπηρετηση αν χρειαζεται να δηλωσω imei κλπ για να κανουν κατι αντιστοιχο αλλα μου ειπαν πως δεν γινεται κατι τετοιο.

Ισως περασω απο καποιο καταστημα τους να ρωτησω και εκει αυριο.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια.

 

Τωρα επειδη σκεφτομαι να παρω το ιδιο τηλεφωνο και το βρισκω σε ικανοποιητικες τιμες στα γνωστα μαγαζια, ειδα σε καποιο που στην περιγραφη λεει πως ερχεται με την αγγλικη γλωσσα. Δεν θα εχει ελληνικα δηλαδη?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελοσπαντων. Μπηκα στο προηγουμενο link που μου εδωσες, εκανα διαγραφη συσκευης, αλλα θα του δοθει η εντολη αν και οποτε ο κλεφτης συνδεθει σε καποιο δικτυο.

Ρωτησα στην εξυπηρετηση αν χρειαζεται να δηλωσω imei κλπ για να κανουν κατι αντιστοιχο αλλα μου ειπαν πως δεν γινεται κατι τετοιο.

Ισως περασω απο καποιο καταστημα τους να ρωτησω και εκει αυριο.

 

Ευχαριστω για την βοηθεια.

 

Τωρα επειδη σκεφτομαι να παρω το ιδιο τηλεφωνο και το βρισκω σε ικανοποιητικες τιμες στα γνωστα μαγαζια, ειδα σε καποιο που στην περιγραφη λεει πως ερχεται με την αγγλικη γλωσσα. Δεν θα εχει ελληνικα δηλαδη?

 

Παρακαλώ. Να το πάρεις.

Τη γλώσσα την επιλέγεις εσύ, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ. Να το πάρεις.

Τη γλώσσα την επιλέγεις εσύ, δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Εννοειται πως θα το ξαναπαρω! Ειναι απο τις λιγες συσκευες που με ενθουσιασαν οταν την επιασα στα χερια μου και που μου αρεσε πολυ η εμπειρια χρησης αλλα και το λειτουργικο της.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Επανηλθα και γω στην παρεα μετα την απωλεια της συσκευης μου, με ολοκαινουριο Z30.

Το προβλημα ομως ειναι πως μου παρουσιασε ενα θεμα η συσκευη εχθες μετα την αγορα της και νομιζω πως το ελυσα, αν και θα χρειαζομουν και την δικη σας συμβουλη!

 

Εχθες λοιπον προσπαθωντας να ενεργοποιησω την συσκευη και να την ρυθμισω στην φαση που ζητησε να βαλω τα στοιχεια μου για το blackberry id, η συσκευη εσβησε και επεσε σε bootloop. Την ανοιγα αλλα μολις ο κυκλος ενεργοποιησης εφτανε στο 100% αναβοσβηνε διαρκως το κοκκινο led και δεν ανοιγε ποτε. Αρχικα προσπαθησα να το φορτισω μηπως και δεν ειχε πολλη μπαταρια για να ανταποκριθει αλλα δεν φαινοτανε να ευθυνεται αυτο! Μετα προσπαθησα να του κανω επαναφορτωση λογισμικου την τελευταια εκδοση 10.2 (2977 αν δεν απατομαι) αλλα ουτε αυτο δουελεψε μιας και μου παρουσιαζε καποιο σφαλμα το blackberry link και δεν ολοκληρωνε την διαδικασια. Καπου εκει λοιπον απογοητευτηκα και ειπα πως μαλλον πρεπει να το παω πισω για αντικατασταση (DOA).

 

Η τελευταια μου κινηση ηταν με ενα autoloader να περασω την Leaked 10.3 που ειχα και στην παλια συσκευη και ολα δουλευουν ρολοι τωρα! Η συμβουλη που χρειαζομαι απο εσας ειναι για το αν πρεπει να το επιστρεψω τωρα που ειναι ακομα στο χρονικο περιθωριο (μια διαδικασια που την βαριεμαι μιας και βλεπω πως ολα δουλευουν καλα) η να το κρατησω και να το ρισκαρω. Μου εκανε εντυπωση που δε ανοιγε με την επισημη και τα καταφερε με την leaked.

 

Μηπως να ξαναπερνουσα την τελευταια επισημη και να εκοβα κινηση?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησες να κανεις downgrade μηπως ξεκολλησει?προσωπικα θα το γυρνουσα πισω..

 

Εκανα downgrade στην προηγουμενη της 2977 και παλι τα ιδια. Παρατηρησα ομως πως βγαζοντας τις καρτες sim και την sd, η διαδικασια ρυθμισεων της συσκευης προχωραει κανονικα. Υπαρχει περιπτωση να ευθυνεται κατι απο τα δυο? Η sim η η sd? Το προβλημα παρουσιαζεται συνηθως στο σημειο που μου ζηταει κωδικο προσβασης στο wifi δικτυο μου οπου σε εκεινο το σημειο παγωνει το πληκτρολογιο και δεν ανταποκρινεται. Μηπως πρεπει να κανω πρωτη φορα τις ρυθμισεις χωρις τις καρτες και να τις τοποθετησω μετα την ολοκληρωση?

 

Τελικα μαλλον εφταιγε η sim της voda cu. Προσπαθησα με μια sim της cosmote που μου ειχε μεινει και ολα καλα.

Εκανα και το update στην 2977 και δουλευει απροβληματιστα. Τι να πω?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...