Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εννοεις το 18345 ναι πληρωνεις κατι λιγα αλλα μπορεις να παρεις αυτο 2106602000
εμενα δε με ειχε ενημερωσει κανεις...και δε πληρωνεις κατι λιγα...το περασμενο μηνα τους πηρα 30 φορες και με χρεωσαν 25 ευρω κλησεις προς νοβα και με ειχαν και κατι 25λεπτα αναμονη και οταν τπυς επερνα στη forthnet στο σταθερο τους και τους ελεγα να με συνδεσουν μου λεγανε οτι δε μπορουσαν και οτι ουτε σταθερο εχει η νοβα

Αυριο θα γινει πανηγυρι θα ακουσουν τα παντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για φαντασου να εισαι καθε φορα 10 λεπτα αναμονη και 25 λεπτα να προσπαθεις να συννενοηθεις
Link to comment
Share on other sites

για φαντασου να εισαι καθε φορα 10 λεπτα αναμονη και 25 λεπτα να προσπαθεις να συννενοηθεις

 

για να γλυτώνεις την χρέωση και την αναμονή άλλη φορά ότι πρόβλημα έχεις να στέλνεις μήνυμα στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 και σε παίρνουν αυτοί τηλέφωνο .

Link to comment
Share on other sites

έβγαλε καινούργια προσφορά η forthnet που στο double play κάνει δώρο 12 ώρες προς κινητά από σταθερό στα 24,90 /μήνα http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=7296
Link to comment
Share on other sites

18/09/2014 12:25:11 To αίτημα σας προωθήθηκε για υλοποίηση

18/09/2014 12:25:11 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης

 

Καλησπέρα σε όλους σας θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάνεις από εμπειρία του πότε θα εγκριθεί η αίτηση μου στο νέο πάροχο fortnet ; Η εγκατάσταση του nova γίνεται μετά την έγκριση στον νέο πάροχο ; το πακέτο είναι

Nova 3Play και έγινε σε κατάστημα της fortnet η υπάλληλος σε τηλεφωνική επικοινωνία μου μου είπε θα μου έρχονται μηνύματα στο κινητό. Ευχαριστώ προκατοβολικά

Link to comment
Share on other sites

από τη στιγμή που θα ολοκληρωθεί η διαδικασία με τη forthnet μέσα σε μια εβδομάδα θα τα έχεις όλα από το nova 3play. μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία θα παρακολουθείς τα μηνύματα και αν προκύψει κάποιο πρόβλημα ξαναμιλάς μαζί τους για να σου πουν την διαδικασία
Link to comment
Share on other sites

25/09/2014 14:47:24 To αίτημά σας προωθήθηκε για υλοποίηση

25/09/2014 14:47:24 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης

σήμερα μου ήρθε αυτό το μήνυμα το ίδιο όταν πήγα στις 18 /9 και έκανα την αίτηση σε ενα καταστημα της forthnet

18/09/2014 14:47:24 To αίτημά σας προωθήθηκε για υλοποίηση

18/09/2014 14:47:24 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης

τι γίνεται με δουλεύουν αυτοί ;

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης για την ημερομηνία λήξης της 3play υπηρεσίας μου, μου πρότειναν για 12μηνη παραμονή:

- internet έως 24mb

- απεριόριστες κλήσεις πρός σταθερά αστικά κ´ υπεραστικά

- 720´ πρός κινητά

- 400´ πρός διεθνείς προορισμούς

- το nova full pack με τα κανάλια HD

 

από 59.90€ που πλήρωνα μέχρι σήμερα για τις ίδιες ακριβώς υπηρεσίες, στα 49.90€.

 

Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση πως δεν χρειάστηκε ο σύνηθης ¨πρόλογος¨ περί αντιπροσφορών για την συγκεκριμένη προσφορά, σε αντίθεση με την πολιτική της εταιρίας πρίν από έναν χρόνο.....

Edited by nikosbalos
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η προσφορά που ξεκίνησε από τον ΙΟΥΛ συν multiview για 1 χρόνο (αν σε ενδιαφέρει και έχεις 2ο δέκτη).

Είναι η καλλίτερη που έχει γίνει μέχρι σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης για την ημερομηνία λήξης της 3play υπηρεσίας μου, μου πρότειναν για 12μηνη παραμονή:

- internet έως 24mb

- απεριόριστες κλήσεις πρός σταθερά αστικά κ´ υπεραστικά

- 720´ πρός κινητά

- 400´ πρός διεθνείς προορισμούς

- το nova full pack με τα κανάλια HD

 

από 59.90€ που πλήρωνα μέχρι σήμερα στα 49.90€.

 

Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση πως δεν χρειάστηκε ο σύνηθης ¨πρόλογος¨ περί αντιπροσφορών για την συγκεκριμένη προσφορά, σε αντίθεση με την πολιτική της εταιρίας πρίν από έναν χρόνο.....

 

Πολύ καλή προσφορά σου κάνανε όπως και σε αρκετούς άλλους . Έχει πολύ πιο φθηνές τιμές από παλιά η nova

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης για την ημερομηνία λήξης της 3play υπηρεσίας μου, μου πρότειναν για 12μηνη παραμονή:

- internet έως 24mb

- απεριόριστες κλήσεις πρός σταθερά αστικά κ´ υπεραστικά

- 720´ πρός κινητά

- 400´ πρός διεθνείς προορισμούς

- το nova full pack με τα κανάλια HD

 

από 59.90€ που πλήρωνα μέχρι σήμερα για τις ίδιες ακριβώς υπηρεσίες, στα 49.90€.

 

Μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση πως δεν χρειάστηκε ο σύνηθης ¨πρόλογος¨ περί αντιπροσφορών για την συγκεκριμένη προσφορά, σε αντίθεση με την πολιτική της εταιρίας πρίν από έναν χρόνο.....

 

Σημερα ανανεωσα κι εγω με αυτην την προσφορα!Για τον πατερα μου πετυχα 39.90 ιντερνετ 24+απεριοριστα αστικα και υπεραστικα+720 προς κινητα+nova sports pack+hd!

Link to comment
Share on other sites

στις 26/09/2014 έλαβα αυτό το μήνυμα Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού, μέχρι σήμερα ο αριθμός του τηλεφώνου μου δεν έχει περάσει στην fortnet . H αίτηση μου εγινε στις 18 /9 , ο υπάλληλος μου είπε σε μια βδομάδα θα έχω τον νέο παροχο. Έχουν περάσει δυο εβδομαδες και fortnet δεν βλέπω , το μόνο που ξερό είναι ότι έχω τον ΟΤΕ κόβοντας μόνο το conextv .Ρωτώ κάποιων φίλο μετά το μήνυμα ,26/09/2014 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού την επόμενη μέρα το τηλέφωνο σου δεν μεταφέρεται στον νέο παροχο;. Φαντάζομαι ότι το καθυστερεί ο οτε ; γιατί έχω λάβει τηλεφωνήματα τους να συνεχίσω σε αυτούς με νεες με πρόσφορες τους .Φυσικά είμαι αρνητικός Γιατί έχει αργήσει η διαδικασία να πάω σε νέο παροχο; μήπως το μπλοκάρει ο ΟΤΕ ; δεν ξέρω είμαι πολύ καχύποπτος με αυτούς :(:(
Link to comment
Share on other sites

στις 26/09/2014 έλαβα αυτό το μήνυμα Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού, μέχρι σήμερα ο αριθμός του τηλεφώνου μου δεν έχει περάσει στην fortnet . H αίτηση μου εγινε στις 18 /9 , ο υπάλληλος μου είπε σε μια βδομάδα θα έχω τον νέο παροχο. Έχουν περάσει δυο εβδομαδες και fortnet δεν βλέπω , το μόνο που ξερό είναι ότι έχω τον ΟΤΕ κόβοντας μόνο το conextv .Ρωτώ κάποιων φίλο μετά το μήνυμα ,26/09/2014 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού την επόμενη μέρα το τηλέφωνο σου δεν μεταφέρεται στον νέο παροχο;. Φαντάζομαι ότι το καθυστερεί ο οτε ; γιατί έχω λάβει τηλεφωνήματα τους να συνεχίσω σε αυτούς με νεες με πρόσφορες τους .Φυσικά είμαι αρνητικός Γιατί έχει αργήσει η διαδικασία να πάω σε νέο παροχο; μήπως το μπλοκάρει ο ΟΤΕ ; δεν ξέρω είμαι πολύ καχύποπτος με αυτούς :(:(

 

Στείλε ένα μήνυμα στη forthnet στην εξυπηρέτηση πελατών https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 να σου πούνε τι πρέπει να κάνεις .

Link to comment
Share on other sites

Τα ρούτερ που δίνει η FORTHnet (κάποια άσπρα μικρά) είναι για τα μπάζα? Το έβαλα προχθες και σε 2ο δωμάτιο (5 μέτρα απόσταση) δεν πιάνει το wifi!
Link to comment
Share on other sites

Τα ρουτερ που δίνει η forthnet είναι πολύ καλό . Για να μην πιάνει όπως λες wi-fi δεν γίνεται . Στείλε τους μήνυμα στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 και θα σε πάρουν αυτοί τηλέφωνο για να σου δώσουν οδηγίες τι πρέπει να κάνεις ώστε να πιάνει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Τα ρούτερ που δίνει η FORTHnet (κάποια άσπρα μικρά) είναι για τα μπάζα? Το έβαλα προχθες και σε 2ο δωμάτιο (5 μέτρα απόσταση) δεν πιάνει το wifi!

 

Tα ΖΤΕ τα στρογγυλα; Ενταξει για οικιακη χρηση καλα ειναι. :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ρούτερ που δίνει η FORTHnet (κάποια άσπρα μικρά) είναι για τα μπάζα? Το έβαλα προχθες και σε 2ο δωμάτιο (5 μέτρα απόσταση) δεν πιάνει το wifi!
για πεταμα ειναι το ZTE που δινει .... 3 μου εχουν στειλει και δεν εχει καθολου εμβελια

αν θες να βρεις τη υγεια σου βαλε αν εχει κανενα ποιο παλιο που να εχει κεραια οπως εγω εβαλα ενα της HOL Που ειχα και ξενιασα

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα ρουτερ που δίνει η forthnet είναι πολύ καλό . Για να μην πιάνει όπως λες wi-fi δεν γίνεται . Στείλε τους μήνυμα στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 και θα σε πάρουν αυτοί τηλέφωνο για να σου δώσουν οδηγίες τι πρέπει να κάνεις ώστε να πιάνει κανονικά.
πολυ καλο αμα το περνεις αγκαλια....ρωτα και μενα τι εχω τραβηξει που σε ευθεια 6 μετρα πιανει 2 γραμμες με το ζορι και τωρα εχω βαλει εδω και 2 μηνες το netfaster wlan 3 Και δουλευει καμπανα Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το Technicolor TD 5130 που δίνει η forthnet δεν έχει αντιμετωπίσει ποτε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα αφού το έχω και σε κεντρικό σημείο για να πιάνω σε όλα τα σημεία στο σπίτι .
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το Technicolor TD 5130 που δίνει η forthnet δεν έχει αντιμετωπίσει ποτε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα αφού το έχω και σε κεντρικό σημείο για να πιάνω σε όλα τα σημεία στο σπίτι .
ισως επειδη εχει κεραια ?εμενα μου εχουν στειλει το technicolor tg788 v2 που υποτιθετε οτι εχει 300 μετρα εμβελια και το δινουν σε εταιριες και για vdsl και ειναι χειροτερο και απο το zte
Link to comment
Share on other sites

Από σημερινό τεστ της ταχύτητας, με την εφαρμογή Speedtest.net στο κινητό μου, με απόσταση 4 μέτρων από το μόντεμ.... Για 24αρα ταχύτητα που πληρώνω ....με απόσταση από το κέντρο 2ΧΛΜ....

[ATTACH]50638[/ATTACH]

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Από σημερινό τεστ της ταχύτητας, με την εφαρμογή Speedtest.net στο κινητό μου, με απόσταση 4 μέτρων από το μόντεμ.... Για 24αρα ταχύτητα που πληρώνω ....με απόσταση από το κέντρο 2ΧΛΜ....

[ATTACH]50638[/ATTACH]

 

Και καλά είναι να λες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και καλά είναι να λες.
εμενα με 24αρα και με hol ρουτερ κλειδωνει 14κατι ενω με το zte 12450
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές που αναφέρετε οι 2 πιο πάνω, είναι σε κινητό με Wi-Fi ή ενσύρματα;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...