Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτο εννοείς;

>Προς όλους 200 ** € 25,00 ** 200' προς όλα τα δίκτυα ** 50 ΜΒ<

 

για μια γραμμη σου το εδωσαν;

 

 

εμενα μου πρότειναν κατι αντιστοιχο (200' προς ολους + 500' προς Vodafon + 50 !!! ΜΒ ιντερνετ για 12,6€ το μηνα) αλλα μαλλον για οικογενειακο (2 γραμμες)

 

Ελεύθερα 25 http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/eshopBase%21getTPGroupCatImage.action?tpCategoryId=22&t=1412193122185 € 26,50

 

1500' προς Vodafone

&

50' προς άλλα κινητά & σταθερά SMS 1500 προς Vodafone

&

30 προς άλλα κινητά

 

 

100 MB για μια γραμμή μου το έδωσαν

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

με πηραν απο τη Voda για να μου κανουν αντιπροσφορα (μιας και εφτασε το αιτημα φορητοτητας)

 

Τους επισημανα δυο θεματα που με ενοχλησαν: Το 5€ρο νταβαντζιλικι και την μη έκπτωση στο παγιο για τις 3 τελευταιες μερες του συμβολαιου.

 

Μου προτειναν 200' προς ολους + 500' προς Vodafon + 50 !!! ΜΒ ιντερνετ για 12,6€ το μηνα (ενα 25αρι για τις δυο γραμμες)

 

Οταν ειδαν οτι ...δεν, μου προτειναν να μου το γυρισουν σε καρτοκινητο χωρις να περιμενω τις 30 μερες, ΑΜΕΣΑ :clap::clap::clap:

ομολογώ οτι εκει διστασα λιγο, αλλα τελικα απεριψα κι αυτη την (σουπερ) προταση.

 

Οποτε λογικα απο αυριο, by by Vodafon απο μενα...:O

 

ποσες μερες εκανε το αιτημα να παει; ηταν μεσω κουριερ μηπως και επαρχια;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

ποσες μερες εκανε το αιτημα να παει; ηταν μεσω κουριερ μηπως και επαρχια;

 

Δευτερα απογευμα εκανα την αιτηση σε καταστημα Wind και Τεταρτη πρωι με πηραν απο τη Βοντα.

 

Δεν καναμε καποιο χαρτι, σημειωσε απλα τα νουμερα, το ονομα και τον ΑΦΜ σε ενα χαρτακι.

Σημερα (Πεμπτη) μου ειπε να παω να παρω τις καρτες Q

Link to comment
Share on other sites

με πηραν τηλ απο Vodafone για προσφορα.. το RED1 που ηθελα στα 32.7ε (μια γραμμη εχω).. εχω ακουσει οτι το δινουν και πιο χαμηλά..δεν ισχυει;

τωρα πληρωνω 28ε αλλα θα ηθελα το παραπανω Ιντερνετ (εχω μονο 350ΜΒ)

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

με πηραν τηλ απο Vodafone για προσφορα.. το RED1 που ηθελα στα 32.7ε (μια γραμμη εχω).. εχω ακουσει οτι το δινουν και πιο χαμηλά..δεν ισχυει;

τωρα πληρωνω 28ε αλλα θα ηθελα το παραπανω Ιντερνετ (εχω μονο 350ΜΒ)

 

Εμένα μου το δίνουν 22,93€ με 2 πάγια δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου δίναν το red 1 κάτω από 30,94 και τελικά είπα να δεχθώ αλλά πρέπει να ζητήσω την αλλαγή στο τέλος του μήνα γιατί εκδόθηκε ο λογαριασμός πριν από λίγες ημέρες μου είπε. Στο θέμα μου τωρα..!!!

 

Πήγα στο κατάστημα την ίδια ημέρα για να πληρώσω έναν άλλον λογαριασμό και όπως μίλαγα με έναν υπάλληλο του είπα πως ήθελα να το κάνω καρτοκινητό cu και ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ!! Άμεσα, μέσα σε 5 λεπτά το συμβόλαιό μου το μετέτρεψε σε cu με νέα κάρτα sim και λειτούργησε αμέσως! Πλήρωσα 10 ευρώ για την μετατροπή και είδα στον λογαριασμό του πατέρα μου να μειώνεται κατά 10 ευρώ ο λογαριασμός των συμβολαίων. Πλέον έχω κάρτα και δεν μου έχουν κάνει κάποια προσφορά από την Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου δίναν το red 1 κάτω από 30,94 και τελικά είπα να δεχθώ αλλά πρέπει να ζητήσω την αλλαγή στο τέλος του μήνα γιατί εκδόθηκε ο λογαριασμός πριν από λίγες ημέρες μου είπε. Στο θέμα μου τωρα..!!!

 

Πήγα στο κατάστημα την ίδια ημέρα για να πληρώσω έναν άλλον λογαριασμό και όπως μίλαγα με έναν υπάλληλο του είπα πως ήθελα να το κάνω καρτοκινητό cu και ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ!! Άμεσα, μέσα σε 5 λεπτά το συμβόλαιό μου το μετέτρεψε σε cu με νέα κάρτα sim και λειτούργησε αμέσως! Πλήρωσα 10 ευρώ για την μετατροπή και είδα στον λογαριασμό του πατέρα μου να μειώνεται κατά 10 ευρώ ο λογαριασμός των συμβολαίων. Πλέον έχω κάρτα και δεν μου έχουν κάνει κάποια προσφορά από την Vodafone

 

Ζήτα τουλάχιστον και δωρεάν έξτρα 750μβ με internet 4sharing..

 

Εγώ πριν 1 μήνα ανανέωσα.. Μου το έδωσαν μετά από 2πλη αντιπροσφορά στα 29 ευρώ με 1 πάγιο δώρο και με δωρεάν 750μβ 4sharing (οπότε συνολικά μαζί με τα μβ του Ρεντ έχω 2,75 GB..

 

Επίσης επειδή μου άρεσε η προσφορά και δεν ήθελα κάθε 12 μήνες να τραβάω τα ίδια με τις φορητότητες.. τους είπα αντί για 12μηνο να το κάνουμε 18μηνο συμβόλαιο και το δέχτηκαν..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το δίνουν 22,93€ με 2 πάγια δώρο.

 

μμμ εσενα το πηγαν πολυ χαμηλα.. για μια γραμμή; πως το καταφερες;

 

πιθανως επρεπε να αρνηθω σε πρωτη φαση για να μου το ριξουν στα 31ε.. αλλα δεν ειχα χρονο.. σημερα θα ενεργοποιουνταν αν καθυστερουσα κι αλλο..

Τριτη το υπεγραψα σε κουριερ (επαρχια) χτες με πηραν τηλ απο Vodafone..

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε την Δευτέρα 29/9 υπέγραψα φορητότητα στην κοσμοτέ σε κάρτα. Την Τετάρτη είχα τηλέφωνο από vodafone για την φορητότητα και με ρώτησαν για ποιό λόγω το έκανα και τι τιμή μου έδωσαν (πάντως κατάλαβα ότι δεν γνωρίζουν τι προσφορά σου δίνουν οι άλλοιαυτό είναι καλό). Η vodafone μου έδωσε την προηγούμενη εβδομάδα (2 red1 για ανανέωση από 21.5 που έδινα και έγινε με την αύξηση 24.5) στα 28.7. Όταν με ρώτησαν δεν είπα ότι το έκανα κάρτα και είπα ότι μου έδωσαν 24€ το καθένα για 2 65plus μου είπε τότε ότι μου δίνουν το red1 για 21.66€ είπα θα το σκεφτώ αλλά δεν με ήθελα ξανά συμβόλαιο. Αυτά για όποιον ενδιαφέρεται για φορητότητα
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, στις 30 Οκτωβρίου λήγει το συμβόλαιο μου, προς ολους 400 με προνομιακή έκπτωση εχω. υπάρχει καποιο τμήμα που πρέπει να καλέσω για να μου προτείνουν μια προσφορά ή πρέπει οπωσδήποτε να κανω αίτηση φορητοτητας για αλλου;

 

αν χρειαστεί να κανω φορητοτητα, πρέπει να περιμένω μεχρι τις 30 του μήνα ή μπορώ και τώρα;

 

και τελος, αν μου προτείνουν καποια βαρβάτη επιδότηση, υπάρχουν κάποια αλλα καταστήματα που μπορώ να την εκμεταλλευτώ μιας και η ποικιλία συσκευών στα καταστήματα vodafone ειναι για τα μπάζα;

Link to comment
Share on other sites

εχω συμβολαιο 18μηνο red 1 και θελω να κανω ανανεωση με χρηση επιδοτησης συσκευης!ξερει κανεις πανω κατω τι επιδοτηση θα εχω?

77 ευρώ και έκπτωση στο πάγιο η 120 χωρίς έκπτωση, αυτό μου είπαν και μένα, δηλαδή βλακειες

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα που έχει λήξει από το Μάιο και κάνανε τους Κινέζους τι να κάνω;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

εδω και μια εβδομαδα εχω κανει μεταφορα δυο γραμμες απο Red1 σε αλλη εταιρια.

 

Σημερα που μπηκα στο "My account" να δω αν εβγαλαν εκκαθαριστικο λογαριασμο, παρατηρησα οτι ενω δεν φαινονται οι δυο αριθμοι που χρησιμοποιουσα, φαινονται οι αλλοι δυο, οι "εικονικοι" που ανηκαν στις δευτερες καρτες (αυτες που ηταν μονο για data).

 

τη μια που την εχω ακομα στο ταμπλετ τη δοκιμασα και "δεν παιζει".

 

λετε να μην τις αποσυνδεσαν αυτες; :cry:

Link to comment
Share on other sites

εδω και μια εβδομαδα εχω κανει μεταφορα δυο γραμμες απο Red1 σε αλλη εταιρια.

 

 

 

Σημερα που μπηκα στο "My account" να δω αν εβγαλαν εκκαθαριστικο λογαριασμο, παρατηρησα οτι ενω δεν φαινονται οι δυο αριθμοι που χρησιμοποιουσα, φαινονται οι αλλοι δυο, οι "εικονικοι" που ανηκαν στις δευτερες καρτες (αυτες που ηταν μονο για data).

 

 

 

τη μια που την εχω ακομα στο ταμπλετ τη δοκιμασα και "δεν παιζει".

 

 

 

λετε να μην τις αποσυνδεσαν αυτες; :cry:

 

 

Δεν τις αποσυνδέουν αυτες. Ειναι λαθος του συστήματος. Πρεπει να πάρεις στο 4ψήφιο και να τις κανεις αποσυνδεση.. Και λογικά θα φας κι εκεί το χαράτσι για την αποσύνδεση. Η φορητότητα έγινε μόνο για τον κύριο αριθμό..

Link to comment
Share on other sites

Δεν τις αποσυνδέουν αυτες. Ειναι λαθος του συστήματος. Πρεπει να πάρεις στο 4ψήφιο και να τις κανεις αποσυνδεση.. Και λογικά θα φας κι εκεί το χαράτσι για την αποσύνδεση. Η φορητότητα έγινε μόνο για τον κύριο αριθμό..

δεν τις αποσυνδεσαν, αλλα δεν "δουλευουν" κιολας...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι 2 διαφορετικές περιπτώσεις. Η μία είναι που παίρνεις επιδότηση για συσκευή. Στην περίπτωση αυτή μέχρι τον 6ο μήνα(ή 12ο σε 18μηνο) την επιστρέφεις αυτούσια και μετά από αυτόν αρχίζει η απόσβεση μέχρι να φτάσει στον προτελευταίο μήνα 16% και στον τελευταίο 0%. Αν δεν έχεις πάρει επιδότηση συσκευής και την έχεις πάρει σαν έκπτωση παγίου, μου φαίνεται πως δεν στέκει να ζητάνε να πληρώσεις την επιδότηση όλων των παγίων, για τους μήνες που δεν έχουν παρέλθει(αφού δεν σου έχουν "χαρίσει" ένα ολόκληρο ποσό όπως στην συσκευή, αλλά στο δίνουν λίγο λίγο με το μήνα). Αντίθετα, να σου ζητήσουν όμως να πληρώσεις τις εκπτώσεις των μηνών που έχουν περάσει είναι πιο λογικό. Δηλαδή αν έχεις 12μηνο συμβόλαιο και θες να φύγεις στον 2ο, να πληρώσεις τη διαφορά λόγω των εκπτώσεων για 2 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι 2 διαφορετικές περιπτώσεις. Η μία είναι που παίρνεις επιδότηση για συσκευή. Στην περίπτωση αυτή μέχρι τον 6ο μήνα(ή 12ο σε 18μηνο) την επιστρέφεις αυτούσια και μετά από αυτόν αρχίζει η απόσβεση μέχρι να φτάσει στον προτελευταίο μήνα 16% και στον τελευταίο 0%. Αν δεν έχεις πάρει επιδότηση συσκευής και την έχεις πάρει σαν έκπτωση παγίου, μου φαίνεται πως δεν στέκει να ζητάνε να πληρώσεις την επιδότηση όλων των παγίων, για τους μήνες που δεν έχουν παρέλθει(αφού δεν σου έχουν "χαρίσει" ένα ολόκληρο ποσό όπως στην συσκευή, αλλά στο δίνουν λίγο λίγο με το μήνα). Αντίθετα, να σου ζητήσουν όμως να πληρώσεις τις εκπτώσεις των μηνών που έχουν περάσει είναι πιο λογικό. Δηλαδή αν έχεις 12μηνο συμβόλαιο και θες να φύγεις στον 2ο, να πληρώσεις τη διαφορά λόγω των εκπτώσεων για 2 μήνες.

 

Ναι και εγώ αυτό ακριβώς σκέφτομαι..

Link to comment
Share on other sites

Αν το συμβόλαιο τελειώνει 14/10 και εγώ κάνω αίτηση για φορητότητα στις 11 ,η φορητότητα ξεκινάει μόλις σε 3 μέρες έρθει ο courier η την ημέρα που θα κάνω τηλεφωνικά την αίτηση φορητότητας .Αυτο το λέω γιατί δε θελω να μπλέξω και θελω ν κάνω φορητότητα αφού λήξει το συμβόλαιο όπως επίσης και δε θελω να χάσω την προσφορά της φορητότητας ...

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα ένα καρτοπρόγραμμα 500 προς όλους, το οποίο βγάζει λογαριασμό κάθε 8 το μήνα. Είχα ζητήσει μετατροπή σε καρτοκινητό ένα μήνα πριν τη λήξη του, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 22/9 κανονικά όπως προβλεπόταν. Ο προηγούμενος λογαριασμός αφορούσε το διάστημα 8/8 μέχρι 7/9, και ο οποίος είχε πληρωθεί κανονικά. Ήταν λογικό να μου ζητήσουν έναν λογαριασμό για το διάστημα 8/9 μέχρι 22/9 που έγινε η μετατροπή, και περίμενα να είναι όχι ολόκληρος αλλά αναλογία του μηνιαίου παγίου για αυτό το διάστημα. Μου ήρθε σήμερα ειδοποίηση ότι βγήκε ο λογαριασμός και βλέπω να είναι ολόκληρος, μείον κάποιες εκπτώσεις που είχα και βγαίνει λίγο παραπάνω από ότι πλήρωνα (25,79 έναντι 21,30 περίπου). Κατεβάζω τον λογαριασμό και κοιτάζω την ανάλυση. Το πάγιο προ φόρων το έχει υπολογίσει για το διάστημα 8/9-22/9(φυσιολογικά) αλλά το έχει βάλει 21,54€, όσο ακριβώς έβαζε κάθε μήνα για 30 ημέρες. Να υποθέσω πως έχει γίνει λάθος, ή έχουν κανέναν τέτοιο όρο στα μικρά γράμματα για να μας τα παίρνουν σε κάθε περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είχε κάποια προσφορά η οποία τελείωσε, οπότε ανέβηκε η χρέωση στο πάγιο σου;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το έγραψα όσο αναλυτικά μπορούσα. Το έχω κόψει, και είναι ο τελευταίος λογαριασμός που αφορά τις 15 μέρες που μεσολαβούν από τη λήξη του περασμένου λογαριασμού μέχρι την ημέρα που έγινε καρτοκινητό. Το λογικό είναι να χρεώσουν το μισό ποσό μιας και είναι 15 μέρες. Αντί αυτού γράφουν πως είναι για αυτό το διάστημα (ακριβώς 15 ημέρες) και έχουν χρεώσει το ίδιο ποσό που χρεώνανε κάθε μήνα για 30 ή 31 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...