Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το biteSMS και η μετατροπή του απαιτούν jailbreak?Καμία εφαρμογή χωρίς jailbreak?Ακόμα με τις αναφορές παράδοσεις έχετε βρει κάποια λύση παιδιά?

Sorry κιολας,αλλα γιατι χρειαζεσαι λυση για τις αναφορες?

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δυστυχως ειμαι απο Cosmote

 

Το MULTITASKING που εχει βαλει η Apple απλα δεν ειναι multitasking...δεν κραταει ανοιχτες εφαρμογες..

 

Κρατάει αυτό που πρέπει να κρατήσει ανάλογα με το είδος της εφαρμογής.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κρατάει αυτό που πρέπει να κρατήσει ανάλογα με το είδος της εφαρμογής.

Με πρόλαβες! :)

 

 

Τι multitask εννοείς nick_p ?

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Sorry κιολας,αλλα γιατι χρειαζεσαι λυση για τις αναφορες?

 

Ελα ντε, αφου υπαρχουν οι κωδικοι αναφορας SMS για οποιον θελει αυτη την υπηρεσια.

 

Cosmote *0#

Wind *0#

Vodafone *#

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Θελω κι εγω να αγορασω το iPhone 4 και εχω καποιες ερωτησεις:

 

1)οταν το ενεργοποιησω,να κανω αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση?(ρωταω γιατι στο μελλον ισως το κανω jailbreak)

 

2)αν θελω να κανω απο την αρχη jailbreak,τι πρεπει να κανω?αν μετα αποφασισω να κανω αναβαθμιση θα μεινουν τα παιχνιδια και οι εφαρμογες που ηταν κατεβασμενες?

 

3)αν κατεβασω παιχνιδια και εφαρμογες απο το iTunes και μετα κανω jailbreak θα παραμεινουν στο κινητο?

 

4)η Vodafone δινει micro sim για καρτοκινητα με 5€ οπωσ στα συμβολαια ή τη χρεωνει παραπανω?

 

5)υπαρχει κανενα πακετο για Internet για τους χρηστες καρτοκινητης?

Link to comment
Share on other sites

Θελω κι εγω να αγορασω το iPhone 4 και εχω καποιες ερωτησεις:

 

1)οταν το ενεργοποιησω,να κανω αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση?(ρωταω γιατι στο μελλον ισως το κανω jailbreak)

 

2)αν θελω να κανω απο την αρχη jailbreak,τι πρεπει να κανω?αν μετα αποφασισω να κανω αναβαθμιση θα μεινουν τα παιχνιδια και οι εφαρμογες που ηταν κατεβασμενες?

 

3)αν κατεβασω παιχνιδια και εφαρμογες απο το iTunes και μετα κανω jailbreak θα παραμεινουν στο κινητο?

 

4)η Vodafone δινει micro sim για καρτοκινητα με 5€ οπωσ στα συμβολαια ή τη χρεωνει παραπανω?

 

5)υπαρχει κανενα πακετο για Internet για τους χρηστες καρτοκινητης?

 

1) Στο μέλλον θα βγει και το αντίστοιχο jailbreak. Γενικά μη βιάζεσαι να κάνεις update αλλά να περιμένεις να βγαίνει το JB

2) http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/28456-jailbreakmecom-jailbreak-για-ολα-τα-μοντέλα-iphone-ipad-και-ipod-touch-απευθείας-από-τη/. Οι σπασμένες εφαρμογές δεν θα λειτουργούν. Θα βρίσκονται όμως μέσα στο itunes για μελλοντική χρήση

3) απαντήθηκε στην 2

4) δεν ξέρω

5) δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ τα παρέλαβα χθες και είναι άψογο...

 

Γιατί άφησα τον εαυτό μου στο symbian τόσα χρονια?

Τωρα θα πρεπει να ρίξω διάβασμα και δυστυχως οι σελίδες είναι πολλές!

 

Όσοι έχετε vag της vodafone θα πρέπει να μιλήσετε με 13830 καθώς με την αλλαγή της sim δεν σε βλέπει και άρα δεν συνδέεσαι σε αυτό...

 

Ετσι βρήκα ευκαιρία να τεστάρω και το πρόβλημα του σήματος.

Στο δωμάτιο με το Ε51 μου πιάνω 1 μπάρα, ενίοτε δειχνει μέχρι και 3 αλλά ξέρετε,τα γνωστά, μόλις κάνει κλήση πέφτει στη μία γραμμη.

Anyway να μην τα πολυλογώ, δεν μιλούσα άνετα, έπρεπε να γυρνάω το κεφάλι μου μέχρι να βρω καλό σημα.

 

Στο iphone4 η ένδειξη είναι 1-2 μπάρες, (μιλάς πιο άνετα) αλλα δυστυχώς με γεφύρωμα του επίμαχου σημείου μετά απο μισό περίπου λεπτό χάνεται το σήμα.

Αν θέλετε ανεβάζω και σχετικό βίντεο αλλά υπάρχουν χιλιάδες στο youtube...

 

Εννοείται αν το κάνω πάνω στην κλήση έχω drop call.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως είναι οτι για αρκετά δευτερόλεπτα αφού ακουμπήσω το δάχτυλο μου, η κλήση συνεχίζεται κανονικά - η τουλάχιστον ακούω κανονικά και έπειτα πέφτει ξαφνικά, χωρις να ακούγονται διακοπές ή τίποτα σχετικο.

 

Έκανα τις ίδιες δοκιμές ακουμπώντας το επίμαχο σημείο με το δάχτυλο μου, παρεμβάλοντας ένα πλαστικο (την παλιά μου κάρτα sim) και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

Δεν έχω κάνει δοκιμές σε άλλα σημεία με καλό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως πρόβλημα με το σήμα.Αν το σφίξεις πολύ μπορέι να καταφέρεις να το ρίξεις μια γραμμή σε σημεία με χαμηλή κάλυψη,αλλά αυτό γίνετε στην πλειονότητα τοων κινητών.Με λίγα λόγια το iPhone 4 έχει σήμα καμπάνα:D:D

Αστε τους άλλους να μιλάνε για προβήματα ενώ δεν το έχουν πάρει ακόμα στα χέρια τους.Αυτό που με εντυπωσιάζει όμως περισσότερο είναι η οθόνη.Μιλάμε άλλο πράγμα.Αν θες να το αγωράσεις geopetra θα το βρείς στο oteshop Μυτιλήνη δίπλα στα Ελτα χθές πάντως είχε πολλά κομμάτια και στι 12 που πείρα το δικό μου μου είπαν πως είμε ο πρώτος και ακόμα απορούσαν πως είχα μάθει ότι τα πουλούσαν.Πάντος απότι κατάλαβα όλοι οι υπάληλοι ήθελαν απο ένα και το είχαν κρατήσει στο γραφείο τους.Τρέχα να προλάβεις

σ'ευχαριστω νικο για την ενημερωσει αλλα το παραγγειλα απο το οτεσοπ

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όχι στο update γιατί η 4.0.1 είναι η τελευταία έκδοση που δουλεύει το jb
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

 

Όσοι έχετε vag της vodafone θα πρέπει να μιλήσετε με 13830 καθώς με την αλλαγή της sim δεν σε βλέπει και άρα δεν συνδέεσαι σε αυτό...

 

Τι είναι το vag ?:wacko:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν λεει, ειναι ακριβο. Αν μπορεις να περιμενεις, τοτε δες εδω http://www.netimes.com/shop/micro-sim-cutter-with-two-micro-sim-adapter-p-2744.html?cPath=439_763 Ειναι στη μιση τιμη με τα μεταφορικα και κανει 1 εβδομαδα περιπου να ερθει :D

Προσυπογραφω για τον cutter της noosy. Πηρα τον ιδιο απο ebay (14 euro) κι εκανα αμεσα και με ακριβεια τη δουλεια μου. Μη μπλεκετε με αλλαγες σε microsim και χρεωνεστε 15αρια, γιατι μελλοντικα μπορει να χρειαστειτε και μετατροπη σε αλλες καρτες (καρτοκινητα κλπ).

Ο συγκεκριμενος cutter εχει και 2 ανταπτορες για μελλοντικη χρηση...

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

 

Το MULTITASKING που εχει βαλει η Apple απλα δεν ειναι multitasking...δεν κραταει ανοιχτες εφαρμογες..

 

Ας μην αναλωθούμε με αυτό το θέμα.

 

Οποιος ενδιαφέρεται ας διαβάσει εδω κι εδω :)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί παρέλαβα και το δικό μου 4άρι, 32GB από Γερμανό http://www.avclub.gr/forum/images/smilies/Banane0.gif http://www.avclub.gr/forum/images/smilies/Banane0.gif

 

Τώρα ετοιμάζομαι να περάσω την microSIM και να συνδεθώ με iTunes για ξεκλείδωμα :food:

 

 

 

 

Υ.Γ. Όσον αφορά την αντικατάσταση τις "microSIM" θα ήθελα να πω πως κοστίζει -κανονικά-

18 ευρώ, ΑΛΛΑ είναι σε προσφορά στα *5 ευρώ για περιορισμένο χρονικό διάστημα!!

 

Επίσης υπάρχει και αντάπτορας από microSIM = σε κανονική με κόστος *2 ευρώ!

 

(* αναφέρομαι σε vodafone)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί παρέλαβα και το δικό μου 4άρι, 32GB από Γερμανό http://www.avclub.gr/forum/images/smilies/Banane0.gif http://www.avclub.gr/forum/images/smilies/Banane0.gif

 

Τώρα ετοιμάζομαι να περάσω την microSIM και να συνδεθώ με iTunes για ξεκλείδωμα :food:

 

 

 

 

Υ.Γ. Όσον αφορά την αντικατάσταση τις "microSIM" θα ήθελα να πω πως κοστίζει -κανονικά-

18 ευρώ, ΑΛΛΑ είναι σε προσφορά στα *5 ευρώ για περιορισμένο χρονικό διάστημα!!

 

Επίσης υπάρχει και αντάπτορας από microSIM = σε κανονική με κόστος *2 ευρώ!

 

(* αναφέρομαι σε vodafone)

 

Μεγιες! Να το χαρείς το κινητό όσο μπορείς! :)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Προσυπογραφω για τον cutter της noosy. Πηρα τον ιδιο απο ebay (14 euro) κι εκανα αμεσα και με ακριβεια τη δουλεια μου. Μη μπλεκετε με αλλαγες σε microsim και χρεωνεστε 15αρια, γιατι μελλοντικα μπορει να χρειαστειτε και μετατροπη σε αλλες καρτες (καρτοκινητα κλπ).

Ο συγκεκριμενος cutter εχει και 2 ανταπτορες για μελλοντικη χρηση...

 

Απο US το πήρες; Πόσες μέρες σου έκανε;

 

Δώσε ένα λινκ απο τον πωλητή αν είναι εύκολο. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσάς σας κρατάει τις ρυθμίσεις για δεδομένα και mms? Σε μένα όταν το κλείνω και το ξαναανοίγω, τα πλαισια είναι κενά και πρέπει να ξαναπεράσω ρυθμίσεις... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Απο US το πήρες; Πόσες μέρες σου έκανε;

 

Δώσε ένα λινκ απο τον πωλητή αν είναι εύκολο. :)

 

Απο εδω:

http://cgi.ebay.com/Micro-Sim-Card-Cutter-2-Sim-Adapter-Ipad-Iphone-4-/200500651726?pt=PDA_Accessories&hash=item2eaec526ce

και ηρθε σε 8 ημερες (απο Hong-Kong ειναι η αποστολη).

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω:

http://cgi.ebay.com/Micro-Sim-Card-Cutter-2-Sim-Adapter-Ipad-Iphone-4-/200500651726?pt=PDA_Accessories&hash=item2eaec526ce

και ηρθε σε 8 ημερες (απο Hong-Kong ειναι η αποστολη).

 

Ωραία, μέχρι να πάρω το iPhone θα έχει έρθει τότε. :p

 

8 ημερολογιακές μέρες έτσι; (όχι εργάσιμες)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, μέχρι να πάρω το iPhone θα έχει έρθει τότε. :p

 

8 ημερολογιακές μέρες έτσι; (όχι εργάσιμες)

 

Aν ημουν ο seller θα εννοουσα εργασιμες (γιατι ετσι θα με βολευε) :p

Στην περιπτωση μας, ναι, αναφερομαι σε 8 ημερολογιακες, αλλα εχε υποψη σου πως απο Hong Kong μπορει να παρει μεχρι και 2 εβδομαδες.

Απο Netimes που αναφερθηκε παραπανω, ειναι μια εξισου καλη κι αξιοπιστη λυση και λαμβανω τα πακετακια σε 7-8 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Aν ημουν ο seller θα εννοουσα εργασιμες (γιατι ετσι θα με βολευε) :p

Στην περιπτωση μας, ναι, αναφερομαι σε 8 ημερολογιακες, αλλα εχε υποψη σου πως απο Hong Kong μπορει να παρει μεχρι και 2 εβδομαδες.

Απο Netimes που αναφερθηκε παραπανω, ειναι μια εξισου καλη κι αξιοπιστη λυση και λαμβανω τα πακετακια σε 7-8 ημερες.

 

Ωραίος ο seller, ταχύτατος. Παράγγειλα και 'γω έναν cutter γιατί δεν μπορείς να δεσμευτείς με μια sim... αν χρειαστείς κάτι την κόβεις και τέλος.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν κανείς σας πήρε κανένα bumper απο κίνα φθηνιάρικο... να μας πει αν αξίζει να πάρουμε και εμείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Μεγιες! Να το χαρείς το κινητό όσο μπορείς! :)

 

Σ' ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

1) Το bite sms με μια μετατροπή έχει 160 χαρακτήρες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=277683

 

Αν έχεις vodafone και η native εφαρμογή στέλνει 160.

 

2)

Μάλλον έρχεσαι από 3G και μπερδεύτηκες...multitasking υπάρχει στο 3Gs και στο 4 μετά την ΙΟS 4.....

 

1. Εδώ θα βρεις τη λύση. Η επιλογή του BiteSMS σε μένα από μόνη της δε λειτουργούσε και έβγαιναν πάλι τα μηνύματα με 70 χαρακτήρες. Επίσης βάλε και το SMS Helper για να έχεις μετρητή χαρακτήρων.

 

Το biteSMS και η μετατροπή του απαιτούν jailbreak?Καμία εφαρμογή χωρίς jailbreak?Ακόμα με τις αναφορές παράδοσεις έχετε βρει κάποια λύση παιδιά?

 

@ minovg, με τον τρόπο που λέει το λινκ που έδωσα έχεις 160 χαρακτήρες στο bite sms, μέχρι 70 απλά δε χρειάζεται να το μετατρέψει...

 

Με πρόλαβες! :)

 

 

Τι multitask εννοείς nick_p ?

 

εννοω για παραδειγμα να κατεβαζω με το ινσταλοθσ μια εφαρμογη και να ανοιγω μια αλλη....και να επιστρεφω καποια στιγμη στο instalous και να εχει προχωρησει μονο του....

 

μου το προσφερει αυτο το multitask της apple??

 

επισης παιδια ας κανω και μια χαζη παρατηρηση..

το πισω μερος δεν πρεπει να ειναι σαν το παλιο πλαστικο στο 3gs....πρεπει να ειναι ιδιο με το επροσθιο μερος το οποιο πρεπει να ταλαιπωρηθεις για να γρατζουνιστει...

 

κανω λαθος??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...