Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έλα το βρήκα μάλλον! Είναι στις λεπτομέρειες κάθε πακέτου!

 

 

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-foititon/student-xclusive-7/

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

οντως πληκτρολογωντας 97 στο 1286, μου ειπε τις οδηγιες κτλ , αλλα οταν πατησα 1 για ενεργοποιηση¨:"ουπς, δε γινεται γιατι εχεις ηδη πακετο που δε συνδυαζεται με το φοιτητικο. ". τι διατανο ?

 

εγω σημερα παρελαβα την καρτα sim, και απλα βαζοντας καρτα 10 ευρω, προφανως ηταν προεπιλεγμενο το just surf bonus, εγω φταιω?

 

αντε τωρα να περιμενουμε την Πεμπτη να περασουμε απο καταστημα για διευκρινησεις/.

 

μπερδεway το θεμα παντως...

 

(κοντευω να συμπαθησω οσους προτιμουν το στανταρ μηνιαιο ποσο συμβολαιου κινητής...).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

οντως πληκτρολογωντας 97 στο 1286, μου ειπε τις οδηγιες κτλ , αλλα οταν πατησα 1 για ενεργοποιηση¨:"ουπς, δε γινεται γιατι εχεις ηδη πακετο που δε συνδυαζεται με το φοιτητικο. ". τι διατανο ?

 

εγω σημερα παρελαβα την καρτα sim, και απλα βαζοντας καρτα 10 ευρω, προφανως ηταν προεπιλεγμενο το just surf bonus, εγω φταιω?

 

αντε τωρα να περιμενουμε την Πεμπτη να περασουμε απο καταστημα για διευκρινησεις/.

 

μπερδεway το θεμα παντως...

 

(κοντευω να συμπαθησω οσους προτιμουν το στανταρ μηνιαιο ποσο συμβολαιου κινητής...).

 

Το πιο πιθανόν ο αριθμός σου να μη έχει δηλωθεί ως φοιτητικός. Οπότε πάρε την αστυνομική και την φοιτητική σου ταυτότητα και πήγαινε σε κατάστημα vodafone. (Ελπίζω να μη έχεις ξεπεράσει τα βασικά έτη σπουδών).

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανόν ο αριθμός σου να μη έχει δηλωθεί ως φοιτητικός. Οπότε πάρε την αστυνομική και την φοιτητική σου ταυτότητα και πήγαινε σε κατάστημα vodafone. (Ελπίζω να μη έχεις ξεπεράσει τα βασικά έτη σπουδών).

 

Αν έχει Skype καλύτερα να μιλησει με τα παιδια απο κει με το skype name cu.on.skype για να τον εξυπηρετήσουν ή απο whatsapp/viber βαζοντας τον αριθμό 6948013830 στις επαφές του.

Πιο γρήγορα θα εξυπηρετηθεί έτσι!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, με συγχωρειτε αν κουραζω/ξαναρωταω, ομως δε βρηκα ακρη.

 

εκανα σημερα φορητοτητα απο whatsup σε cu με τον ιδιο αριθμο, και με πάσο φοιτητικο. ομως δε ξερω πως ενεργοποιειται η υπηρεσια με τα 600 λεπτα προς ολους+100 sms +600mb (που στοιχιζει 7 ευρω αν τα λεω καλα).

 

βαζοντας μια καρτα 10ευρω, απλα μου ηρθε μηνυμα δωρο 500 mb surf bonus.

ουτε στο site ειναι ευχρηστες οι πληροφοριες ενεργοποιησης...

 

στο καταστημα οπου παρελαβα την καρτα sim, οταν ρωτησα αν θα εχω το φοιτητικο πακετο προσφορων, κοιταγαν/εψαχναν σα χαμενοι οι υπαλληλοι και μου ειπαν "θα το ελεγξουν" οταν ενεργοποιηθω στο δικτυο τους μετα απο λιγες ωρες...

 

καλημερα καλως ηρθες στο δικτυο της βονταφον και στην φοιτητικη προσφορα που δεν θελει ανανεωση , καθε πρωτη του μηνα θα σου βαζει 600 λεπτα προς cu χωρις να χρειαζεσαι να βαζεις καρτα . Τα πακετο αυτο που ζητας μπορεις να το ενεργοποιησεις απο το 1286 με την επιλογη 0. Το σιτε του vodafone cu ειναι αρκετα κατατοπιστικο τα πακετα για φοιτητες μπορεις να τα βρεις και εδω http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-foititon/ οπως και να τα ενεργοποιησεις και μεσω ιντερνετ. Γενικα αμα δεις σε πολλα πακετα εχει και μπονους απο το σιτε του ιντερνετ .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

οντως πληκτρολογωντας 97 στο 1286, μου ειπε τις οδηγιες κτλ , αλλα οταν πατησα 1 για ενεργοποιηση¨:"ουπς, δε γινεται γιατι εχεις ηδη πακετο που δε συνδυαζεται με το φοιτητικο. ". τι διατανο ?

 

εγω σημερα παρελαβα την καρτα sim, και απλα βαζοντας καρτα 10 ευρω, προφανως ηταν προεπιλεγμενο το just surf bonus, εγω φταιω?

 

αντε τωρα να περιμενουμε την Πεμπτη να περασουμε απο καταστημα για διευκρινησεις/.

 

μπερδεway το θεμα παντως...

 

(κοντευω να συμπαθησω οσους προτιμουν το στανταρ μηνιαιο ποσο συμβολαιου κινητής...).

Πέρνα από κατάστημα Vodafone με το πάσο και την ταυτότητα και πες τους να σου καταχωρήσουν το πάσο στο σύστημα για να μπορείς να απολαμβάνεις τα φοιτητικά πακέτα.

Από skype/viber κλπ δε νομίζω να σε εξυπηρετήσουν γιατί θα πρέπει να γίνει ταυτοποίηση των στοιχείων σου σε ταυτότητα και πάσο.

Από εκεί και μετά, θα σου πρότεινα να φτιάξεις ένα CU MyAccount και να διαχειρίζεσαι από εκεί τον αριθμό σου. Είναι απόλυτα κατατοπιστικό και εξυπηρετικό.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανόν ο αριθμός σου να μη έχει δηλωθεί ως φοιτητικός. Οπότε πάρε την αστυνομική και την φοιτητική σου ταυτότητα και πήγαινε σε κατάστημα vodafone. (Ελπίζω να μη έχεις ξεπεράσει τα βασικά έτη σπουδών).

 

Αν έχει Skype καλύτερα να μιλησει με τα παιδια απο κει με το skype name cu.on.skype για να τον εξυπηρετήσουν ή απο whatsapp/viber βαζοντας τον αριθμό 6948013830 στις επαφές του.

Πιο γρήγορα θα εξυπηρετηθεί έτσι!!!

 

Aν δεν έχει δηλωθεί ως φοιτητής, θα πρέπει να βγουν φωτοτυπίες η αστυνομική ταυτότητα και η φοιτητική και να καταχωρηθούν. Δεν θα αποφύγει να πάει σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους για την απαντηση

,

 

ναι ρε παιδια το ξερω οτι απο καταστημα ταυτοποιουν τα στοιχεια κτλ, αλά οταν πρωτοπηγα για το αιτημα φορητοτητας, εδωσα και ταυτοτητα και πασο, ε δε τα φωτοτυπησαν τοτε?

τελος παντων θα ξαναπερασω και αυριο απο καταστημα να τα δηλωσω.

 

σχετικα με το internet, ουτε εκει εχω τις απαραιτητες ρυθμισεις για να μπαινω και να χρησιμοποιησω τα mb που κερδισα απο just surf bonus.

στελνω κενο μηνυμα στο 1392 ομως καμια απάντηση/εξελιξη , παρα μονο αναφορά παράδοσης.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο skype πως βρισκεις το cc της vodafone?

 

CuOnSkype ειναι το ονομα προφιλ.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

CuOnSkype ειναι το ονομα προφιλ.

 

γενικοτερα για τα αλλα πακετα κ συμβολαια?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει. Αυτου του ειδους η επικοινωνια εχει γινει κυριως για cu. Ομως δεν εχεις να χασεις τιποτα ρωτωντας τους αν μπορουν να σε εξυπηρετησουν.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα,

 

επικοινωνησα με viber k skype μαζι τους (πολύ πρωτοτυπη ιδεα) , μου εστειλαν με μηνυμα ρυθμισεις, εκανα εγκατασταση, ομως οταν παω να κανω πχ.refresh το widget, μου λεει Δικτυο μη διαθεσιμο.

τι γινεται ?

 

στις ρυθμισεις δικτυου, εχω αυτοματη λειτουργια με GSM/WCDMA και στον φορεα παροχής, επιλεγω Vodafone, .

 

κανεις ιδέα, τι μπορει να φταίει ?

(σε samsung galaxy note).

 

στο whatsup, που ειχα κερδισει καποια mbyte, εμπαινε αμεσως κανονικά στο ιντερνετ. εννοείται εχω στο ON την χρηση δεδομενων πακετου.

 

edit:

με μια απλή επανεκκίνηση εφτιαξε. τελικά οντως το note ειναι υπολογιστης που παίρνει κ τηλεφωνα.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

αν εισαι καινουργιος χρηστης περιμενε μεχρι 5 μερες απο την ημερομηνια ενεργοποιησης του αριθμου, αν εισαι στο cu πανω απο μηνα καλεσε 13840 ατελως.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

θα έχουμε πάλι προχριστουγεννιάτικα δώρα - διαγωνισμο για ανανεώσεις σε cu; Ξέρουμε τίποτα σχετικο;
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεθω στο εξωτερικο, πως μπορω να κανω ανανεωση χρονου;

Πως/που στελνω μηνυμα;

Πρεπει να εχω καρτα αγορασμενη απο ελλαδα;

Πρεπει να ειμαι συνδεδεμενος με δικτυο vodafone απαραιτητως;

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεθω στο εξωτερικο, πως μπορω να κανω ανανεωση χρονου;

Πως/που στελνω μηνυμα;

Πρεπει να εχω καρτα αγορασμενη απο ελλαδα;

Πρεπει να ειμαι συνδεδεμενος με δικτυο vodafone απαραιτητως;

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1692

 

Επίσης από smartphone, μέσω του app My vodafone μπορείς να κάνεις ανανέωση με ελληνική κάρτα .

Μπορείς να την αγοράσεις και online από viva ή connectphone

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1692

 

Επίσης από smartphone, μέσω του app My vodafone μπορείς να κάνεις ανανέωση με ελληνική κάρτα .

Μπορείς να την αγοράσεις και online από viva ή connectphone

 

ok, μου ειπες ολες τις επιλογες.

 

Αν διαλεξω να κανω κληση, εχοντας ηδη αγορασμενη καρτα απο ελλαδα, κανονικα καλω στο 1253 απο το εξωτερικο, και ανανεωνω?

Link to comment
Share on other sites

αλλιως, μπορει καποιος στην ελλαδα να παει σε καταστημα vodafone και να δωσει τον αριθμο σου και να σου βαλει χρηματα.

 

σημαντικο: εαν θα βρισκεσαι σε ευρωπαικο κρατος, εαν οι φιλοι σου (στην ελλαδα) σε καλουν στο ελληνικο νουμερο (και εχουν λεπτα απο πακετο προς vodafone), αυτοι θα χρεωνονται απο το πακετο τους (αφου κανουν κληση προς ελληνικο αριθμο vodafone) και εσυ θα χρεωνεσαι την εισερχομενη κληση περιαγωγης, που ειναι 10-12 cents/λεπτο. Με άλλα λογια, πιο πολυ σε συμφερει να σε καλουν, παρα να καλεις εσυ απο εξωτερικο προς ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ομως θελησω να ανανεωσω κανοντας κληση, δεν διευκρινησαμε, ουτε βλεπω να λεει η σελιδα της vodafone κατι σχετικο, αν παιζει ρολο το δικτυο περιαγωγης στο οποιο ειμαι συνδεδεμενος.

Για να κανω κληση στο 1253, πρεπει να ειμαι συνδεδεμενος σε δικτυο της vodafone 'εξωτερικου'/χωρας που βρισκομαι, ή οποιοδηποτε δικτυο συνδεθω?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπατε για εξωτερικό, θα ήθελα να μοιραστώ μια άποψη από έναν guru σε κατάστημα της Vodafone.

Ότι αν είσαι εντός ΕΕ δε συμφέρει να έχεις ενεργοποιημένο το VF Passport ενώ εκτός ΕΕ συμφέρει περισσότερο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είπατε για εξωτερικό, θα ήθελα να μοιραστώ μια άποψη από έναν guru σε κατάστημα της Vodafone.

Ότι αν είσαι εντός ΕΕ δε συμφέρει να έχεις ενεργοποιημένο το VF Passport ενώ εκτός ΕΕ συμφέρει περισσότερο.

 

ισχυει αυτο, διοτι οι χρεωσεις περιαγωγης εχουν πεσει πολυ εντός Ευρώπης. Νομιζω θα πεσουν κι'αλλο απο την 1/1/13. Παντως μπραβο στον υπαλληλο που το παραδεχτηκε!

Link to comment
Share on other sites

Εντός ΕΕ το μόνο που συμφέρει είναι μια τοπική SIM, ειδικά στις μεγάλες χώρες
Link to comment
Share on other sites

Εντός ΕΕ το μόνο που συμφέρει είναι μια τοπική SIM, ειδικά στις μεγάλες χώρες

Είσαι σίγουρος ότι μια τοπική SIM συμφέρει για διεθνείς κλήσεις ? π.χ. να καλείς Ελλάδα από Γαλλία ;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι μια τοπική SIM συμφέρει για διεθνείς κλήσεις ? π.χ. να καλείς Ελλάδα από Γαλλία ;
Τουλάχιστον σε γερμανία και αγγλία, φαντάζομαι και σε άλλες χώρες, υπάρχουν τοπικά καρτοκινητά με εξαιρετικά χαμηλές τιμές και συμφέροντα πακέτα με λεπτα προς χώρες της ΕΕ. φυσικά είναι φθηνότερο απ το να κάνεις κλήση περιαγωγής. Φίλη μου που πήγε αγγλία το καλοκαίρι τα ζύγισε και πήρε νομίζω μια O2 (μπορεί να κάνω λάθος, πάντως πήρε μια αγγλικού δικτύου)

Πάντως πλέον η καλύτερη επιλογή είναι η http://www.intertelecom.gr/el/mobile-sim

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεθω στο εξωτερικο, πως μπορω να κανω ανανεωση χρονου;

Πως/που στελνω μηνυμα;

Πρεπει να εχω καρτα αγορασμενη απο ελλαδα;

Πρεπει να ειμαι συνδεδεμενος με δικτυο vodafone απαραιτητως;

 

Γερμανια Ιταλια Ισπανια σιγουρα μπορεις να αγορασεις και τοπικη καρτα της Vodafone και να κανεις μεσω αυτης ανανεωση απλα σου κρατανε 1 ευρω. (Δοκιμασμενο απο μενα) Φανταζομαι ομως οτι κατι αναλογο θα υπαρχει και σε αλλες χωρες που εχουν το δικτυο της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...