Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα το θεμα με τα κινεζικα ειναι οτι κοιτανε να βγαλουν βιαστικα στο εμποριο ενα μοντελο χωρις να ψαχνουν αρκετα για προβληματα bugs κτλπ. Προχειροδουλειές δλδ... Πριν κανα 2μηνο επειδη μου αρεσε πολυ το iphone και ηθελα να το παρω βρηκα ενα Link το οποιο πουλαγε στην ελλαδα to CECT P168. Κλώνος iphone με λίγα λεφτα.........και το πηρα........ενα απο αυτα που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι δεν μπορουσε να λαθει mms μεγαλυτερο απο 17kb. Στην περιπτωση αυτη κολλαγε το mms inbox............δεν χρησιμοποιησα την συσκευη πανω απο 15 μερες. Πηρα iphone και πραγματικα ουτε 20% δεν ηταν κλωνος του. :p

 

Τωρα το εχω κρατησει για ειδικες περιπτωσεις........για καμια δολοφονια κι ετσι!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο ηχο ομωs και μπαταρια σκιζει,δεν το φθανει κανενα κινητο .

εγω το παρηγγειλα σημερα για δευτερη συσκευη και κυριωs για αυτουs τουs λογουs,για τα υπολοιπα εχω το viewty και αργοτερα το omnia.

Link to comment
Share on other sites

Ότι χαρακτηριστικά και να έχει δεν παίζει να το φορέσει κάποιος και να μην φάει το δούλεμα της αρκούδας από γνωστούς και φίλους.Αυτό μόνο σε παιδάκι μέχρι 7 χρονών θα μπορουσα να το φανταστώ.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Μου ήρθαν και εμένα δύο τέτοια (δικό μου και φίλου μου) προχτές αλλά ο φίλος μου δεν το θέλει. Αναγκάζομαι να το βγάλω στο σφυρί σε τιμή κόστους.

Όποιος ενδιαφέρεται από Αθήνα ας απαντήσει με PM.

Πάντως είναι φτυστό με το μαύρο N95.

Link to comment
Share on other sites

σεβαστη η γνωμη σου αγαπητε φιλε, το χεις δει απο κοντα? βασικα ειναι για gadget-maniacs αυτου του ειδους τα κινητα.:):):):)
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera pedia :) Peite re sis kamia pliroforia gia to pws leitourgei to kinito.H o8onh tou einai kalh?Peite kamia plhroforia...

 

Parepiptontos ti ginete me tin aktinobolia auton ton thlefonon?Mhn to parw k pa8w k kamia nila sto telos e...

 

 

Ti gnwmh exete gia auto?

 

http://www.hardshop.gr/shop/item.asp?itemid=10450&catid=76

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μα σε ένα τέτοιο forum είναι πάρα πολλοί οι γκατζετάκηδες.Αλλά όποιος ανήκει σε αυτή την κατηγορία είναι τύπος που ψάχνει το όμορφο εκτός από το διαφορετικό.Ε μόνο για όμορφη δεν μπορώ να χαρακτηρίσω αυτή την πλαστικουριά,πραγματικά στο μάτι δεν διαφέρει από τα ρολόγια του πάγκου που φοράνε τα 8χρονα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχει κανεις το κινητο ενδιαφερομαι να το παρω...

+ και -

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω θυμαμαι ειχα δει ενα κινεζικο που τα ειχε ολα.Περα απο PDA με GPS κλπ ειχε και τηλεοραση και 2 θεσεις για SIM μονο 200ευρω!!!Αλλα επειδη το εκοψα για χειρομβοβιδα εδωσα 250 ευρω και πηρα το Ρ3300 μεταχειρισμενο.Αυτα τα κινητα περα απο ολα τα αλλα προβληματα ειναι και ψευτικα.Τα πλαστικα τους ειναι εντελως χαλια ποιοτητας,οπως δηλαδη κατι αμαξακια πλαστικουρες που πουλαν σε πανηγυρια οι γυφτοι,οποτε μακρυα απο τετοια κινητα.Απο ολες αυτες τις λειτουργιες που προσφερουν ουτε οι μισες δεν δουλευουν και κατα 99% η μπαταρια η θα φουσκωσει(δηλαδη θα ανοιξει και θα βγουν τα υγρα) η θα εκραγει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν να εκφερουμε γνωμη εφ'οσον το εχουμε στην κατοχη μαs και μετα απο δοκιμη ευλογου χρονου,γιατι ετσι μπερδευομαστε.

στα διαφορα sites που μπαινω και διαβαζω κριτικεs για τα κινεζικα ,οι γνωμεs διιστανται.

εχω καταληξει οτι εξαρταται τι θελει κανειs.

εαν θελει ενα απλο κινητο για να μιλαει,να στελνει sms,και να ακουει δυνατα μουσικη,πιστευω οτι ειναι μια καλη αγορα.

εαν παλι θελει καποιοs να εχει εφαρμογεs τυπου smartphone,ειναι λογικο να απευθυνθει σε κατι αλλο.

εκει πιστευω οτι βρισκεται η αληθεια,γιαυτο και οι αντιφασειs.

Link to comment
Share on other sites

έχω από το Πάσχα στην κατοχή μου το ίδιο κινητό-PDA-GPS που αναφέρει ο φίλος μας όμως είναι απ'ευθείας από Κίνα (ipmart) και η μάρκα του αναφέρεται ώς Zhi Zun Bao και το μοντέλο W800.

Φορτίζει κανονικά και τις 2 μπαταρίες που είχε μαζί. Η φόρτιση γίνεται από φορτιστή που έχει υποδοχή usb.

Δεν μου παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα σοβαρής υπερθέρμανσης, οτι ζεστένεται λίγο όταν το χρησιμοποιείς είναι γεγονός.

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω κι εγώ είναι με τα mms ( Cosmote ) και δεν έχω ενεργοποιημένο το αίτημα pin.

Ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι όταν ανοίγει το gsm είτε για τηλεφωνική κλήση είτε για sms είτε για gprs ανεβοκατεβαίνει η ένταση της φωνής του ακουστικού και ότι εφαρμογή έχω αντιστοιχίσει στα πλήκτρα ανοίγει.

Το πιο καινούριο που παρουσίασε (μάλλον είναι πρόβλημα των win 5. Κάτι χάλασε) δεν μπορώ να κάνω synchronize με το outlook από το activesyng ενώ μπορώ να κάνω browse στους φακέλους του pda της microsd από το pc και δεν μπορώ να εγκαταστήσω ή να απεγκαταστήσω καμία εφαρμογή.

 

Αν μπορούσε και κανένας να βοηθήσει θα με εξυπηρετούσε αφάνταστα.

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα περασε αλλη version windows γιατι αυτη που ειχε απο την μανα του δεν ειναι και πολυ σοϊ.......Αρχικα εγω του ειχα περασει τα windows mobile 5.1 , και στην συνεχεια του περασα τα 6.1 και δουλευε κανονικοτατα..μεχρι και destinator 7 σήκωσε.!!!! Sync κανεις με activesync? :D :D
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβος σου βγαζει? support code 8010001. Εγω δεν μπορουσα να κανω sync με Windows Mobile 6.1 .Με 5.1 δεν ειχα προβλημα. Να σε ρωτησω στην δικια σου συσκευη η μπαταρια φορτιζει συνεχως η οταν φορτησει full σταματαει?
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έκανα sync κανονικά και ξαφνικά μου βγάζει "Δεν είναι δυνατή η ολοκλήρωση του συγχρονισμού με επιτυχία.Επανασυνδέστε τη συσκευή και δοκιμάστε ξανά...." και όσες φορές και να το ξανασυνδέσω δεν αλλάξει τίποτα.

Συνήθως όταν φορτίσει σταματάει, άν βγάλω και ξαναβάλω το βίσμα συνεχίζει την φόρτιση και δεν σταματάει ποτέ. Πάντος το αφήνω ολόκληρη νύχτα (10-12 ώρες ) και δεν μου παρουσίασε θέμα υπερθέρμανσης (ακόμα και χωρίς να έχει σβήσει το λαμπάκι της φόρτισης).

Link to comment
Share on other sites

μηπωs θα επρεπε να απομυθοποιησουμε το SAR;

http://news.pathfinder.gr/health/488535.html

lete na einai kai auti pliromeni ereuna tis siemens:):):):):)....exei tromaksei to mati mas me auta pou blepoume kai akoume kathimerina.... anyway makari na einai alithis i ereyna gia to kalo mas
Link to comment
Share on other sites

Ιδια ειναι μονο που στην περιπτωση μας δεν ειχε serials.........................

me lyph se pliroforo file oti kai stis kopies(w800 einai kopia artemis),iparxoun kakes ekdoxes. dld to w800 den to ftiaxnei mono ena ergostasio stin kina. iparxoyn oi kales kai oi kakes kopies distixos. gi'auto prepei na exoume ta matia mas orthanoixta otan agorazoume apo eksoteriko kai otan eimaste ikanopoihmenh apo mia agora na min allazoume politi giati xtizete sxesi empistosinis.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...