Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως αναφέρουν σήμερα από το πρωί πηγές από το εξωτερικό, το νέο flagphone της BlackBerry, το Ζ10, ξεκίνησε να λαμβάνει ΟΤΑ το πρώτο του software update.

 

Το update, το οποίο ακούει στο όνομα 10.0.10.85, φέρει ένα σωρό bugfixes και updated features τα οποία ως επί το πλείστον αποτελούν feedback που έδωσαν οι χρήστες κατά την διάρκεια του πρώτου μήνα κυκλοφορίας της συσκευής.

 

Το θέμα είναι πως το πρώτο update πρακτικά το “pushάρουν” οι κατά τόπους carriers, κάτι που σημαίνει πως οι χώρες που θα το λάβουν λογικά θα είναι μόνο αυτές στις οποίες έχει κυκλοφορήσει επίσημα η συσκευή.

 

Ελπίζω πραγματικά να μην αργήσει να κυκλοφορήσει και στα unlocked Z10 γιατί κάτι μου λέει πως οι χρήστες, μαζί και εγώ προσωπικά, θα μείνουμε με μισή χαρά.

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία νέα...διαβάζω επίσης πως μετά το update βελτιώνεται αισθητά και η μπαταρία!!! Εγώ περιμένω να έρθει πως και πως στην Ελλάδα, αν και θα περιμένω το Q10:D Edited by iou
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρουν σήμερα από το πρωί πηγές από το εξωτερικό, το νέο flagphone της BlackBerry, το Ζ10, ξεκίνησε να λαμβάνει ΟΤΑ το πρώτο του software update.

 

Το update, το οποίο ακούει στο όνομα 10.0.10.85, φέρει ένα σωρό bugfixes και updated features τα οποία ως επί το πλείστον αποτελούν feedback που έδωσαν οι χρήστες κατά την διάρκεια του πρώτου μήνα κυκλοφορίας της συσκευής.

 

Το θέμα είναι πως το πρώτο update πρακτικά το “pushάρουν” οι κατά τόπους carriers, κάτι που σημαίνει πως οι χώρες που θα το λάβουν λογικά θα είναι μόνο αυτές στις οποίες έχει κυκλοφορήσει επίσημα η συσκευή.

 

Ελπίζω πραγματικά να μην αργήσει να κυκλοφορήσει και στα unlocked Z10 γιατί κάτι μου λέει πως οι χρήστες, μαζί και εγώ προσωπικά, θα μείνουμε με μισή χαρά.

 

Source: gadgeta.me

 

φίλε μου έχεις δίκιο

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απομενα ! κάτοχος μαύρου, μόλις το πήρα ,ξέρει κανεις γιατι δεν εχω ιντερνετ απο την cosmote σύνδεση που έχω ?

απο wifi ολα καλα !

καιρο ειχα να δω smartphone μετα απο iphone να μου αρέσει τόσο πολύ !!

μακάρι να το υποστηρίξουνε ! ειναι αξιόλογο !!

εφαρμογές εσω και τώρα !πρέπει να βιαστούνε !

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απομενα ! κάτοχος μαύρου, μόλις το πήρα ,ξέρει κανεις γιατι δεν εχω ιντερνετ απο την cosmote σύνδεση που έχω ?

απο wifi ολα καλα !

καιρο ειχα να δω smartphone μετα απο iphone να μου αρέσει τόσο πολύ !!

μακάρι να το υποστηρίξουνε ! ειναι αξιόλογο !!

εφαρμογές εσω και τώρα !πρέπει να βιαστούνε !

 

Εδώ δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος μιας και ακόμα εδώ δν έχει κυκλοφορήσει. Κάνε την ερώτηση σου στο GreekBerry που τα παιδιά εκεί έχουν Ζ10 από την αρχή και θα ξέρουν 2 πράγματα παραπάνω.

Να σου κάνω μια ερώτηση κι αν θες απαντάς . Από που το πήρες αν επιτρέπεται και ποσο ;

Άντε να έρθει να το αποκτήσουμε και εμείς. Πάντως κερδίζει πολλούς χρήστες από το εξωτερικό που κυκλοφόρησε και φαίνεται να εδραιώνει την τρίτη θέση και πλέον να στοχεύει και ψηλότερα.

Link to comment
Share on other sites

Που να δειτε οταν θα βαλετε και εφαρμογες απο android πανω....η μπαταρια του πολυ ανωτερη του iphone 5.....
Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

Που να δειτε οταν θα βαλετε και εφαρμογες απο android πανω....η μπαταρια του πολυ ανωτερη του iphone 5.....

 

γεια σου zenzen *μηπως γνωριζεις γιατι δεν εχω ιντερνετ απο την cosmote σύνδεση που έχω ?

εσυ τι συνδεση εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

γεια σου zenzen *μηπως γνωριζεις γιατι δεν εχω ιντερνετ απο την cosmote σύνδεση που έχω ?

εσυ τι συνδεση εχεις ?

 

Καλησπεριζω,

 

δεν εχεις βαλει σωστο APN....

 

Settings-->Network Connections-->Mobile Network-->APN στο πεδιο APN σβησε οτι υπαρχει και γραψε μονο την λεξη internet

 

μετα πατας Save πανω δεξια και μετα κανε restart και πρεπει να εισαι OK

 

και εγω cosmote εχω και για τους αλλους παροχους εινσι ιδια διαδικασια....

 

Ευχαριστω

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα καλα τωρα !

που να το θυμηθω οτι το κανουμε μονη μας !

κατι τελευταιο !

μερικα ρουτερ δεν μου τα βλεπει ! εσενα ? διορθονετε ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα καλα τωρα !

που να το θυμηθω οτι το κανουμε μονη μας !

κατι τελευταιο !

μερικα ρουτερ δεν μου τα βλεπει ! εσενα ? διορθονετε ?

ευχαριστω

 

για αρχη σβησε τα ρουτερ, εαν μπορεις και αφησε τα εκτος εευματος 10-15 sec μετα βαλε τα παλι στο ρευμα και δες εαν συνδεθηκε...

 

μπες στη σελιδα ρυθμισεων του ρουτερ και αν μπορεις αλλαξε το καναλι (transmission channel)στο 7.....δοκιμασε παλι

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

για αρχη σβησε τα ρουτερ, εαν μπορεις και αφησε τα εκτος εευματος 10-15 sec μετα βαλε τα παλι στο ρευμα και δες εαν συνδεθηκε...

 

μπες στη σελιδα ρυθμισεων του ρουτερ και αν μπορεις αλλαξε το καναλι (transmission channel)στο 7.....δοκιμασε παλι

 

zenzen70 respect !!!

Link to comment
Share on other sites

zenzen70 respect !!!

 

ολο αυτο για να συνδεθει ενα blackberry σε δικτυο 802.11g γιατι σε n δεν εχουν προβλημα....καλος ηρθαμε στον κοσμο του OS 10....

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

η απορια μου ειναι η εξης. ειναι ανταξιο του iphone5?

χαιρομαι ειλικρινα για το κατι παραπανω για την rim,κι επειδη πριν απο το μΗΛο ειχα ββ παντα μου ηταν απολυτα βολικα,απλα ειχαμε θεμα εφαρμογων...

τωρα σε τι φαση να ειναι το Ζ10?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Το είχα προπαραγγείλει από expansys και σήμερα το έστειλαν... Δε θα περιμένω πότε θα ευαρεστηθούν να μας το φέρουν οι πασάδες-πάροχοι της μπανανίας μας! Έχουν 100 μαύρα διαθέσιμα!

Το έπιασα στα χέρια μου στην Αγγλία, μου άρεσε και σε ποιότητα και σε λειτουργικό...

Περισσότερα όταν το παραλάβω!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το q10 νομιζω μου καθεται καλυτερα παντως! :happy:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που ανακοινωθηκε επισημα οτι η vodafone & wind θα το προωθησουν στην ελληνικη αγορα μεσα-τελη μαρτιου δεν θα επρεπε να εχουν ξεκινησει ενα awareness & promotion στο κινητο? Τελευταια στιγμη θα το μαθουν οι μελλοντικοι αγοραστες? Απαρεδεκτες οι ελληνικες τακτικες marketing-promotion στην ελλαδα και υποτιθεται οτι εχουν και πτυχια απο, συνηθως, αγγλοφωνα πανεπιστημια. Προφανως 1 βδομαδα πριν κυκοφορησει Ελλαδα οι εταιριες θα κανουν ενα event στο mall, 2-3 τηλεοπτικα σποτ και καμποσα σπαστικα φυλλαδια.
Link to comment
Share on other sites

To έχω από Τρίτη στα χέρια μου. Από expansys, Δευτέρα παρήγγειλα Τρίτη ήρθε. Πολύ γρήγορο και ωραία αίσθηση. Η κάμερα δεν είναι επιπέδου Samsung Galaxy SII, αλλά ο ήχος είναι σούπερ. Καλύτερο touch πληκτρολόγιο απλά δεν υπάρχει. Ελπίζω μόνο να φτιάξουν την εναλλαγή γλώσσας. Τέλος, από εφαρμογές δεν θεωρώ οτι λείπει κάτι, παρά μόνο "ελληνικού ενδιαφέροντος", πχ. ote tv, φαρμακεία, βενζινάδικα, κτλ.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

To έχω από Τρίτη στα χέρια μου. Από expansys, Δευτέρα παρήγγειλα Τρίτη ήρθε. Πολύ γρήγορο και ωραία αίσθηση. Η κάμερα δεν είναι επιπέδου Samsung Galaxy SII, αλλά ο ήχος είναι σούπερ. Καλύτερο touch πληκτρολόγιο απλά δεν υπάρχει. Ελπίζω μόνο να φτιάξουν την εναλλαγή γλώσσας. Τέλος, από εφαρμογές δεν θεωρώ οτι λείπει κάτι, παρά μόνο "ελληνικού ενδιαφέροντος", πχ. ote tv, φαρμακεία, βενζινάδικα, κτλ.

 

Ειλικρινα αυτες τις εφαρμογες δεν πρεπει να τις κατεβασα ποτε ουτε σε iOS ουτε σε Android. Ζω Χαλκιδα κ δεν ειναι προβλημα να ξερω στανταρ βενζιναδικα-φαρμακεια κλπ. Θα μπορουσες καποια στιγμη να πεις εντυπωσεις σε καποιο βαθμο? Θα το περιμενω τελη μαρτιου που βγαινει επιδοτηση απο εταιρικα πακετα (6 συνολικα) κ σιγουρα θα κανω την μεταβαση, το μονο προβλημα σαν καινουριο λογισμικο ειναι το support που θα παρεχει και οποτε θα το παρεχει η μαμα εταιρια, αλλα μιας πονταρει το μελλον της ελεω microsoft λογικα θα το στηριξει

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρουν σήμερα από το πρωί πηγές από το εξωτερικό, το νέο flagphone της BlackBerry, το Ζ10, ξεκίνησε να λαμβάνει ΟΤΑ το πρώτο του software update.

 

Το update, το οποίο ακούει στο όνομα 10.0.10.85, φέρει ένα σωρό bugfixes και updated features τα οποία ως επί το πλείστον αποτελούν feedback που έδωσαν οι χρήστες κατά την διάρκεια του πρώτου μήνα κυκλοφορίας της συσκευής.

 

Το θέμα είναι πως το πρώτο update πρακτικά το “pushάρουν” οι κατά τόπους carriers, κάτι που σημαίνει πως οι χώρες που θα το λάβουν λογικά θα είναι μόνο αυτές στις οποίες έχει κυκλοφορήσει επίσημα η συσκευή.

Ελπίζω πραγματικά να μην αργήσει να κυκλοφορήσει και στα unlocked Z10 γιατί κάτι μου λέει πως οι χρήστες, μαζί και εγώ προσωπικά, θα μείνουμε με μισή χαρά.

 

Δηλ φιλαρακι εαν το αγορασουμε απο εξωτερικο, expansys klp δεν θα ειμαστε σε θεση να το κανουμε αναβαθμιση καθοτι δεν εχει εισαχθει ακομα επισημα αλλα μετεπειτα θα την μας την δωσουν? Γενικα μπορουμε να περναμε updates στα blackberry οπως κανουμε στα android?

Link to comment
Share on other sites

η απορια μου ειναι η εξης. ειναι ανταξιο του iphone5?

χαιρομαι ειλικρινα για το κατι παραπανω για την rim,κι επειδη πριν απο το μΗΛο ειχα ββ παντα μου ηταν απολυτα βολικα,απλα ειχαμε θεμα εφαρμογων...

τωρα σε τι φαση να ειναι το Ζ10?

 

τα ιδια και εγω μεσενα. πιστευω αν το OS ειναι οκ ειναι το μονο που μπορει να με κανει να φυγω απο το μηλο.

 

εγω την παρατησα μετα το στορμ1 το οποιο με απογοητευσε λογω οθονης και πηγα μηλο.

 

μακαρι να ειναι κατι καλο να γυρισουμε εκει.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα όσο να ναι θα υπάρχει ένα θέμα με τις εφαρμογές αφού το λειτουργικό είναι πολύ νέο. Αλλά δεν έχει κανένα από τα κουσούρια του παλιού και είναι πολύ φιλικό προς τους developers!! Ελλάδα όμως πότε θα έρθει επίσημα; Όχι τίποτα άλλο αλλά για να πέσουν και οι τιμές στο skroutz αλλά και για να παίρνει σειρά ο έρωτας το Q10:D
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...