Jump to content

[Επίσημο] Nokia C2-01


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia C2-01

(RM-721)

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/nokia/nokia-c2-01-all.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

22 Νοεμβρίου 2010

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia C2-01 is a phone supporting quad-band EGSM 850/900/1800/1900 and tri-band WCDMA 900/1900/2100 mhz (or WCDMA 850/1900/2100 mhz on some regions) . Main features are Series 40 6th Edition Developer Platform, WebKit Open Source Browser, 3.2 Mpix Full Focus camera, FM RDS Stereo Radio, Flash Lite 3.0, Nokia messaging 2.0, Bluetooth 2.1 +EDR and MIDP Java 2.1 with additional Java APIs.

 

Physically, it’s 109.8 x 46.9 x 15.3mm and weighs 89g. It will be available from the first Quarter of 2011. The price is expected to be around €70, before local taxes and operator subsidies.

______________________________________

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

11.00

 

Δείκτης SAR:

1.20 W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

059D659 (Black) / 059G384 (Light blue) / 059G276 (light pink) / 059D5J6 (Silver) / 059G1G5 (White)

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά (GSMArena)

Φωτογραφίες (GSMArena)

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_93qZNLHrXk]Βίντεο Παρουσίασης[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
καλημέρα. το τηλ το πηρα χτες απο το Πλ στα 89,90 τελευταιο κομματι. Ειναι τυπικο Νοκια θα ελεγα χωρις κατι τρομερο πανω του.Δειχνει στιβαρο και αξιοπιστο,η καμερουλα κανει τη δουλεια της, εχει υποδοχη για καρτα μνημης και χοντρο καρφι για το handsfree. ειμαι ευχαριστιμενος για την ωρα αφου δεν εχω και ιδιαιτερες απαιτησεις. Τωρα του περναω το νεο firmware v11.00 αφου ειχει το ν10.50.
Link to comment
Share on other sites

kostasdiado μπορεις να μας μεταφερεις εντυπωσεις για την διαρκεια της μπαταριας, οθονη και σημα; ευχαριστω...

 

Καλό φαίνεται

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ακομη ειναι πολυ νωρις για περροσοτερα στοιχεια. Εχω κανει μια φορτιση ολη και ολη. Σημα κανονικο, οθονη κλασικη Νοκια με μικρη γραμματοσειρα.Δεν μπορεις να ρυθμισεις τη φωτεινοτητα
Link to comment
Share on other sites

Ακομη ειναι πολυ νωρις για περροσοτερα στοιχεια. Εχω κανει μια φορτιση ολη και ολη. Σημα κανονικο, οθονη κλασικη Νοκια με μικρη γραμματοσειρα.Δεν μπορεις να ρυθμισεις τη φωτεινοτητα

 

Αυτο με τη φωτεινοτητα ρε παιδια ειναι πολυ σπαστικο,καλα εκανες κ το ανεφερες!

Αγορασα το C3-01 πριν λιγο καιρο αλλα μου την εσπασε αυτο και το εδωσα και βλεπω οτι ολα σχεδον τα 40αρια το ιδιο προβλημα εχουν!

Ειδικα τη νυχτα χωρις πολυ φως αστα ηταν σα φακος και το κακο ειναι οτι δεν αναφερετε σαν μειο,τι να πω!:wacko:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

το εχει βρει κανεις με ελληνικο πληκτρολογιο;

 

αποκλειστικα Ελληνικο οχι. εχει και τις δυο γλωσσες πανω του

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τη φωτεινοτητα ρε παιδια ειναι πολυ σπαστικο,καλα εκανες κ το ανεφερες!

Αγορασα το C3-01 πριν λιγο καιρο αλλα μου την εσπασε αυτο και το εδωσα και βλεπω οτι ολα σχεδον τα 40αρια το ιδιο προβλημα εχουν!

Ειδικα τη νυχτα χωρις πολυ φως αστα ηταν σα φακος και το κακο ειναι οτι δεν αναφερετε σαν μειο,τι να πω!:wacko:

 

Αυτό ισχύει...Το 6300 να βλεπες!Ειδικά αν ήσουν αγουροξυπνημένος...Στραβομάρα!:lol:Μόνο στο 5200 (τουλάχιστον απ' όσο ξέρω) μπορούσες να ρυθμίσεις την αντίθεση...:down:

Edit:Πάντως πολύ καλό πακέτο για τα λεφτά του! :)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι το πήρα για την αδερφή μου και μπορώ να πω ότι από λίγο που το δούλεψα είναι μία πολύ τίμια πρόταση. Καλή συναρμολόγηση (δεν τρίζει), δυνατό ηχείο, εύχρηστο πληκτρολόγιο και βέβαια η κορυφαία ποιότητα συνομιλίας που μας έχει συνηθίσει η ΝΟΚΙΑ. Με την μπαταρία τπυ επίσης η αδερφή μου έχει μείνει κάτι παραπάνω από ικανοποιημένη. Συνοπτικά, για κάποιον που ψάχνει απλά ένα ποιοτικό τηλέφωνο χωρίς ουσιαστικές επιπλέον δυνατότητες είναι μία χαρά συσκευή...
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω εχω την εκδοση 10.50 και οταν κανω ενημερωση μου λεει οτι δεν υπαρχει νεωτερη!Πως γινεται αυτο?Και πως γινεται να περασω τις ρυθμισεις για το 3G?Εχω Q card και δεν μπορω να βγαλω ακρη!
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την εκδοση 10.50 και οταν κανω ενημερωση μου λεει οτι δεν υπαρχει νεωτερη!Πως γινεται αυτο?Και πως γινεται να περασω τις ρυθμισεις για το 3G?Εχω Q card και δεν μπορω να βγαλω ακρη!

Καλημέρα.

Δεν σου εμφανίζει την τελευταία έκδοση, γιατί ίσως δεν είναι διαθέσιμη για το product code της συσκευής σου. Δοκίμασες μέσω ovi suite και OTA? Για να δεις ποια είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση για το κινητό σου πήγαινε στην σελίδα http://www.nokia.gr/support/software/software-update/can-i-update, γράψε το product code της συσκευής σου και θα σου εμφανίσει την τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση.

Για της ρυθμίσεις πήγαινε στην σελίδα http://www.wind.com.gr/%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%8D/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/Q-Card/My-Q-%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82.aspx

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να βγάλουμε από την κεντρική οθόνη του κινητού την μπάρα "e-mail" που βγαίνει;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δεν σου εμφανίζει την τελευταία έκδοση, γιατί ίσως δεν είναι διαθέσιμη για το product code της συσκευής σου. Δοκίμασες μέσω ovi suite και OTA? Για να δεις ποια είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση για το κινητό σου πήγαινε στην σελίδα http://www.nokia.gr/support/software/software-update/can-i-update, γράψε το product code της συσκευής σου και θα σου εμφανίσει την τελευταία διαθέσιμη αναβάθμιση.

Για της ρυθμίσεις πήγαινε στην σελίδα http://www.wind.com.gr/%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%8D/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/Q-Card/My-Q-%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82.aspx

Τις ρυθμισεις τις εχω βρει,απλα δεν βρισκω που πρεπει να παω για να τις περασω στο τηλεφωνο!Παω στην συνδεσιμοτητα,στο πακετο δεδομενων αλλα δεν υπαρχουν μεσα οι επιλογες για να περασω τις ρυθμισεις!Ειναι σαν να λειπουν καποια πεδια που πρεπει να συμπληρωσω!Υπαρχει καποιος που εχει περασει τις ρυθμισεις χειροκινητα?

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να βγάλουμε από την κεντρική οθόνη του κινητού την μπάρα "e-mail" που βγαίνει;

 

Μενου---Ρυθμισεις---Εμφανιση---Αρχικη οθονη---Διαμορφωση οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Ενώ επιλέγω να φαίνεται η ημερομηνία στην αρχική οθόνη, δε μου την εμφανίζει. Γνωρίζει κάποιος γιατί;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο εξής, το Nokia C2-01 στα καταστήματα Public και στο Getitnow το έχει σε ασημί χρώμα, στην επίσημη σελίδα της Nokia σε Μαύρο και Χρυσαφί ΜΟΝΟ. Τι συμβαίνει να το παραγγείλο σε ασημί ή υπάρχει περίπτωση να είναι Μαϊμού;;;

Την ΒΟΗΘΕΙΑ σας pls :O

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...