Jump to content

Lenovo A859


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρολο που ειναι στη σειρα Α' της Lenovo, πιστευω πως ανηκει στη S' και ειναι η λυση για οσους θεωρουσαν τις 4,7'' ιντσες του s820 μικρες και τις 5,3'' ιντσες του s920 πολλες... (οπως εγω :p )

Το Lenovo a859 ερχεται με οθονη 5'' ιντσων και εχει ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα με τα 2 προαναφερομενα μοντελα...

Η τιμη του αναμενομενη, (ιδια με του s920) περιπου 219 ευρω...

 

http://www.lenovo.com/images/gallery/1060x596/lenovo-smartphone-a859-front-back-2.jpg

 

 

http://shop.lenovo.com/us/en/smartphones/a-series/a859/#features

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
τι γνωμες εχουμε για αυτο αφου πλεον το εχουμε και εδω? παντως δεν το βρισκω σε κανενα κινεζικο σαιτ,,
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lenovo A859 EU SAR [Europe 10g SAR Limit (2.0W/kg)]

Head: 0,341

Body: 0,429

 

Manual: http://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_a859_ipig_cs_en_v1.0_20140815.pdf

Quick Start Guide (περιλαμβάνει και Ελληνικά): http://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_a859_qsg_en-bg-gk-hu-ro-rs_v1.0_20140514.pdf

Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα

μολις πηρα το lenovo 859 και μιας και εχει διπλη καρτα

θελω να βαλω μια καρτα για στικακι που εχω απο αλλη συνδεση για να μοιραζομαι τα δεδομενα.

 

μου ειπαν απο την vodafone οτι πρεπει να αλλαξω το apn μιας και η καρτα δεν εινια ομιλιας

και ειναι μονο για internet

 

το κινητο ομως δεν μου δινει τη δυνατοτητα να επεμβω στις ρυθμισεις του mobile internet..

τι μποτω να κανω?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το κινητο ομως δεν μου δινει τη δυνατοτητα να επεμβω στις ρυθμισεις του mobile internet..

τι μποτω να κανω?

 

Μπήκες Ρυθμίσεις -> Περισσότερα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα σημείου πρόσβασης -> Vodafone ;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπηκα ναι

και δεν σε αφηνει να το επεξεργαστεις

 

πρεπει να πατησεις το μενου και να κανεις νεο apn με τις ρυθμισεις που θελεις

και μετα να επιλεξεις αυτο

Link to comment
Share on other sites

παίδες το έχει πάρει ένας φίλος από το mediamarkt,με τι το ρουταρουμε αυτό?

γνωρίζει κάποιος?

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το πηρα και γω σημερα απο κοτσωβολο

καλο κιν για τα φραγκα του αλλα εχω μια απορια

στα samsung βαζεις οτι θες μπροστα στις σελιδες και πατας το κουμπακι με τις τελιες και σε βαζει μεσα που ειναι ολα τα προγραμματα μαζι

εδω που δεν εχει κατι αναλογο πως το κανουμε αυτο ?

επισης η lenovo μου ειπε οτι εχει βγει ηδη αναβαθμιση για kitkat ενω εγω εκανα ενημερωση και μου πε οτι δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω θεμα με το gps του και επειδη εχω δει οτι εχουν και αλλοι με gps θεμα οταν ανοιγω το google maps η το taxibeat με βγαζει σε αλλη οδο απο οτι ειμαι και καποια φαση με εδειχνε καρπενησι

ξερετε αν λυνετε το προβλημα η να το παω πισω μιας που εχω doa ?

Link to comment
Share on other sites

Αγορα προχθες ενα Lenovo A859 και μου κανει κολληματα με τη φορτιση της μπαταριας στη πρωτη φορτιση αλλα και στη δευτερη φορτιζει κανονικα και μολις παει στο 99% κολλαει εκει για καμια ωρα και παραπανω και μετα παει στο 100%.Αυτο που μπορει να οφειλετε?παιζει να χει θεμα η μπαταρια ?να το παω πισω μιας που εχω DOA ?

Συγνωμη που ρωταω εδω και οχι στο θεμα με τα κινητα Lenovo αλλα το συγκεκριμενο κινητο μαλλον δε το χουν αγορασει πολλοι και δεν υπαρχει καποιος να μου πει αν ξερει κατι οποτε το εβαλα εδω μπας και ξερει καποιος

Edited by Tr3LaRaS
Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι και σε μενα συμβαινει αυτο (htc sensation)

αλλα και στου αδερφου μου επισης (samsung galaxy s3)

 

το δικο μου ειναι root ενω του αδερφου οχι

 

και εχω δει να το εχουν και αλλοι

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι και σε μενα συμβαινει αυτο (htc sensation)

αλλα και στου αδερφου μου επισης (samsung galaxy s3)

 

το δικο μου ειναι root ενω του αδερφου οχι

 

και εχω δει να το εχουν και αλλοι

εχεις δει στη μπαταρια διαφορα ?
Link to comment
Share on other sites

εχεις δει στη μπαταρια διαφορα ?

 

καμια απολυτως

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

καμια απολυτως
Οποτε δε χρειαζετε να το παω πισω να παρω καινουργιο λες ?
Link to comment
Share on other sites

μαλλον βρηκα τι ειναι

ενα screen saver που μπαινει μονο του οταν το βαλεις για φορτιση

το εβγαλα και το κιν φορτιζει ποιο γρηγορα απο οτι βλεπω και περιμενω να παει στο 100 τις 100

Link to comment
Share on other sites

Eχω θεμα με τις επαφες

ενω ολες τις επαφες τις εχω στο mail μου οταν παω στο κιν και του λεω να μου εμφανισει τις επαφες πχ στο κιν η στη καρτα sim συνεχιζει να μου δειχνει παντα τις ιδιες επαφες που εχω στο mail μου,ουσιαστικα δεν αλλαζει αυτο που του θετω

επισης οταν παω σε μια επαφη και πατησω επεξεργασια μου λεει οτι ειναι αποθηκευμενη στο mail και ποιο κατω μου λεει οτι ειναι αποθηκευμενο στο ενα νουμερο της sim

τι γινετε ?ειναι θεμα κινητου η λογισμικου ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σε όλους!

Είναι δυνατόν να πωλείται αυτό το κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά σε τιμή από 75$;

 

http://www.aliexpress.com/premium/lenovo-A859.html?g=y&needQuery=n&SearchText=lenovo%2BA859&CatId=5090301&shipCountry=gr&initiative_id=SB_20150503002244&isrefine=y

Link to comment
Share on other sites

πρόσεχε στον αλι κυκλοφορεί πολύ μαϊμού....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε ποτε θα παρει αυτο το κιν αναβαθμιση γιατι εχει πολλα κολληματα ?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξερουμε ποτε θα παρει αυτο το κιν αναβαθμιση γιατι εχει πολλα κολληματα ?

 

τι κολληματα εννοεις φιλε.? δοκιμασες να του περασεις αλλη ρομ..? πιστευω θα στρωσει...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

τι κολληματα εννοεις φιλε.? δοκιμασες να του περασεις αλλη ρομ..? πιστευω θα στρωσει...!!

καταρχας οταν πας στη καθε επαφη δειχνει οτι τις αποθηκευει και στο mail και στο κιν επισης οταν πας εμφανιση επαφων και διαλεξεις να βλεπεις πχ της καρτας η συσκευη δειχνει παντα τις ιδιες επαφες

επισης οταν πατας προτιμησεις και πας κινουμε γραφικα γυρισματος σελιδων μερικα θεματα δουλευουν και τα περισσοτερα οταν τα βαλεις κρασαρει το κιν

οταν κλεινεις τις επαφες παλι κρασαρει και το κλασικο στο 99% που φορτιζει το κιν κολλαει καμια ωρα και μεχρι να παει 100%

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...