Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΕΛΟΣ ΟΛΑ ΚΟΜΠΛΕ..!! ΦΛΑΣΑΡΑ ΤΗΝ ΡΟΜ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ PRELOADER ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ..!!

 

ΣΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια σε ολους μια βοηθεια με θεμα την μπαταρια μου που δειχνει να τελειωνει πχ κατω απο 10 ακομα και 2-3 και μολις βαλω φορτιστη δειχνει 16 και σε 5 λεπτα 40 και σε λιγοτερο απο ωρα 95-100 τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Για χρήστη ο οποίος απλά θέλει την αυτονομία της μπαταρίας (4000mah), τις 2 sim και το viber, είναι οκ το κινητό?

Δεν τον απασχολούν οι roms και τα υπόλοιπα μπιχλιμπίδια. Αν μεταφέρονται και οι εφαρμογές στην sd καλοδεχούμενο. (δεν διάβασα στα προηγούμενα posts να μην μεταφέρονται)

Απλά να λειτουργεί.

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το κινητό λειτουργεί με την P780_ROW_S226_140919 και δεν λειτουργεί η δεύτερη SIM. Έχω SIM1 2G/3G: COSMOTE & SIM 2G: WIND. Τις έχω αλλάξει θέση αλλά το πρόβλημα παραμένει. Πριν την αναβάθμιση από την S224 όλα λειτουργούσαν κανονικά. Έχει μήπως κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει κάποια λύση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το κινητό λειτουργεί με την P780_ROW_S226_140919 και δεν λειτουργεί η δεύτερη SIM. Έχω SIM1 2G/3G: COSMOTE & SIM 2G: WIND. Τις έχω αλλάξει θέση αλλά το πρόβλημα παραμένει. Πριν την αναβάθμιση από την S224 όλα λειτουργούσαν κανονικά. Έχει μήπως κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει κάποια λύση;

 

Την ιδια ROM εχω αλλα ολα δουλευουν μια χαρα.

Δες μηπως δεν εχεις ανοιξει την SIM 2 !!!

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια ROM εχω αλλα ολα δουλευουν μια χαρα.

Δες μηπως δεν εχεις ανοιξει την SIM 2 !!!

 

ολα ΟΚ τώρα έβαλα το modem_P780_V101.zip από το #2221 και εφάρμοσα επίσης και το #2156. Ευχαριστώ και συγνώμη για την αναστάτωση..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο εχει εδω προσφορα http://www.geekbuying.com/item/Lenovo-P780-5-0-Inch-IPS-HD-Retina-Screen-MTK6589-Quad-Core-Smart-Phone-1GB-RAM-4GB-ROM-Android-4-2-OS-GPS-3G-Black-317881.html

 

Τι λετε οι κατεχοντες αξιζει ή ειναι παλιο πια? γιατι δυσκολα διαβαζοντε 151 σελιδες

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Που να δεις πόσο δύσκολα γράφονται οι 151 σελίδες. Και τις τελευταίες 30 να διαβάσεις, θα βγάλεις τη δική σου γνώμη. Εναλλακτικά πες και τι θες να κανεις με το κινητό για να δουμε
Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε μία περίπτωση σήμερα και γράφω για τυχόν λύση αν έτυχε σε κάποιον.Φίλος μου έφερε το τηλέφωνό του να αλλάξω την ρομ σε P780_ROW_S226_Rooted_SPFlash_TWRP_CNFW,http://www.needrom.com/download/4-4-2-row-for-china-baseband-p780/ το τηλέφωνο είναι 2013 κατασκευή Κινέζικη έκδοση.Άρχισα το φλασάρισμα με FlashTool τελειώνει με πράσινο κύκλο ολα οκ και στο άνοιγμα δεν κάνει τίποτα τουβλάκι κανονικό, λέω μήπως έγινε κάτι στραβά και πάω να κάνω ξαναφλασάρισμα, αμδε το FlashTool δεν την έβλεπε καθόλου την συσκευή.Απεγκατέστησα τους drivers για το usb με ένα πατς ,Απεγκατάσταση USB.rar - 153 KBξαναεγκατάσταση τους drivers και ξαναφλασάρισα, πάλι τα ίδια όλα οκ στο φλασάρισμα και η συσκευή τούβλο.Του ξαναφλασάρισα την LiFe_v07 (παραδόξως δεν χρειάστηκε απεγκατάσταση drivers πάλι) και όλα καλά η συσκευή δουλεύει κανονικά.Τί μπορεί να φταίει δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη την ίδια ρομ S226 την έβαλα στο δικό μου και είναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Η ROM αυτη εχει δυο preloader.

Ενα για κινητο που κατασκευαστηκε το 2013 και ενα για το 2014.

Ισως απο λαθος εκανε επιλογη λαθος preloader.

Κατι αλλο δεν μου ερχετε κατα νου

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Η ROM αυτη εχει δυο preloader.

Ενα για κινητο που κατασκευαστηκε το 2013 και ενα για το 2014.

Ισως απο λαθος εκανε επιλογη λαθος preloader.

Κατι αλλο δεν μου ερχετε κατα νου

 

Τον σωστό preloader άφησα του 13 κατασκευή είναι σαν το δικό μου αλλα δεν δούλευε.

όπως γράφω στο δικό μου δούλεψε κανονικά.Τι να πώ δεν έβγαλα άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου που εχει το Lenovo P780 θελει να βαλει εφαρμογη απο το play store και ενω εχει αρκετη ελευθερη μνημη του βγαζει μηνυμα οτι δεν εχει αρκετο χωρο στην μνημη. Τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Μου έει συμβεί μερικές φορές.

Μια λύση είναι να κατεβάσεις το Clean Master και να κάνεις ένα καθάρισμα άχρηστων αρχείων και της ram.

Μπορεί όμως να φτιάξει και με μια επανεκκίνηση.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... έγινα κι εγώ κάτοχος του P780 εδώ και λίγο καιρό.... είχα βέβαια περιπέτιες με τη ROM, έκανα update από το κινητό και μου έβαλε κινέζικη, ούτε play store ούτε goole ούτε τίποτε. Τέλος πάντων, κατάφερα να φλασάρω μία και δουλεύει μια χαρά. .....το πρόβλημά μου είναι ότι μερικές φορές δεν ανοίγει η camera, αν κάνω επανεκίνιση ανοίγει. Ξέρει κανείς κάτι γι αυτό..??? Έχω βάλει τη ROM (P780_S125_130529_camera_fix) :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια...κάτοχος lenovo p780....και έχω ένα θεμα.

Οτι κατεβαζω απο το playstore αποθηκευονται στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου η οποια ειναι πολυ λιγη γυρω στο 1,4gb πως θα γίνει να αποθηκευονται απευθειας στην sd card?

Γνωριζω για εφαρμογες οπου κάνουν την μεταφορα απο το τηλεφωνο στην sd αλλα εγω θελω να αλλαξω την ρυθμιση ..δηλ απευθειας αποθηκευση στην sd card ειναι εφικτο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος στο φόρουμ πρώτη φορά είμαι σε φόρουμ .. Έχω το Lenovo P780ROW S116 Από τον Δεκέμβριο του 2013 είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος το πήρα από το Minideal ... Το κινητό κλείνει μόνο του και ανοίγει μόνο του γράφει σκέτο LENOVO και κλείνει ξανά και πάλι τα ίδια κ τα ίδια συνδέω τον φορτιστή τα ίδια το συνδέω στο λαπ τοπ τα ίδια :worry: δεν ξέρω τι να κάνω ανοιγοκλείνει και με το ρεσετ κλείνει το κινητό πατάω να το ανοίξω πάλι τα ίδια ... Αυτό που πατάς το vol + on/off μου βγάζει κάτι κινέζικα Τι παίζει ? Φτιάχνετε ? Αν φτιάχνετε και σας είναι εύκολο πείτε μου τι να κάνω βήμα βήμα και να είναι να κατεβάσω κάτι να μου δώσετε λινκ . :(
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι καινούργιος στο φόρουμ πρώτη φορά είμαι σε φόρουμ .. Έχω το Lenovo P780ROW S116 Από τον Δεκέμβριο του 2013 είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένος το πήρα από το Minideal ... Το κινητό κλείνει μόνο του και ανοίγει μόνο του γράφει σκέτο LENOVO και κλείνει ξανά και πάλι τα ίδια κ τα ίδια συνδέω τον φορτιστή τα ίδια το συνδέω στο λαπ τοπ τα ίδια :worry: δεν ξέρω τι να κάνω ανοιγοκλείνει και με το ρεσετ κλείνει το κινητό πατάω να το ανοίξω πάλι τα ίδια ... Αυτό που πατάς το vol + on/off μου βγάζει κάτι κινέζικα Τι παίζει ? Φτιάχνετε ? Αν φτιάχνετε και σας είναι εύκολο πείτε μου τι να κάνω βήμα βήμα και να είναι να κατεβάσω κάτι να μου δώσετε λινκ . :(
Δές εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5172872#post5172872 στο1419 μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες ... Κάνω βήμα βήμα ότι λέει αλλά... όταν συνδέω το κινητό στο λαπ τοπ με το Usb το κινητό κλείνει και ανοίγει μόνο του συνέχεια και λογικά το πρόγραμμα δεν προλαβαίνει να το τρέξει για να γίνει δουλειά :( Μπορούμε να βρούμε λύση ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες ... Κάνω βήμα βήμα ότι λέει αλλά... όταν συνδέω το κινητό στο λαπ τοπ με το Usb το κινητό κλείνει και ανοίγει μόνο του συνέχεια και λογικά το πρόγραμμα δεν προλαβαίνει να το τρέξει για να γίνει δουλειά :( Μπορούμε να βρούμε λύση ?

πατάς το firmware upgrage

ΟΚ

κρατάς πατημένο το κόκκινο κουμπάκι πίσω πάνω απο την Μπαταρία

βάζεις το usb.

αφήνεις το κόκκινο κουμπάκι

Link to comment
Share on other sites

πατάς το firmware upgrage

ΟΚ

κρατάς πατημένο το κόκκινο κουμπάκι πίσω πάνω απο την Μπαταρία

βάζεις το usb.

αφήνεις το κόκκινο κουμπάκι

 

Φίλε μου πάλι τα ίδια κάνει :( αφήνω το κόκκινο κουμπί αφού έχω βάλει το Usb πάλι ανοιγοκλείνει να το πετάξω στον τοίχο ? :P :(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πάλι τα ίδια κάνει :( αφήνω το κόκκινο κουμπί αφού έχω βάλει το Usb πάλι ανοιγοκλείνει να το πετάξω στον τοίχο ? :P :(

Για κάνε μια προσπάθεια κατεύασε απο εδώ http://www.easybytez.com/rfm7df9c6b3k τρεξτο ωσ διαχειριστής και κάνε απεγκατάσταση τους drivers όπου λέει lenovo ξαναπέρνα τους drivers και δοκίμασε.

τι μήνυμα σου βγάζει το φλας τολ

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε μια προσπάθεια κατεύασε απο εδώ http://www.easybytez.com/rfm7df9c6b3k τρεξτο ωσ διαχειριστής και κάνε απεγκατάσταση τους drivers όπου λέει lenovo ξαναπέρνα τους drivers και δοκίμασε.

τι μήνυμα σου βγάζει το φλας τολ

 

Τώρα θα το δοκιμάσω το φλας τουλ τίποτα δεν βγάζει απλά εκεί που λέει USB Κάτω στο κουτάκι μετά λέει Searching και δεν κάνει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε μια προσπάθεια κατεύασε απο εδώ http://www.easybytez.com/rfm7df9c6b3k τρεξτο ωσ διαχειριστής και κάνε απεγκατάσταση τους drivers όπου λέει lenovo ξαναπέρνα τους drivers και δοκίμασε.

τι μήνυμα σου βγάζει το φλας τολ

 

Φίλε μου τα ίδια έκανα απεγκατάσταση τους drivers που έλεγαν Lenovo έκανα επανεκκίνηση μετά πέρασα τους drives έκανα επανεκκίνηση ότι άνοιξα και έκανα τα έκανα με δεξί κλικ ως διαχειριστής ...

Το κινητό ανοιγοκλείνει και συνέχεια συνδέεται και αποσυνδέεται στο λαπ τοπ και μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα δεν προλαβαίνει να το διαβάσει για να τρέξει το flash tool :( γιατί ανοιγοκλείνει δεν μπορώ να καταλάβω ..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα ίδια έκανα απεγκατάσταση τους drivers που έλεγαν Lenovo έκανα επανεκκίνηση μετά πέρασα τους drives έκανα επανεκκίνηση ότι άνοιξα και έκανα τα έκανα με δεξί κλικ ως διαχειριστής ...

Το κινητό ανοιγοκλείνει και συνέχεια συνδέεται και αποσυνδέεται στο λαπ τοπ και μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα δεν προλαβαίνει να το διαβάσει για να τρέξει το flash tool :( γιατί ανοιγοκλείνει δεν μπορώ να καταλάβω ..

Δεν νομιζω να πειράζει που αναβοσβήνει το κινητό (όταν έχεις πατημένο το κοκκινο κουμπάκι η συσκευή βγαίνει off, βάζεις το USB και το αφήνεις) τι να σου πώ δοκίμασε σε κανα άλλο PC αν μπορείς και σε θύρα uSB πίσω πάνω στη μητρική.Aπο προσωπική εμπειρία απο ένα συγγεκριμένο Pc δεν μπορώ να φλασάρω καμιά συσκευή κάτι παίζει με τα usb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...